|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čurekotovo ulje
12.12.2008 21:28:38   
prevareni
Zasto je dobro čorokotovo ulje,Hvala.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.4.2010 0:04:35 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čorokotovo ulje
12.12.2008 21:58:52   
suncan_dan
kod pokvarenog zeludaca,grceva, glavobolje, asma,kod glijesta u crijevima,zutica. za probavni sistem, neurodemitis,za jacanje, povecavanje mlijeka, ispiranje, bolesti pluca, jetre.....i svasta nesto.....ceto koristeno u islamu i arabskim zemljama.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.12.2008 7:22:50 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čorokotovo ulje
12.12.2008 22:12:46   
emy
samo da dodam za impotenciju

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.12.2008 7:23:00 >

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čorokotovo ulje
12.12.2008 22:17:54   
prevareni
Hvala ali me najvise zanima koliko pomaze kod Sprematozoida.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.12.2008 7:23:10 >

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 11:08:44   
bebana27
ja vam to ulje pijem svaki dan prije rucka na 15 minuta.cak sam cula da je dobar i za one koje zele user posted image pa pokusaj te i vi koje to zelite jer ja mislim da samuser posted image ali ako bog da idem iduce sedmice da se u to uvjerim.vrijedi pokusati nista necete izgubiti,dobro je i za lice kao krema mislim za pomladjivanje.pokusaj te drage moje jer svasta sam pila da bi imalauser posted image i ako bog da imat cu je.sretno trudilice moje

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 12:43:18   
Lilipop
user posted image user posted image user posted image bebano, drzim fige da jesi user posted image ..pa da onda das nam drugaricama-trudilicama recept kako si uspela user posted image user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 14:11:55   
Amelaa RR
Curukot, crni kim, crni kumin - lijek za svaku bolest 

Muhammed a.s. u jednom hadisu od Buharija kaze:
``Ćurukot sadrži u sebi lijek za svaku bolest, osim za smrt.``


Moderna nauka je prije par godina pocela proucavati curukot (crni kim, crni kumin) i dosla je do zakljucka da curukot stvarno lijeci mnoge bolesti. Njemacki imunolog Dr. med. Peter Schleicher i egipatski doktor Dr. Dr. med. Mohamed Saleh su zajedno napisali knjigu o curukotu u kojoj objasnjavaju da curukot vecinu bolesti lijeci na taj nacin sto direktno djeluje na stabilizovanje imunoloskog sistema koji je u covjecijem organizmu zaduzen za odbranu od bolesti. Curukot u tolikoj mjeri stabilizuje imunoloski sistem da je taj onda u stanju da se odbrani ili izlijeci sam od mnogih bolesti. A djeluje jos i na druge nacine, ne samo preko imunoloskog sistema.

Bolesti za koje je naucno dokazano da ih curukot lijeci su npr.:

- akne
- bolesti koze (npr. neurodermitis, ekcemi, cesa)
- razne alergije
- astma
- bronhitis
- visoki krvni pritisak
- impotencija
- prehlade i kasalj
- hemoroidi
- zuc
- glavobolja
- otezana koncentracija
- kronicna pospanost (CFS=chronic fatigue syndrome)
- pomaze kod diabetesa i upale zglobova
- spriječava razmnožavanje ćelija raka (50 % usporavanje)
- pospjesuje porast ćelije koštane srži za 250 %.
- ....

Kako ova dva doktora u njihovoj zajednickoj knjizi pisu, postoji vise vrsta curukota i nisu sve lijecive, neke su manje lijecive, neke nemaju nikakvo djelovanje na izlijecenje, a jedna vrsta curukota (``Nigella garidella``) je cak otrovna. Najlijecivija vrsta curukota je egipatski curukot i nosi latinski naziv ``Nigella sativa``. Moze se kupiti kao sjemen koji se kuha i pije kao caj. Isto se to sjemenje moze i samljeti na mlin za kahvu i koristiti kao zacin u hrani. Isto tako postoji i ulje od curukota koje se moze stavljati npr. u salatu, a moze se pored caja jos na kozu mazati kod koznih bolesti ili cak i na ranu, jer curukot ima dezinfekciono djejstvo. Curukot nema nikakve kontraindikacije/nuspojave osim lagahnog podrigivanja na pocetku terapije. Isto tako se moze koristiti sa svim lijekovima.

Sto se tice lijecenja curukotom kod raka, naucnici su zakljucili da je lijecenje curukotom efektivnije od hemoterapije i savremenih lijekova i da kod lijecenja raka pomocu curukota nema kontraindikacija kao sto je to moguce kod hemoterapije, npr. opadanje kose.

Kako ova dva doktora pisu, curukot pomaze cak i kod opustene koze, npr. nakon trudnoce. Pored toga sto se pije caj od curukota moze se jos i ulje od curukota mazati po opustenoj kozi ili dva puta sedmicno 5 ml curukotovog ulja staviti u vodu za kupanje i kiseliti se.

U orijentalnim zemljama se curukot vec stotinama godina koristi kao lijek, npr. kod slijedecih bolesti:

- alergije i upale
- bolovi kod zenskog mjesecnog pranja
- depresije
- astma i bronhitis
- neurodermitis
- problemi probave
- impotencija.

Isto tako se nekada u Evropi koristio curukot kod vazduha u stomaku, kod bolesti zeludca i pluca, zutice i koristile su ga majke dojilje da bi imale vise mlijeka. Medjutim, kroz savremenu medicinu ovaj se lijek u Evropi zaboravio.

Izvor:
www.islambosna.ba



< Poruku je uredio Amelaa RR -- 13.12.2008 14:12:12 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 14:12:59   
Anoniman
nisam nikada čula ua ovo ulje pa sam pogledala na internetu i saznala da je dobro za sve.

(odgovor članu prevareni)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 14:13:31   
Amelaa RR
Ulje čurekota/Black seed oil
 ULJE ČUREKOTA ULJE CRNO KUMINAG
 user posted image user posted image
Nigella sativa 100% Black seed oil .  
Sastav crnog kumina  
Nigella sativa sadrži više od 100 nutrijenata, mnoge od njih još nisu poznate znanosti. Istraživanja crnog kumina se nastavljaju, a bogati sastav biljke sve više iznenađuje znanstvenike. Glavni ljekoviti sastojci crnog kumina su crystalline nigellone i thymoquinone. Drugi važni sastojci su aminokiseline, probavni enzimi, masne kiseline i minerali.    Hladno Cijeđenje Čurekotovo ulje koje se koristi za terapiju mora se cijediti hladnim postupkom, inače bi se pri višim temperaturama uništile dragocijene nezasičene masne kiseline. Dobitak čistog ulja pri hladnom cijeđenju je mnogo manji, nego putem hemijske extrakcije, ali zato ostanu sačuvani svi dragocijeni sastojci ulja čurekota / crnog kumina.
Zdravstveni Poremečaju
Kožne bolesti *  Neurodermatitis * Ekcem *  Akne * Kožni paraziti
Gljivična oboljenja * Kožne gljivice * Crijevne gljivice 
Kardiovaskularne tegobe *  Širi propusnost vena i arterija 
Bolesti očiju  
Reumatska oboljenja 
Oboljenje dišnih puteva * Astma i bronhitis *  Alergije na pelud * Prehlada  
Probavne tegobe
*  Čir na dvanaestercu i želudcu  
Hormonalni poremečaji
*  Glavobolja * Impotencija  
Dijabetis Mellitus  
Kancarogena oboljenja
Zaštita za žene koje uzimaju koncatrepcijske pilule Buduči da kontracepijska pilula prirodnu bakterijsku floru, žene koje koriste trebale bi poduzeti mjere protiv nus-pohava: potrebno je da uzima dnevno po 25 kapi ulja čurekota 15 min. Prije obroka. 
Pospješuje rad mliječnih žljezda kod dojilja 
Kozmetika Ulje se koristi i kao sredstvo za ljepotu i njegu lijca: „bronzani ten" , revitalizacija kože, revitalizacija noktiju, kod slabog vezivnog tkiva. 
Ulje ČUREKOTA Ubija čelije raka, obnavlja zdravne čelije, protiv svih bakterijskih, virusnih i gljivičnih oboljenja, koristi se u spriječavanju neželjenih efekata kemoterapije i jačanju imunološkog sistema. Otklanja posljedice pri korištenju antibiotika. 




< Poruku je uredio Amelaa RR -- 13.12.2008 14:16:26 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 14:44:26   
bebana27
ja to ulje pijem skoro mjesec dana svaki dan po 15 kapi tako su meni rekli nije tako lijepo ukusa ali dobro je.ja sam to nabavljala u sarajevu na biljnoj je bazi pa ne moze ni naskoditi

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:02:42   
meedic
Gdje se tacno moze kupiti ovo ulje?

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:10:01   
camm
fakat kako je dobro ovo ulje skoro sam slusala na tv.
i zaboravila sam skroz na njega

ma sigurno ima u biljnim apotekama kod matije svega imauser posted image user posted image user posted image user posted image
ili nas prosvijetlite gdje tacno da ne lutamouser posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:12:05   
Amelaa RR
camm mislim da ga imas u svakoj bolje opskrbljenoj apoteci.


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:13:29   
camm
hvallauser posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:13:55   
ja_naiva
slatki butik sa zacinima i grickalicama, mislim da se zove "Badem", ima na Bascarsiji (u ulici u koju se ulazi od Careve dzamije) i na Titovoj (tamo negdje gdje je bio Mamce)

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:14:06   
Aminad
Uh i ja sam čula da je ovo stvarno dobro ulje, nama je moj otac donio s hadža prije par godina i kažu da je najkvalitetnije baš to ulje iz arapskih zemalja a kako Amela napisa : "Najlijecivija vrsta curukota je egipatski curukot i nosi latinski naziv ``Nigella sativa." vjerovatno je tako.
Njemu su kad je pošao na hadž rekli da ponese što god više bude mogao da je jako ljekovito. Mama je sve podijelilauser posted image , ja ga sad ne koristim, tek povremeno.


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 19:20:27   
camm
Ulje ČUREKOTA Ubija čelije raka, obnavlja zdravne čelije, protiv svih bakterijskih, virusnih i gljivičnih oboljenja, koristi se u spriječavanju neželjenih efekata kemoterapije i jačanju imunološkog sistema. Otklanja posljedice pri korištenju antibiotika.


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Čorokotovo ulje
13.12.2008 21:10:47   
larina
ja sam vec jedan litar tog ulja popila,nije bas ukusno ali bolje je od ribljeg ulja-njega nemogu ni smisliti,trenutno pijem aloe veru-ja vam ovako gotovo sve isprobam sve sto je dobro za zdravlje i ljepotu ha,ha

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Čorokotovo ulje
14.12.2008 15:01:01   
prevareni
Jedan veliki pozdrav,za sve vas, na odvojenom vremenu i opsirnom tekstu,ja sam platio 8 km za flasicu od 50 ml. Neznam dali je skupo ili jeftino jer nisam provjeravo posto je u biljnim apotekama.pa vas ja i supruga molimo da nam kzete ako znate gdje ima i koja je cijena ,a porijeklo je iz Egipta 100% prirodno tako pise.Mogu provjeriti kod ove nane dali ima i kada ce imati jos ulja.pa ako koga zanima neka pita da mogu nabaviti ili uputiti.sretno svima da vas dragi bog obraduje.San.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Čorokotovo ulje
14.12.2008 16:13:12   
ja_naiva
opet ja. evo, ja kupujem 60 ml za 10km, u prodavnici zacina na Bascarsiji "Badem", gore objasnih gdje je.  uvoz je iz Egipta...

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Čorokotovo ulje
22.12.2008 20:12:23   
mozda mama
pozdrav svima
ako hocete ja cu sutra na bascarsiji vidjeti koliko kosta
pa vam svima javim user posted image

(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Čorokotovo ulje
22.12.2008 22:14:12   
prevareni
Dabogda mama bila,a ako moyes da vidis pa nam javi.cao

(odgovor članu mozda mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Čorokotovo ulje
22.12.2008 22:17:34   
bebana27
ja koristim to ulje ja sam ga placala 8 KM bocica ali sam ja narucivala preko jedne cure iz sarajeva

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Čorokotovo ulje
22.12.2008 23:23:41   
sabas
ulje ima kupiti kako ste vec napisale u prodavnici badem, ja sam prosle god kupila zbog problema sa sinusima ne sjecam se koliko je kostala ali nosi naziv Nigella sativa oil i da je napravljeno hladnim procesom A navode koje je Amela stavila upravo kazu da je to najbolje tako da bocica i nije skupa (mislim da nije vise od 10 KM) koliko pisu da je dobra
Obzirom da je mojoj bocici istekao rok trajanja nebi da probam kakvog je okusa ali koliko se sjecam da nije neka pljacka, ali ovih dana idem da kupim pa zazmiricu
Pusice

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Čorokotovo ulje
1.1.2009 23:05:38   
Anoniman
Evo dobila sam ulje, sestra moja narucila iz Pakistana, dvije boce po 250 ml i kosta 35 KM. Pa meni dala jednu od 250. Znaci 500 ml je 35. Namazala sam ruke, pa cu da vidim. Imam neku alergiju na rukama, i to samo zimi, pa javicu sta ce bit.

(odgovor članu sabas)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *