|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:05:03   
taja84
Pozdrav

molio bih vas za jedan savet, naime naša curica kad je izašla iz bolnice napisali su nam preNAN hranu za nedonoščad i sa 2150gr, prepisali na tri sata 85ml. to joj je na početku bilo puno, i davali smo joj 2 kašičice preNAN-a na 60ml vode. Juče smo se merili i ima 2970gr, i trebali bi po upustvu povećati obrok na 90ml vode+3 kašičice preNAN-a. E sad problem je u tome što ona još uvek ima obroke na 3 sata i noću (a ponekad traži i češće user posted image ), i poruča i kad joj se napravi i više(od prvoprepisanih 85ml mleka), da li bi trebali da polako izbacujemo noćne obroke ili da povećavamo vreme između obroka, ili šta da radimo jer ona sve poruča što napravi, jer se plašim da se ne pregoji, a na upustvu za preNAN stoji za od 3kg deteta 90ml vode + 3 kašičice preNAN-a.

Unapred hvala na svakom odgovoru, i oprostite ako je preopširan tekst.


_____________________________

tajino zlato 24.08.2009.
Nikolina
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:14:54   
Skvo RR
Mislim da vasa beba jede u normalnim razmacima. Moja je beba, imala razmake nekada i na 2,5 h. Nocni obroci se kasnije ukidaju. O kolicini ne mogu da dam savjet, jer smo mi bili na drugoj vrsti AD mlijeka, ali i mi smo uvijek jeli vecu kolicinu, nego onu koja je bila navedena na kutiji!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:21:44   
Ilhana RR
Ja sam mojoj maloj davala da jede kad je bila gladna. Nisam pratila nikakve tablice sto se tice toga samo sam gledala odprilike koliko pojede da joj toliko napravim...

Koliko ti beba ima sada kila?

Zaboravi reci, mi smo koristli NAN nasoj maloj od treceg mjeseca kada je meni mlijeko prestalo.

< Poruku je uredio Ilhana -- 20.10.2009 22:23:24 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:22:24   
DM
Nisi napisao koliko beba ima dana ili mjeseci?!
Trebate znati,ako već ne znate da svaka beba,kako dojena tako i ona hranjena Ad ima skokove u razvoju i tada traži više hrane,odn treba joj više!
Imate dosta tekstova na tu temu pa malo istražite!
A takođe bebama koje su na AD treba davati čaj i vodu samo neznam od kada!
Neka vam odgovori mame koje hrane bebe Ad!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:24:40   
DM
Sorry nisam vidjela potpis!
A jeste li u prilici da se posavjetujete sa pedijatrom!Možda je trebala malo više da dobije na kilaži ako je samo na AD?!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:27:15   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

Sorry nisam vidjela potpis!
A jeste li u prilici da se posavjetujete sa pedijatrom!Možda je trebala malo više da dobije na kilaži ako je samo na AD?!



i ja sam o tome kontala... Moja mala dok je dojila dobivala je 1,5 kilo skoro sva tri ta mjeseca... a kad je presla na AD dobijala je po 1 kg mjesecno koje je sasvim normalno, bar kad se daje djetetu NAN.

A sto se tice kolicine trebate pratiti sta vasa beba "kaze", tako sam ja radila.
Napravim joj uvijek malo vise i vidim po flasici koliko popije... 30 ml vode je po kasiki, tako da sam ja mojoj pravila najmanje 30 ml vise jer kad se beba najede sama ce odustati...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:29:21   
Visnja RR
samo ti hrani svoju bebicu kad ona trazi...jos je to mrvica mala... i nemoj nikako izbacivati nocno hranjenje ...jos je preeevise mala za to...
caj se daje od prvog mjeseca , HIPP inastant komorac za bebe iznad prvog mjeseca...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:34:19   
Ex Yu
hmm ja tu nevidim nista pretjerano il previse cak po mjerama koje si dao i ako je njoj sad skoro 2 mjeseca po meni je malo dobila znaci da je dosbila za 2 mjeseca jedva 800 gr  i ti pitas da se neugoji user posted image user posted image il mi nismo dobro skontale

da te utjesim pakovanje ti nista neznaci jel ti jedes po tablicama koje su po nekim pravilnim ishranama i jel mislis da ta tablica vrijedi za milijarde djece user posted image i da svi isto jedu

obicno je to najvece pitanje roditelja pa tako i mene i pokusala sam otezati na 4h po svaku cjenu kad smo tek uveli AD al od toga nema nista ... ako vec neznate znat cete za koji dan koji je plac gladi i cim to cujes daj djetetu da jede ...

moj je doduse rodzen sa 4100 al sad mu je 4 mjeseca i ima 9 kg to jeste previse al nije debeo vecina je vidila i slike jeste krupna nabijena beba al uopste nije debel i jede i sad sa 4 mjeseca 2-3 nocna obroka

samo nadzi temu na bebe-roditeljski razgovori-kako ukinuti nocne obroke pa ce ti sve bit jasno ima djece koja do 2 godine imaju nocne obroke pogotovo dojene bebe a i ove na AD ...

nego kad place dajte djetetu da jede jel ce te to skontati kad tad da mu morate dati a do tad cete ga samo naucit na ruke i nosanje dok pokusavate da otegnete tih 15-20 minuta

PS: da ti dodam precicu do teme
http://ringeraja.ba/forum/Kako_odviknuti_bebu_od_nocnog_obroka%3F_Navika_ili_potreba%3F/m_411354/tm.htm


< Poruku je uredio Ex Yu -- 20.10.2009 22:36:25 >


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:48:58   
taja84
Rodjena je 24.08. sa 1200gr, a iz bolnice je izašla mesec dana kasnije sa 2150gr,a sad ima sa 8 nedelja 3kg, pitam samo zbog onog na kutiji (za bebe od 3kg 6 obroka sa oko 105ml hrane), i da dobili smo od pedijatra predlog da joj podelimo 360-380ml na ceo dan, probali smo jednom, ali je preplakala dan, i nismo se više usuđivali, a sad ruča oko 100ml preNAN-a, i čajiće od kima i komorača između obroka

_____________________________

tajino zlato 24.08.2009.
Nikolina

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:51:24   
Ilhana RR
U svedskoj kazu pedijatri da se djetetu daje onoliko hape kao 1/7 od kilaze... znaci ako ti mala sada ima 3 kg treba na 24 sata da pojede oko 430 ml dnevno... ako pojede vise to nista neskodi ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: 6 ili 8 obroka
20.10.2009 22:55:08   
Ex Yu
ma slobodno joj dajte kolko djete trazi od odugovlacenja dobijete samo nervoznu bebu ... beba zna kad je gladna i zasto ... jer joj jednostavno treba ... a ako debela guzicica i bude ... spast ce kad se pokrene i prohoda nesikiraj se nece joj nista bit sto jede vise od propisanog ... naravno pedijatri i patronazne izludzuju i u vecini lupaju gluposti kao meni moja da se djete previse goji da mu ukinem nocne obroke a nepita me kako a ona nema djece ... lako je procitati iz knjige i naucit napamet al hajd nek ga ona uzme jednu noc pa nek mu neda ... user posted image user posted image user posted image samo vi hapajte slobodno svi hapamo kolko mozemo od viska glava neboli

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: 6 ili 8 obroka
22.10.2009 12:56:28   
lilith
ne obracaj paznju na tabele i propise,beba jede onoliko koliko joj treba...moja je rodjena sa 2650,doduse samo dojimo,sada ima 6kg,5 mjeseci i jos uvijek ima 8-9 obroka dnevno od cega su 1-2 nocna...pedijatri i sestre ponekad lupetaju...meni su forsirali u pocetku ad uz dojenje,kao da se sto prije udeblja...moja lopuza nije htjela ad nikako,siku obozava...takodjer su savjetovali dojenje samo 20 minuta,a ona po sat dojila...zadnji savjet je ukidanje nocnih obroka-ni to nemam namjeru poslusati-cim trazi znaci da joj treba...samo ti slusaj svoju bebicu

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: 6 ili 8 obroka
22.10.2009 17:29:31   
dana3
Nema mjera i vragova kad dijete jede-meni niko nije rekao daj ovoliko a nemoj ovo.Bio je kao zrno kad se rodio, cak se na sondu hranio ali smo trpali sto vise u njega.Sve sto je visak ,povratio bi ,a to je bilo par kapi.

On je danas veliki momak(Godina)i zna da okrene glavu kad je dosta ali dok je bio mali ja sma hranila svakih sat,sat i po eto kad spava pa duze ne jede:
Davno na nekoj temi neko je napisao:Nije mi dijete masina pa da trebam uputstvo za upotrebuuser posted image .
Svi se mi bojimo da cemo uraditi nesto pogresno ali vazno je da je hrana cista,friska, dovoljno topla i da se nadje ona koja odgovara bebi bio to NaN ,Hipp ne igra ulogu.
Sretno sa malom proncezomuser posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 22.10.2009 17:30:55 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: 6 ili 8 obroka
22.10.2009 21:24:20   
taja84
Hvala svima na odgovorima, tako sam u suštini i mislio, ali bolje pitati iskusne mame, šta raditi sa tim malim anđelima. Koliko može neka ruča, ili što bi rekao moj kum, valjda zna dete bolje od vas . . . hvala puno . . . 

_____________________________

tajino zlato 24.08.2009.
Nikolina

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: 6 ili 8 obroka
29.10.2009 19:01:10   
taja84

E drage mame, još jedno pitanj, kako vašoj deci dajete, ako dajete Ferum sirup, lekić sa gvožđem. . . jel mešate sa papicom, ili kako već . . .


_____________________________

tajino zlato 24.08.2009.
Nikolina

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: 6 ili 8 obroka
30.10.2009 17:08:22   
dana3
Nikakav lijek nisam mijesala sa hapom ali samo da znas da mlijeko smanjuje mogucnost apsorbacije zeljeza u tijelu pa je ipak  bolje malo prije ili pola sata do sat poslije hapice.
Ja ovo iz mog iskustva pa ako je neko drugacije radio nadam se da ce se javiti pa odgovoriti

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: 6 ili 8 obroka
3.11.2009 19:05:32   
velika mama
moje bebe su sad 4meseca i jedu 5obroka samo mi jedna beba jede 6 obroka ali to je zato jer njoj nije dovoljno 5 posto puno manje jede od druge dve bebe.ona mi jede do 120ml,a druge dve od 160-210ml.to je sve do bebe,nisu sve iste.do tri meseca sam ih hranila svaka tri sata,a onda sam presla na svaka 4h posto jednostavno nisu vise htele jesti jer nisu ni bile gladne na svaka tri sata.kad su se rodile jedna cura mi je bila 1,900gr,druga 1,740gr,a decak 1,660gr.sad su svi vise od 6kg,sem ove sto manje jede ona je blizu 6kg.moje bebe isto piju ferum lek i dajem im na kasikicu dva sata posle jela(ili dva prije jela).

_____________________________

ANA,TEA,MARKO 01.07.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: 6 ili 8 obroka
3.11.2009 19:07:21   
velika mama
e da nisam jos rekla spavaju mi od 21h pa do 05h bez budjenja.user posted image

_____________________________

ANA,TEA,MARKO 01.07.2009.

(odgovor članu velika mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: 6 ili 8 obroka
7.11.2009 11:57:15   
Anoniman
tajra,i Moj je Anel rodjen sa 2240gr.nedonosce ja sam davala hranu za nedonosce takodje dok nije napunio 3kg.onda sam presla na Aptamil1 uz savjet pedijatrice.
Jeo je svaka 3,do 2,ipo sata po 100,70ml zavisi kako kad.
Noci se obavezno budio,na 3sata da jede...
Sada mu je 4ti mjes.maslah i jede svaka 3 do 4sata ima 6obroka na dan
Nije nikad isto nekad zna pojest 150ml.a nekad bogme i 100,120zavisi .....
Ja nebi jos ukidala nocno hranjenje je je jos malauser posted image ,ja sam znala ustajat navijat sat ako se slucajno neprobudi jer mi je bilo zao ga pustit da nejede dugo jer je bio maji.......

(odgovor članu velika mama)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: 6 ili 8 obroka
22.11.2009 20:05:08   
taja84

Dobro veče, drage mame imam čast da vas obavestim da smo izbacili jedan obrok, i čini mi se da je ne budimo da je presvučemo ona bi i to prespavala.stigli smo četiri kilograma, i malo jače  porasli oko 53 cm, počeli smo i da se smejemo, manje problema sa grčevima, spava po 5-6 sati noću, tako da . . .

i da počeli smo da se smejemo svesno, ili se to samo mami i taji čini, ali i naglas, i da malo smo imal problema sa nosićem, ali smo iskoristili "Marisol" i "gentakulin" i to je prošlo . . .


_____________________________

tajino zlato 24.08.2009.
Nikolina

(odgovor članu taja84)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: 6 ili 8 obroka
3.12.2009 13:02:38   
Anoniman
taja,bravo zauser posted image user posted image user posted image user posted image masalah.......Ma ja Anela NIkada nisam budila i presvlacila u toku noci od malena jesam hranila al presvlacila neuser posted image do ujutro.

(odgovor članu taja84)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: 6 ili 8 obroka
17.2.2011 12:43:55   
lepao
Sta mislite koliko bih trebala davati bebi od 3,300 (rodjen sa 2400; uskoro ce imati punih 40 dana) ako na kutiji (Novalac) samo pise od 4 kile beba treba da jede 90-120 ml mlijeka od 0 do 1 mjeseca???? 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: 6 ili 8 obroka
17.2.2011 12:49:41   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: lepao

Sta mislite koliko bih trebala davati bebi od 3,300 (rodjen sa 2400; uskoro ce imati punih 40 dana) ako na kutiji (Novalac) samo pise od 4 kile beba treba da jede 90-120 ml mlijeka od 0 do 1 mjeseca???? 

prvo ti trebas da vidis kako ti se beba ponasa, kada se uznemiri da je gladan, koliko mu ti dajes, jesi se konsultovala sa pedijatrom?te tabele su samo priblizne nemoj se toga striktno pridrzavati, pa nisi masina, a ni beba.jeli doji ili samo pije ad?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: 6 ili 8 obroka
19.2.2011 22:35:04   
lepao
Samo pije hapu. Trazi poprilicno dosta ali onda povrati i place pa ne znamo jeli vise glad ili grcevi :(


IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: lepao

Sta mislite koliko bih trebala davati bebi od 3,300 (rodjen sa 2400; uskoro ce imati punih 40 dana) ako na kutiji (Novalac) samo pise od 4 kile beba treba da jede 90-120 ml mlijeka od 0 do 1 mjeseca???? 

prvo ti trebas da vidis kako ti se beba ponasa, kada se uznemiri da je gladan, koliko mu ti dajes, jesi se konsultovala sa pedijatrom?te tabele su samo priblizne nemoj se toga striktno pridrzavati, pa nisi masina, a ni beba.jeli doji ili samo pije ad?


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: 6 ili 8 obroka
19.2.2011 22:37:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lepao

Sta mislite koliko bih trebala davati bebi od 3,300 (rodjen sa 2400; uskoro ce imati punih 40 dana) ako na kutiji (Novalac) samo pise od 4 kile beba treba da jede 90-120 ml mlijeka od 0 do 1 mjeseca???? 


Daj bebi koliko trazi.  Gore sam napisala da je moja beba uvijek jela vise, nikada se nisam zamarala mjerom sa  kutije.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *