|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Abortus ???
14.10.2007 23:28:33   
Mama1
Drage moje sadasnje i buduce mame interesuje me vase misljenje o abortusu  . . . Da li je neka od vas vec uradila  abortus... Ako da zbog cega ? 

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Abortus ???
15.10.2007 9:36:40   
travnicanka
ja nisam nikad uradilaabortus,ali ni neosudjujem zene koje su to uradile.Ja sam radila na ginekologiji i nagledala se svasta.Zivot je cudan i pun nepredvidivih situacija,i obicno se kaze nikad ne reci nikad jer neznas sta ti zivot moze servirati!!!!!!

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Abortus ???
15.10.2007 14:02:00   
ismihana
pa, čini mi se da nije baš pravi forum za ovo pitanje? :)
većina nas ovdje silno želi ostati u drugom stanju a ne da nam se, tako da o abortusu i ne razmišljamo. generalno sam protiv, osim iz zdravstvenih razloga (ako beba nije u redu, ili postoji rizik za život žene), ali ipak svaki slučaj je posebna priča i ne treba to unaprijed osuđivati

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Abortus ???
2.12.2007 0:30:47   
laracroft
 
Moje misljenje je da svako ima pravo na izbor,ovakav ili onakav,a da ce zazaliti sto je to uradio,hoce hoce,to sa sigurnoscu tvrdim.Svaki abortus u prosjeku skrati zivot zeni za cak pet godina.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Abortus ???
3.12.2007 12:47:02   
Blue rose RR
Niti sam za niti protiv abortusa, možda što nisam još, hvala bogu, a i nadam se da neću morati NIKADA razmišljati o datom,međutim željela bih malo sa ostalim da podijelim svoj stav (možda je pogrešan) da mi je malo glupo da se družimo samo do one mjere do kada se osjećamo kao žene koje žele da ostanu trudne, kao trudnice i kao majke koje su se porodile.
Zašto ne možemo dati savjet onim malim curicama koje su željne iskustava nas starijih i "iskusnijih", odnosno zašto ne možemo da razgovaramo i o ovoj temi. Pa zar mislite da nikada niti jedna od nas neće nekada doći do ovog stadija (ne dao Bog nikada, ali ko zna bolje od Njega).
Mislim da se trebamo družiti i sa onim temama koje se tiču našeg ukupnog zdravlja, pa i pitanja kontracepcije ili abortusa.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Abortus ???
3.12.2007 12:50:38   
Suncica*

Ja sam za prekid trudnoce ukoliko sa plodom nesto nije uredu..ne znam da li bi mogla sebi ikada oprostiti da takvo sta uradim..
Inace imam prijateljicu koja je abortirala jos kao mlada devojka, i dan danas broji koliko bi ta beba bila stara..
Mislim da je to traumaticno iskustvo za zenu..
Zato drage moje:"BOLJE SPRECITI, NEGO LECITI"

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Abortus ???
3.12.2007 13:00:06   
makana
uh
teško pitanje za mene, a interesovalo me je vaše mišljenje, pa sam zraknula ovdje
prvi i jedini osjećaj koji imam  kod spomena abortusa je ne dao bog
čini mi se da ne bih mogla to da uradim, kao što ne bih mogla nikada da ostavim svoje dijete ma u kakvoj situaciji bila
čini mi se da je i abortus isto to, ostavljanje, na neki način, napuštanje, ali još gore, jer zvuči kao uništavanje
u vijeku u kojem smo sada mislim da svaka žena treba da bude dovoljno osviještena i poduzetna u planiranju porodice i kontracepciji ma o kakvom se načinu radilo
jedino u kojem slučaju bih možda to ipak uradila jeste po preporuci ljekara ako ne bi bilo u redu
i za to kažem ne dao bog  

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Abortus ???
3.12.2007 20:41:04   
JASNA1
Po tom pitanju zena mora da stoji 100% iza svoje odluke.
Sve zene koje to urade imaju razloge zbog cega su to uradile, ili one koje nisu sigurne u svoju odluku
pa ostave dijete i onda su mrzovoljne prema tom djetetu.
Vjerujte da ima i takvih slucajeva.
Ja sam abortirala poslije drugog djeteta, mali je bio 2 godine, mala 1/2 god tako da nisam tada bila spremna za jos vise djece.Moja odluka je bila cvrsta i ne kajem se.
sad sam trudna u sestom mjesecu i pravo se radujem i uzivam u trudnoci.
U svakom slucaju nikad ne bih nekog navratila ili odvratila od abortusa.
Pozdrav

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Abortus ???
3.12.2007 21:03:45   
laracroft
Da JASNA shvatam te,ali zar se ne zapitas nekad zasto je ta beba imala vece sanse nego ona.Mozda sam se krivo izrazila,ali nadam se da ces me razumjeti.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu JASNA1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Abortus ???
12.12.2007 15:42:30   
Moja_volja
Moja najbolja prijateljica je to uradila kad je imala 17 godina... Imala je momka oko godinu dana. nisam bas sigurna.. on ju je ostavio 10ak dana prije nego je saznala da je trudna... kad mu je rekla, nije htio da cuje... bas joj je bilo uzasno... user posted image na kraju je morala abortirati, jer se bojala da ce je izbaciti iz skole (3. razred), ali nikad to nije psihicki preboljela... fizicki znam da je isti dan hodala i bilo sve ok... dobila neke lijekove i to je pila... ja sam bas isla sa njom, znam da je bila preplasena... znam da ej rekla da se taj bol ne moze opisati, ali posljedica nije nekih imala... doduse... jos nije planirala potomstvo... pa ne znamo kako ce ici... ali ono sto stvara psihicku bol., nikad ne prestaje... bas kako je suncica rekla... svaki dan broji koliko bi njena beba imala sad godina...

ja to npr. ne bih nikad mogla uraditi.. ali nisu iste godine ni uvjeti...tako da ne mogu kriviti nikoga ko to uradi,.. svako ima pravo na to... ja sam , hvala Bogu., prosla godine kad sam se radovala menstruaciji user posted image , ako sam s dragim zaboravila kondom koristit...

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Abortus ???
19.12.2007 14:55:59   
lavica
ja sam protiv abortusa ukoliko to bas nije neophodno, ako beba nije u redu ili ako je u pitanju zivot zene i bebe i tako to, a da ostanem trudna, i  da imam uslove da odgajam bebu nikad ne bih abortirala, pa makar je sama odgajala bez igdje ikoga.
djeca su cudo!!!user posted image

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Moja_volja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Abortus ???
23.12.2007 9:50:39   
Amelaa RR
Abortus,kada cujem neko trudan ima dvoje dijece i hoce abortirat....hej Boze dragi neko to silno ceka a neko gase rijesi sad sad....JA sam protiv abortusa jer kao sto se kaze SVAKO DIJETE SE RADJA S NAFAKOM....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Abortus ???
23.12.2007 10:23:53   
Emina*
Ja takodje mislim da abortus nije rjesenje..
Jos kad citam ove forume djevojaka i zena koje imaju problema sa zatrudnjivanjem i kako iz sveg srca cekaju,zele da zatrudne,stvarno mislim da je to pretjerano.
Pa ko ne zeli bebu,neka koristi kondom.
Opravdavam ga jedino u nekim iznimnim slucajevima, ukolio se jave neke malformacije ploda i sa bebom  nesto nije u redu,eh onda se slazem,ali cisto onako - potpuno sam protiv..

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Abortus ???
23.12.2007 11:31:24   
BUBU
moj stav je da to nikada ne bih uradila, osim ako beba nije u redu, ili u slučaju silovanja mogu shvatiti razlog za tu odluku. Inače ako si sposoban dići noge, onda i rodi to dijete. Kad sam ostala trudna, pogrešnom procjenom je moj gin ocijenio da se beba ne razvija i da plodu srce ne kuca ( O mi je kasnila 2 tjedna) i on me bez dodatne provjere poslao na hitnu, tamo me naručili na kiretažu koju sam odbila, jer sam bila sigurna da je beba u redu. I bila sam u pravu. Sada moje sunce ima 19 mjeseci. Imala sam hrabrosti i dovoljno ljubavi za to dijete kad su svi tvrdili da ću ga izgubit, zato ne znam kako bi ikada mogla svjesno i svojevoljno drugu bebu koja je u redu ubiti.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Abortus ???
23.12.2007 12:29:00   
Suncica*
To je stvar koju moja savest ne bi mogla da podnese. Danas postoje tolika sredstva protiv neplanirane trudnoce, da ne znam da li su zene nepismene ili sta vec. Prosto to je za mene najstrasnija stvar koja bi mogla da mi se desi, ali zalosno je to sto se na prekid odlucuju jako mlade devojke. Ipak su roditelji ti(najvise majke) koje treba da razgovaraju sa svojim kcerima i upute ih na sredstva za kontracepciju. Ipak spolni cin je stvar koja ce se desiti kad tad i ne mozes bas od svega zastiti dete, ali od trudnoce se moze, jos kako..

(odgovor članu BUBU)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Abortus ???
23.12.2007 12:50:26   
Amelaa RR
BRAVO SUNCICEuser posted image user posted image user posted image ma nema ti uvijek pogodis u sridu,,...svaka ti cast(sto se kaze"E svaka ti dala vode iz bokala")

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Abortus ???
23.12.2007 17:42:08   
laracroft
Smatram da se o abortusu treba i razgovarati i educirati se,jer abortus nije samo abortus.Kod nas je jos uvijek abortus tabu tema,a ja sam licno za to da zena MORA imati izbor.Koliko kod pojedinima i sama pomisao na abortus bila stravicna zena je ta koja treba donijeti odluku.Zar trebamo od silovane zene ocekivati da zadrzi to dijete kao podsjetnik na stravicno iskustvo koje je dozivjela???Cinjenica je da društvo ne pruza nikakvu alternativu djevojkama i zenama koje zele abortirati,ni finansijsku,a ni moralnu.Ponavljam,aborus je osobna stvar zene,i kao takva se mora postovati.Iskrena da budem ko zna sta bih ja uradila da mi se trudnoca desila u ranoj mladostiuser posted image Mozda bih abortirala,a najvjerovatnije NE.Ne znam.....


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Abortus ???
23.12.2007 21:08:13   
Suncica*
Draga Selma, ja opravdam abortus iz odredjenih razloga. Ok je silovanje, malformacija ploda itd. Ali ipak na danasnjem vaktu postoje mnoga sredstva kojim se spreceve neplanirana trudnoca. Nije cuvanje samo ono:"Vadi ga na vreme". Od toga najveci broj zena i zatrudni. Ako vec zene mrzi da posecuju ginekologe zbog tableta za kontracepciju, spirala, dijafragmi, postoji i najbezbolnije resenje, a to je prezervativ. Ne volim da cujem price ni sa muske ni sa zenske strane u stilu kondom smeta, ne daje pravi ugodjaj i sl.
Ja sam posle porodjaja odmah otisla kod ginekologa i stavila spiralu koju sam morala da izvadim zbog promena na materici. Ali sada pijem tablete za kontracepciju, jer ne zelim sebe da dovedem u nezavidnu situaciju. Ne zelim dete jos neko vreme i zato mi je bolje da se obezbedim. Necu posle da proklinjem sebe zbog nemarnosti svoga muza koji je u tom trenutku uzivao, pa eto..desilo se..
A sto se tice toga da mlade devojke odlaze na abortuse, to je istina. Ali vec kada su spremne da rasire nogice, onda bi trebale malo bolje da se informisu o nezeljenim situacijama posle. I sto je najgore onda joj je ceo svet kriv, ne sme da kaze roditeljima, ode kod nekog mesara, ovaj uradi abortus i unesreci je za ceo zivot..
Hvala Bogu nisam nikada bila u takvoj situaciji, a ne verujem da bi je i podnela..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Abortus ???
23.12.2007 23:31:34   
Amelaa RR
Mislim da je abortusa prije (15-20)godina bio puno vise,jer tada nije bas bilo puno rijesenja za nezeljnu trudnocu kao sada.Muskarci su manje vodili racuna i tako je normalo bilo da se zena ocisti 5-10 puta....licno sam cula nekoliko zna koje su mi to pricale....a sada imas bruku svega da se zastitis od nezeljene trudnoce.Uredu kada se ustanovi da plod se ne razvija kako treba...il nesto slicno al ono bez ikakvih razloga prekinuti neciji zivot mislim da je to veliki apsurd 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Abortus ???
23.12.2007 23:40:49   
laracroft
Slazem se sa time da se MORA voditi racuna o kontracepciji.Mi trenutno koristimo kondome,jer tablete ne smijem piti zbog dojenja,a razmisljam i o spirali.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Abortus ???
23.12.2007 23:46:14   
Suncica*
Gde si ti zeno? Nema te na msn-u, da malo procaskamo..user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Abortus ???
24.12.2007 15:25:03   
kiša
Neznam ni ja da bi to mogla uraditi jedino ako bi nedaj boze bilo sa bebom bilo kriticno,licno i ja ima jednu prijateljicu koja ima vec 2 djece i poslije njih je uradila abortus jer kreten od njenog muza nije htio vise djece a ima sve mogucnosti i za petero tako da je je ona spiralu morala uraditi,i nije nimalo jednostavno,treba naci dobrog ginekologa,ona je bila negdje u Sarajevu pa nesto nije bilo uredu,bas je imala problema al je sad hvala Bogu dobro,zdrava je.

Moje misljenje samo ako se mora!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Abortus ???
24.12.2007 18:01:20   
almai
i ja sam protiv abortusa.Mislim da je gore za zenu psihicki se opterecavati cijeli zivot i misliti na to izgubljeno dijete nego ga roditi.Ja sam poslije drugog djeteta neplanski ostala trudna i za mene je u tom momentu bio sok ali ni sekunde nisam razmisljala o abortusu.A znate kako okolina,poroica i prijatelji gledaju na to i svoje komentare daju ah sto ce ti,jesi li normalna u ovakvim teskim uslovima itd.Ali sam ostala pri svojoj odluci pa kad bi i naulici zavrsila.Sada sam ponosna majka jos jednog slatkog djecaka u kome uzivam svaki tren.user posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Abortus ???
24.12.2007 18:33:12   
laracroft
Svaka cast!Ali opet ponavljam da nije nase da sudimo,jer nikada ne znamo tudju situaciju.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Abortus ???
24.12.2007 19:22:53   
Amelaa RR
upravu si

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *