|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
25.2.2008 22:03:37   
mukica
Dobro vece drage moje, imam jedno mozda glupavo pitanje.
Ima li koja od vas problema s kontrakcijama? Kao sto sam vec rekla u 17 - toj sam sedmici i malo malo imam odvratan osjecaj i pritisak dole, a svaki nagli pokret pogotovo okretanje po noci mi donosi probadanje u djelu jajnika. Ja mislila da sam fasovala  upalu jajnika a moja ginekologica kaze da jajnici nisu sad u funkciji i da nemogu boliti, nego da su to blage kontrakcije.Kaze ona slobodno ti uzmi apaurin a ja nisam ljubitelj tabletica.
Ima li koja od vas slicnih problema??????
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
26.2.2008 7:35:49   
ElmaB
Draga moja!user posted image
 
Ja u ovoj trudnoci imam kontrakcije vec od 5. mjeseca. Nosim blizanceuser posted image user posted image i sada sam u 30. sedmici i kontrakcije su sve jace i jace. Cak me je sinoc probadalo i u krstima i pravo sam se prepala. I u prosloj trudnoci, a i u ovoj pijem apaurin od 2 mg i to upravo zbog kontrakcija. Tako mi je rekao dr. Slobodno popij jer ne skodi bebi, sto sam se uvjerila u prosloj trudnoci. Mojoj surici user posted image nista nije skodilo, a pila sam cijelu trudnocu. Sada pijem i ujutro i navecer. Zato, bez brige. Slobodno popij, najbolje pred spavanje!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
26.2.2008 9:03:12   
issa
Mukica, to smo sve mi prošle. Ta probadanja su zapravo prilagođavanje tijela na novo stanje, beba sebi pravi mjesto u stomaku i potiskuje organe, a oni se se pomjeraju i prilagođavanju bebi. Mene tako jako znalo probosti nisam mogla ustati iz kreveta, ma suze su mi znale krenuti.
Savjetujem ti što laganije prokrete, polako ustaj i sjedaj, ne okreći se naglo dakle bez naglih pokreta.  
 
Bit će to dobro i ne brini se, kiss

_____________________________

Moje šmizle su stigle 06.05.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
26.2.2008 9:40:36   
amdi
Mukica, kako kaze issa to se organi pomjeraju, prave mjesta za bebu. Kod nekih trudnoca to se ne osjeti do kraja, a meni je sa drugom trudnocom pocelo u trecem mjesecu. Kada bi me pitao dr.kako se osjecas ja mu kazem to, a on ce na to "a jeste dosadne vi zene, ma mislio sam na mucnine, nesvjestice". Uglavnom on mi je preporucio magnezij da pijem za kontrakcije, jer trebaju misici materice da ojacaju

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
27.2.2008 0:43:00   
biki
Mukice dobra temauser posted image
evo ja sam u 6.sedmici trudnoce i 4 dana,osim ostalih jakih simptoma tu su i "kontrakcije",ali su mi pocele jos dosta ranije i to su grčevi bolni-bol u ledjima pa bolovi kad se krecem kao menstrualni bolovi i ziganje uterusa kao da me nož preseca,bol kad uriniram u predelu stomaka malog sve reže od boli,tako da sam se i ja pitala sta je ali dosta po kompu trazim i nadjem odgovore koje mi ni doktor ne odgovori tako da se ne bojim ali nisam dobila apaurin niti bi ga pila da me boli još više,dobila sam i ja magnezij kao i Amdi ali mi to ništa ne pomaže kad zaboli zgrčim se i legnem i to je to.Mislim da je sve to normalno kako koja zena podnosi .


ElmaB-čestitam na user posted image user posted image user posted image user posted image u kojoj sedmici su ti otkrili da nosiš blizance ,da li to može obicnim UZV ili.........?


Puno pusa za sve od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Issa-izvini ali videla sam da piše "moje devojčice",pa takodje i tebi puno čestitki i sve naj zauser posted image user posted image i


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BIKI

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
27.2.2008 8:14:35   
ElmaB
Cao Biki!user posted image
 
Na samom pocetku trudnoce, tj. negdje u 5. sedmici vidjeli su dva ploda na ultrazvuku i potvrdili da nosim dvojajcane blizanceuser posted image user posted image . To se odmah vidi na pocetku trudnoce.
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu biki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
27.2.2008 13:19:36   
biki
Hej ElmaB cao,hvala ti na odgovoruuser posted image

Ljubim vas i sve naj naj za trudniceuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BIKI

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
28.2.2008 12:43:30   
mukica
haj elma b, ja se vise ne sekiram oko kontrakcija jer vidim da svaka druga zena ima, nego ja sad drmnem apaurin i sve mi ravno do moga.
A kad nam duple bebice dolazeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pusica...


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
28.2.2008 12:45:23   
mukica
oprosti molim te da ne mislis da sam vulgarna sve mi ravno do mora..........sory

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
28.2.2008 16:28:29   
melek
draga mukice .ja sam u 31 nedelji trudnoce..od pocetka sam imala istih problema kao ti..uglavnomzivim u nemackoj pa su mi doktori preporucili magnezijum i vrlo mi je pomoglo.kao sto su ostale dame vec navele materica raste i zbog toga se dodze do takvih bolova....zelim ti sve najbolje

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
28.2.2008 16:34:51   
Visnja RR
bas tako magnezij300 je obavezan...

(odgovor članu melek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 14:45:16   
haidy
Nisam znala gdje da stavim ovo moje pitanje, pa sam izabrala ovu temu, da sad ne otvaram novu samo za ovo. ovako, znaci 8. sam mjesec i stomak mi je prilicno veliki (mashala), cak me je dosta ljudi pitalo, nosim li blizance? Ali u poslednje vrijeme osjecam kao neki blagi bol, kao da mi se koza na stomaku zateze ili mi se nesto navalilo na stomak. I kad pipnem, tvrdo je i boli. Da li je to normalno?

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 14:48:57   
ElmaB
Draga Haidy!
 
I ja sam takodjer u 8. mjesecu i nosim dvojke. I u prosloj trudnoci, a posebno u ovoj, imam isti takav osjecaj, ali i povremeni bol. Ja sam pitala to svog dr. i on mi je rekao da to nije nikakav problem, jer moze postojati vise razloga za to. Jedan od njih je i polozaj bebe u datom momentu. To sto je koza zateknuta, a i samim time stomak, je od tezine i bolje je da je tako, nego da je opusten. Tako je on meni rekao.
 
Zato, ne brini!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 14:53:18   
haidy
E super, hvala ti. Bas si me utjesila. I meni se cini da je od polozaja bebe, jer ponekad osjecam kao da me gura iznutra i pritiska. 

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 14:59:08   
ElmaB
Ma, naravno. Nista ne brini. Mogu biti i blage kontrakcije, ali sve je uzrokovano bebinim polozajem i namjestanjem. Kada te to zaboli, malo se smiri i vrlo brzo ces osjetiti pokrete bebe. Jer, kada dodju prave kontrakcije, beba se umiri, a bolovi ne prestaju. Tako kazu ljekari! Tako se i ja isto tjesim!
 
Sretno i cuvaj se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 15:00:51   
makana
pozdrav
isto mi se dešavalo i to čini mi se baš u osmom
bila sam zabrinuta ali kako se ništa nije dešavalo a na pregledu mi dr ništa nije rekao da nije u redu tako da sam zaključila da to tako i treba biti
eto čim se i drugima dešava znači da je ok

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 16:47:30   
Cvrle
Ja pretpostavljam da su to one lazne kontrakcije (zategnutost stomaka) i ne bi trebalo biti puno bolno, jer su to samo pripreme za one prave, i to je u potpunosti normalno, bar su nam tako objasnili na vjezbama :) I ja cu uskoro u 8, jos uvijek ne mogu skontati kada imam te lazne kontrakcije, a voljela bih da ih znam prepoznati.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
18.3.2008 19:44:37   
ElmaB
Draga Cvrle!
 
Lazne kontrakcije lako je prepoznati. Nisu bolne, ili veoma malo, traju kratko i sto je najvaznije, ne ponavljaju se u istim vremenskim razmacima!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
19.3.2008 0:22:59   
aazra
Molim vas pomozite mi jako me je strah...A da ne otvaram novu temu..
 
10. mi je sedmica, znaci usla sam u treci mjesec. od danas osjecam citav dan lagano "kuckanje" kao neko "pulsiranje" u stomaku. Isprva sam pomislila da je beba "ozivjela", medjutim skontala sam da je prerano, pa me sada strah da nisu te kontrakcije... ne mogu sutra kod doktora, uzet cu magnezij,
ne znam da ipak nisu neki pokreti, ako ipak mislite da su kontrakcije, recite mi...user posted image
 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
19.3.2008 8:27:28   
ElmaB
Draga Aazra!
 
Nemoj se bojati! To pulsiranje zaista mogu biti prvi rani pokreti bebe. Kontrakcije nisu jer one izgledaju drugacije. I, kada bi se nedaj Boze, pojavile tako rano, morala bi imati bolove ili krvarenje. Zato ne brini. Ali da bi se skroz opustila otidji svom dr. i pitaj ga sta on misli!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
8.4.2008 16:31:46   
Anoniman
prenos sa druge teme:

IZVORNA PORUKA: ermmina

Drage moje dame,možete li mi reći kada su se vama počele javljati i u kojem mjesecu kontrakcije,jer ja sam u 34 sedmici trudnoće i mislim da sam ih već počela osjećati,da li je to normalno i kakva su vasa iskustva,jer meni je ovo prva trudnoća i neznam bas puna toga.


IZVORNA PORUKA: maryam amina

Draga moja meni su kontakcije počele sa 4 mjeseca trudnoće, što je zahtijevalo serklažu.

Ali u svakom slučaju ako i posumnjaš na kontrakcije, molim te da što hitnije ideš doktoru, ipak su oni stručnjaci u tom polju.




(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
14.1.2009 13:27:13   
mishel
Da ne bih otvarala novu temu samo ću se nadovezati na ovu. Od 11 sedmice sam na bolovanju zbog kontrakcija. Sada sam u 17 sedmici i bila na kontroli jučer kod doktora kad on kaže da su se kontrakcije vratile i da moram mirovati još 3 sedmice. Prije toga pregleda bila sam još 2 puta na pregledima gdje je ustanovljeno da sam zbog jakih kontrakcija imala neko krvarenje koje je sada prošlo. Taman kada se je to krvarenje saniralo kontrakcije su se opet vratile. Ja ne osjećam neke jake bolove ali ima ih. Ispočetka sam mislila da je to normalno zbog širenja materice, a i svi su govorili da su ti bolovi normalni dok nisam otišla doktoru. Sa posla me zovu i pitaju kada se vraćam, a ja neznam šta da kažem, a i doktor mi tu menože ništa reći jer taman jedan dio saniramo javi se drugi problem. Da li je neka od vas imala takvih problema i je li morala preležati čitavu trudnoću ili se je vratila na posao nakon nekog vremena. Inače terapija koju su mi dali je 3x1 dabroston, 3x1 magnezij od 250mg i 1x1 pregnital vitamine. Kaže doktor da mi jedino može pomoći dabroston kod tih kontrakcija a to pijem od početka trudnoće ali mi do sada nije pomogao. Kada sam dobila prve kontrakcije primala sam i inekcije progesteron svaki dragi dan po jednu inekciju, sve ukupno sam primila 3 inekcije i bilo mi je lakše od toga. Kaže sada doktor da nema potrebe za inekcijama sada nego samo da pijem ove tablete. Ja roman napisah, izvinjavam se ali sam jako zabrinuta molim pomoć i neke savjete ako ih imate.

Hvala  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
16.1.2009 10:02:40   
sanjarka
Ja skoro od pocetka pijem apaurin zbog kontrakcija. Sada sam 20. sedmica. Doktorica tvrdi da ne moze skoditi bebi jer on samo opusta misice, a kada sam vidjela kako mi materica stisce bebu, stvarno sam se rastuzila. Oblik kao pjescani sat a ona jadna cuci jer nema mjesta. Tako da mi nimalo nije frka sto pijem apaurin, popijem nekad i dva dnevno

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
17.1.2009 11:06:17   
mishel
A da li ti je propisala mirovanje i da li si na bolovanju od početka tih kontrakcija? Stvarno je užasno vidjeti kako to izgleda na ultrazvuku i svaki put mi je sve teže gledati kako se bebica stišće i kako nema prostora. Da li samo ležiš ili se i krećeš pomalo? Je li tebi rekla doktorica da smiješ šetati?

Izvini zbog ovoliko pitanja ali sve me to interesuje.


(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: BLAGE KONTRAKCIJE ILI...
19.1.2009 10:01:54   
sanjarka
Nije mi propisala mirovanje jer kaze da su to blage kontrakcije i da ne vidi nikakvo krvarenje. Tada bi mi prepisala nesto vise od apaurina, a za sada nije potrebno i nije strasno samo sto se moram pridrzavati terapije. Ja normalno idem na posao, obavljam sve normalno, cak te kontrakcije i ne osjetim, rijetko kad, ali eto na uz se pokazu kao prisutne.

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *