|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bez zdravstvenog osiguranja
3.3.2010 17:41:16   
layla20
pozdrav svima,

saznala sam sinoc da sam trudna, no kod mene vam je situacija sljedeca. NISAM OSIGURANA! Pa ne znam sta da radim jer nemam informacija. Kao sto znate trebala bih ginekologu, eh sada znam da imam dvije opcije zapravo drugu pretpostavljam da je tako, jedna je ici kod privatnika, a druga je ici u drzavne ustanove i placati, ja bih isla radije privatniku koji ipak radi u nekoj drzavnoj ustanovi jer koliko znam moracu se poroditi u nekoj od drzavnih ustanova, pa bih naravno ako to bude moguce da doktorica koja mi bude vodila trudnocu, bude i na porodu, znam da to nije uvijek moguce, zato kazem ako...Pisite mi ako ima neko slicna iskustva sa trudnocom, a da nije zdravstveno osiguran. Sorry moderatorima, ako sam otvorila temu koja vec postoji, ali pretrazivala sam, ali nema. Hvala svima unaprijed na svakoj informaciji.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 3.3.2010 20:50:34 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kad nisi zdravstveno osigurana ides...
3.3.2010 17:54:19   
ZAMARI
Draga ja nisam bila osigurana.Isla sam"privatno"kod lijecnice koji radi u bolnici.Na porodu mi nije bilaona ali jestenjen dobar kolega a preko nje je sve islo.Posjete naravno placas a prije samog poroda OBAVEZNO sebi spremi uputnicu od porodicnog ljekara tj.ambulante koja pokriva tvoje mjesto stanovanja ili hitne pomoci(na putu za bolnicu svratis i oni ti daju uputnicu)jer bez ista sve placas-porod i ostanak u bolnici.Sretno! 

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu layla20)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kad nisi zdravstveno osigurana ides...
3.3.2010 17:55:10   
ZAMARI
sorry za gram.greske bebica je u narucjuuser posted image

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 3
   Bez zdravstvenog osiguranja
3.3.2010 18:06:00   
layla20
hvala, nisam razumjela zasto bi mi trebala uputnica, jer svejedno cu da platim sve jer nisam osigurana, mozes li mi malo bolje pojasniti?

< Poruku je uredio Skvo RR -- 3.3.2010 20:50:57 >

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
3.3.2010 22:48:03   
ZAMARI
Sorry,mislila sam da ces pokusati nesto "srediti"  bar neko basic kao trudnica imas automatsko pravo na to,djeca i trudnice moraju biti "pokriveni" automatski.

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu layla20)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 11:03:25   
medica
Eh ova tema i mene zanima :)) ni ja nisam osigurana. Ja sam na birou ali sam zbog bivseg gazde izgubila pravo na zdravstveno osiguranje, pa me sad zanima mogu li ja imati to zdravstveno osiguranje preko muza i njegove firme???? Hvala vam unaprijed! :)

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 11:06:20   
veeseelaa
možeš, kupi zadrv.knjižicu i obrasce i nek tm ovjeri u svojoj firmi i pravac na ovjeru knjižiceuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 11:09:48   
medica
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)))))) hvala ti draga punooooooooooooooooooooooooooo pusa :)))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 11:31:06   
w.pooh
layla e jel ti muž osiguran? Ako jeste uradi ovako kao što je vesela napisala

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 11:34:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: w.pooh

layla e jel ti muž osiguran? Ako jeste uradi ovako kao što je vesela napisala


da naravno ako je mm osiguran

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 11:37:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: layla20

hvala, nisam razumjela zasto bi mi trebala uputnica, jer svejedno cu da platim sve jer nisam osigurana, mozes li mi malo bolje pojasniti?


a zašto nemaš osiguranje? nisi državljanka BiH?
ako jesi, zamoli nekog od prijatelja ko je vlasnik doo, str i sl da te prijavi na jedan mjesec na minimalni lični dohodak, nakon obračuna plate daćeš mu novac koji je utrošio na plaćanje doprinosa, on ti poslije da otkaz a ti se prijaviš na biro i imaš zdravstveno osiguranjeuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.3.2010 11:38:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu layla20)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 17:03:16   
layla20
hvala vam svima na odgovorima, da ne bih pisala detalje, ali ne mogu da budem osigurana osim da me neko prijavi pa da otkaz, ali ja nemam nikoga ko bi mi to ucinio, uglavnom nije problem, mene samo interesuje gdje i kako da nadgledam svoju trudnocu i na kraju porod gdje, hvala Bogu imam da pokrijem sve troskove, samo sam htjela znati kako to ide kada nisi osigurana. Hvala vam jos jednom na pomoci.
Saznala sam da mogu ici u zavod za zene i materinstvo, da tamo sve mogu obaviti, platiti fino i to je to, eh sada ostaje porod kako to ide, placa li se unaprijed, poslije poroda itd itd, ma ne bih da vas davim ali valjda ce nekad nekome koristiti ove nase informacije

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 17:19:26   
Hannan
A zasto ti sama sebi ne bi uplacivala osiguranje? Mislim da je oko 35-6Km mjesecno, i poslije nemas nikakvih troskova, a sutra bebi kad dodje ako Bog da onda i on moze na tvoje osiguranje mislim da se plati jos dodatnih 5KM.Time si rijesila sve buduce peripetije oko placanja ako ih bude nedo Bog. Po meni je steta jednokratno platiti porod ne znam 500-700KM, kad mozes polako i pomalo placati, i iskoristiti bilo kad ako nedo Bog zatreba.

< Poruku je uredio Hannan -- 4.3.2010 17:20:14 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu layla20)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 17:23:42   
layla20
zvao mi je muz osiguravajuce kuce, njihove police zdravstvenog osiguranja kazu ne pokrivaju porodjaj, pa zbog toga nisam to uradila, osim da neko zna da je kod nekih pokriven i porod osiguranjem

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 17:42:29   
Visnja RR
ako nisi osigurana moras imati uputnicu... nabavi je preko veze ili jednostavno odes u ambulantu platis da ti je daju...
za placanje se dogovoris u bolnici gdje ces se poroditi...
najbolje je da odes u tu bolnicu vec sada i raspitas se sta ti sve treba i kada se placa, koliko...
Ja sam platila CZ dok sam bila u bonici ( tj MM je to uradio) a uputnicu mi je drugarica nabavila preko veze...
za obicni porod ne znam al i CZ je nesto malo preko 2000 km

a na porodu ce ti biti ko se zatekne u bolnici a to ne mora da bude tvoja doktorica ako ides u drzavne na kontrole... osim ako ne stavis u dzep i dogovoris da dodje van radnog vremena...



< Poruku je uredio Visnja RR -- 4.3.2010 17:44:48 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu layla20)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
4.3.2010 17:53:34   
ZAMARI
Nebih da te gnjavim ali mislim da uvijek postoji nacin da sebi sredis osiguranje bar da ti pokrije troskove u bolnici.Pa bar se u ovoj zemlji moze sve srediti.Zamisli sta sve mozes kupiti svojoj bebici za taj novac!!!Zasto placati ionako uzasan tretman u vecini bolnica.I ja sam pricala tako ali Bogami me drugi urazumise.Ovdje se narod lako miri sa nekim stvarima a meni je tip iz Socijalnog rekao da kao trudnici mi nemogu odbiti osiguranje pa to je zasticena grupa zajedno sa djecom.

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
7.3.2010 17:37:08   
leptirica.v
Drage forumasice trebla bih jedan savjet. Prijteljica mi je iz CG i nije drzavljanka BiH ali je udata ovde. Trebala bi da se porodi pocetkom aprila ali nije sigurna kako da rijesi to zdravstveno. Muz joj je radio i bio osiguran ali je dobio otkaz u januaru pa neznaju sta da rade i koliko ce ih doci porodjaj bez osiguranja. Ako neko ima neku sugestuu bicu vam i vise nego zahvlana. Prijateljica mi se pravo zabrinula jer se porod blizi.

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
7.3.2010 18:00:26   
tajcika
leptirice nisam bas sigurna al ako joj je muz bio prijavljen i radio duze od 6 mjeseci pa dobio otkaz ne svojom krivicom te se redovno prijavio na biro da ona ima pravo da se osigura preko njega,mada mislim da ima ovdje zaista mnogo upucenijih u ovu problematiku,a i njima nista ne kosta da provjere,u svakom slucaju nadam se da ce naci najbolje rjesenje

(odgovor članu leptirica.v)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
21.8.2010 14:24:57   
Amelaa RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: sandaa

pozzzz svima , imal tko ovdje da je bez zdravstvene knjizice koja je procedura za rodit ,do sada na preglede idem privatno UNAPRED ZAHVALNA NA SAVIJETIMA


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
21.8.2010 16:43:02   
veda
Porodjaj je u BiH obavezan vid zdravstvene zastite i za njega ne moras imati zdrav.osigiranje. Kada dobijes porodjajne trudove javi se u najblize porodiliste i sve ostalo je obaveza nadlezne zdravstvene ustanove. Napominjem ti da u BiH svi hitni slucajevi,porod naravno,do 3 dana podlijezu obavetnom vidu zdrav.zastite.Preko toga neosigurana lica dalje placaju lijecenje.

_____________________________

Strpljenje je oruzje mudrih!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
21.8.2010 18:02:48   
Minnka
I ja sam bez osiguranja,muz mi ostao bez posla,nemamo pravo ni na kakvo osiguranje(duga prica) no doktor mi je rekao da dodjem kod njega dva tri dana prije termina i on ce me staviti na hitnu listu tako da necu morati nista platiti..Do tad sam bila na socijalnom osiguranju no i oni su me prije sedmicu dana skinuli...Zbog tog nisam mogla otici na zadnju kontrolu,tako da cu prije termina pravac do doktora i direktno na lezanje,kad se nema izbora ne moze se ni glavom kroz zid..Tako i ti mozes kad dodje vrijeme za porod,ako Bog da do tad ima vremena,nadam se da ces si uspjeti srediti neko osiguranje..

_____________________________

Imam princezu od tri godine,a druga nam je pristigla 29.08.2010..
Svaki bol poroda je vrijedan djeteta
Bebini prstići su tako sićušni i nejaki, ali vas tako čvrsto drže u svojoj vlasti.

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
5.11.2010 9:23:07   
Edin SA
Pozdrav svima,

iskoristio bih prve redove koje pisem na ovom forumu da zahvalim portalu RR, kao i svima vama koji ovdje ucestvujete. Dok smo ja i supruga cekali prinovu bili ste nam prvi izvor informacija i u vecini slucajeva smo se vracali vama po informaciju, iako smo istina skrti bili u samom ucestvovanju na forumu.

A sto se tice ovdje otvorene teme, ne znam znate li da po novom Zakonu o zdravstvenoj zastiti porodilje nisu duzne platiti porod bez obzira na status njihovog zdravstvenog osiguranja, takodjer i djeca imaju pravo na zdravstveno zastitu bez obzira da li im roditelji imaju osiguranje ili ne.

Eh sada ono sto me izludjuje svih ovih sedmica. Naime zakon je donesen pocetkom aprila ili maja 2010 i objavljen je pocetkom augusta 2010 u sluzbenim novinama, a stupio na snagu 8 dana nakon objavljivanja. Medjutim desava se slijedece, kada sam zvao Federalno ministarstvo,  odjel za odnose sa javnoscu, te odjel za pravne poslove rekli su mi da nisam duzan platiti porod prema novom zakonu. Medjutim ljudi u Kantonu Sarajevo kada sam ih nazvao ili nisu imali pojma o novom zakonu ili su me jednostavno prebacivali sa jednog telefonskog broja na drugi. Ucili me kako to nije zakon, kako je to neki "paket", a kada sam im rekao da su mi u fedralnom ministarstvu rekli da ne moram platiti, kaze to oni vas "vozaju" ili prebacuju na nas odgovornost. Uglavnom ne znam kako ovo nazvati, bezobrazlukom, birokratskim haosom ili vec sta, zakon imamo koji se ne provodi. Vrhunac svega je da me KCUS treba da tuzi zato sto necu da platim porod koji kosta 417 KM, a naravno jos malo necu moci ni da prijavim dijete. Ja sam isrpio sve meni poznate mogucnosti borbe, jedino mi preostaje da se obratim nekom printanom mediju ili vec kojem da oni malo ovo aktueliziraju. Nadam se da ce ove informacije biti od koristi nekome ko se susreo sa istim problemom.

Zakon mozete procitati ovdje http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakoni/2010/zakoni/40bos.html

(odgovor članu Minnka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
5.11.2010 9:32:48   
Hanady RR
ovo je zakon na federalnom nivou.
zdravstveno osiguranje je na novou kantona/ županija....
treba tražiti zakon na novou kantona sarajevo koji je usklađen sa istim.

besplatan porod se može imati ako se ispunjavaju neki uslovi koji su vezani za druga ministartsva, boračko, šehidsko, za rad i socijalnu politiku.

mislim da trebate ići tim putem.
naime tražite sastanka u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku i perezntirajte im zakon  s tim najprije obezbjedite sebi mišljenje federalnog ministarstav, kako su vam rekli na telfom neka vam daju napismeno.

idite sve pismeno, nemojte telefonom gubiti snagu, papir je jedino što će vam odgoditi tužbeni zahtjve Kliničkog centra.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Edin SA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
5.11.2010 10:10:22   
Edin SA
u federalnom ministarstvu su mi rekli da je ovo "krovni" zakon, da bez obzira na nedonosenje bilo kakvih pravilnika, podzakonskih akata, kantoni su duzni to poslije sa zavodima da rijese, ali stupanjem na snagu ovog zakona nema potrebe za placanjem.

ali evo trazio sam zvanicno tumacenje od ministarstva pismenim putem

hvala

< Poruku je uredio Edin SA -- 5.11.2010 10:14:46 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bez zdravstvenog osiguranja
5.11.2010 11:47:13   
gulanferka
koliko sam upoznata Edin je u pravu. ovaj je zakon donesen u aprilu na federalnom nivou, besplatna z.zastita odnosi se na trudnice, porodilje, djecu skolske dobi i starije osobe 65+ (naravno ukoliko nisu osigurani).provedba na kantonalnom nivou je obavezna i mislim da proces  ostvarenja ovih prava (dobivanja informacija i potvrda koje su potrebne) ide preko centara za socijalni rad. naravno, kantoni se bore svim silama da zakon ne stave u primjenu, kao: nisu oni za to culi i bla bla pa jos uvijek naplacuju preglede, porode i sl. 

(odgovor članu Edin SA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *