|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li poslije poroda koristiti steznik???
5.5.2009 19:18:54   
cicana
Drage moje trudnice i iskusne mame, malo sam cackala po temama i nisam pronasla nista o ovoj temi. Mene drage moje interesuje dali koristiti steznjak poslije poroda ili ne i dali se smije uopce koristiti nakon carskog reza. Interesuju me dakle vasa iskustva. Nadam se da cete mi pomoci u vezi moje odluke. Unaprijed HVALA...

< Poruku je uredio Skvo RR -- 15.11.2010 18:56:47 >


_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 19:31:31   
cicana
juhuuu imali  neko da mi odgovori na moje pitanje???



_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 19:43:16   
marinčii
cicana i mene to baš zanima jer razmišljam da kupim steznik nadam se da će nam iskusne mame javiti

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 19:49:46   
veeseelaa
ja sam steznik nosila odmah nakon poroda, odnosno nakon dan-dva, steznik koji ide preko stomaka, ne kupujte one steznike kao bokserice jer ih nećete moći nositi  zbog rane

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 19:52:43   
marinčii
takav sam i planirala kupiti ,znači čim si došla kući si ga nosila?i jeli pomogo,mene baš brine kako ću vratiti stomak na starouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 19:57:45   
andji
Moja prijateljica s eporodila prirodnim putem,lagan porod u suštini,i čim je došla doma počela ga je koristiti!U svakom slučaju bolje izgleda,a vjerovatno će biti i djelotvorno,nego bez njega...onako kad se sve objesiuser posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 19:58:27   
veeseelaa
pa sad šta bi bilo da ga nisam koristila neznam user posted image , trebalo bi da pomaže, da odmah sam ga stavila nakon poroda...
uz steznik, vježbe i manje klope sve će biti po starom, ne brini

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 20:01:11   
cija
kako izgleda taj steznik koji nije kao bokserice ,jel možete postati sliku neku s neta??Hvala!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 20:04:39   
veeseelaa
evo sad slikam pa ću postaviti, imaš kupiti na pijacu Kumrovec, 10 KM

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 20:14:16   
cija
hvala...ja sam iz Zenice...nema veze,naću ,samo da znam kako izgleda...user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 20:15:25   
veeseelaa
user posted image

evo

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 20:29:25   
cija
hvala draga user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 21:00:26   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

user posted image

evo


vidi vidi vesele sto se uslika user posted image user posted image
Lijepo ti stoji nema sta user posted image user posted image user posted image

Kod mene je onaj ko bokserice,tacnije ko mider.
I ja sam odmah koristila 3-4 dan,jer nisam imala ranu nikakvu. A sad ima li koristi jos uvijek ne znam. user posted image
A imam i ovaj sto ide samo na stomak,ali nekakv krut pa me nervira.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 21:46:41   
magde
ja sam se porodila zajedno sa jednu drugarku ja sam nosila te midere malo vremena i malo mi je pomoglo a drugarica jos ga nosi i ona nema bas stomak a ja prije nisam imala uopste stomak a ona je imala dakle vredi da nostite ja sam imala celosan UZAS nisam mogla da sepomerem vazno je samo da jekod stomaka stegnat.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
5.5.2009 23:33:41   
noaa
marinci ja sam kupila u Inelu ovaj o kom ti vesela prica i platila ga nesto preko 30km i grozan je zali boze para sav se rastego,a nije nesto pomogao,ja cu potraziti Liscin sa gacicama i dosta je dubok skoro do grudnjaka ti dodje,a nebi trebao smetati ako imas ranu jer ionako imas ulozak u gacama.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 0:14:13   
veeseelaa
draga noaa i ja sam imala steznik taj s gaćicama al da znaš kako rana žulja a ne da je stisneš steznikom, oči bi ti ispaleuser posted image  ja bar nisam mogla, jeste da se ovaj steznik koji sam ja koristila rastegao al poslužio je prva dva mjeseca fino, taman kolko i treba, pa nećeš vječito nositi steznikuser posted image

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 9:14:16   
mišur
Ja sam imala taj pojas samo preko stomaka, i nosila sam ga odmah poslije poroda...
I kasnije mi je pomagao...Kad su me bolila leđa od nosanja, ja samo njega privežem i ništa ne osjetimuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:10:54   
cicana
Drage moje forumistice, nisam bas skontala dali je i jedna od vas nosila steznjak poslije carskog rezauser posted image ? Ja sutra idem na komisiju za carski rez, a u petak mi je termin za porod, pa me bas jako interesuje dali se moze nositi jer ga nisam kupila. A imate ih kupiti u svakoj apoteci, ja mislim. Pusa



_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:24:10   
škorpija
Meni je patronažna rekla drugi da poslije porda da nosim steznik jer mi je stoma bio mekan???, ja sam imala samo ona sa gaćicama koji nisam mogla nositi zbog epiz, ali sam ga razrezala između nogu i evo nosim ga i danas bez problema, čini mi se da mi je stvarno pomogao, jer iako je ostalo još dosta kilica viška, stomak je skroz ravan. Doduše steznik se već rastegao i ne znam kontam da kupim drugi neki da nosim još mjesec dana.

Vesela gdje je otprilike taj štand na pijaci kumrovec gdje si kupila steznik, jel kodni teta što pordaju garderobu za trudnice?

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:32:30   
camm
prvih dana sam stavljala platnenu pelenu pa vezala preko.posle par dana steznjak
mada mi je nekako lakse sa  pelenom bilo bolje se diseuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:42:38   
Anoniman
ma ja sam na vjezbama cula da ne treba nositi, kao da se sve vrati prirodno, a patronazna mi prvi dan kad je dosla rekla da kupim i ja kupila, ali mi povisok pa me nervira, i kupila sam ga u chiccu i oko 55 KM user posted image , inace ne nosim ga salno i samo u kuci, pa da li ce pomoci nemam pojma, mislm jos samo da babine prodju i bacam se na trbusnjake, 'ebo ovo, najvise vjerujem vjezbanju, na razne nacine user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:46:12   
mišur
IZVORNA PORUKA: cicana

Drage moje forumistice, nisam bas skontala dali je i jedna od vas nosila steznjak poslije carskog rezauser posted image ?




Mi se raspisale o pojasu, a niko da ti konkretno odgovori na pitanjeuser posted image
Ja sam pririodno rodila, a moja prijateljica koja je rodila na carski ga je nosila, samo kasnije, kad je rana zarasla...
Sretno, draga...Želim ti brz porod i još brži oporavak..I, naravno, zdravu bebanu...user posted image

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:50:15   
emma.L
Ne znam, ali na vježbama su protiv toga. Ja sam izišla iz bolnice i moj rođak mi kaže: 'Sestro tebi su zaboravili jednu bebu unutra!user posted image ' Zaista mi je nekih tjedan dana po porodu stomak bio veliki. Ali nakon dva tri tjedna, sve se lagano vratilo. Nisam mogla ništa obući staro, ali stomaka nije bilo user posted image . Dakle, ja mislim da ako baš ne mora, onda i ne. A poslije carskog bi mi bilo logično da rana treba disati radi bržeg zarastanja user posted image  (ovo ja onako laički, jer sam rodila prirodno, pa sad...).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 11:57:02   
cicana
Misure hvala ti  mnogo na lijepim zeljama, ja se nadam da ce biti sve OK, samo mi je krivo sto se moram poroditi na carski, jer sam "uska" i nisam se jos otvorila ni mm. Neznam, nekako mislim da je prirodnim putem ljepsi dozivljaj, ali eto nije do mene.

Znaci da se zbog rane nemoze nositi odma, a zna li neka od vas koliko traje oporavak poslije CR?


_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dali poslije proda koristiti steznjak???
6.5.2009 12:11:42   
mišur
Moja prijateljica se brzo oporavila...
7 dana je bila u bolnici, a onda je svaki dan išla na previjanje rane(njoj se nešto malo zakomlikovalo, ali ne znam tačno šta).
Uglavnom, nakon nekih 20 dana je sama ostajala u kući, brinula o bebi, spremala ručak...
Sad kaže da je ponekad rana zaboli, ništa strašno, i da na tom dijelu tijela uopšte ne osjeti ništa...
I ona je bila uska, i nije se otvarala...Ležala je u bolnici prije porođaja, jer je prešla termin, i čak su je bili spustili u rađaonu, i uključili drip, ali se nije uopšte otvarala...
Nakon par dana, kad je već bila prešla termin 15 dana, na pregledu otkucaja srca bebe su ustanovili da su otkucaji usporili i hitno joj je urađen CR.
Ne brini se, proći će to ok, i oporavićeš se ti..
Jeste da bi možda bilo bolje roditi prirodno, ali možda je i CR bolji nego da bebu čupaju na vakum..
I moja prijateljica je uspostavila dojenje bez problema, i dojila dječaka 9 mjeseci...
Puno sreće ti želim, i javi nam se kad sve prođe...

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *