|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djeca i seksualnost!
24.8.2012 13:54:45   
Visnja RR
Preneseni postovi s druge teme :

"Djevojcica od 6 godina masturbira!!!!!...
I odem ja na net istražiti tu pojavu...ono kao da se pripremim, jer mi je to bio totalni šok da oni tako rano otkriju zašto neke stvari služe...kad mame u Hr se šprdaju s tim. Djeca im se redovno ''''''''''''češke'''''''''''''''''''''''''''''''' i sve ok.

Mislim, do koje je granice to ok uopće.
Razumijem da ih ne treba grditi, da je seksualnost prirodna bla-bla...aliiii...oni su još maaaaliii"





IZVORNA PORUKA: Lady26


Evo, ima 2,7 godine, stalno se pipka i dirka dole....





IZVORNA PORUKA: pocahontas



IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Iman83



Evo, ima 2,7 godine, stalno se pipka i dirka dole....



user posted image user posted image

o majko mila...meni je to tako daleko sad...

kod mog R. je to sad za sada na nivou radnoznalosti naravno i istraživanja i to mi je sasvim normalno i sasvim simpatično





IZVORNA PORUKA: D_K





IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Iman83





ojj belaja.. pa zar moze dozivjeti vrhunac.. mislim da li je fizioloski to sve spremno.. user posted image user posted image







IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja bih to sasijekla u korijenu i uopste otkud njoj tako malenoj da to radi?!
Kako je pocelo?
Mislim user posted image


IZVORNA PORUKA: Hanady RR



IZVORNA PORUKA: Lady26



Napomenu me ovo s Rafom da mi je neki dan poznanica pričala kako joj se malena voli često češkiti dolam.
Ima 6 godina...

Evo, ima 2,7 godine, stalno se pipka i dirka dole....




kod njih je često rođak 5 mjeseci mlađi od moje H ...nikada ni on ni ona nisu upoređivali svoje rogane niti jedno drugo prate u tolalet iako su nerazdvojini






IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja bih to sasijekla u korijenu i uopste otkud njoj tako malenoj da to radi?!
Kako je pocelo?
Mislim user posted image

pa valjda češkenjem..ko će ga znati.
Pa pokušava da pričom to riješi, jer ipak je to osjetljivo područje. Zamisli da djetetu ostanu traume da je to dole nešto loše i da se to ne smije...valjda ju je tako psiholog savjetovao, ne znam.
Uglavnom i ona je u dumanu.

Al kažem, u Hr mame o tome pričaju otvoreno i koliko sam skontala masa djece to radi.
I baš sam ostala user posted image




IZVORNA PORUKA: D_K



IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja bih to sasijekla u korijenu i uopste otkud njoj tako malenoj da to radi?!
Kako je pocelo?
Mislim user posted image

pa valjda češkenjem..ko će ga znati.
Pa pokušava da pričom to riješi, jer ipak je to osjetljivo područje. Zamisli da djetetu ostanu traume da je to dole nešto loše i da se to ne smije...valjda ju je tako psiholog savjetovao, ne znam.
Uglavnom i ona je u dumanu.

Al kažem, u Hr mame o tome pričaju otvoreno i koliko sam skontala masa djece to radi.
I baš sam ostala user posted image




joj, bjezi zeno.. sledila si me sa tom pricom.. mislim to mi je bas prerano.. sve se mi spremamo za njihov pubertet, sta cemo i kako, ali sa 6 godina.. covjece user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja bih to sasijekla u korijenu i uopste otkud njoj tako malenoj da to radi?!
Kako je pocelo?
Mislim user posted image

pa valjda češkenjem..ko će ga znati.
Pa pokušava da pričom to riješi, jer ipak je to osjetljivo područje. Zamisli da djetetu ostanu traume da je to dole nešto loše i da se to ne smije...valjda ju je tako psiholog savjetovao, ne znam.
Uglavnom i ona je u dumanu.

Al kažem, u Hr mame o tome pričaju otvoreno i koliko sam skontala masa djece to radi.
I baš sam ostala user posted image



ja fakat ne zna niti jedno dijete toga uzrasta...

oko na sima djece u familiji baš mnogo i nikada nije mama nije potegnula to pitanje...

kako imate saznanja u hrvatskoj...
mislim čuja šale se...
hebote ja s ebrinem jel mi dijete za školu spremno sa 6 a kod njih user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: HAHA

Normalno je to.Meni je isto bilo čudno kad sam prvi put počela raditi u vrtiću._Jedan dječak se na spavanju toliko uživljavao da ga nisi mogao dozvati.Razgovarala sa roditeljima,oboje ljekari,kaže sve je ok.Poslije sam primjetila da je češće kod curica.Skoro je jedna djevojčica nakon što su joj oduzeli dudu,a imala skoro 5 godina,stalno se dirala,čak i u igri,na spavanju naročito.




IZVORNA PORUKA: Hanady RR



IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja bih to sasijekla u korijenu i uopste otkud njoj tako malenoj da to radi?!
Kako je pocelo?
Mislim user posted image

pa valjda češkenjem..ko će ga znati.
Pa pokušava da pričom to riješi, jer ipak je to osjetljivo područje. Zamisli da djetetu ostanu traume da je to dole nešto loše i da se to ne smije...valjda ju je tako psiholog savjetovao, ne znam.
Uglavnom i ona je u dumanu.

Al kažem, u Hr mame o tome pričaju otvoreno i koliko sam skontala masa djece to radi.
I baš sam ostala user posted image



ja fakat ne zna niti jedno dijete toga uzrasta...

oko na sima djece u familiji baš mnogo i nikada nije mama nije potegnula to pitanje...

kako imate saznanja u hrvatskoj...
mislim čuja šale se...
hebote ja s ebrinem jel mi dijete za školu spremno sa 6 a kod njih user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

preuzet tekst:

Masturbacija

Kao što smo već napomenuli, masturbacija se javlja između 1. i 3. godine života te se smatra u potpunosti normalnim i prirodnim izražavanjem spolnog ponašanja u toj dobi. Tijekom ranog djetinjstva, dodirivanje spolnog područja može biti način istraživanja vlastitog tijela te način za izazivanje osjećaja ugode ili utjehe ako se dijete zbog nečega osjeća uznemireno. Tijekom predškolskog razdoblja, dijete bi trebalo naučiti da je dodirivanje stvar koju radimo kad smo sami, u granicama privatnosti. Nježno, ali jasno objasnite vašem predškolcu da je masturbacija jedna vrlo ugodna stvar, ali da se ne radi pred ili s drugim ljudima. Roditelji bi se trebali zabrinuti zbog masturbacije jedino ako im se čini da je dijete njome toliko preokupirano da se zbog toga isključuje iz drugih aktivnosti. Pojačana masturbacija djece male i predškolske dobi je najčešće posljedica nečega što ih muči ili uznemirava. Važno je pokušati doznati o čemu se radi. Vrlo mala djeca to još uvijek ne mogu reći pa je tada važno razmisliti o mogućim uzrocima, npr. velikim promjenama u djetetovoj okolini (rođenje nove bebe, povratak roditelja na posao, razvod braka, selidba, i slično), te pronaći način kako djetetu pomoći. Također, djetetu koje masturbira zato jer treba osjećaj utjehe nikako to ne bi trebalo braniti jer takav postupak samo dodatno izaziva napetost u već prethodno uznemirenom djetetu.





IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja falat imama dvije curioce i zaovinog dječaka kojem je u novebru 6 punih...
on ide u vrtić...
koristili su svi dudue i iste ostavili...

niti jedno nam dijete nema tu sposobnost da sad znaju da im je lijepo....

nisma nikada s anjima ni pričala o tome...
zaboga pa dijete mi ima 6 godina...pričam kako joj sveske moraju biti uredne u školi...kako ruka mora prati stalno itd...
gdje da pričam o tomeuser posted image

prekočili bi mnogo togauser posted image




IZVORNA PORUKA: D_K


ali kako je nije sprijecila da pocne da se dira.. meni je prva asocijacija da je to pisa, makar to mozes lijepo djetetu reci, to je prljavo, tu piskimo.. ne bi ni doslo do ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''osjecaja ugode''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''..



IZVORNA PORUKA: HAHA

Hanady i moj ima 6 i nisam nikad ništa primjetila ni blizu,mislim da to nema veze s dostupnošću informacija,nego s ovim što je Višnja kopirala u svom postu.



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

preuzet tekst:

Masturbacija

Kao što smo već napomenuli, masturbacija se javlja između 1. i 3. godine života te se smatra u potpunosti normalnim i prirodnim izražavanjem spolnog ponašanja u toj dobi. Tijekom ranog djetinjstva, dodirivanje spolnog područja može biti način istraživanja vlastitog tijela te način za izazivanje osjećaja ugode ili utjehe ako se dijete zbog nečega osjeća uznemireno. Tijekom predškolskog razdoblja, dijete bi trebalo naučiti da je dodirivanje stvar koju radimo kad smo sami, u granicama privatnosti. Nježno, ali jasno objasnite vašem predškolcu da je masturbacija jedna vrlo ugodna stvar, ali da se ne radi pred ili s drugim ljudima. Roditelji bi se trebali zabrinuti zbog masturbacije jedino ako im se čini da je dijete njome toliko preokupirano da se zbog toga isključuje iz drugih aktivnosti. Pojačana masturbacija djece male i predškolske dobi je najčešće posljedica nečega što ih muči ili uznemirava. Važno je pokušati doznati o čemu se radi. Vrlo mala djeca to još uvijek ne mogu reći pa je tada važno razmisliti o mogućim uzrocima, npr. velikim promjenama u djetetovoj okolini (rođenje nove bebe, povratak roditelja na posao, razvod braka, selidba, i slično), te pronaći način kako djetetu pomoći. Također, djetetu koje masturbira zato jer treba osjećaj utjehe nikako to ne bi trebalo braniti jer takav postupak samo dodatno izaziva napetost u već prethodno uznemirenom djetetu.



Nisma istražilava ovu pojavu...
al ovaj tekst vrlo jasno kaže da nije za šalu i zezanciju i d anije baš ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''normalno'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ponašanje toga djeteta u tom dobu...

no od prve do treće godine...na sva pitanja o istom smo odgovarali i nikad se nisma šalila sa pitanjima i rogovorima te vrste koji s eriču upoznavanj tijela njihovoga...pa u krajnjoj liniji mog i muževog...

o razlikama, nazivima i najvažnije što jeste za javnost što ne...







< Poruku je uredio Visnja RR -- 27.8.2012 0:05:52 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 14:06:11   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Nisma istražilava ovu pojavu...
al ovaj tekst vrlo jasno kaže da nije za šalu i zezanciju i d anije baš ''normalno'' ponašanje toga djeteta u tom dobu...

no od prve do treće godine...na sva pitanja o istom smo odgovarali i nikad se nisma šalila sa pitanjima i rogovorima te vrste koji s eriču upoznavanj tijela njihovoga...pa u krajnjoj liniji mog i muževog...

o razlikama, nazivima i najvažnije što jeste za javnost što ne...



ma mene brine ono 'pojacana masturbacija'.. njih brine pojacana mastrubacija user posted image user posted image a 'nepojacana' ne user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Meni je ovo nigdje veze,ja ne bi na to uopce paznju obracala pretjerano,ako budemo previse analizirali stvari postat cemo ko amerikanci,oni su puni nekih trauma,i za sve imaju odgovor kad sam bio mali,bla,bla,bla...Po tome bi u nas trebao svaki drugi covjek biti masovni ubica,ma nigdje vezeuser posted image



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Meni je ovo nigdje veze,ja ne bi na to uopce paznju obracala pretjerano,ako budemo previse analizirali stvari postat cemo ko amerikanci,oni su puni nekih trauma,i za sve imaju odgovor kad sam bio mali,bla,bla,bla...Po tome bi u nas trebao svaki drugi covjek biti masovni ubica,ma nigdje vezeuser posted image


vala baš tako
inače kod nas nije normalno i kad odrasla osoba TO radi



IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Opet "teska" tema: masturbacija kod djece. user posted image
meni onako na prvu, jeste rano da djeca od 6 godina to rade. Ali se sjecam da sam ucila iz psihologije faze razvoja covjekovih cula, cini mi se po Freudu (nemojte me sada drzati za rijec, davno je bilo user posted image ), u smisli kako covjek uci sta mu godi, pa je prva oralna faza, koja nastupa odmah nakon rodjenja i bebe skontaju da stavljanje hrane u usta stvara osjecaj ugode, pa onda stavljaju rukice u usta. Jedna og faza je i spoznaja da dodirivanje spolinih organa takodje dovodi do osjecaja ugode i koliko se sjecam do te se faze dolazi takodje u ranom djetinjstvu (a ne u pubertetu ili cak u braku kako bismo mi nekada htjeli) user posted image . Pa i sve ovo sto se "samo" diraju je zato sto su skontali da im to godi. Samo sto ta djevojcica od 6 godina to vec zna da izrazi.

Mi smo nedavno skinuli pelenu i primijetila sam da L nekada dira koku, ali to je kod nas znak da hoce da piski, jer jos uvijek rijetko sama trazi tutu.

Citala sam nesto o tome. Novo moderno shvatanje je da djeca tako uce i istrazuju i da bi agresivna reakcija bila kontraproduktivna za njihov dalji sexualni razvoj. Neko rece da treba reci djetetu da je koka/cuna prljava, da tu piskimo i tu se ne dira. To mozda jeste trenutno najlakse, ali ipak nije dobro da dijete raste sa takvim dozivljajem spolnog organa.
Ja sam u princupu liberalna i otvorena, ali iskreno ne znam kakve cu u praksi imati reakcije na ovakve stvari kod mog djeteta. Mislim da je ovdje kljucno djetetu objasniti da je to nesto privatno i njegovo. A sada da li pokusati to suzbiti i smanjiti i na koji nacin, zaista ne znam. user posted image




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 14:11:10   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: Lady26


normalna pojava i faza u djecijem razvoju.
dijete otkriva i upoznaje novi dio svoga tijela i to mu stvara osjecaj ugode.
fizioloska spremnost nema veze s tim.
sta uciniti...nista...
ni slucajno dijete dijete direktno sprjecavati i kaznjavati radi toga,govoriti mu da je to ruzno i sl. jer moze doci do problema u razvoju dj.licnosti najvise u emotivnom smislu i stvaranju slike o samom sebi i dijelovima svoga tijela.
nabolje je indirektno djetetu skrenuti paznju .vecinom se "pipkanje" desava u krevetu pred spavanje ili u stanju djecijeg mirovanja.
djevojcicama mozete dati da zagrle i uspavaju lutku a djecacima dati omiljenu igracku.
ja znam da vecina ne zna faze u dj.razvoju i shvatam ali ne morate bas od svega praviti bauk.



IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Ja sam u princupu liberalna i otvorena, ali iskreno ne znam kakve cu u praksi imati reakcije na ovakve stvari kod mog djeteta. Mislim da je ovdje kljucno djetetu objasniti da je to nesto privatno i njegovo. A sada da li pokusati to suzbiti i smanjiti i na koji nacin, zaista ne znam. user posted image



Mislim da ovako mišljenje trenutno i kod mene preovladava?!
Nadam se (čak o tome nisam ni razmišljala dok ne pokrenuste lavinu :) )da do takvog istraživanja kod moje kike neće doći još zadugo.
Kao što reče Hanady - ja se zadeverala oko škole tako da mi svaka druga tema oko djeteta djeluje kao izmaglica user posted image

Po meni i po mom odgoju ima ono što je normalno, što je nesvakidašnje i što je nenormalno - mislim da masturbacija sa 6 godina je nesvakidašnji način iskazivanja dječijeg "stanja" .




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li dječija masturbacija ima veze sa stresom kod djeteta? bježanjem u svoj svijet?





IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: henna ze

moje dijete ima 10 godina..poprilično je razvijena..kad bi se počela dirati kontam da ima neku infekciju ili ne odgovarajuće gaće..sta ja znam..nekako mi prerano...


draga, ne znam sta da ti kazem...i ako se dira (a dira se garanat, nemoj me mrziti sto ti ovo direktno kazem), mislim da to nije strasno za 10 godina...i ako ti to ne znas i to je super, jer to upravo tako i treba da bude...intimno i u granicama normale...user posted image


super beba, Shortened Administrative Procedure user posted image mada moze i summary procedure...



IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: Neca xxx




Citala sam nesto o tome. Novo moderno shvatanje je da djeca tako uce i istrazuju i da bi agresivna reakcija bila kontraproduktivna za njihov dalji sexualni razvoj. Neko rece da treba reci djetetu da je koka/cuna prljava, da tu piskimo i tu se ne dira. To mozda jeste trenutno najlakse, ali ipak nije dobro da dijete raste sa takvim dozivljajem spolnog organa.
Ja sam u princupu liberalna i otvorena, ali iskreno ne znam kakve cu u praksi imati reakcije na ovakve stvari kod mog djeteta. Mislim da je ovdje kljucno djetetu objasniti da je to nesto privatno i njegovo. A sada da li pokusati to suzbiti i smanjiti i na koji nacin, zaista ne znam. user posted image



Nisam za opciju da se kaze da je to prljavo,jer takva nebulozna izjava zaista moze stvoriti ruznu sliku u psihi djeteta,ali zasto jednostavno ne reci da se tu piski i da se to ne dira?To je dijete i za njega je takvo pojasnjenje dovoljno.Zna se sta se djetetu odredjenog uzrasta moze pojasniti sta ne.Cinjenica je da cestim diranjem moze doci do infekcije i ne vidim nikakvu prepreku da se djetetu objasni sto se to ne dira.
Naravno da ce s godinama doci sira pojasnjenja,te da ce dijete samo poceti shvatati da to nesto ima i drugu svrhu.Ali u dobi od 6 g.je sasvim prihvatljivo objasnjenje da se tu piski i da se to ne smije dirati,a ne u tako ranoj dobi uvoditi dijete u `njegovu privatnost`.



IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: jasmin

Nisam za opciju da se kaze da je to prljavo,jer takva nebulozna izjava zaista moze stvoriti ruznu sliku u psihi djeteta,ali zasto jednostavno ne reci da se tu piski i da se to ne dira?To je dijete i za njega je takvo pojasnjenje dovoljno.Zna se sta se djetetu odredjenog uzrasta moze pojasniti sta ne.Cinjenica je da cestim diranjem moze doci do infekcije i ne vidim nikakvu prepreku da se djetetu objasni sto se to ne dira.
Naravno da ce s godinama doci sira pojasnjenja,te da ce dijete samo poceti shvatati da to nesto ima i drugu svrhu.Ali u dobi od 6 g.je sasvim prihvatljivo objasnjenje da se tu piski i da se to ne smije dirati,a ne u tako ranoj dobi uvoditi dijete u `njegovu privatnost`.



potpisujem.. ja tako radim.. i ne govorim ''prljavo'' u smislu da joj ogadim jer joj to poslije moze stvoriti neke druge probleme ili blokade.. pa imace dijete biologiju, razgovor o tome necemo moci odlagati do unedogled ali sa 6 godina, savim dovoljno i prihvatljivo, tu izlazi pisa, tu moze biti bakterija.. a poslije kako bude sazrijevala razgovor ce da tece u skladu sa godinama..





< Poruku je uredio Visnja RR -- 27.8.2012 0:07:02 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 14:26:23   
leona81
ja znam 2 slucaja pojacane masturbacije i jedan malo manji, sve su djeca vrtickog uzrasta...jedno dijete nije moglo normalno fukncionisati i bilo je preokupirano time...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 14:34:34   
maja78 RR
Isla sam na radionicu za roditelje u vrticu i dotakli smo se i ove teme. Kaze i uciteljica i psiholog da ima toga dosta u vrticu, kaze pred spavanje kad djeca legnu onda se to vidi, i cak se djeca i znoje i sve sto ide uz mastrubaciju. Naravno mi smo sve bile u nevjerici, ali one su obasnile da djeca u periodu 2-4 godine spoznaju razliku musko zensko, dakle organe i naravno istrazuju svoje tijelo. Takodje da nebi bas trebalo biti te mastrubacije, tj da bi roditelji trebali razgovarati sa djetetom, ne sprjecavati ili ogaditi ali svakako objasniti da ostave za period kad budu stariji jer i pocinjati sa tako ranom mastrubacijom moze biti lose za psihu u buducnosti. Dakle pokusati to sprjeciti razgovorom na neki normalan nacin.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 14:48:41   
Lejla Ka
Ako se stavimo u poziciju djeteta, ono je pronašlo način (najvjerovatnije sasvim slučajno) da izazove nevjerovatno dobar osjećaj. Dijete o tome ne razmišlja kao o seksu, o seksualnom, niti ima pojma o širim značenjima tog čina. Njemu je tokom i nakon masturbacije jako lijepo. Na isti način kako je nekom drugom djetetu lijepo kad npr. slaže lego kockice, ili se igra autića ...
Ne znam da li razumijete šta hoću reći, za njega je masturbacija samo ugodno provedeno vrijeme. Jako ugodno, tako da može poželjeti da provodi jako puno vremena u takvoj ugodi.

Mislim da je neki vid orgazma moguć kod djece već od rođenja. Zbog takve fiziologije dječaci puno ranije otkriju da im godi kad diraju svoj polni organ. Moje je sin grabio svog ninca (kako se kod nas popularno zove user posted image ) od trenutka kad mu je motorika ruku sazrela dovoljno da ga može svjesno i kontrolisano hvatati prilikom presvlačenja. Ja naravno nisam branila, samo sam nastojala skrenuti pažnju nečim drugim.

Ne bih nikad branila kad bih primjetila da je neko od moje djece otkrilo ovakav način "zabavljanja", više bih to onda nastojala usmjeriti prema ličnoj intimi, starijem djetetu i objasniti o čemu se radi. Problem definitivno jeste ako djetetu to uživanje postane prioritet i ostale aktivnosti izgube značaj i interesantnost. To bi mi definitivno bilo za moje saradnje sa stručnjakom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 15:19:47   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ako se stavimo u poziciju djeteta, ono je pronašlo način (najvjerovatnije sasvim slučajno) da izazove nevjerovatno dobar osjećaj. Dijete o tome ne razmišlja kao o seksu, o seksualnom, niti ima pojma o širim značenjima tog čina. Njemu je tokom i nakon masturbacije jako lijepo. Na isti način kako je nekom drugom djetetu lijepo kad npr. slaže lego kockice, ili se igra autića ...
Ne znam da li razumijete šta hoću reći, za njega je masturbacija samo ugodno provedeno vrijeme. Jako ugodno, tako da može poželjeti da provodi jako puno vremena u takvoj ugodi.

Mislim da je neki vid orgazma moguć kod djece već od rođenja. Zbog takve fiziologije dječaci puno ranije otkriju da im godi kad diraju svoj polni organ. Moje je sin grabio svog ninca (kako se kod nas popularno zove user posted image ) od trenutka kad mu je motorika ruku sazrela dovoljno da ga može svjesno i kontrolisano hvatati prilikom presvlačenja. Ja naravno nisam branila, samo sam nastojala skrenuti pažnju nečim drugim.

Ne bih nikad branila kad bih primjetila da je neko od moje djece otkrilo ovakav način "zabavljanja", više bih to onda nastojala usmjeriti prema ličnoj intimi, starijem djetetu i objasniti o čemu se radi. Problem definitivno jeste ako djetetu to uživanje postane prioritet i ostale aktivnosti izgube značaj i interesantnost. To bi mi definitivno bilo za moje saradnje sa stručnjakom.



Složila bih se sa Lejlom treba ih pustiti da istraže svoje tjelo i postepeno im skretati pažnju na druge stvari.A naravno ako se *OTME KONTROLI*posavjetovati se sa stručnim licem.

I moj je sin ovo počeo da radi i naravno ne branim mu tek mu je 7 mj.
Kćerka je takođe imala ovu fazu počevši sa nekih godinu i pol u periodu kad je skinula pelene.
Trajala je nekih 2-3mj i prestala je sama od sebe.
Ja se kupam pred kćerkom i ništa ne krijem jer smatram da ona treba da shvati da golo tjelo nije ništa neobično ili ne daj bože pogano.

MM se ne kupa pred njom

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 15:31:28   
Lady26
IZVORNA PORUKA: smajli80

Kćerka je takođe imala ovu fazu počevši sa nekih godinu i pol u periodu kad je skinula pelene.
Trajala je nekih 2-3mj i prestala je sama od sebe.

Kad je obucena ili?
Jer i moja se dira ali preko odjece, ja mislim da je zbog gacica... user posted image
Tek su 2 mjeseca kako je bez pelene

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 15:49:15   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: smajli80

Kćerka je takođe imala ovu fazu počevši sa nekih godinu i pol u periodu kad je skinula pelene.
Trajala je nekih 2-3mj i prestala je sama od sebe.

Kad je obucena ili?
Jer i moja se dira ali preko odjece, ja mislim da je zbog gacica... user posted image
Tek su 2 mjeseca kako je bez pelene



Kad je bila bez gaćica ali ne svaki dan ,onako ponekad i jednostavno je prestala sama od sebe.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 18:31:48   
malena sharena
Mislim da je normalno da se ponekad diraju i da osjete neku ugodu, ali prava masturbacija prije puberteta mi nije normalna i ne znam kako bih postupila u toj situaciji.

Djeca su tako mala, njezna i cista, bar do tog nekog skolskog uzrasta i zato ih treba cuvati svega onog sto tu cistocu i neiskvarenost moze poremetiti. Bilo da su to svadje pred djecom, grubost, seks (imali smo i takvih primjera na forumu), razgolicenost, scene seksa na TV (i to ne samo one u filmovima, jer danas ni reklamu ne mozes normalno pogledati da ne plaze jedno po drugom) koje bude radoznalost i u najranijem periodu i truju ih necim sto nije za njihove oci i mozak.

Iz bliske okoline imam primjer djevojcice pred kojom se mama kupala i na druge nacine joj omogucavala upoznavanje sa golim tijelom, nazalost, to jeste ostavilo itekako traga na njenu psihu. Takodje znam djevojcicu koja je masturbirala u predskolskom uzrastu i o tome je pricala sa drugaricama, ''razmjenjivala iskusta'', sjecam se da mi je to cudno bilo, eh, za nju vec ne znam u kakvu je osobu izrasla, jer je nisam vidjela od djetinjstva.






_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 18:51:18   
vila_7
IZVORNA PORUKA: malena sharena



Iz bliske okoline imam primjer djevojcice pred kojom se mama kupala i na druge nacine joj omogucavala upoznavanje sa golim tijelom, nazalost, to jeste ostavilo itekako traga na njenu psihu.






I ja se kupam pred svojom kad mi je nema ko pricuvati - pa necu svako tusiranje zvati nekog da mi cuva dijete i ne mislim da ce to ostaviti ikakve traume na njenu psihu! I da...kao i kod smajli - MM se ne kupa pred njom ali ja normalno. E sad jedino ne znam koji su to drugi oblici upoznavanja pa da je moglo na tu malu ostaviti traga......
Mislim da opcenito normalno prihvacanje svega i ne dizanje prasine mislim da zdravije utjecu nego sakrivanje i zabranjivanje.


< Poruku je uredio vila_7 -- 24.8.2012 18:53:24 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 19:31:36   
malena sharena
Moja mama ima dvije kcerke, mene i sestru, rodjene u godinu i po obje. Nije se nikad okupala u nasem prisustvu, ne znam kako joj je poslo to za rukom, stvarno user posted image . Imam i ja sina, tri su mu godine, sa mnom najvise vremena provodi i nikad, ali nikad nije bio sa mnom u kupatilu kad se kupam ili obavljam nuzdu.

Ova djevojcica je bila zainteresovana da gleda mamu dok se kupa i ona joj je to dopustala, jer je mislila da je OK da na taj nacin upozna ljudsko tijelo. Kao mala djevojcica, jos nije isla u skolu, bila je zainteresovana za seks, naprimjer, nagovarala bi nas ostale da se ljubimo, da se dodirujemo jezicima. Danas zivi i radi kao i svi mi i meni je i dan danas jako draga, ali je prosla tezak put u pubertetu vezano za seksualnost i veze koji ne bih pozeljela nicijem djetetu.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 19:36:01   
malena sharena
Hocu reci da djeca dosta toga vide u kuci, na televiziji i da to s scime se susrecu moze uticati na njihov razvoj.

I slazem se, ne treba dizati prasinu oko svega, ali ne treba ni prihvacati kao normalno bas sve.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 19:45:19   
MicoTico
I ja se kupam pred svojom djecom(curici je 6 , a malenom 2).Sin je još mali pa mi je to OK, ali ubrzo će se i to promijeniti.
Moja mama se nikada nije skrivala ispred moje sestre i mene, i kad smo bile mlađe i kasnije i nije apsolutno nikakve traume ostavilo na nama, a i što bi? S tatom je naravno druga priča.
Takođe, mm se ne kupa, niti hoda go pred curicom.
Elem, ode ja OT.
Što se tiče tog "pipkanja" kod djece, kod curice to nikad nisam primjetila, ali zato klinac se često dira. Danas mi baš teta u vrtiću kaže da ga je presvukla jer je upiškio gaćice dok je sjedio na tuti. Njih nekoliko dječaka je sjedilo na tutama i diralo se, pa se svi upiškili.user posted image Sve moje drugarice koje imaju dječaka kažu da to isto njihovi rade. Meni je čak i dr rekao da je to dobro za njega da mu ne bi srasla kožica.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 19:56:48   
virgulina
pa deciju masturbaciju spominje jos Frojd kao genitalnu fazu
djeca jednostavno istrazuju svoje tjelo i ako ih se sputava moze doci do kojekakvih frustracija
isto kao ako se djeci u oralnoj fazi nasilno vade ruke iz usta , na djecu u analnoj fazi ako se vice sto su se upiskila ili ukakila
to je normalna faza i proci ce
e sad ako djeca " pretjeruju " , ne znam gde je granica , onda svakako treba ici psihologu

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 21:33:13   
jasmin
Ja sam mislila da je sasvim normalno pricati s djetetom o stetnosti onoga sto radi,pa ako gura ruke u usta,necu mu cupati ruku iz usta,ali cu mu pricati da to nije dobro,da moze ugroziti zdravlje,ako drzi prstic u ustima,pricacu da moze deformisati prst,da to nije lijepo i pristojno,isto tako za sve ostalo sto moze stetiti.
I nije mi normalno da se kupam pred djecom,kako cu nauciti dijete da je nesto intimno,samo njegovo,ako mu svojim primjerom pokazujem drugacije?!?Iako sam ih sama `podizala`,nikoga nisam imala blizu,nasla sam nacin da se tusiram a da nisu u kupaonici dok to radim.
Svejedno sto to neki shvataju na nacin da je pojava o kojoj pisemo normalna,meni nije,mogu shvatiti da ima i da se i meni moze desiti,ali ne mogu to prihvatiti kao sastavnu dnevnu `terapiju` koja mom djetetu stvara ugodjaj.To bi mi bilo isto kao da vidim dijete da konzumira cigaretu,jer eto,to ga smiruje i u tome uziva...A kad vec spominjem cigarete,nimalo mi se ne svidja kada vidim da majka koja pusi,radi to u prisustvu svog djeteta.Prvo,time ga truje,i pasivni pusac (njeno dijete u ovom slucaju) puno vise ima stete nego ona sama,a drugo,vlastitom djetetu daje zeleno svjetlo za konzumiranje u ranijoj ili kasnijoj buducnosti.
Normalno mi je da dijete ponekad opipa genitalije,pogotovo djecacic,mozda ima potrebu da to nekako `smjesti`,ali da to potraje duze od minute nije mi ok,i moje skromno misljenje je da ce ustrajnost u masturbaciji prouzrokovati puno vise stete (psihicke i fizicke) nego sprjecavanje na jedan mudar,blag i efikasan nacin.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 21:47:29   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: jasmin

I nije mi normalno da se kupam pred djecom,kako cu nauciti dijete da je nesto intimno,samo njegovo,ako mu svojim primjerom pokazujem drugacije?!?Iako sam ih sama `podizala`,nikoga nisam imala blizu,nasla sam nacin da se tusiram a da nisu u kupaonici dok to radim.
Sdan mudar,blag i efikasan nacin.

A meni je to sasvim OK da me moja ćerkica vidi bez odjeće. Na kraju krajeva, ja je još uvijek kupam,kao i njenog brata, pa je to za njih još uvijek nešto što nije intimno i samo njihovo.
Naravno da neću pred sinom paradirati gola ili se kupati kad malo poraste, ali on još ništa ne konta.
Uostalom, u školi na fizičkom ili dok sam se bavila plesom sam milion puta vidjela neku svoju drugaricu bez odjeće, pa mi nije bio bed, ni meni ni njoj, pa što bi mi bilo neprijatno vidjeti majku ili sestru.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 21:50:44   
koka i po
Svejedno sto to neki shvataju na nacin da je pojava o kojoj pisemo normalna,meni nije,mogu shvatiti da ima i da se i meni moze desiti,ali ne mogu to prihvatiti kao sastavnu dnevnu `terapiju` koja mom djetetu stvara ugodjaj



sve ima svoje granice normalnog pa i mastrubiranje djeteta( ja bih to opet nazvala kao jos jednom fazom u razvoju djeteta).
medjutim....ako sputavamo djecu da prodju kroz sve faze odrastanja mozemo dobiti samo jednu hajmo reci polovicno formiranu licnost.to ne znaci da dijete treba pustiti da to radi kad hoce i koliko hoce.postoje nacini kako indirektno uticati na dijete da na bezbolan nacin svoju fazu ne pretvori u opsesiju.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 22:02:01   
koka i po
poznajem djecaka koji u prvom razredu osnovne skole nije znao razliku izmedju zene i muskarca jer su shvatanja njegovih roditelja bila drugacija od vecine pa i sam odgoj djece.
kod ovog bih ja stavila veliki user posted image iznad glave.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 22:13:44   
InLove
Procita da je neko napisao kako je to u stranim zemljama normalno, i jeste. Njima to nista cudno nije, vec sasvim normalno to prihvate.

Kad sam pocela raditi u vrticu u malo starijoj grupi, kolegica mi rece nemoj da se iznenadis ako vidis M. da se ceska dole, i ne samo to, vec i ako je vidim da to radi od ivici od stola. Ja ostala bez teksta,al ona bas rece da je to sasvim ok i posle nekog perioda prodje samo od sebe, bez da se dijete upozorava na to.

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Djeca i seksualnost!
24.8.2012 22:17:55   
MAMA MA
Ja sam eliminasala to diranje kod mog malca jednostavnim-ignorisanjem....On zavuce ruku u gace i dira se,pritom ima neki blazen osmijeh na licu,ja pored njega sjedim gledam tv i pravim se da ne primjećujem sta radi...u po frke on ustane,nasloni kikicu na moju nogu i njise se naprijed nazad,ja ga samo lagano odgurnem i nastavim gledat tv..tako par puta i evo pratim u zadnje vrijeme to nikako ne radi...ali nikako...

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:07:59   
Galicia
Masturbacija je zdrava i za odrasle. Sasvim je normalno i da bracni parovi to rade i pored toga sto imaju sex izmedju sebe.
A djeca, i kod njih je to normalna pojava. Tako se upoznavaju sa svojim tijelom. Nikad mi ne bi palo na pamet da djecu sputavam pri samom cinu masturbacije, naravno osim ako je na javnom mjestu, onda bih njezno skrenula paznju.

Ja sam kao dijete non stop masturbirala. Naravno, radila sam to tajno, u svom krevetu ili u kupatilu, ali nikad javno, ni pred roditeljima.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:17:41   
malena sharena
Galicija, koliko si imala godina

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:22:52   
animagical
i moj bebac se pipka cim ostane bez pelene, mi mu ne branimo,ali nane da i to sklanjenjem ruke...niakako da skontam na koji nacin da im pokusam objasniti da ga puste i da ce sam prestati? nekako kao da prave veliku frku oko nicega...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Djeca i seksualnost!
25.8.2012 0:23:12   
Galicia
Hm, recimo 5 godina. Znam da nisam u skolu krenula. Sjecam se da je trajalo sigurno do 4 razreda. Izvinjavam se za javno otvaranje, ali ako ce nekoj majci pomoci, sto da ne. Ja se ne stidim toga.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *