|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fitnes i trudnoca
9.8.2012 0:13:14   
Skvo RR
prenos posta



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja od sutra krećem ponovo na fitnes, aBd
no ne mislim nešto teretli raditi, mislim hodati na traci, voziti biciklo i brčkati se u bazenčiću
baš se radujem
da li ima još trudnica koje idu na fitnes?



user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 0:20:20   
veeseelaa
hvala Skvo, i šta vele cure?
imal ko da se bavio sportom u trudnoći?

Mislim da će ovo biti najneposjećenija tema user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 0:32:25   
veeseelaa
Upute za vježbanje: 1. Ako je trudnoća uredna i ako vam je ginekolog savjetovao da u prvom tromjesečju možete nastaviti sa aktivnošću, svejedno smanjite opterećenje za od prilike 20-40 % ovisno o vježbi. Više za osnovne vježbe (one koje uključuju velik broj mišićnih skupina: čučnjevi, iskoraci, „mrtvo dizanje“, veslanje u pretklonu..), a manje za izolirajuće vježbe (nožne fleksije ili ekstenzije, biceps ili triceps pregibi i opružanja, podizanja na prste, potisak za ramena i sl.). 2. Prije početka vježbanja, ako nemate do sada tu naviku uvedite ju, raznim aerobnim vježbanja i vježbama istezanja dovedite tijelo u stanje "zagrijanosti". Pripremite mišiće i zglobove, npr. koristite steper, sobni bicikl, orbitrek i sl. Na taj način štitite svoje tijelo od ozljeda, stimulirate srce i pluća, ubrzavate cirkulaciju i poboljšavate izvođenje onoga što slijedi. user posted image 3. Maksimalno opterećenje srca izračunava se tako da se od 220 oduzmu godine i od dobivene vrijednosti izračuna koliko je 75% i 60%. Npr. ako trudnica ima 25 godina maksimalna frekvencija srca u aktivnosti iznosi 117 – 146 220 – 25 (godine) = 195

195 x 0.60 = 117

195 x 0.75 = 146 To znači da je optimalno opterećenje u zoni frekvencije srca od 117 do 146 otkucaja u minuti. O promjenama u broju otkucaja srca pri istoj tjelesnoj aktivnosti posavjetujte se s liječnikom. 4. Teže vježbe ne bi smjele trajati duže od 15 minuta 5. Obratite pažnju na disanje tijekom vježbanja. Izdisaj najčešće prati zahtjevniju fazu pokreta, a udisaj lakšu. 6. Obratite pažnju na pravilnu posturu (položaj) vašeg tijela prilikom vježbanja kako bi smanjili nepotrebna opterećenja na kralježnici i zglobovima. 7. Nakon nekih zahtjevnijih aerobnih vježbi polako smanjujte intenzitet vježbi i završite s vježbama istezanja 8. Vježbe istezanja izvodite lagano i kontrolirano, vezivno tkivo u trudnoći popušta stoga izbjegavajte maksimalna i forsirana istezanja. 9. Izbjegavajte skakanja, trzaje, udaranje, guranje. Podložna površina ne smije biti skliska, tvrda, hladna. Najbolje je vježbati na parketu ili tepihu za vježbe u stajanju i na prostirci za vježbe na podu. 10. Iz ležećeg položaja postupno se dižite, nekoliko minuta se zadržite u sjedećem položaju prije nego se dignete, kako biste izbjegle vrtoglavicu ili nesvjestice. 11. Pijte puno tekućine, najbolje obične vode tokom dana, ali i tijekom vježbanja kako ne bi došlo do dehidracije. user posted image 12. Odjeća za vježbanje neka bude pamučna i rastezljiva i neka vas nigdje ne zateže. 13. Prije vježbanja ispraznite mokraćni mjehur. 14. Nakon 4. mjeseca trudnoće izbjegavajte vježbe koje se izvode u ležećem položaju na trbuhu. 15. Ako prilikom vježbanja ili svakodnevnih aktivnosti osjetite neke neobične simptome (oštru bol, vrtoglavicu, slabost) odmah prekinite s vježbanjem, sjednite se ili legnite i popijte malo tekućine. 16. Preporučljivo je vježbati 2-3 puta na tjedan, maksimalno 45 minuta 17. Vježbe izvodite u 2-3 serije i 10-15 ponavljanja s umjerenim opterećenjem 18. Nemojte uvoditi nove vježbe koje su većeg intenziteta nego dosadašnje, održavajte fizičku spremu s postojećim, srednjih intenzitetom, a po završetku trudnoće i babinja možete ponovno započeti s intenzivnijim režimom vježbanja 19. Budite svjesni svog tijela i svog držanja, korigirajte ako ste uočili neke nepravilnosti u položaju kralježnice, ramena ili vrata i glave. 20. Za vrijeme trudnoće nemojte držati dijetu, hranite se kvalitetno i umjereno, ako niste nakupile previše tijekom trudnoće, kile će same "otići" u nekoliko mjeseci, u vrijeme dojenja i aktivnosti s djetetom user posted image 21. U trećem tromjesečju smanjite vježbe koje imaju za cilj jačanje mišićnih skupina, a više se usmjerite na izvođenje vježbi opuštanja, istezanja, umjerenog razgibavanja, vježbe za bolju cirkulaciju npr. kruženje stopalima i šakama, dizanje na prste i vježbe disanja. U tom razdoblju nemojte dugo ležati na leđima. Prema istraživanjima trudnice koje umjereno vježbaju manje pate od zavora, hemeroida, proširenih vena i jutarnjih mučnina. Uživajte u trudnoći, u vama je vaše dijete s kojim ste nerazdvojni nekoliko mjeseci koje ćete pamtiti cijeli život. Što ste opušteniji, veseliji i sretniji tim ćete više uživati u tim divnim trenucima, a sa vama i vaše dijete koje vas potpuno osjeća i veseli se s vama.Nemojte se forsirati, vježbajte umjereno, pijte puno vode, redovito idite na kontrole ginekologu i

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:03:50   
veeseelaa
e jeste se raspisale user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:11:37   
Lady26
Bar je tebe krenulo user posted image
Jesi li se posavjetovala sa doktorom?
Samo da znas da se za trudnice ne preporucuje voznja bicikla u trudnoci zbog sjedenja na onom cicu

< Poruku je uredio Lady26 -- 9.8.2012 11:13:07 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:20:20   
veeseelaa
dr mi je rekao da obzirom da sam i prije bila aktivna da nastavim i dlaje al sa umanjenim intenzitetom, kao čim osjetim da se umaram da odmorim
a ovo za bic nisam znala? zašto zbog cica? mislim šta je problem u sjedenju?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:20:28   
animagical
ja ti nemam neki strucan odgovor,ali ja na tvom mjestu ne bih nista jace od mozda malo brze setnje...posebno te bazene, zbog vece osjetljivosti na vaginalne infekcije u trudnoci, cesce gljivice i sl... neotkrivena vaginalna infekcija moze ozrokovati skracenje grlica i prijevremeni porod, kod moje sestre se to desilo....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:25:37   
Lady26
Zbog oblika cica i pritiska dole na organe....ipak nije to kao da sjedis na stolici....
Ne znam ti strucno objasniti, uglavnom ne preporucuje se a eto ti kako god zelis, pitaj i dr user posted image
Mojoj prijateljici koja se skoro pa profesionalno bavi biciklizmom je dr rekla u slucaju trudnoce da prestane voziti....

< Poruku je uredio Lady26 -- 9.8.2012 11:26:42 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:29:10   
veeseelaa
to sa cicem me baš iznenadiuser posted image
animaqical e čuj to.... svašta



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:31:10   
Lady26
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

to sa cicem me baš iznenadiuser posted image
animaqical e čuj to.... svašta



Hej nemoj uzimati zdravo za gotovo.... user posted image
Raspitaj se, procitaj

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:33:34   
veeseelaa
znači li to da ne trebam imati dugometražni sex?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:34:29   
Lady26
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

znači li to da ne trebam imati dugometražni sex?

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:47:46   
Adana
A sto ne probas sa aerobikom, Zumbom i sl.? Miiiislim da negdje u Sarajevu ima program namjenjen trudnicama. :)

http://www.fitnessuniverse.ba/trudnicevjezbe.php

< Poruku je uredio Adana -- 9.8.2012 11:49:03 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:52:31   
fatimica09
joooj vesela, ja ko morž već....ne znam evo 3 sata se kanim da usisam...a ti bi na fitnes...e svaka čast! Ja vala nekako teško ppodnosim trudnoće, mučnina, udebljam se puno, budem lijena pravo....a nisam inače bgm user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:55:52   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Adana

A sto ne probas sa aerobikom, Zumbom i sl.? Miiiislim da negdje u Sarajevu ima program namjenjen trudnicama. :)

http://www.fitnessuniverse.ba/trudnicevjezbe.php

user posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:56:56   
veeseelaa
ideš li ti mamine oči?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:58:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: fatimica09

joooj vesela, ja ko morž već....ne znam evo 3 sata se kanim da usisam...a ti bi na fitnes...e svaka čast! Ja vala nekako teško ppodnosim trudnoće, mučnina, udebljam se puno, budem lijena pravo....a nisam inače bgm user posted image


user posted image user posted image a ja opet ko zmaj, poleti tamo poleti vamouser posted image
kao i da nisam trudna, danas sam bila kod dr-a i sad kontam kad kaže pa vi niste trudni user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 11:58:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Adana

A sto ne probas sa aerobikom, Zumbom i sl.? Miiiislim da negdje u Sarajevu ima program namjenjen trudnicama. :)

http://www.fitnessuniverse.ba/trudnicevjezbe.php


ma tu ne ide moja raja
ne da mi se razguzane trudnice slušati kako kukumaču user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:03:01   
fatimica09
to biva ove ko ja user posted image user posted image user posted image
ma ne kukam ja uživo hahahaha.....foliram se pred drugimuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:05:30   
veeseelaa
fatimice ja ti ništa vjerujem, ti si meni ko pčelica
samo se zezaš


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:08:34   
fatimica09
user posted image user posted image user posted image ma više ko trut bona ne bilauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:29:44   
ajla86

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: fatimica09

joooj vesela, ja ko morž već....ne znam evo 3 sata se kanim da usisam...a ti bi na fitnes...e svaka čast! Ja vala nekako teško ppodnosim trudnoće, mučnina, udebljam se puno, budem lijena pravo....a nisam inače bgm user posted image


user posted image user posted image a ja opet ko zmaj, poleti tamo poleti vamouser posted image
kao i da nisam trudna, danas sam bila kod dr-a i sad kontam kad kaže pa vi niste trudni user posted image user posted image user posted image






vesela od mene imas duboki naklon...
hB da cujem da ima i takvih trudnica...majke mi volila bih da sam i sama takva ali nisam...i ko da me krivi???
muz cesto akze kako sam hiperaktivna inace bila da je mislio da cu ja trudnocu iznmijeti jako lagano a vidi kaze tebe razvukal se ko harmonika u krevetu user posted image user posted image user posted image user posted image
niko ko me poznaje ne moze da vjeruje da me tako pokosilo...ali sta je tu je....
jel se to Cile vratio sa godinjeg????ili si bila kod nekog drugog dr...
svaka ti cast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:32:58   
Lady26
IZVORNA PORUKA: fatimica09

user posted image user posted image user posted image ma više ko trut bona ne bilauser posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:33:37   
veeseelaa
jel se to Cile vratio sa godinjeg????ili si bila kod nekog drugog dr...


nije se vratio, rekoše da dolazi za koji dan
ma i ovako sam fino prošla, nisam čekala ni 10 min
a obukla haljinu hhahahh pa je lijepo zadigoh user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Fitnes i trudnoca
9.8.2012 12:38:06   
ajla86
to je zbog haljine onda.....
pa azto te pitam sta znam mozda je reko ranije doso....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *