|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
29.5.2010 18:18:21   
Leva
Trenutno imam jednu veliku brigu a to je kako na najadekvatniji nacin pripremiti sestru za prijemni ispit. Od svih srednjih skola u gradu ona je odabrala Drugu gimnaziju...
Od petog razreda je odlicna, nikada nije imala sve petice a ocjene iz matematike, bosanskog i engleskog su uglavnom cetvorke. Ide na instrukcije iz engleskog i matematike.
Ono sto mene interesuje a pitanje je upuceno svim profesoricama (ako neka radi u pomenutoj skoli bilo bi mi drago cuti njeno misljenje) da li se dijete sa ovakvim uspjehom moze upisati u skolu ako polozi prijemni?


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
29.5.2010 21:30:59   
R&T@
Mislim da uspjeh ucenika na prijemnom zavisi od vise faktora, a ne samo ocjene.
Prvenstveno, koliko je njeno stvarno znanje. Pod tim mislim da li je ocjene dobijala "na staru slavu", tj. prepisivanje ranijih ocjena sto je vrlo cesto u osnovnim skolama.
Zatim koju je osnovnu skolu zavrsila. Petica u nekim skolama jednaka je trojkama u drugim.
Potom kakav je tip ucenika. Postoje djeca koja kupe znanje, imaju bogat rjecnik, snalazljivi su, nisu tremarosi i sl.... Ali i oni koji uce samo za ocjenu, brzo se zbune, imaju slab rjecnik...

Ako realno razmislite o ovome, same cete procjeniti kolika je njena sansa da uopce polozi prijemni. 
Zatim, u Kantonu je veliki broj ucenika koji imaju sve petice i samim tim ove godine maksimalan broj bodova. Interesovanje za gimnazije je uvijek veliko i pitanje je da li ce tu razliku u bodovima moci nadoknaditi.

U svakom slucaju zelim joj srecu, jer iz iskustva znam koliko su djeca zbunjena kad treba napraviti taj veliki prijelaz u skolovanju...

Pripremit cete je tako da joj budete podrska.

P.S. Ne radim u pomenutoj, ali radim u srednjoj skoli...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
29.5.2010 22:21:59   
Adana
Leva, mislim da teacher75 ili ovako nesto radi u 2. gimnaziji... Sorry ako grijesim...

Pozzz i sretno sa pripremama...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
29.5.2010 23:39:56   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Adana

Leva, mislim da teacher75 ili ovako nesto radi u 2. gimnaziji... Sorry ako grijesim...

Pozzz i sretno sa pripremama...

ne grijesisuser posted image leva je dobila odgovor pp iz prve ruke user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:11:56   
Romali
Nije odgovor na Levin problem, nego samo konstatacija.
Super mi je sto imate prijemne ispite u srednjim skolama. Kod nas je jos uvijek sve vezano za uspjeh u osn.skoli, a tamo su ocjene blago reci 'nagurane' na kraju VIII razreda. Ili su kriteriji u skolama razliciti , kao u ostalom i svugdje.
Prijemni ispit bi rijesio taj problem.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:26:25   
Hanady RR
Iskerno u meni vlada razočaranje u prijemne ispite.
Sad su kod nas uveli pripreme za prijemni po školama, pa djeca idu svake subote na te pirpreme koje se plaćaju...po predmetu oko 60Km...najmanje 2 predmeta 120Km...i najtužnije je što ona djeca koja idu na te pirpreme imaju veće šanse da uđu u izbor primljenih. Znači ako nemaš lovu a imaš ocjene iz osnovne škole možeš mahat ušima...a ima roditelja kojima je puno dati tih 120 Km u mjesecu kada djete ide na ekslurziju, na matursko veče i sve ostalo...ma užas.

ja sam se zaista nadala da će ove godine biti usvojen zakon da je Srednja škola obavezna te se tada te pripreme nebi smjel naplaćivati...a ovako očito je bogati završavaju škole a srednja klasa i sirmošani imaju pamet al je niko ne ferma.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:29:20   
Romali
Nisam znala za te casove i placanjeuser posted image
Ja sam se nadala da se radi o provjeri standardnog gradiva osnovne skole, dakle osnovama. I naravno da je vrijeme da srednja skola bude obavezna za sve!


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:31:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Iskerno u meni vlada razočaranje u prijemne ispite.
Sad su kod nas uveli pripreme za prijemni po školama, pa djeca idu svake subote na te pirpreme koje se plaćaju...po predmetu oko '0Km...najmanje 2 predmeta 120Km...i najtužnije je što ona djeca koja idu na te pirpreme imaju veće šanse da uđu u izbor primljenih. Znači ako nemaš lovu a imaš ocjene iz osnovne škole možeš mahat ušima...a ima roditelja kojima je puno dati tih 120 Km u mjesecu kada djete ide na ekslurziju, na matursko veče i sve ostalo...ma užas.

ja sam se zaista nadala da će ove godine biti usvojen zakon da je Srednja škola obavezna te se tada te pripreme nebi smjel naplaćivati...a ovako očito je bogati završavaju škole a srednja klasa i sirmošani imaju pamet al je niko ne ferma.user posted image


nije tacno da djeca imaju vece sanse zato sto idu na pripremnu za prijemni u skoloama, znam ih dosta koji dolaze na pripremnu, ne prate i ne uce, vec se zezaju, idu samo jer su im roditelji platili i na kraju naravno padnu. a normalno da djeca koja redovno idu na tu pripremnu i uce i paze na casovima imaju vece sanse nego ona koja ne idu, jer nesto i nauce tamo. ja sam jedno vrijeme drzala pripremnu nastavu i zato znam kako to ide. dobro je ici jer ih prof. pripremaju tamo bas na odredjene stvari  (oblasti) koje budu na prijemnom ispitu i naravno da ce djeci koja imaju neke "praznine" iz osnovne skole onda biti lakse na prijemnom. ali dijete takodjer moze i samo vjezbati, raspitati se kod raje sta se trazi na prijemnom, zagrijati stolicu i vjezbati par mjeseci ranije, samo ili uz pomoc nekoga iskusnijeg user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:33:28   
Hanady RR
ma sve je to posalo strašno. Prijemni časovi se vode kao kontrolni radovi...ama ponavlja se gradivo od 5-8 razreda i opet....uradiš pismeni a nemaš pojma jeli ok to što piše na tabli primljenih...dobiješ bodavanje a uvid u testove nemaš...smješno.

baš je vrijeme da je srednja škola obavezna...zaista...pa teško je naći zaposlenje i ako ga nađeš uspostaviti normalan standard života bez visoke škole a kamoli bez srednje...a ima djece za koje neće biti mjesta u školama koje žele i za koju je njihovo znanje dobro al nije zadovoljavajući pirjemni ispit jer nisu bili na priprememe ili nemaju štelu.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:34:12   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Romali

Nisam znala za te casove i placanjeuser posted image
Ja sam se nadala da se radi o provjeri standardnog gradiva osnovne skole, dakle osnovama. I naravno da je vrijeme da srednja skola bude obavezna za sve!


u drugoj gimnaziji vec nekoliko zadnjih godina nema te pripremne nastave, tako da neka djeca idu u prvu gimnaziju na pripremnu nastavu iako zele da se upisu u drugu jer je kod nas to ukinuto


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:35:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ma sve je to posalo strašno. Prijemni časovi se vode kao kontrolni radovi...ama ponavlja se gradivo od 5-8 razreda i opet....uradiš pismeni a nemaš pojma jeli ok to što piše na tabli primljenih...dobiješ bodavanje a uvid u testove nemaš...smješno.

baš je vrijeme da je srednja škola obavezna...zaista...pa teško je naći zaposlenje i ako ga nađeš uspostaviti normalan standard života bez visoke škole a kamoli bez srednje...a ima djece za koje neće biti mjesta u školama koje žele i za koju je njihovo znanje dobro al nije zadovoljavajući pirjemni ispit jer nisu bili na priprememe ili nemaju štelu.user posted image


odakle ti ova informacija??? nakon objavljivanja rezultata prijemnog postoji dan za reklamacije kada roditelji mogu doci i dobiti na uvid testove kao i vidjeti ispravne odgovore. tako je bar u drugoj gimnaziji, ne znam kako je u ostalim


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:37:48   
Romali
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Romali

Nisam znala za te casove i placanjeuser posted image
Ja sam se nadala da se radi o provjeri standardnog gradiva osnovne skole, dakle osnovama. I naravno da je vrijeme da srednja skola bude obavezna za sve!


u drugoj gimnaziji vec nekoliko zadnjih godina nema te pripremne nastave, tako da neka djeca idu u prvu gimnaziju na pripremnu nastavu iako zele da se upisu u drugu jer je kod nas to ukinuto



Ma i meni je tako logicnije, onda nema prisile zvane 'platio sam dodatne casove, sad me primi'.

Meni je nekad zao ove djece koja imaju jednu ili dvije cetvorke, a dolaze iz 'jake' skole i ne upisu se u zeljenu srednju skolu, zbog toga sto ih ima puuuuno sa svim peticama. Ne mora znaciti da je njegova cetvorka slabija od necije petice....
Zato sam za prijemni ispit.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:39:51   
Hanady RR
teacher molim te...moja i tvoja pozicija u ovoj priči različita je. ti si profesor u školi a ja dajdžinica djeteta sa svim 5-ticama od 1-8 razreda.

bila sam u školi u koju hoće da se upiše i razgovarala sa direktorom...fino me porveo po školi i dao do znanja da ako bude išao na pirpreme iz 2 predmeta biće primljen. iskihala mi je zaova 120 Km i vodi ga svake subote dole. pa znam šta djete radi.

I baš me zanima zapto se naplaćuju ti pripremni časovi...gdje idu te pare...eto radila si ti neke časove...gdje je lova od toga...kome pirpada i za šta molim te. časovi se drže u javnoj ustanovi napravljenoj od našeg novca, u nju idu naša djeca a časove im daju porfesori koji pirmaju redovanu platu također iz našeg džepa jer i moj porez i doprinos ide na tvoju platu ....i još 120 Km za šta????

a djeca koja se zezaju i ne paze...ja im ne zamjeram...njima je 14-15 godina....mladi su i u pbertetu koji nemogu izbjeći to je stanje odrastanja koje nas je sve sljedovalo...i kao roditelj, pirtalje i pedagog to treba da se razumije...svi smo ga imali. i moje djete će biti u pubertetu i u trenutku mrziti mene a ne nastavnika...ja ću ga razumjeti i truditi se da mu budem prijatelj a ne stoga mama...ali dosta nastavnika to ne gleda tako nego očekuje neku tešku ozbiljnost od djeteta sa 14 godina.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:40:04   
teacher75
buduci da ovdje vidim neke dezinformacije, a ja kao zaposlenik gimnazije sam kompetentna da dam odgovor iz prve ruke, evo kopiran dio odgovora na levino pitanje vezan za prijemni ispit u gimnaziji, da ne bi bilo zabune:

posto radim u drugoj gimnaziji (profesorica sam engleskog jezika) mogu ti odgovoriti na pitanja iz prve ruke. naime, prijemni je jako vazan, jer ucenik koji ne polozi prijemni iz sva 3 predmeta (matematika, engleski i bosanski jezik) ne moze nikako biti upisan, pa sve i da je imao sve petice u osnovnoj skoli. znaci, prvi kriterij je prijemni ispit. kao u svim skolama, i u drugoj gimnaziji je ogranicen broj ucenika koji se mogu upisati tako da nakon polaganja prijemnog ispita izlazi lista na kojoj su svi ucenici koji su polozili prijemni ispit, poredani po bodovima (sabiru se bodovi iz engleskog, matematike i bosanskog kao i bodovani uspjeh iz osnovne skole). ako je npr. prijemni ispit polozilo 150 ucenika, a prima se 120, znaci da ce ostali biti "ispod crte" bez obzira sto su polozili prijemni i nece biti upisani, osim ako bude odobren naknadan upis jos nekoliko ucenika na 2. roku


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:44:42   
Visnja RR
niko ne spominje kako se daju pitanja sa prijemnog da "neka" djeca nauce ...
toga nema? user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:44:55   
Hanady RR
buduci da ovdje vidim neke dezinformacije, a ja kao zaposlenik gimnazije sam kompetentna da dam odgovor iz prve ruke,


izvini koje dezinformacijeuser posted image
jel ti to mene optužuješ za neke dezinformacije.

pa u školama se plaća pripremni ispit i to je istina.
i ti pričaš za školu u kojoj ti radiš a ja nism navela školu o kojoj pričam pa ne znam kako se nalaziš kompetentnom za njuuser posted image

zaista nemam komentara na ovo, ovo je tema priprema za pirjemni ispit i ja sam napisla ono što znam i što se nama desilo prije nepuna dva mjeseca...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:45:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher molim te...moja i tvoja pozicija u ovoj priči različita je. ti si profesor u školi a ja dajdžinica djeteta sa svim 5-ticama od 1-8 razreda.

bila sam u školi u koju hoće da se upiše i razgovarala sa direktorom...fino me porveo po školi i dao do znanja da ako bude išao na pirpreme iz 2 predmeta biće primljen. iskihala mi je zaova 120 Km i vodi ga svake subote dole. pa znam šta djete radi.

I baš me zanima zapto se naplaćuju ti pripremni časovi...gdje idu te pare...eto radila si ti neke časove...gdje je lova od toga...kome pirpada i za šta molim te. časovi se drže u javnoj ustanovi napravljenoj od našeg novca, u nju idu naša djeca a časove im daju porfesori koji pirmaju redovanu platu također iz našeg džepa jer i moj porez i doprinos ide na tvoju platu ....i još 120 Km za šta????

a djeca koja se zezaju i ne paze...ja im ne zamjeram...njima je 14-15 godina....mladi su i u pbertetu koji nemogu izbjeći to je stanje odrastanja koje nas je sve sljedovalo...i kao roditelj, pirtalje i pedagog to treba da se razumije...svi smo ga imali. i moje djete će biti u pubertetu i u trenutku mrziti mene a ne nastavnika...ja ću ga razumjeti i truditi se da mu budem prijatelj a ne stoga mama...ali dosta nastavnika to ne gleda tako nego očekuje neku tešku ozbiljnost od djeteta sa 14 godina.user posted image


to je mozda bilo u toj skoli ali ne treba generalizovati, kao sto sam vec navela kod nas je godinama vec ukinuta pripremna nastava bas zato sto su roditelji postavljali pitanja koja i ti. zato djeca idu u druge skole na pripremnu nastavu ili uzimaju instrukcije. ko nema para, nek sam sjedne i zagrije stolicu. kriteriji u osnovnim skolama variraju jako, neka djeca imaju sve petice a pojma nemaju, druga idu u skole sa strozijim kriterijem, imaju cetvorke i puno bolje znanje. zato prijemni ispit mora postojati, sve dok ne bude u skolama osnovnim izjednacen kriterij ili externo ocjenjivanje kao u skolama vani, pa da ne bude razlike izmedju petice u jednoj skoli i petice u drugoj skoli.
sto se tice pitanja zasto su profesori placeni za pripremnu nastavu, ne vidim ko bi to volonterski dolazio i radio nekoliko mjeseci, a ne ulaze mu ti casovi u normu???


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:47:29   
Hanady RR
baš sma luda što se i javih...eto nisma porfesor pa ne znam ništa...još me se optuži da ja širim dezinformacije...ničim izazvana...svašta.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:47:57   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

buduci da ovdje vidim neke dezinformacije, a ja kao zaposlenik gimnazije sam kompetentna da dam odgovor iz prve ruke,


izvini koje dezinformacijeuser posted image
jel ti to mene optužuješ za neke dezinformacije.

pa u školama se plaća pripremni ispit i to je istina.
i ti pričaš za školu u kojoj ti radiš a ja nism navela školu o kojoj pričam pa ne znam kako se nalaziš kompetentnom za njuuser posted image

zaista nemam komentara na ovo, ovo je tema priprema za pirjemni ispit i ja sam napisla ono što znam i što se nama desilo prije nepuna dva mjeseca...



izvini ,hanady, ali ti si generalizovala u gornjim postovima, procitaj ponovo pa ces vidjeti da sam upravu. nisi rekla da se to desilo u jednoj skoli, vec da se to desava, a ja kazem da je dezinformacija jer se u mojoj to ne desava!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:51:03   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher molim te...moja i tvoja pozicija u ovoj priči različita je. ti si profesor u školi a ja dajdžinica djeteta sa svim 5-ticama od 1-8 razreda.

bila sam u školi u koju hoće da se upiše i razgovarala sa direktorom...fino me porveo po školi i dao do znanja da ako bude išao na pirpreme iz 2 predmeta biće primljen. iskihala mi je zaova 120 Km i vodi ga svake subote dole. pa znam šta djete radi.

I baš me zanima zapto se naplaćuju ti pripremni časovi...gdje idu te pare...eto radila si ti neke časove...gdje je lova od toga...kome pirpada i za šta molim te. časovi se drže u javnoj ustanovi napravljenoj od našeg novca, u nju idu naša djeca a časove im daju porfesori koji pirmaju redovanu platu također iz našeg džepa jer i moj porez i doprinos ide na tvoju platu ....i još 120 Km za šta????

a djeca koja se zezaju i ne paze...ja im ne zamjeram...njima je 14-15 godina....mladi su i u pbertetu koji nemogu izbjeći to je stanje odrastanja koje nas je sve sljedovalo...i kao roditelj, pirtalje i pedagog to treba da se razumije...svi smo ga imali. i moje djete će biti u pubertetu i u trenutku mrziti mene a ne nastavnika...ja ću ga razumjeti i truditi se da mu budem prijatelj a ne stoga mama...ali dosta nastavnika to ne gleda tako nego očekuje neku tešku ozbiljnost od djeteta sa 14 godina.user posted image


to je mozda bilo u toj skoli ali ne treba generalizovati, kao sto sam vec navela kod nas je godinama vec ukinuta pripremna nastava bas zato sto su roditelji postavljali pitanja koja i ti. zato djeca idu u druge skole na pripremnu nastavu ili uzimaju instrukcije. ko nema para, nek sam sjedne i zagrije stolicu. kriteriji u osnovnim skolama variraju jako, neka djeca imaju sve petice a pojma nemaju, druga idu u skole sa strozijim kriterijem, imaju cetvorke i puno bolje znanje. zato prijemni ispit mora postojati, sve dok ne bude u skolama osnovnim izjednacen kriterij ili externo ocjenjivanje kao u skolama vani, pa da ne bude razlike izmedju petice u jednoj skoli i petice u drugoj skoli.
sto se tice pitanja zasto su profesori placeni za pripremnu nastavu, ne vidim ko bi to volonterski dolazio i radio nekoliko mjeseci, a ne ulaze mu ti casovi u normu???



kako je ovo tuzno user posted image  a ja sam cijeli rat radila sa po tri odjeljenja dnevno ...za sta? za njihove predivne osmjehe ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:51:05   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

niko ne spominje kako se daju pitanja sa prijemnog da "neka" djeca nauce ...
toga nema? user posted image

ja nisam cula za taj slucaj, jer nama zapecacena koverta sa pitanjima dodje nekoliko minuta prije prijemnog ispita. ako se to desava ja nisam upoznata sa tim! na pripremnoj nastavi se vjezba gradivo potrebno za prijemni ispit a ne pitanja koja ce biti na prijemnom jer mi profesori ta pitanja saznamo kad i ucenici


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:52:56   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

teacher molim te...moja i tvoja pozicija u ovoj priči različita je. ti si profesor u školi a ja dajdžinica djeteta sa svim 5-ticama od 1-8 razreda.

bila sam u školi u koju hoće da se upiše i razgovarala sa direktorom...fino me porveo po školi i dao do znanja da ako bude išao na pirpreme iz 2 predmeta biće primljen. iskihala mi je zaova 120 Km i vodi ga svake subote dole. pa znam šta djete radi.

I baš me zanima zapto se naplaćuju ti pripremni časovi...gdje idu te pare...eto radila si ti neke časove...gdje je lova od toga...kome pirpada i za šta molim te. časovi se drže u javnoj ustanovi napravljenoj od našeg novca, u nju idu naša djeca a časove im daju porfesori koji pirmaju redovanu platu također iz našeg džepa jer i moj porez i doprinos ide na tvoju platu ....i još 120 Km za šta????

a djeca koja se zezaju i ne paze...ja im ne zamjeram...njima je 14-15 godina....mladi su i u pbertetu koji nemogu izbjeći to je stanje odrastanja koje nas je sve sljedovalo...i kao roditelj, pirtalje i pedagog to treba da se razumije...svi smo ga imali. i moje djete će biti u pubertetu i u trenutku mrziti mene a ne nastavnika...ja ću ga razumjeti i truditi se da mu budem prijatelj a ne stoga mama...ali dosta nastavnika to ne gleda tako nego očekuje neku tešku ozbiljnost od djeteta sa 14 godina.user posted image


to je mozda bilo u toj skoli ali ne treba generalizovati, kao sto sam vec navela kod nas je godinama vec ukinuta pripremna nastava bas zato sto su roditelji postavljali pitanja koja i ti. zato djeca idu u druge skole na pripremnu nastavu ili uzimaju instrukcije. ko nema para, nek sam sjedne i zagrije stolicu. kriteriji u osnovnim skolama variraju jako, neka djeca imaju sve petice a pojma nemaju, druga idu u skole sa strozijim kriterijem, imaju cetvorke i puno bolje znanje. zato prijemni ispit mora postojati, sve dok ne bude u skolama osnovnim izjednacen kriterij ili externo ocjenjivanje kao u skolama vani, pa da ne bude razlike izmedju petice u jednoj skoli i petice u drugoj skoli.
sto se tice pitanja zasto su profesori placeni za pripremnu nastavu, ne vidim ko bi to volonterski dolazio i radio nekoliko mjeseci, a ne ulaze mu ti casovi u normu???



kako je ovo tuzno user posted image  a ja sam cijeli rat radila sa po tri odjeljenja dnevno ...za sta? za njihove predivne osmjehe ...

visnja, nije vise rat i ne znam ko bi se odricao subota i nedjelja provedenih sa svojom porodicom i djecom da bi isao i besplatno ucio drugu djecu, nakon pune norme i cesto preko norme casova citave radne sedmice (pripremna nastava se odvija vikendima)


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:54:29   
teacher75
da sam besposlena i da imam slobodnog vremena i ja bih volonterski radila, kao sto je to bilo u ratu, sada je kapitalizam, masina i svako zeli da ima sto vise slobodnog vremena, pogotovo slobodne vikende, ne vidim sta je tu sporno!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:54:40   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

buduci da ovdje vidim neke dezinformacije, a ja kao zaposlenik gimnazije sam kompetentna da dam odgovor iz prve ruke,


izvini koje dezinformacijeuser posted image
jel ti to mene optužuješ za neke dezinformacije.

pa u školama se plaća pripremni ispit i to je istina.
i ti pričaš za školu u kojoj ti radiš a ja nism navela školu o kojoj pričam pa ne znam kako se nalaziš kompetentnom za njuuser posted image

zaista nemam komentara na ovo, ovo je tema priprema za pirjemni ispit i ja sam napisla ono što znam i što se nama desilo prije nepuna dva mjeseca...



izvini ,hanady, ali ti si generalizovala u gornjim postovima, procitaj ponovo pa ces vidjeti da sam upravu. nisi rekla da se to desilo u jednoj skoli, vec da se to desava, a ja kazem da je dezinformacija jer se u mojoj to ne desava!


bila sam u školi u koju hoće da se upiše i razgovarala sa direktorom...fino me porveo po školi i dao do znanja da ako bude išao na pirpreme iz 2 predmeta biće primljen. iskihala mi je zaova 120 Km i vodi ga svake subote dole. pa znam šta djete radi.

ovo je dio mog gornjeg posta bila sam u jednoj školi....i govorim o toj...a pored te znam da je i u Zubotehničkoj tako znači 2. u ovoj navedeboj imenom nisma bila a ovu koju ne navodim iz razloga je tako.
i nisma generalizirala....al sad odgovorno tvrdim da je prijemni bez štele smješan. jako malo je onih roditelja koji vjeruju prijemnom ispitu...i to je tužno. zašto ridotelji ne vjeruju prijemnom ispitu to treba pitati njih, očito ima različitih iskustava. ja sam sreća bila učenik generacije i u osnovnoj i u srdenjoj pa nisma nikada radila prijemni bila sam oslobođena istog rado nagrada sa svih mogućih takmičenja...a da sam išla na prijemni...možda ja danas nebi bila dipl.pravnik već dipl.građevinar tamo se manje raje upisuje nego na pravo.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako pripremiti dijete za prijemni ispit?
30.5.2010 0:59:46   
Visnja RR
na zalost danas se sve gleda kroz novac... zar je problem odreci se par sati vikendom da bi se djeci dalo "vise znanja" ...
ma...
ionako u prosvjeti (sto sam se i sama uvjerila ) radi veliki procenat onih koji ne rade iz ljubavi prema djeci i zelje da im se prenese znanje vec...  rade osobe koje na zalost uopste ne zasluzuju da to rade ...al to je deseta tema...
(dakle nije generaliziranje jer rekoh veliki procenat)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *