|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako rasporedujete finansije
9.12.2007 18:55:07   
Monia
Vjerovatno je ovo jajo cesto pitanje,no o njemu se moze stalno naglabati.Mene zanima kako vi u domacinstvu rasporedite troskove?Dali uspjevate nesto i ustediti?Kod mene kao i kod vecine ljudi,odmah po prijemu plate odvaja se za drzavu i kredite.Ostalo se ...rasporedi.Ono sto sam primjetila i davno usvojila je da ne kupujem,,,na gladne oci.Svake sedmice idem u trgovinu i kupujem za narednu sedmicu.Napravimo jelovnik za tu sedmicu,tako da znam sta mi treba.Mnogo je lakse,jer nemam problem dumanja,sta cu sutra za rucak,a i ekonomicnije.Pokusajte,ko vec nije..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako rasporedujete finansije
9.12.2007 19:46:27   
Anoniman
Ja nikako ne uspijevam ustedit love,mozda zato sto trenutno ne radim,al mora se priznat da nam cijene stalno rastu li rastu.pa evo gas opet poskupio,grrrrr

(odgovor članu Monia)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako rasporedujete finansije
9.12.2007 21:18:03   
Suncica*
Mi ravnopravno trosimo novac, s tim sto ga u nasoj kuci moj muz zaradjujeuser posted image ..Ima jako dobru platu, pa tako da ne moram bas da skrtarim na nekim stvarima. Volim svojoj Loreni da kupim lepe stvari i igracke i na njoj se bas rasipam.
Inace svakog 5. u mesecu idemo u mesecnu nabavku, a ja vodim racuna o izmirenjima obaveza.
Takodje moja mama meni salje svaki mesec(mada sam se sto puta posvadjala s njom zbog toga), da imam za svoje licne toskove, ali i to ja sve potrosim na svoju Lolu..
Ne znam bas da stedim i kod mene je dok ima, ima..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako rasporedujete finansije
9.12.2007 21:36:41   
laracroft
I ja i suprug radimo tako da finansijskih problema hvala Bogu nemamo.Najvise novaca trenutno ide za Adiana,ali ne zalimo...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako rasporedujete finansije
10.12.2007 8:20:47   
budućamama
I mi isto kao Monia-prvo obaveze, a nama šta ostane. Dijelimo sve na po 1/2 i za sada sve supr funkcioniše. Ali, mi smo ipak sretnici-oboje radimo i imamo redovne plate....
Veliko je to na današnji vakat

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako rasporedujete finansije
10.12.2007 10:41:24   
makana
eh
nikad ih dosta
odredili smo koliko nam treba za trošenje i to fino na sto sredinom mjeseca, pošto moja plata nije redovna, i onda podjela za račune, za hranu, za gorivo, džeparce i ako nam treba neka stvar u kući
ostalo je za kredite
hvala bogu može se rasporediti da nema problema, ali kada bi čovjek mogao odoljeti nekim stvarima bilo bi još bolje
nikada nisma probala to sa sedmičnim jelovnicima, pa mi se moj sistem, ako ga ima user posted image , čini pravo neorganizovano, mi kupujemo mjesečno namirnice

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako rasporedujete finansije
10.12.2007 12:34:53   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Monia

Svake sedmice idem u trgovinu i kupujem za narednu sedmicu.Napravimo jelovnik za tu sedmicu,tako da znam sta mi treba.Mnogo je lakse,jer nemam problem dumanja,sta cu sutra za rucak,a i ekonomicnije.Pokusajte,ko vec nije..


Dobra ideja! Najgore mi je kad moram smisliti šta ću za ručak. Pokušat ću svakako.user posted image

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako rasporedujete finansije
10.12.2007 12:46:10   
Monia
Treba samo malo reda i discipline,pomogne i to.Ja da imam bastu i svaki dan da ih berem,ne bi nabrala dovoljno...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako rasporedujete finansije
10.12.2007 13:23:30   
Blue rose RR
Kod mene su jelovnici standardna stvar bila dok sam visila na trudničkom, pa po vazdan kod kuće, te mogu skontati šta ću praviti ručku.
Međutim kako se vratih na posao...nikada ne znam gdje ću završiti dan.
Tako da od 12,00 sati na poslu kontam šta ću ručku praviti,ili jednostavno, pošto nikada nisam znala praviti ručak za dvoje, nego kao da kasarni vojske pravim, uvijek ima nečega za još jedan ručak.

A onda Bog dao mamu živu i zdravu, i neka je poživi još 1000 godina.
CMOK ZA MOJU MAMU.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako rasporedujete finansije
28.12.2007 9:45:34   
Bosanka
Uh,pare su vjecna boljka.hm.S obzirom da vracamo kredit ,nekako izguramo.Al kolko vidim stalno cijene rastu,ovog,onog,a plata ne.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako rasporedujete finansije
3.1.2008 15:22:10   
hanabanana
Svakog prvog u mjesecu platimo račune, kredite i idemo u nabavku.

Nismo neke štediše, ali zato imamo trajne naloge za života osiguranja, svaki mjesec dio nam uzmu, mi ga ne osjetimo, ali za 15 godina će biti primjetan. user posted image

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako rasporedujete finansije
3.1.2008 15:38:50   
Monia
E super ideja za temicuOSIGURANJE

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako rasporedujete finansije
15.9.2008 15:08:51   
Marta K. Djakovic
sedmicni jelovnik je zakon. i, generalno, velika nabavka svega potrebnog za narednu sedmicu/mjesec. nama se pokazuje kao neuporedivo jeftinije (citaj: pamenije trosenje)

_____________________________

što više upoznajem ljude, sve više volim životinje. ne vjerujte mikrokreditnim organizacijama!

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako rasporedujete finansije
15.9.2008 15:24:19   
lamka
kod nas je malo neuobicajena situacija jer se kod nas izdvaja dnevna zarada tj koliko nama treba ostatak ide u kasu i rasporeduje se za troskove i ulaganja u radnju.posto mi radimo s racunarima uvijek ima nekih ulaganja da bi smo isl u korak s konkurencijom.ostatak sto uzimamo sebi uvijek ostavljamo na jedno mjesto i nema dijeljenja.racun nam je zajednicki tako da oboje imamo kartice i trosimo koliko nam treba.za nabavku u kucu obicno odemo do tznog centra i uzm,emo sve sto mi je potrebno svakih otprilike 10-tak dan.ostale sitnice koje mi zatrebaju ja izadem preko dana i kupim a ostatak ono sto ostane ostavljamo na banku za ne daj Boze.
kredita  hvala Bogu nemamo
a ni troskova prevoza posto nam je posao u dvoristu


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Marta K. Djakovic)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako rasporedujete finansije
15.9.2008 16:07:41   
Happy
Uhhhh.... baš ste udarili gdje najviše boli.....

Mi (ja) sam uletila u minus i nikako da se iščupam user posted image   Oboje radimo, redovne, solidne plate, imamo doduše dva kredita...
Ali je bilo te more, te vjenčanje (ja bila kuma), sada nam je otišao bojler; non stop neki vanredni troškovi....

Nikako da se iščupamo... Ali hvala Bogu dobro je....


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako rasporedujete finansije
15.9.2008 16:27:52   
Romali
Izgleda ima nas više što nas tu boli user posted image user posted image . Ma dobro je, radimo oboje i osigurani smo, što je jaaako važno. Plata nije ništa posebno, ali redovna, što je najvažnije. Oboje trebutno otplaćujemo kredite, meni se odbija topli obrok, jer sam na porodiljskom. Sve skupa velika suma od koje bi se sigurno mogli hraniti fino svaki mjesec. Krediti ističu sljedeće god.aBd, pa se nadam da će biti lakše.
Inače, krivim sebe što nemam neki plan i organizaciju potrošnje, nego oboje kupujemo kad nešto viidmo, svidi nam se, prahne i sl.pa je ušteda user posted image , zasad.
Ozbiljno razmišljm o sedmičnom jelovniku koji vi spominjete, probaću barem jednu sedmicu tako.
Uglavnom , ne žalim se, omogućimo sebi većinu onoga što želimo i trebamo. Opet kažem- sretni smo mi što imamo posao u ovoj jadnoj BiH user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako rasporedujete finansije
15.9.2008 16:29:30   
Happy
zgleda ima nas više što nas tu boli . Ma dobro je, radimo oboje i osigurani smo, što je jaaako važno. Plata nije ništa posebno, ali redovna, što je najvažnije. Oboje trebutno otplaćujemo kredite, meni se odbija topli obrok, jer sam na porodiljskom. Sve skupa velika suma od koje bi se sigurno mogli hraniti fino svaki mjesec. Krediti ističu sljedeće god.aBd, pa se nadam da će biti lakše.
Inače, krivim sebe što nemam neki plan i organizaciju potrošnje, nego oboje kupujemo kad nešto viidmo, svidi nam se, prahne i sl.pa je ušteda , zasad.
IZVORNA PORUKA: Romali




user posted image



_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako rasporedujete finansije
16.9.2008 13:48:50   
nikka
Moj muž zarađuje novac a ja ga raspoređujem,pravedno jeluser posted image .
Šala mala,ali u biti ja se brinem za sve obaveze,ali mu i pomažem u njegovom poslu kod kuće koliko stignem.
Idem u nabavku namirnica svakih 15dana,račune plaćam kako stižu,ostalo šo se tiče kupovine nemam neki raspored tipa eh sad idem kupiti obuću za dijete ili za sebe nego kad što ugledam ako mi treba kupim.
Imam neki okvir koliko bi trebali trošiti mjesečno ali kod nas to nikako nemože biti fiksno jer često imamo neke vanredne troškove,ja se tješim da je tako kod svakog.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako rasporedujete finansije
16.9.2008 14:07:00   
camm
ma ja svaki dan nesto kupujem i ne znam kako bih se navikla
da idem jednom mjesecno u kupovini.samo molim dragog Boga da nedodje do toga.
mm radi i vecinu finansija on placa on bi nekad htio da nesto promjeni
i da uvede neki red ali ja sam ta koja krsi prvila.






_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako rasporedujete finansije
26.10.2008 12:04:35   
andji
ma ja svaki dan nesto kupujem i ne znam kako bih se navikla
da idem jednom mjesecno u kupovini.samo molim dragog Boga da nedodje do toga.
mm radi i vecinu finansija on placa on bi nekad htio da nesto promjeni
i da uvede neki red ali ja sam ta koja krsi prvila.ISTO

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako rasporedujete finansije
11.11.2008 22:35:31   
Romali
Odavno niko ne devri s finansijama pa malo da vas podsjetim na ovu temuuser posted image user posted image
Meni kasni plata pa mi pala tema napamet.
I opet kažem-svaka čast svima koji uspjevaju s jednom ( ili nijednom ) platom  zadovoljiti sve potrebe svoje porodice i ostati pri zdravoj pametiuser posted image .
Ko ovdje nije poludio, taj nije normalan...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako rasporedujete finansije
11.11.2008 22:41:27   
nesanica
Romali, nemoj samo reci lahko je njoj ona je vani pa mozeuser posted image user posted image user posted image user posted image

MI sa jednom platom pokrivamo bukvalno sve i jos smo u pametiuser posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako rasporedujete finansije
11.11.2008 22:44:19   
Romali
Nigdje nije lako samo s jednom običnom, radničkom platom. Jedino ako ste političari , onda može i sa pola plate.
Hvala Bogu mi radimo, ali malo gledam oko sebe pa me tuga uhvatiuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako rasporedujete finansije
11.11.2008 22:51:55   
ziki
Ne vidjeh ja ovu temu dosad a kako je dosla beba tema je za razmisljanje. Ja i muz radimo, imamo hvala Bogu dobre plate, tj ja sam imala prije porodiljskog sad je ona naknadauser posted image  nismo stedelji ali kako su nam primanja smanjena oprilike za 1/3 a troskovi porasli moramo pravit finanskiski plan.Ovo sa sedmicnim jelovnikom je dobra stvar da ne bude preklapanja. Sto put nam se desilo da kupimo isto i ja i on, ili on posle posla ode u nabavku i kupi sve sto imamao a ono sto treba ne. Bas cu probat ovo jer evo sedmica je tek pocela.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako rasporedujete finansije
30.5.2010 18:45:55   
Anidae
Zivimo od minimalca muz i ja, muz radi, a svaki puta kad plata dodje glava nam je ogromna... Naravno, pristigne ponekad pomoc od mojih ili njegovih ali kazem PONEKAD jer svako pomogne koliko moze i ako moze... Ponekad muz zaradi i poneki dinar dodatno kod ljudi jer, da se ne lazemo, od minimalca se ne moze zivjeti cak ni pristojno a kamoli citav mjesec...
Racuni se plate odmah po dolasku plate, dakle koliko potroseno odmah placeno jer se nebi smjela usuditi da imam ikakav dug, koji bi se na iducoj plati itekako osjetio... Zatim slijedi spisak podmire, mjesecne, dakle svih osnovnih namirnica koje 100 % znam da ce mi biti potrebne citav mjesec (deterdzent, ulje, kafa, i tako redom), to se kupi u dovoljnim pakovanjima, po akcijskim cijenama u vecim marketima gdje je naravno sve 2 puta jeftinije nego u prodavnicama... Uz taj spisak obicno napravimo i spisak za obroke za narednih 15 dana, dakle mazalice, meso, povrce, voce i sl. Posto obicno kuham malo vise cesto taj spisak tj. ti "ruckovi" pokriju po 20-tak dana. Ostale dane jede se od preostalih para, dakle po ceifu nasem ili mogucnosti. Od ostatka koji je skroman (ili nekih "slucajnih" para) ide sve ostalo:odjeca, obuca, sisanje, povremeni izlasci ili odlasci u goste, popravke po stanu i sl. Stalno se krpi i prekraja i ni sama neznam kako sve izguramo ali uz dobar plan eto prolaze mjeseci user posted image Sve u svemu, svi moguci hirovi i prohtjevi svedeni na minimum i uostalom kad se mora nije ni tesko izgleda user posted image


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *