|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
21.3.2010 20:25:20   
kana
 Tarik ( 2 godine) cesto pije vodu, pa me zanima da li da se zabrinem...user posted image
Moja mama(ona ga cuva) kaze da popije jednu casu dnevno sto je po meni Ok.
Kad je kod nas cesto trazi vodu i to iz staklene caseuser posted image odusevljen je sto je naucio piti vodu iz staklene case i sto mu mi to dozvoljavamo pa mozda i zbog toga stalno trazi vodu . Naravno mi to sa odusevljenjem prihvatamo kao i kad sam jede...ali opet..sve me nesto strah da nema ne daj Boze secer....user posted image
Kakvo je vase iskustvo?

Unaprijed hvala


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
21.3.2010 20:39:43   
Medić*
Moj maleni, 17 mj, isto dosta pije vode, svako malo pa trazi, uglavnom dosta tecnosti unese, otprilike ovako bude svaki dan dvije flasice caja, flasicu soka i flasicu vode, nekada iz case jer mu interesantno, pored toga pije mlijeko i naravno redovito jede. Cesto se zapitam jeli to puno tecnosti, ali da mu je puno nebi pio bar tako mislimuser posted image , pa iskusnije mame javite se da cujemo vase misljenje user posted image . sve mislim da pije toliko jer mu to organizam trazi, a s obzirom da je cijeli dan u pokretu pa me i ne cudi. Voda je jajo zdrava, e sada koliko tecnosti bebama ovog uzrasta treba bas bih volela da znam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 1:00:21   
nasa princezica
Ja sam se isto pitala dali je ok sto beba pije puno vodu,tacnije moja bebicka najvise pije vodu dvije flasice vode,jedna caja,a sokic nekad popije jedan dnevno a nekad ga pije dva dana.Uglavnom voda joj je na prvom mjestu,nekad mi bude zao sto nece bar jedan sokic dnevno.Brinula sam se jel to ok sto pije puno vodu al kako je to i naj zdravije pice prestala sam se brinuti!user posted image


_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 12:36:40   
mamina princeza
Ih nemojte me sad prepadati. Moja pije vise tecnosti od vase djece. Pije ujutro dvije flasice ( od 120 ml) caja onda vode koliko hoce , nekad bude umjesto jednog caja cjedjeni sok.... poslijepodne opet popije dosta vode ne znam koliko jer pije i iz case i iz flase pa ne racunam. Nisam se zabrinjavala jer kojeg god doktora sam pitala kazu da je to svakako dobro jel ako ima sta stetno u organizmu uvijek prije izadje onima koji piju puno vode. I ona najvise voli da pije vodu ....

Piski normalno , nekad puno nekad malo manje zavsisi od tecnosti al ne bih rekla da ima nekih problema s tim.

A sad jos i secerom da se prepadam..... pa ne jede uopste slatko , jako jako malo ....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 12:44:21   
Skvo RR
Mi haman nikako ne pijemo vodu....user posted image

Popije ujutro caj (hipp), 150 ml, pa poslije rucka jedan sokic 200 ml, pa poslije spavanja caj 150 ml, pa mozda malo vode kasnije, sto jedva utrpam, pa pred spavanej opet caj 100 ml i onda mlijeko.

Voda je samo za pljuvanje i izvodjenje...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 12:50:33   
kanita25
sad ste me zabrinule drage moje..mojoj djevojcici je 22 mjeseca ali popije tecnosti jaaaako puno..ujutro hapu,pa caj uz dorucak,posle toga sokice i vode svaki cas...ali malo jede pa uvjek mislim da je zbog toga...do sad je hvala dragom Bogu uvjek bila zdrava..ne znam da li da se javimo pedijatrici???sta vi mislite..popije sigurno do 2 l tecnosti u toku cijelog dana..ubrajam i hapu(mlijeko samo bez icega.. nekad 2 flasice od 250 ml), caj i sokice i vodu...


_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 13:05:38   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Mi haman nikako ne pijemo vodu....user posted image

Voda je samo za pljuvanje i izvodjenje...user posted image


Isto user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 13:12:26   
mišur
Moj maleni popije otprilike 250 ml vode na dan.
Njegova doza je ona mala flašica Jane za djecu.Nekada ne popije ni toliko, a ljeti je znao i po dvije flašice poiti.

Od ostale tečnosti popije možda još jedan cijeđeni sokić ili kompot i najmanje 300-400ml mlijeka.

Ali voda je najomiljenija...

Meni je drago što hoće i voli da je pije, i mislim da nema ništa zdravije.
Svi znamo koliko trube na sve strane da se odrasli najmanje 2l vode trebaju popiti na dan, pa ne vidim zašto bi to bilo štetno za malu djecuuser posted image

E sad, za šećer, nemam pojma, ali isto mislim kao mamina princeza da oni unose još uvijek male količine šećera, da bi od toga bilo.
Ne dao Bog, uvijek se može desiti, ali ne treba odmah misliti na to.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 13:17:15   
bebacha
Misure svaka cas_t za to davanje vode.definitivno je to najzdravija tecnost.Ajla pije vodu kad trazi i poslije obroka

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 13:18:06   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: kanita25

sad ste me zabrinule drage moje..mojoj djevojcici je 22 mjeseca ali popije tecnosti jaaaako puno..ujutro hapu,pa caj uz dorucak,posle toga sokice i vode svaki cas...ali malo jede pa uvjek mislim da je zbog toga...do sad je hvala dragom Bogu uvjek bila zdrava..ne znam da li da se javimo pedijatrici???sta vi mislite..popije sigurno do 2 l tecnosti u toku cijelog dana..ubrajam i hapu(mlijeko samo bez icega.. nekad 2 flasice od 250 ml), caj i sokice i vodu...



Ne razumijem zasto bi se javila doktoru zbog toga. Pa bolje da pije vodu, nego da ne pije. Moj sin je oduvijek pio dosta vode. Sad ima 3 godine i poije vise nego ja tokom dana. Naglasavm da lijepo i jede. Jednom me jedna kolegica prepala rekavsi da to nije normalno da popije po 2 l vode sa svoje dvije godine i da mozda ima secer. Ja jadna odma sutra trcala doktoru i spricala zeni sve to. Ona gleda u mene i pita me u cemu je problem ako dijete pije dovoljno tecnosti tokom dana, a uz to dobro i jede. Na kraju mi kaze da je svsta od nas jugoslovena cula, al nesto tako kao sto sam ja obrazlozila jos nije. Ipak je sve testirala, kontrolirala i kad su svi nalazi bili gotovi rekla nam da je nase dijete hvala Bogu potpuno zdravo i da zahvalim Bogu sto pije dosta vode, jer se mnoge majke muce sto im dijeca nece da piju.
Mala mi sada ima 18 mjeseci i ona fakat puno pije vode i ne zalim se.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 13:36:32   
kanita25
hvala Tidzi pa ona stvarno popije vise tecnosti nego ja...al malo jede i kad rucki hoce uvjek da pije uz jelo..nisam nikad ni pomisljala da je vodim al kako spomenuse secer nedaj Boze, zabrinuh se...do sad je isla ljekaru samo na boce i nikad vise hvala Bogu..ma sto ti kazes bolje da pije nego da je moram tjerat jos i to...

_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 13:46:43   
Tidzi
Znam draga. Tako sam se i ja zabrinula. Al, eto nama je pedica rekla tako iako sam se posle malo informisala na internetu i vidjela da je dobro i zdravo sto dijeca piju puno tecnosti.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
24.3.2010 17:33:18   
supernova
Uh, prepala sam se kad sam vidjela ovo o puno vode i mogucem seceru...i moj pije bas dosta vode, i nisam nikad to gledala kao losu stvar, s tim da on bas dobro jede, hvala Bogu...
Kad dodju ljetni mjeseci, nemoguce je ne piti puno...

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
25.3.2010 1:14:14   
nasa princezica
user posted image nismo bas tacno brojali koliko flasica vode,caja i ostalog to je bilo odprilike kako sam navela.Ali najvise pije vodu,doji cicu,caj,a sokic rijetko!

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
29.4.2010 15:41:06   
Pok
Moj sin, ima tri godine i vodu uopšte ne želi da pije. Njegovo piće je čaj, mlijeko, čokoladno mlijeko i ponekad sokić. Da li je to normalno user posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
29.4.2010 16:09:54   
Aki Sa
Ja se bojim i presabrati koliko malo vode pije moj sin. Ako godisnje popije 5 litara ciste vodeuser posted image bilo bi super, ali zato sokove i ponedad cajev. Mlijeko nikako osim skriveno u Nesquiku

Ma uzas zivi


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Pok)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 8:37:31   
dacy
Joj i mi imamo veeeliki problem sa vodom. Nikako je neće samo sokove. Ja mu dam vode u flašici on proba, ostavi i krene da plače i pokaziva na sok. Onda probam u čaši ma nema šanse, dok sok pije lijepo iz nje. Nekad se naljutim i uopće mu nedam sok cijeli dan,e kad vidi da mama ne da onda popije vode. To me strašno i brine i ljuti jer znam da je bitno unosti vodu u organizam, a on da može nikad ne bi

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 10:51:46   
leona81
moja sada super pije vodu a sokove samo ako ih bas razblazim sa vodom...voli i caj od komoraca a uskoro cu joj uvesti i neki novi...voda i dojenje su zasad glavni:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 10:54:00   
teacher75
ne voli ni sokove ni caj, popije jedva 2-3 gutljaja vode user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 13:43:39   
Majčica
Dosta beba koje doje nece nista osim par gutljaja vode, nekad ni to, barem ja vidim po djeci poznanika, prijatelja i sl. Kod mog user posted image je isto tako bilo dok nije prestao dojiti. Sad pije pravo puno vode i to sam trazi, sokic nekad a caj nikad. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 14:34:29   
mamana
Vodu skoro nikako, samo čaj i to hipovu kamilicu, neki pet-šest bočica po
200 ml u toku dana.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 14:37:45   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mamana

Vodu skoro nikako, samo čaj i to hipovu kamilicu, neki pet-šest bočica po
200 ml u toku dana.


isto

ali 3  bocice dnevno...Hipp caj za djecu (ona mjesavina)... ali skroz blago napravljen

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 14:47:35   
maja78 RR
moj a voli vodu, ja mu sokove prestala davati isto kao i caj, nesto mi draze da pije vodu, e popije sok ali kad ja iscjedim ili domaci na razmucivanje koji je moja mama napravila bez secera bas za njega
tako da sve tecnosti sto unosi je voda i to onako popije bas fino, zadovoljna sam

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
22.7.2010 15:18:38   
iv@ncica
i  mi  pijemo  napokon  tekucinu..dok  je  dojio  nista...tek  s  nekih 13 mjeseci  poceo i sad  tare..ali  vecinom  vodu,  lagani  kompotic  ili  mucavac  domaci , evo  sad  od  zovine  i  limuna..ali  skroz   skroz  blag...nije  bas  ljubitelj  sokova..ali  blagi  hoce..a  ni  ja  ne  pijem  sokove  muka  mi  od  njih..a  vidim  da  cim  i njemu  dam  jaci  bljucne  mi..eh  barem  nesto  na  mamu,  ali  eto  i  ne  forsiram  previse  sokove, nekad  malo  caja..pa  ipak  je   voda  prava  tekucina.  Tako  da  jednom  dnevno  sokica  ,  a  ostalo  je  voda..2-3  bocice  dnevno  nam  idu.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko cesto vasa djeca piju vodu?
11.1.2018 14:29:51   
manuela RR
Moj slabo pije vodu...user posted image
Nit vodu nit caj niti sok...ma nista ...jedva par ml u toku dana vode nekako mu uspijem dati...
Doji jos...
11 +
Inace nisam o tome ni razmisljala dok sad nisam vidjela koliko druge bebe njogovog uzrasta piju tekucine...
Ne znam da li treba da se zabrinemuser posted image

< Poruku je uredio manuela RR -- 11.1.2018 14:30:26 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *