|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Korištenje zdravstenog osiguranja osiguranih ...
3.6.2010 22:20:58   
Hanady RR
 
user posted image

Drage moje
kako već uveliko pričamo o ljetovanjima van granica naše zemlje a sve smo mame u velikoj brizi šta u slučaju potrebe korištenja zdravstvenih usluga odlučila sam sa vama podjeliti informaciju koju smatram bitnom i vrlo povoljnom

Naime zdravstveno osiguranje Kantona Sarajevo ( ne mam informacije za ostale kantone ) ima potpisane ugovore sa određenim zemljama te možemo koristiti svoje osiguranje uz dodatnu pripremu prije toga.

Korištenje zdravstvene zaštite osiguranih lica Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo prilikom odlaska u inozemstvo, u zemlje s kojima postoje zaključeni ugovori o socijalnom osiguranju

Mogućnost korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu regulirana je Pravilnikom o uvjetima, načinu i postupku ostvarivanja zdravstvene zaštite za vrijeme boravka u inozemstvu (Službene novine Federacije BiH, broj 31/04).
Navedenim Pravilnikom utvrđene su kategorije osiguranika koje imaju pravo na zdravstvenu zaštitu u inozemstvu, kao i uvjeti za utvrđivanje ovog prava.
Članovima 4 i 5 Pravilnika utvrđeno je da zdravstvenu zaštitu u inozemstvu osigurana lica mogu koristiti na teret kantonalnog zavoda zdravstvenog osiguranja samo ukoliko im je prije odlaska u inozemstvo izdat odgovarajući dvojezični obrazac, odnosno potvrda na korištenje zdravstvene zaštite u inozemstvu. Potvrda obavezno sadrži podatke u kojim slučajevima, u kojem obimu i za koji period osigurano lice može koristiti zdravstvenu zaštitu u inozemstvu.
Potvrda o pravu korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu, odnosno dvojezični obrazac, izdaje se nakon dobijanja ocjene zdravstvenog stanja osiguranog lica kojom se potvrđuje da su ispunjeni uvjeti iz člana 9 Pravilnika, odnosno da osiguranik ne boluje od akutnih oboljenja ili da ne boluje od hroničnog oboljenja koje zahtijeva duže liječenje.
Potvrda o pravu korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu, odnosno dvojezični obrazac, izdaje se nakon prijema pismenog zahtjeva osiguranog lica za turističko putovanje ili službeni put, najduže do 30 dana u toku jedne kalendarske godine i može se koristiti samo za neophodnu medicinsku pomoć.
Osiguranik kojem prije odlaska u inozemstvo nije izdata potvrda o pravu korištenja zdravstvene zaštite u inozemstvu, odnosno dvojezični obrazac, troškove zdravstvene zaštite snosi lično.
Zemlje s kojima su zaključeni ugovori o socijalnom osiguranju: • Hrvatska
• Srbija
• Crna Gora
• Makedonija
• Austrija
• Njemačka
• Belgija
• Holandija
• Luksemburg
• Italija
• Švicarska (samo saobraćajne nesreće)
• Švedska (sami plaćaju troškove)
• Francuska (ne može se koristiti zdravstvena zaštita s bolesničkim listom)

Ja sam prošle godine koristila ovu vrstu osiguranja za kompletnu porodicu ( dvoje djece i 2 odraslih) i način da se dođe do istog je sljedeći:Kod doktora/ pedijatra gdje je optvoren karton vašeg djeteta odnosno vas zatražite potvrdu o zdravstvenom stanju djeteta ili vas. Ovaj papir se zove Izvod iz historije bolesti i plaća se 5 Km po osobi u samoj ambulanti. nakon što dobijete ovaj papir idete sa ovjerenom zdravstvenom knjižicom na skenderiju u Zdravstveno osiguranje ( lijevo prvi šalt_er) i predate isto najranije 24 sata a u sezoni bilo bi dobro i 48 sati prije planiranog puta. Uglavnom na tom šalt_eru dobijete zahtjev o istom koji uredno popunite sa podacima...lični odaci, podaci o nosiocu osiguranja,gdje putujete i vremenski interval trajanja putovanja. za djecu potreban je potpis oba roditelja ili pri predaji zahtjeva ili pri preuzimanju naravno uz identifikaciski dokumet ( lična karta)user posted image


< Poruku je uredio acudesa RR -- 1.8.2010 19:37:13 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
3.6.2010 22:37:16   
R&T@
Ma kakva pamet, sto je brzina....user posted image

Hvala jos jednom....

Nego ti rece da si to vadila za svo cetvoro, pa imam pitanje:
jesi li vodila djecu kad ti je pedijatar u DZ dao potvrdu?


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
3.6.2010 22:46:04   
Hanady RR
nisma vodila djecu...jer je tada bila sezona virusa ...meni moja doktorica nije pravila porblme jer su njih dvije uredno zdrave kroz karton bez hroničnih oboljenja ( DZ Stari Grad).
Moja zaova je malenog morala voditi u Vrazovu. sad sve zavisi od unutrašnje organizacije DZ...najbolje nazvat telefonom pa pitati...ja sma nazvala i kada su rekli da dovedem rekla sam da bih to rado izbjegla...jer idemo na put pa nebih djte izlagala ne potrebnom riziku od virusa u čekaonici...jer ova potvrda se dobije od doktorice koja radi sa bolesnom djecom taj dan.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 13:13:21   
ena23
Je li se meni cini ili je jednostavnije kod nekog osiguravajuceg drustva napraviti to osiguranje za 2- 3 marke za svaki dan boravka i ne peglati se sa papirologijom, domom zdravlja i prijatnim salterusama? ispravite me ako grjesim

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 13:18:08   
Nedi
IZVORNA PORUKA: ena23

Je li se meni cini ili je jednostavnije kod nekog osiguravajuceg drustva napraviti to osiguranje za 2- 3 marke za svaki dan boravka i ne peglati se sa papirologijom, domom zdravlja i prijatnim salterusama? ispravite me ako grjesim


Ja sam zvala osiguranje i rekli su mi da mi trebaju pasoši i 21KM. Nikakvi papiri, nalazi i sl.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 13:23:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ena23

Je li se meni cini ili je jednostavnije kod nekog osiguravajuceg drustva napraviti to osiguranje za 2- 3 marke za svaki dan boravka i ne peglati se sa papirologijom, domom zdravlja i prijatnim salterusama? ispravite me ako grjesim

da ali procedura naplate je mnogo komlikovanija ...
način nedao bog prebacivanja djeteta iu inostrastva do ovamo je monogo jednostavija i brža sa postojećim osiguranje...
a svakako je i jefitinije...jer za 4-ročlanu poradicu je 20 KM...a ostala osiguranja to rade po danu koliko ja znam...sve da je po 1 danu 1KM ( a 2 je otpitliek) za 10 dana u inostranstvu je to 40KM....pa ako ništa to su kupače za bebeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 13:27:10   
Nedi
Kod nas u dispanzeru se mora dovesti dijete a ne želim ga ni u radijusu od 100 metara od istog pred godišnji odmor. A mi nasoj dr idem kući tako da nam ona ne moze napisati validan dokument jer je u penziji. Uzeti ću kod osiguravajuće kuće - nas troje 7 dana za HR je 21 KM

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 13:30:53   
Hanady RR
nedi a dali vi uzimate recepte od doktora za lijekove nedaj Bože i odobrenje usmeno nakon pregleda da djete može na more...
ja svojoj djeci nalaze uradim i pregled...naravno idem kod doktora za zdravu djecu....
nije uvijek pitanje novca...ali ...

ma meni je ok kako god ko hoće...ali meni je opcija postojećeg osiguranja super.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 13:39:08   
Nedi
Kako rekoh odvedem dijete kod doktorice kući i boc boc u privatnoj klinici poslije podne kad nema  nikoga, nasa dr nam napise sta trebamo kupiti, kupimo ( razlika u cijeni je 2-3km).
U DZ idemo na injekcije ili nesto ali oni opet prepisu ono sto je nasa dr napisala a dijete ostane vani. To radimo od kada nas je dr poslala kuci sa receptom za sirup na biljnoj bazi i rekla da mu nije nista a dijete imalo tesku upalu pluća.
A da, odemo i ako je nasa dr odsutna.
A sistem rada je uzasan - niposto te ne zeli primiti dr za zdravu djecu i rade samo do 12:30, i onda moraš biti sa bolesnom djecom.
Znajuci ovo sve ja opet nazovem i ljubazno zamolim da mi kažu kakva je procedura za osiguranje i da li je ikako moguće da se dijete ne dovodi jer putujemo - kratko i jasno - Dođite kao i svi drugi na šalter predajte knjižicu i čekajte sa djetetom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 14:11:40   
leona81
mi smo dosad uzimali zdravstveno preko osiguravajuce kuce...sad prvi put idemo s bebom ali svakako nemamo dogovor s Velikom Britanijom, a za hrvatsku ne znam kako ide ako imas njihovo drzavljanstvo? treba li bebi onda ovo ili?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 14:43:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: leona81

mi smo dosad uzimali zdravstveno preko osiguravajuce kuce...sad prvi put idemo s bebom ali svakako nemamo dogovor s Velikom Britanijom, a za hrvatsku ne znam kako ide ako imas njihovo drzavljanstvo? treba li bebi onda ovo ili?

treba ti osiguranje...nemaš tamo zdravstveno ako imaš državljanstvo...user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 15:02:50   
Lejla Ka
Uz dužno poštovanje Hanadynom trudu, i svakako jako korisnoj informaciji, za Hr vas putničko u Sarajevo osiguranju dođe isto 20KM za 10 dana, bez ikakvog hodanja i ovjeravanja, samo jedan odrasli sa svojim pasošem ode u poslovnicu i uplati porodično putničko osiguranje. Znam da ni za Tursku nije bilo puno skuplje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 15:12:14   
Hanady RR
Meni nije novac presudan u ovoj priči...
no...imam pitanja.

Jeli neko od vas imo potrebu korištenja usluge zdravstvenog osiguranja u Hrvatskoj recimo nakon što ste uplatili putničkao osiguranje u nekoj od osiguravajućih kuća?
Koliko je koštala za usluga?
Kako i kada vam je refundirana?
U slučaju kupovine lijekova na hrvatskom tržištu kolika vam je cijena lijeka bila?

Ja na ova pitanja imama odgovor sa aspekta svoga prvog posta napisanog...i u skladu sa tim koristit ću isto ponovno kao i 3 godine do sada....

ako mi neko odgovori na ova pitanja pa me razuvjeri...eto i sama ću da idem na ono što mi je bolje.







_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 15:17:11   
Nedi
Moj razlog što sam izabrala osiguranje kod osiguravajuće kuće je samo što ne želim rizikovati da mi se dijete razboli u dispanzeru dok dočekamo pregled, moj zdrav razum kaže da dijete odvesti u istu prostoriju sa bar 15-oro bolesne djece pred odlazak na more nije pametno.

Da su u dispanzeru malo ljubazniji i susretljiviji i ja bih uzela ovo kao i Hanady a hb do sada nam nije trebalo niti jedno.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 15:25:14   
Lejla Ka
Nemoj me pogrešno shvatiti, ja ne kažem da je putničko osiguranje kod osiguravajuće kuće bolje od ovog osiguranja koje si ti uzela. Samo je meni jednostavnija procedura, a imali smo veoma pozitivno iskustvo kad nam je dva puta zatrebalo tokom ljetovanja u Turskoj. Uz predočene račune i policu osiguranja troškovi su nam bili refundirani za manje od mjesec dana. Oba puta je račun iznosio negdje oko 100KM, jer problemi nisu bili veliki i rješavao ih je hotelski liječnik i kupovina lijekova u apoteci. Znam da se u slučaju nekog velikog problema kad su računi toliki da pacijent nema mogućnost da plati daje neki broj koji se onda provjeri u nekoj međunarodnoj centrali osiguranja i onda to bolnica refundira preko njih, a ti ne plačaš ništa.
Za Hr, hvala Bogu, nemam iskustva, jedino što smo kupovali neke lijekove kojih u tom trenutku nije bilo kod nas i cijene su bile približno iste.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
8.6.2010 15:52:23   
leona81
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: leona81

mi smo dosad uzimali zdravstveno preko osiguravajuce kuce...sad prvi put idemo s bebom ali svakako nemamo dogovor s Velikom Britanijom, a za hrvatsku ne znam kako ide ako imas njihovo drzavljanstvo? treba li bebi onda ovo ili?

treba ti osiguranje...nemaš tamo zdravstveno ako imaš državljanstvo...user posted image




u Francuskoj znam da ima...al oni su ipak giganti


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
9.6.2010 7:52:41   
pocahontas
Hanady da si musko sad bi ti ja rekla "svaka ti dala" (malo vode iz bokala )..

ne fakat, ovo je bas korisno i ja ovo licno nisam znala (sramota )...treba ovoj drzavi sve uzeti sto nam pripada i sto smo zaradili.... 

samo, kako to dalje ide(npr. stane beba na ježa i odemo do hitne u makarsku i imamo ovo medjunarodno osiguranje, kako nas tretiraju, platimo direktno pa se refundiramo ovdje ili , cisto da znamo radi kolicine para koju nosimo - ne trebalo zlu, opet kazem )


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.6.2010 10:21:57   
Skvo RR

Jeli neko od vas imo potrebu korištenja usluge zdravstvenog osiguranja u Hrvatskoj recimo nakon što ste uplatili putničkao osiguranje u nekoj od osiguravajućih kuća?
Da moja majka prosle godine
Koliko je koštala za usluga?
2 pregleda, rtg pluca oko 100 eura
Kako i kada vam je refundirana?
Refundirano je oko 10 dana poslije povratka sa mora.
U slučaju kupovine lijekova na hrvatskom tržištu kolika vam je cijena lijeka bila?
Lijekove je kupila, isto je naplatila, na osnovu racuna...ali je zaboravila koliko su bili. Moraju samo biti napisani na nalazu i racun iz apoteke.
 
Eto.user posted image









_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.6.2010 10:25:42   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pocahontas

Hanady da si musko sad bi ti ja rekla "svaka ti dala" (malo vode iz bokala )..

ne fakat, ovo je bas korisno i ja ovo licno nisam znala (sramota )...treba ovoj drzavi sve uzeti sto nam pripada i sto smo zaradili.... 

samo, kako to dalje ide(npr. stane beba na ježa i odemo do hitne u makarsku i imamo ovo medjunarodno osiguranje, kako nas tretiraju, platimo direktno pa se refundiramo ovdje ili , cisto da znamo radi kolicine para koju nosimo - ne trebalo zlu, opet kazem )



pregled ne plaćaš nego ima daš da kopitaju papir koji si dobila u našem osiguranje...oni to preko svojih poslovnica dostavljaju našima i refundiraju pare između sebe po osnovu potojećeg ugovora.
lijekove kupiš pokazujući isti papir orginalni ali samo participiraš znači cjena je umanjena i doneseš račun na kome je šifra međunradonog osiguranja iz njihove apoteke...kod naš u socijalno predaš do 12 danas sutra iza 14 uplate ti na račun lovu.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.6.2010 10:29:13   
Hanady RR
evo sa postom koji je skvo napisla i mojim prethodnim miwslim da je jasno šta sam željela reći....

uglavnom svako ima pravo na odluku naravno...bitno je samo da se osiguranje obezbijedi prije odlaska na more....zlu ne trebalouser posted image ne treba biti lijen jer nam to može olakšati puno u eventualnim situacijama koje nas mogu živaca koštatiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.6.2010 12:41:47   
Lejla Ka
I ja uvijek kažem, Zdravstveno osiguranje je pod moranje. To su mi najhalalnije pare koje dam, a ne iskoristim :)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
10.6.2010 12:44:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

I ja uvijek kažem, Zdravstveno osiguranje je pod moranje. To su mi najhalalnije pare koje dam, a ne iskoristim :)


ista sam ti takva....
mm kaže da pretjerujem...a o apoteci lijekova da ne govorim...kupili smo posebni koferčić za apoteku...zlu ne trebalo...a jednom je zatrebalo i to mojoj mami a ne djeci


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
11.6.2010 12:10:35   
Adana
Maloprije je muz otisao do Socijalnog na Skenderiji da pita da li nam ta potvrda moze biti gotova u ponedjeljak ako je danas predamo (da ne pocinjemo nesto ako ne moze biti gotovo jer u ponedjeljak navece putujemo aBd) i teta mu je rekla da mu nista ne smije garantovati! user posted image
Navodono oni salju potvrdu od ljekara sa nekim obrascem koji se popuni postom nekoj komisiji koja to odobrava, sta li, i onda oni njima jave kada odluce user posted image . A kako ide vikend nista nije sigurno, jer male su sanse da ce ta komisija to danas dobiti i ako dobije da ce ista odlucivati.  Teta kaze da inace treba od 2-5 dana da se to zavrsi... user posted image

Eto drage moje pa da znate da mozete planirati. I da, dr. mi je rekla da dovedem Asju kada budem dolazila po potvrdu...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
11.6.2010 12:18:45   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

I ja uvijek kažem, Zdravstveno osiguranje je pod moranje. To su mi najhalalnije pare koje dam, a ne iskoristim :)


ista sam ti takva....
mm kaže da pretjerujem...a o apoteci lijekova da ne govorim...kupili smo posebni koferčić za apoteku...zlu ne trebalo...a jednom je zatrebalo i to mojoj mami a ne djeci


Razbolila se E u Turskoj, i mi kod hotelskog ljekara, kaže on trebalo bi fiziološkom čistit nos, ja " OK, imam kapi", on "bilo bi vam lakše sa pumpicom", ja "znam imam i to", on "ne bi bilo loše zbog temperature i nešto za rehidraciju", ja "imam i to". A doktor user posted image "baš ste vi neki savjesni roditelji" user posted image Ja sam totalno ubjeđena da ne pretjerujem (do duše možda je njemu bilo krivo što smo imali potrebu da kupimo samo antibiotik, a ne i još stotinu drugih skupih farmaceutskih điđa user posted image ), i ja sve nosim radi vlastite komocije, da u pola neći, u tuđoj zemlji ne moram tražiti pomoć.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Korištenje zdravstenog osiguranja osigura...
27.7.2010 22:15:51   
kaktuscic
Je li neko sa TK koristio ovaj vid osiguranja? Ili je ovo samo za KS?
(mislim na ovo osiguranje koje nam je Hanady "otkrila" user posted image )

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *