|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Naplata odstete nakon udesa
29.5.2010 23:23:59   
lila25
Vidim da se nije pisalo nigdje o ovome ili nisam uspjela naci.Zanimaju me vasa iskustva sa osiguravajucim drustvima nakon sto se desi udes koliko vremena treba da se naplati odsteta.
Blizak prijatelj je vozio nase auto i imao udes,steta zadnjeg dijela je 100%,cekamo vec dva mjeseca naplatu kazu da ce nas obavjestiti pismeno ali jos nista i on je imao povredu vrata isao je na fizikalnu terapiju,sedam dana nije mogao raditi znaci da su mu ti dani ujedno odbijeni od plate,morao mirovati,a dobio od osiguranja obavjest da njegove povrede nisu teske i da mu navedene povrede nisu dovele do umanjenja opce zivotne aktivnosti te da je njegov zahtjev odbijen kao pravno neosnovan.
E sad ako neko poznaje ovu tematiku da li da se zali,ili bi trebao zaganjati stelu jer sam cula da se tesko naplati ako nemate nekog...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Naplata odstete nakon udesa
29.5.2010 23:28:23   
R&T@
Nema tu cekat pismeni odgovor, nego nek se spremi i u osiguravajucu kucu...
nek im dosadjuje svaki dan... jos neka uzme broj i zove nekoliko puta...

Ovo ja iz iskustva jer mm uvijek tako izvuce lovu od njih...
On je od onih sreckovica koje uvijek drugi udare...

Jos mi se cini da je zakonski rok da rijese predmet 90 dana...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Naplata odstete nakon udesa
29.5.2010 23:35:41   
lila25
ma zvala sam ja vec nekoliko puta svaki put ista prica stigao im je izvjestaj od mupa i predmet je na obradi,znam da cemo mi za auto naplatiti,ali mi nije jasno da su njega odbili za tjelesnu povredu...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Naplata odstete nakon udesa
29.5.2010 23:41:27   
vjestica
ja sam imala povredu vrata u saobraćajnom udesu
angažovala sam advokata koji je to izganjao vrlo brzo i uzeo svoj procenat (ja sam za blagu povredu vrata dobila oko 1 200 km, tražili su mi sve medicinske dokumente, jako je bitan odmah nalaz iz hitne ili cuma)
odštetu za auto smo ganjali godinama, i jedva izganjali, ali za moju povredu je advokat izganjao u roku 2-3 mjeseca


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Naplata odstete nakon udesa
30.5.2010 8:41:22   
lila25
a vjestice jesi li predala zahtjev pa te odbili ili si odmah uzela advokata,jesi li iz Sa mozes li mi preporuciti tog svog advokata pa da pogleda papire da vidimo ima li sanse da ganja.Ima sve nalaze sa cum-a,snimak UZV na kojem se kao vidi neka linija i da bi to moglo biti malo napuknuce pa je zbog toga morao nositi okovratnik i mirovati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Naplata odstete nakon udesa
30.5.2010 9:01:48   
Anoniman
osiguravajuca drustva su nam katastrofa...
nas je frajko udario pretprosle godine, 100% steta s prednje strane, nista nikad nismo naplatili... sreca pa je cova bio fer i posten pa je on snosio sve troskove... mada ni on nije nista mogao izvuci od svoga osiguranja...
a ja sam prije par godina slomila 2 rebra i nikad nista mi nisu dali, iako sam osigurana 24 sata dnevno... kao odgovor je bio "nema invalidnosti"... a nas vjencani kum koji je na fudbalu uganuo nogu, napominjem "uganuo"... naplatio je od istog osiguranja 1200 KM... gdje tu ima logike??? nigdje... znaci stela, stela, stela i samo stela...

(odgovor članu lila25)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Naplata odstete nakon udesa
30.5.2010 11:46:39   
milenium

IZVORNA PORUKA: tajra

Ovo ja iz iskustva jer mm uvijek tako izvuce lovu od njih...
On je od onih sreckovica koje uvijek drugi udare...



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Naplata odstete nakon udesa
30.5.2010 11:50:23   
milenium

IZVORNA PORUKA: Bambi09

osiguravajuca drustva su nam katastrofa...
nas je frajko udario pretprosle godine, 100% steta s prednje strane, nista nikad nismo naplatili... sreca pa je cova bio fer i posten pa je on snosio sve troskove... mada ni on nije nista mogao izvuci od svoga osiguranja...
a ja sam prije par godina slomila 2 rebra i nikad nista mi nisu dali, iako sam osigurana 24 sata dnevno... kao odgovor je bio "nema invalidnosti"... a nas vjencani kum koji je na fudbalu uganuo nogu, napominjem "uganuo"... naplatio je od istog osiguranja 1200 KM... gdje tu ima logike??? nigdje... znaci stela, stela, stela i samo stela...


pa kako to?nisi trebala odustat.jesi prijetila tužbom?
ja znam ženu koja je isto slomila 2 rebra i ruku,bila je suvozač,žena u godinama,(možda je starija dob i igrala neku ulogu)naplatili su preko 30 000.ali nije im bilo žao dat malo više novca za dobrog odvjetnika.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Naplata odstete nakon udesa
30.5.2010 15:12:33   
vjestica
ja sam odmah angažovala advokata, dala mu svu dokumentaciju medicinsku i on je to za čas riješio
a nemam sad pojma koji je advokat, ja mislim Pašić, ako se dobro sjećam i negdje ima kancelariju u Ferhadiji
znam da nisam puno pomogla, ali davno je bilo,a nemam više tih papira
a odštetu za auto smo ganjali preko osiguravajućeg društva najmanje 2 godine i jedva smo izganjali, ja mislim da smo za to morali povuć štelu na kraju


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Naplata odstete nakon udesa
31.5.2010 11:59:45   
lila25
evo nasli smo advokata pa ce se zaliti i za auto i za povredu,cekamo da vidimo sta ce se desiti.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Naplata odstete nakon udesa
15.6.2010 9:40:56   
abh
Koja osiguravajuća kuća je u pitanju?

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Naplata odstete nakon udesa
15.6.2010 9:45:54   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: lila25

Vidim da se nije pisalo nigdje o ovome ili nisam uspjela naci.Zanimaju me vasa iskustva sa osiguravajucim drustvima nakon sto se desi udes koliko vremena treba da se naplati odsteta.
Blizak prijatelj je vozio nase auto i imao udes,steta zadnjeg dijela je 100%,cekamo vec dva mjeseca naplatu kazu da ce nas obavjestiti pismeno ali jos nista i on je imao povredu vrata isao je na fizikalnu terapiju,sedam dana nije mogao raditi znaci da su mu ti dani ujedno odbijeni od plate,morao mirovati,a dobio od osiguranja obavjest da njegove povrede nisu teske i da mu navedene povrede nisu dovele do umanjenja opce zivotne aktivnosti te da je njegov zahtjev odbijen kao pravno neosnovan.
E sad ako neko poznaje ovu tematiku da li da se zali,ili bi trebao zaganjati stelu jer sam cula da se tesko naplati ako nemate nekog...


moj brat je imao malen udes, auto je bio kasko osiguran, odradio je šta je trebalo i donio račun osiguravajućoj kući Truglav, isplatili su mu sve u cjelosti izuzev PDV-a na računu, takva su pravila, radilo se o iznosu cc 1300,00 KM
Realizacija navedenog je trajala nekih 20 dana

< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.6.2010 9:48:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Naplata odstete nakon udesa
15.6.2010 10:02:50   
Nedi
Naša službena vozla su kasko osigurana i uvijek smo dobili isplaćeno sve bez štele u roku od 30 dana.
Tata mi je imao udes 100% šteta, neki idiot prešao u subrotnu traku i zabio se u njihuser posted image i u osiguranju mu kažu da je šteta procijenjena preko 3000KM ali da mu mogu isplatiti odmah 1800 ili da se ganja po sudu i dobiti će ali za godinu-dvije. NIje bilo kasko.

A životno je priča za sebe...mogu samo reći fuj...Dajidža je bio osiguran na iznose 30 000 u slučaju smrti i 60 000 u slučaju invaliditeta u Croatia osiguranju i imao ides...čekali su 2 godine da umre jer je ostao 100% invalid i njegovo dijete je dobilo 30 000.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Naplata odstete nakon udesa
24.6.2010 0:52:20   
lila25

IZVORNA PORUKA: abh

Koja osiguravajuća kuća je u pitanju?


BSO.nista jos nismo zavrsili ovaj advokat odputovao na odmor,a ovog drugog kojeg smo kontaktirali uzima puno pa smo se odlucili cekati bez advokat.zvali smo ih kazu ove sedmice da ce biti nas predmet obradjen,a sigurno ce ponuda biti mala zalit cemo se,a kad cemo naplatiti ko zna.vec sad su prosla 2,5 mjeseca.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Naplata odstete nakon udesa
27.9.2010 12:13:09   
Emmy
Mi smo za nase auto za ogrebotinu naplatili osiguranje, steta je procijenjena na 270 KM. Napominjem da nam je stetu isplatila osigravajuca kuca covjeka koji je vratima svog auta zagrebao nase. On nije htio priznati stetu, negirao je i svadjao se, pa smo zvali policiju koja je napravila zapisnik. Dostavili smo potrebnu dokumentaciju i sve je to trajalo oko 1,5 mjesec.....

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Naplata odstete nakon udesa
27.9.2010 12:21:22   
aazra
Mi smo naplatili 1, 200 KM odstete to je bila osiguravajuca kuca od covjeka koji nas je udario ali smo cekali 4 mjeseca.

_____________________________








(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Naplata odstete nakon udesa
27.9.2010 14:04:28   
Nadja08
Kao neko ko je godinama radio na takvim predmetima, predlozila bih u svakom slucaju da se obratite uvijek advokatu koji se iskljucivo bavi ovom tematikom, s obzirom da se cesto desi da osteceni ne budu obesteceni adekvatno. Osim toga, kao laici ne mozete uvijek znati kakva su vam prava i iz kojih osnova mozete traziti naknadu.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Naplata odstete nakon udesa
27.9.2010 14:08:25   
aazra
Iz svog iskustva predlazem da se osoba prvo obrati SVOJOJ osiguravajucoj kuci, koja napravi biljeske, uzme podatke od policije i sve to proslijedi drugoj osiguravajucoj kuci. Nama je bio manji udes ali su oni auto islikali bas onako da izgleda skrsen i zahvaljujuci njima smo uspjeli to dobro i naplatitiuser posted image
Nije lose ni potraziti pomoc advokata, ali onda moras njemu platiti ono sto dobijes od osiguranja - a ne znam koliko se to isplati...

_____________________________








(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Naplata odstete nakon udesa
21.2.2012 0:15:16   
neki x
Ne mogu da vjerujem kako se isplacuju mizerne cifre...
Pa koliko se onda isplacuje za neke manje povrede na poslu,npr.user posted image user posted image user posted image
Pad,pa recimo povrede za masinama, i sl.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Naplata odstete nakon udesa
2.7.2012 22:24:13   
Yovk
Isti slučaj sam imao, pronašao sam dosta korisnih informacija u tekstu na sajtu http://www.auto-osiguranje.ba pa provjeri ;)

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Naplata odstete nakon udesa
3.7.2012 10:59:58   
idana_85
nas je prosle godine udario autobus, parkirano auto, autobus isao u rikverc, raznjeo nas naprijed. nase osiguranje je bso, bilo je i od autobusa. stetu su procijenili kao vecu od vrijednosti auta, i ponudili nam 2.500 KM i da zarzimo auto ili da ide totalna steta,ali bi im auto morali dati. Mi smo to prihvatili i sve skupa je trajalo nepuna tri mjeseca. s tim sto morate zvati i otici vidjeti sta se desava. Isto tako je mm prije par godina lik udario, samo pozadi malo karambolku ulupio,dobili 200KM, mm ulozi zalbu i stiglo 490 KM, to smo prihvatili.
Prosli mjesec je mm udario malo lika, svoje auto sredio, ali je bilo kasko osiguranje Triglav i dobio je odstetu 7 000. Cekao je mozda mjesec dana. To sve zavisi do osiguranja i do procjenitelja, tj kome ode predmet.

Sto se tice povreda putnika hb nemamo iskustvo. Prije par godina je svekra lik udario, svekrva drzala dijete u krilu i slomi nos i dobije 6 000 odstete, bez stele ikakve,doduse kazu da su dugo cekali. Od toga golf kupili :d
Sad svaki put kaze mm stavi dijete u krilo za svaki slucaj,ako sta bude da i ti nos slomis ccccccuser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Yovk)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Naplata odstete nakon udesa
16.8.2012 16:17:14   
Teddy Bear
Dobili smo mizernu ponudu osiguravajeceg drustva od kojeg trebamo naplatiti stetu, imamo pravo na prigovor u roku od 15 dana, da li i koliko se isplati pisati prigovor?
Da li je neko imao iskustva? Sta poslije prigovora, da li O. drustvo ponudi drugi iznos ili odmah ide preko suda? Svaka info je dobro dosla, jer sam bas ljuta user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Naplata odstete nakon udesa
16.8.2012 16:35:30   
SREĆNA
Nemam lično iskustvo ali iz iskustva bliskih ljudi znam da prigovor uvijek pali, ponude veću cifru naravno, a ako još znaš nekoga negdje u nekom osiguranju , pa taje neko obavi poziv ili dva, onda te pitaju koliko hoćeš da ti napišemo.A bez štele piši prigovor svakako, a za sud nevjerujem , pitaj ih otvoreno šta prigovor još podrazumjeva da li tada idu na sud.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Naplata odstete nakon udesa
16.8.2012 16:38:33   
SREĆNA
Eh sad svakako ovisi o tome je li krivica obostrana, naravno ako nemate odgovornosti , onda tražite i tražite da vam se namiri šteta u većem iznosu.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Naplata odstete nakon udesa
17.8.2012 8:40:52   
veeseelaa
Da li je neko imao iskustva? Sta poslije prigovora, da li O. drustvo ponudi drugi iznos ili odmah ide preko suda? Svaka info je dobro dosla, jer sam bas ljuta user posted image


s njima se pregovara
napišeš pismeno da nisi zadovoljna ponudjenim, da ćeš svoja prava ukoliko ne postignete ogovarajući dogovor tražiti na sudu da po svom dopisu očekuješ odgovor u narednih npr 10 dana


vjerujem da će ti odgovoriti i povećati iznos




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *