|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:04:21   
Kesten
Moje Ivan več duže vremena ima problema sa svojim školskim prijateljem, vršnjaci su,idu zajedno u razred, igraju se, živimo u istoj ulici...ali taj dječak ne prestaje da ga udara,maltretira,pljuje..prije par minuta pogodio ga je kamenom u glavu..ja ludim jer više ne znam sta da radim...neki dan sam kontaktirala njegove roditelje
ali očigledno nemaju ili ne žele vršiti pritisak na svoje djete,došlo mi je da pozovem policiju jer ne znam sta da više radim,,,to traje več pola godine...help..user posted image ...ako ste imali slična iskustva molim vas pomozite... 

p.s. redovno ga gurne u neku lokvu ili mu raskrvari nos, izbušio mu je loptu jer je ivan srušio njegovo biciklo

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:19:26 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:11:08   
majki
Pa ako njegovi roditelji ne reaguju, pogodio ga je kamenom, moglo je nedaj bože biti ozbiljnih povreda, zovni policiju, to nije bezazleno dječije zezanje. Moj muž mi je pričao da ga je kao učenika u srednjoj školi pokušao maltletirati jedan koji je sviju maltretirao, međutim on mu je bez obzira što je taj bio jači uzvratio i dobili su obadvojica batina ali ga taj više nikad nije pokušao udariti ili bilo šta drugo... Tako da ako Ivan ima hrabrosti uzvrati pa kud puklo da puklo.

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:20:50 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:15:48   
mukica
Ja sam s Muhamedom imala isti problem u vrticu. Djevojcica je usvojena a roditelji su poprilicno stari, i ja sve kontam hajd jadna curica pusti proci ce, klinac on svaki dan modar. Danas ga ujela sutra ga gurnula i ja dodem u vrtic i kazem teti, da se ja nebi svadjala s roditeljima jer to ne pije vode,, sljedeci put kad ga ujede ili mu nesto napravi nemojte kazniti moje djete jer sam ga ja nagovorila da je slobodno udari na kraju krajeva ona tebe kamenom a i ti vrati........
Znam da ovo zvuci malo bezdusno ali mi nismo imali drugo rijesenje....                                                                                                                

Dok god on Ivana tvog udara a ovaj mu ne vraca on ce nastavljati nek se i on osili pa nek mu vrati, nema druge klin se klinom izbija, a s policijom bi dobila samo kontra efekat

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:21:49 >


_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:16:15   
Kesten
Hvala majki na razumjevanju,,,vjeruj mi sto puta sam razgovarala sa Ivanom i tim dječakom, na sve moguče načine objašnjavala da je to ružno, da se problem tako ne riješava, ali sve uzalud...joj koliko sam se izgubila zaboravila sam napisati da na svu srecu mu nije glavu razbio, meni je jako neugodno da zovem policiju jer če reči da sam poludila,ali ovo več prelazi svaki prag tolerancije...Ivan njemu uzvrati ali je taj dječak fizički krupnije konstrukcije od mog djeteta i sto je najgore a to tek sad vidim, ja sam svoje djete odgajala na taj način da se udarcima ne riješava problem i da se tako ponašaju samo djeca koja nemaju fin odgoj i eto sta mi se događa..i sto je najgore od svega mom djetetu je žao udariti drugog user posted image ....
 
..joj jesam razvezala..user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:23:37 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:20:09   
Kesten
Znam muki ja sam kriva sto jednostavno nisam svoje djete učila i odgajala na takav način, i ja sam isto rekla ..da više neču zvati roditelje nego ču njega uhvatiti i namlatiti pa kud puklo da puklo....danas u školi ga je taj mali gurnu sa stolice za vrijeme nastave i učiteljica je reagovala tako sto je moje djete poslala u kut...e pa sve se mislim da odem malo do škole da porazgovaram s njom, nije ni moje djete zlato da se razumijemo ali mi niko još na vrata nije došao...user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:23:51 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:22:52   
mamsi
Da sam na tvom mjestu ja bih se prvo raspitala među drugom djecom šta se dešava, da ne bi prenaglila jer ima svakakvih roditelja, nikad ne znaš na kakve ćeš naletjeti.Ako saznaš da je isključivo taj mali kriv ja bih se spremila i drito kod njegovih roditelja na razgovor ako se to može ljudski riješiti,mada mislim da je bolje MM poslati.Inače nisam za to da se roditelji miješaju u dječje odnose ali to je kod vas prešlo više svaku mjeru šta da ga udari na nezgodno mjesto,ne dao Boguser posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:24:35 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:23:06   
Blue rose RR
Nisi Kesten razvezala, nego manje više svaki roditelj prolazi kroz slične situacije.
Na tvom mjestu da sam, i pored toga što si razgovarala sa njegovim roditeljima, trebala bi otići sa tom modricom od kamena, pred njih, i pokazati im "učinak njihovog sina".

I lijepo ih PONOVO upozoriti ,ukoliko se ovo maltretiranje (jer ovo prevazilazi dječije nestašluke) nastavi, da ćeš biti primorana da ih prijaviš policiji.


< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:24:49 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:23:55   
mukica
Otidi do uciteljice moje su imale razumjevanja jer one vrlo dobro znaju i to djete i mog Mukija da ovaj nikad nece ni prvi a nece ni vratiti on radije ide uciteljici i njoj govori........

Ja ludila al da ga nebi bezveze kaznjavala ja odem i kazem, niko od nas nije cvijecka al sto je previse, previse.....

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:24:59 >


_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:24:07   
majki
Izvini što ovako raspravljamo o tim stvarima ali ja bi poslala svoga muža ocu tog dječaka da ga upozori na ozbiljnost toga svega, možda će tada reagovati. Očigledno se radi o ljudima koji neodgajaju svoje dijete, to jest nekim sirovinama pa s njima treba tako i postupati. Možda griješim u procjeni ali tako mi izgleda.

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:25:32 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:32:02   
Kesten
Hvala vam na podršci...taj dječak je poznat u ulici i na njegova vrata svako malo neko ide, tako da znam da je on uglavnom izvor problema...komšiluk mi govori..zasto dopustaš tako nesto???

Grozno , najjednostavije bi mi možda ipak bio da nazovem ponovo njegovu maju i da joj lijepo obrazložim..a ako gospođa ne bude imala razumjevanja...neka onda to viši organi riješavaju i socijalno..iskreno strah me muža poslati , znate sami kako su oni temperamentniji od nas pa ne bi voljela još dodatnih problema da bude..a nadam se da če i ovom edoči kraj..ja samo ne mogu da razumijem zasto takva djeca imaju potrebu da nekog maltretiraju...sta je u pitanju odgoj ili karakter? 

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:25:09 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:35:56   
mamsi
Mislim da je kod takve djece odgoj u pitanju,a i poklanjanje pažnje od strane roditelja.Ipak mislim da je bolje da se na vratima pojaviš njegovim,tako je ozbiljnije i zafrkanijeuser posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:25:21 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:38:13   
majki
Ko bi znao jel odgoj ili karakter, meni se prije čini da tu nema odgoja nikako, a ko zna možda su mu roditelji nemoćni da nešto promjene. Ima takve djece hiperaktivne i još agresivne. Takvo se ponašanje sigurno može ispraviti ali samo ako se ispravlja a ne pusti da samo prođe.

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:27:06 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 15:40:11   
Kesten
Vjeruj te mi iz pouzdanih izvotra vam ovo govorim( ja i komšinica smo prolazile kraj njegove kuće) ..otac govori sinu ...ma samo ti kamenom ako ne možeš nogom..a usput otac mu je u policiji...

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:27:29 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 17:30:03   
RAJA
Draga moja Dani i meni se dešavaju te stvari
moj Džanin od treće godine izlazi u dvorište i igra se s djecom koja su starija od njega nekoliko ustvari on je najmlađi i svako malo je dolazio kući s plačom te udario ga neko te gurno pa opet uzeo loptu i tako te stvari a ja bi svaki put izašla vani da vidim šta je i roncala na djecu jer stvarno kad mi neko dirne u djete meni se pamet okrene i tako da su svi skontali da ga nesmiju dirati ali to nema sad veze sa tvojim pitanjem
nego prije par mjeseci jedan dječak ga je udario u ćunu i to tako jako da mu je pomodrilo odmah
ja poludila izletila da tražim tog dječaka i pravo kući kod roditelja
došla ko bez duše derala se na sve i na nenu od malog, malo mi je falilo da ga udarim ali sreća pa sam se suzdržala. MM je isto zaprijetio ocu malog i nije ga više nikad ružno pogledao a ne nešto drugo
Sa takvom vrstom ljudi nemožeš drugačije sva sreća mom Džaninu nije ništa bilo za par dana mu se vratio otek a nedaj bože da mu je nešto ozbiljnije ja bi bila u stanju ubiti ih sve
zato draga trebaš reagovati na vrijeme nedaj bože da mu drugi put nešto više uradi

uh što sam se naljutila user posted image  ja sam ti pravo đubre što se tiče djece mada me moja mama uvijek ruži sutra će se djeca pomiriti ali ja đaba opet burno reagujem jer kad se nešto desi gotovo je onda

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:27:43 >


_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 22:23:38   
seki
Cao Kesten,
Mislim da si na pocetku napisala da se oni zajedno igraju.Mozes li ikako izbjeci tu situaciju.Da proba Ivan da se igra sa drugom djecom a kada se taj mali pojavi da ga ignorise ili da se ne igra sa njim.
S druge strane ja bih(iako ovo nije bas pedagoski) ti prporucila da tvoj muz malo zaprijeti tom malom....ne mislim bas doslovno sada da se izdere na dijete ali da mu kaze ili neka ne dira Ivana ili neka se ne igra sa njim.Onako malo ostrijim glasom i da se malo namrgodi.
Isto tako sam gledala emisiju gdje jedna pedagogica iz osnovne skole kaze kako djeca nisu uvijek u stanju da SAMA rijese te medusobne probleme te kako im je potrebna pomoc roditelja ili pedagoga.
Porazgovaraj sa uciteljicom ili pedagogom skole jer se ti njegovi napadi dogadjaju i u skoli,znaci da ih se mora ticati....pogotovo ako je vise djece ukljuceno u to maltretiranje.
Ja imam sina prvacica.

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:27:53 >

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
14.5.2008 22:25:03   
lida
Draga i ja sam imala isti problem sa jednom djevojcicom koja Irhanu moze nositi u zubima.Razgovarala sa curicom pa sa tetama u vrticu,(evo sad idu zajedno u razred) pa sam razgovarala i sa uciteljicom,pa i sa mamom i vidim ja da to nepije vode i kazem Irhani da je zasteka i vjeruj cim je Hany pokazala zube mala se smirila.Kad je uciteljica pitala zasto je udarila Irhana je rekla da joj je Amine preko glave i da sam joj ja rekla da je svaki put mltne kad je dira.Ivan mora pokazati da zna vratiti.

Evo i danas Hany dosla s polja kaze veliki djecaci gadjaju djevojcice kamenjem.Amer otisao i rekao im da su oni jaci od djevojcica ali je i on isto tako jaci od njih zaprijeto im i oni su se povukli.
Mozda ovo jest ruzno ali kad si probala sve jedino ti preostaje da ti zaprjetis tom malcu.
SRETNO

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:28:09 >


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 8:12:32   
Kesten
Hvala Seki, hvala lido...e da vam, pojasnim.....Ivanu sam zaprijetila doslovno da ne smije da se igra s njim, nakon  jučerašnjeg incidenta sto ga je pogodio kamenom..moje se djete rola na ulici sa još jednim dječakom taj se mali zatrčao uzeo šaku pjeska i ivanu u oči....odlazim na vrata njegovim roditeljima i njegova nena kaže..ma znam ja to ja stalno govorim da se ne smije tako ..a zlatna mamica izlazi iz kuče i kaže; šta ste vi navalili na moje djete, pa neka se brane u sta su dječaci....e treba li na ovo komentar???
 
...tom dječaku koji je juče ujutro zajedno sa ostalom djecom došao po Ivana i ušao u kuču, ja sam zaprijetila da ako ga pipne još jednom da neču iči njegovoj mami nego ču ga ja išamarati,,,a ako njega Ivan prvi takne da mi dođe reči...ali od te ljubavi nista ..vidjeti čemo kako če proteći današnji dan,, a učiteljici svakako ču da odem... hvala vam cure velika, nadam se da če ovo ludilo da prestane..user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:28:26 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 9:15:12   
medavi
Kestencicu imam odlican lijek za to i upalice sigurno! Ja sam ga probala . Zovni tog djecaka i kazi mu da tvog malog stalno neko dijete udara al neznas koje i zamoli ga da ga pazi za tebe i daj mu nesto neki slatkis il koju marku nek sebi nesto kupi i da racunas na njega da ce ga pazit. Vidjeces rezultat nece izostat dala si mu zadatak osjecace se odgovornim i nece ga vise dirat a i sama znas da su djeca podmitljiva. Provjerena taktika i ja sam imala isti slucaj sa svojim malim. Javi kako je proslo i puno srece.

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:28:44 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 9:20:21   
medavi
I jos nesto kod takvih slucajeva kad ni roditelji nece da suradjuju moras malo stalozeniji ti da budes jer nemas skim da se dogovoris pa moras da razradis taktiku da prodje bez svadje jer nema svrhe.oni su unaprijed ubijedjeni da je bjihov mali upravu i nece te ni saslusat a kamoli uvazit. probaj ovo sto sam ti rekla a od sile nema nista samo moze bit gore user posted image sretno.

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:29:01 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 9:22:32   
majki
Meni se ova ideja Medavi čini super, pravo diplomatski, baš me zanima hoće li upalitiuser posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:27:16 >

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 9:27:41   
medavi
Znas Majki i ovo dijete sto je tuklo mog Harija je stvarno bilo nasilno. Jednom prilikom mu je toliko uvrnuo ruku, malo je trebalo da mu je slomi. Djecak je stariji dosta od moga malog a zivimo u istoj ulici.Nemozes nikako da svoje dijete izolujes, pa sam ja ovo skontala reko nista me ne kosta da pokusam sad ga taj samir cuva i pazi a sve to za 5 km etouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pusa

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:29:12 >

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 10:55:25   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Kesten

 i sto je najgore a to tek sad vidim, ja sam svoje djete odgajala na taj način da se udarcima ne riješava problem i da se tako ponašaju samo djeca koja nemaju fin odgoj i eto sta mi se događa..i sto je najgore od svega mom djetetu je žao udariti drugog user posted image ....
 




e ovo je i kod mene problem

ali nažalost ne mogu ti reći šta bi bilo ispravno uraditi mada znam da će i mene čekati slične situacije

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:30:51 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 12:08:20   
Kesten
Hvala vam puno na podršci, a Medavi isprobat ču tvoju metodu pa ti javim....a jutros taj dječak dolazi na moja vrata po ivana da idu u školu...i ja otvorila a on stoji i kaže; hoče li ivan u školu? ...ja ga gledam kad ga vidiš ne bi nikad rekla da je tako nasilan...i kad su krenuli dadnem i po čokoladicu...i zamolim ga da više ne dira ivana...nadam se da če danas doči bez modrice..user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:31:01 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 12:10:16   
Kesten
IZVORNA PORUKA: medavi

sad ga taj samir cuva i pazi a sve to za 5 km etouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pusa


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  sad ču uz kiriju da plačam da mi djete ne marišu..user posted image user posted image user posted image user posted image  ..e dobra si al eto tako je kad  moramo na sve načine da se borimo..user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:31:15 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nasilje druge djece prema mom djetetu
15.5.2008 19:52:00   
medavi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa sta da kazem, mito i korupcija, danas sve tako funkcionise, staces nego ako nemozes da ih pobjedis, pridruzi im seuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 2.10.2008 15:30:41 >

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *