|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opravdani časovi u školama
31.1.2017 10:23:44   
Blue rose RR
Interesuje me iskustva kad su u pitanju opravdani časovi.

Naime u mojoj školi je saopšteno da roditelj u toku jedne školske godine može opravdati samo 3 (tri) dana izostanka djeteta.
Meni je ovo malo (više) nelogično, pa me zanima da li postoji neki propis koji definiše kod vas ova izostajanja, i kako je kod vas uopšte definisano ovo opravdavanje izostanaka?

Npr. ima dana kada dijete nije za doktora i bolovanje, već čisto da odleži dan-dva neko iznenadno stanje nazovimo je bolesti, i prema ovom našem novom pravilu ja moram vukljati dijete doktoru za svaku sitnicu da bih joj dala opravdanje ljekara.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 11:27:10   
veeseelaa
e ne znam a vala i ne sekira me
kad procjenim da dijete ne treba ici u skoli neće ni ici, baš me briga za ta njihova pravila, nek daju neopravdane

inače kod mene Ajša nije niti jednom izostala u I razredu sa nastave a ni do sada u II razredu
imamo nekoliko opravdanih časova, jer smo kasnili na prva 2 časa zbog sistematskih pregleda....
al eto nije bilo dana da nije bila u skoli

valjda kako je krenula kao majušna u vrtić, sa 1.5 godinom stekla je imunitet boli glava , još ide i na plivanje 2-3 puta sedmicno vec 2 godine

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 11:30:33   
salmy
Ja sam recimo za jedan dan što nije išao ...Jednostavno nije za dr..Morala ići da potpišem izostanak..I to na raspustu prije upisivanja knjižica...U zadnji tren jer je učiteljica zvala da se hitno mora doći
Sjećam se prošle god..Dan dva je učiteljica bez problema mogla opravdati..Ovo su neka nova pravila izgleda
Doduše rijetko izostaje sa časova..Prošle godine samo dva dana nije isao

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 11:35:38   
veeseelaa
ma nista se ja to en bi sekirala, daj ba
prave se u vezi sa nekim glupostima a osnovne stvari im nisu kako treba

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 11:41:31   
Blue rose RR
Nama su rekli za ovo novo pravilo usmeno, ali ću tražiti da se pismeno menadžment izjasni o ovom pravilu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 11:45:28   
salmy
Uvijek se može dobit od dr.opravdanje...ali ići za svaku sitnicu nigdje veze
Kod A u razredu ima djece pa ne idu školu po mjesec dva...To su već slučajevi gdje su upoznati pedagozi itd
Nije lako ni učiteljima...Naša učiteljica cjeli raspust radila po 8 sati..Uvodili elektronske dnevnike..Smorili se svi...Imaju baš veliki pritisak..
I za svaku sitnicu moraju se pravdati Direkt.i pisati izjave..Baš ih zezaju

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 11:49:48   
veeseelaa
zezaju i mene, i ja cijeli raspust radila 8 sati i pisem izjave diruser posted image
ma dajte molim vasuser posted image
pa svi smo mi radnici

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 15:04:30   
Alma_27
Roditelj moze opravdati do tri radna dana ukoliko je dijete bolesno. Mislim da je u svim kantonima tako. Pravilnici se moraju oslanjati na zakon, pa ako se tu nista nije promijenilo, to je to. Mozete na roditeljskom sastanku traziti da vam se procita izvod iz Pravilnika o pracenju i pravdanju izostanaka s nastave. Mozes potrazitini na zvanicnom sajtu Ministarstva obrazovanja. Nije to tako veliki problem kod zdrave djece. Vecina i bude bolje nakon dva dana, a ako su duze bolesni svakako ih vodimo doktoru.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 15:32:36   
Visnja RR
Kod nas roditelji mogu opravdati to tri dana nakon toga je potrebno opravdanje doktora... nema ograničenja koliko puta u godini...
BR malo su čudni da ne moze vise puta u školskoj godini jer niko od nas ne želi da nam djeca budu bolesna pa makar i dan -dva- tri
bar kad su niži razredi u pitanju...
to je garant nešto do viših razreda jer roditelji ostavljaju djecu kući kad nisu spremni za ispitivanje ili test (ovo znam iz izvora "rekla-kazala")

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Opravdani časovi u školama
31.1.2017 15:53:04   
Blue rose RR
Eto, ja sam prvi put shvatila kada nam je učiteljica saopštila da do tri dana se može opravdati, i tako sam se ja povodila, međutim sada kad smo dobijali knjižice ponovila je ponovo i dodala tokom godine...ja pitam je li do tri dana, ili samo tri dana u toku jedne školske godine, ona kaže : da, da samo tri dana tokom godine...

Ja sam ostala paf, ali rekoh u sebi hajd ti ovo malo pretamburaj po pravilnicima i zakonu. I ja do sada ne uspjeh naći pravilnik koji definiše ovu oblast. ako je i MONKS donio ovaj pravilnik ja ga ne mogu naći. Nalazila sam pojedinačne slučajeve određnh škola, ali nema istog koji je donešen od strane Ministarstva...il ga ja ne mogu naći.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Opravdani časovi u školama
1.2.2017 8:32:42   
Alma_27
Moze skola donijeti pravilnik. Najlakse ti je da pitas u skoli. Pretpostavljam da je ta odluka donesena da bi se izbjegle manipulacije pojednih roditelja, ako sigurno ih ima mnogo. Nece te niko peglati zbog par casova ako dijete ima cetiri pet-prehlada u toku skolske godine, a ne samo tri.

A sto se tice neceg neceg drugog sto rece druga forumasica, znam da nije tema, al je bitno isto tako. Visnja, to nije rekla-kazaala, nazalost. Ne biste vjerovale zbog cega sve roditelji djecu ne salju u skolu. Da nije zalosno, bilo bi smijesno. Kasnije, kad zavrse skolu, budu bez radnih navika i misljenja da se pravila uvijek mogu iskriviti. Tesko je naci i zadrzati posao s takvim stavom. Osim, naravno, ako opet mama i tata ne uskoce, pa te negdje ne uhljebe.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Opravdani časovi u školama
1.2.2017 8:43:47   
Visnja RR
Alma_27 ma znam sve ...
ja znam za jedan slučaj gdje mama svoje dijete opravdava još od 7. razreda... Čim se najavi test dijete se kao ne osjeća dobro i ne ode na test... mama to opravda (do tri dana) ....jer onda nastavnici dijete pitaju usmeno umjesto da radi test...navodno se lakše snalazi usmeno... sada je taj dječak drugi srednje i ista priča ...
za sve druge slučajeve sam i čula na osnovu rekla kazala ....
ma ima svega po školama što nije ok ni od strane nastavnika ali ni od roditelja

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Opravdani časovi u školama
1.2.2017 8:51:01   
Visnja RR
Kod nas su npr strogi kad je u pitanju kašnjenje na čas...
Ako se kašnjenjene najavi....(roditelj kad vidi da iz nekog razloga dijete kasni treba nazvati školu i reći da je kašnjenje opravdano) tada će dežurni učenik ili domar pustiti dijete npr nakon 8 h da uđe u školu.... a ako nije najavljeno onda mora da čeka da se završi taj čas u hodniku ispred glavnom ulaza... i taj čas je neopravdan....


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Opravdani časovi u školama
2.2.2017 7:08:06   
Maya_K
I kod nas u RS-u isto tako do tri dana možeš opravdati, preko ide od ljekara opravdanja. I nije ograničeno u toku jedne godine samo tri dana.
A zašto sve roditelji ne šalju djecu u školu, nevjerovatno. Ostaneš otvorenih usta. Ali njihovo dijete, njihova briga.


_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *