|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
16.5.2015 19:28:11   
UmmuHamza2305
Drage trudnice i mame, esselamu alejkum i zdravo :)

Zanima me ima li neka iskustvo s porađanjem u Vojnoj bolnici/Abudlah Nakaš ili planira da se tu porodi i informirana je o istoj.
Znate li šta treba da ponesem u porodilište? Kakvi su uslovi za ''pokrivene''? I koliko ima ženskih doktora?

Nadam se da će se u što skorije vrijeme neko javiti s odgovorom user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
19.5.2015 20:44:18   
*pcelica*
Za zenske doktore sad tacno ne znam. Jer su neki doktori koji su tu radiliotisli sad koje dosao umijesto njih stvarno ne znam. Ja sam se oba puta porodila u vojnoj. Nosila sam sve svoje od spavacice ulozaka higijenskih potrepstina i za bebu isto tako. Zadnji porod mi je bio 2009 godine. Sad ne znam koliko se toga promijenilo. Sto se tice hidzaba i to mozes koju hoces boju. Bar prije nije bilo pravila. Sa mnom u sobi je bila porodilja koja je imala bijelu maramu. Mozda opet da se raspitas kad odes na kontrolukako i sta iz prve ruke ili ce se javiti neka mamica koja se kod njih porodila u skorije vrijeme user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
19.5.2015 20:49:21   
rose

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Drage trudnice i mame, esselamu alejkum i zdravo :)

Zanima me ima li neka iskustvo s porađanjem u Vojnoj bolnici/Abudlah Nakaš ili planira da se tu porodi i informirana je o istoj.
Znate li šta treba da ponesem u porodilište? Kakvi su uslovi za ''pokrivene''? I koliko ima ženskih doktora?

Nadam se da će se u što skorije vrijeme neko javiti s odgovorom user posted image



isto tako zenskog doktora mozes ganjati za kontrole i eventualno platiti da te porodi, mislim da ima jedna dr. Aida ali najbolje da nazoves i pitas.....ali ako ides na varijantu prirodnog poroda u smislu kad pocne, porodit ce te bilo koji dr. koji se zatekne u smjeni ili cak u dezuri..ja sam se porodila u zoru, bilo nekoliko babica, pedijatrijska sestra i dezurni doktor

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
20.5.2015 15:08:50   
UmmuHamza2305
Pcelice , hvala na odgovoru, valjda se nije nista promijenilo od 2009.
A evo upravo citam na temi o double testu tvoj komentar, čini mi se da smo ti i ja u istoj sedmici, možda se sretnemo u porodilištu, meni je termin 12.novembra ako Bog da ..

Rose i tebi hvala na odgovoru, a znam da će me poroditi doktor koji bude tu, ali pitam da znam šta me čeka :) Prva mi je trudnoća, ne znam apsolutno ništa. Na forumu se više piše o Jezeru,a ja gore ne bih, radi MRSE..

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
20.5.2015 16:32:06   
rose

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Pcelice , hvala na odgovoru, valjda se nije nista promijenilo od 2009.
A evo upravo citam na temi o double testu tvoj komentar, čini mi se da smo ti i ja u istoj sedmici, možda se sretnemo u porodilištu, meni je termin 12.novembra ako Bog da ..

Rose i tebi hvala na odgovoru, a znam da će me poroditi doktor koji bude tu, ali pitam da znam šta me čeka :) Prva mi je trudnoća, ne znam apsolutno ništa. Na forumu se više piše o Jezeru,a ja gore ne bih, radi MRSE..



ja sam se porodila 2010 u vojnoj i sa mnom bila zena za koju sam skontala da je inace pokrivena, drugo joj dijete...u silnom behutu, nije ni skontala da joj je spala kapa koju nosi ispod marame...nema tu stida...kad se poradjas trazis pomoc pa ko bude tu..ako mozes zadrzati maramu na glavi da ti ne spadne, probaj..mada ovdje ima jos pokrivenih zena, koje su se poradjale pa mozda se neka javi user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 9:47:07   
M kao Mama
ja sam tamo zadnji put bila prije tri godine i sa mnom u sobi je bila šestorotka koja je ležala zbog anemije, i ona nosi nikab (skroz pokrivena), znam da je jedno jutro u viziti dr. jedan napao, da ne smije biti skroz pokrivena, jer joj ne vide lice, oči i sl. kako da vide da li je blijeda ili ne i sl. ako je skrzo pokrivena preko lica, od tada je ona nosila samo hidžab i znam da niko ne postavlja pitanje boje i sl. mislim tako je bilo kad asam ja bila,

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 14:25:26   
UmmuHamza2305
Ne znam , ja znam slučaj jedne sestre s nikabom kojoj su oni gore dali svoje neko platno kojim će prekriti lice, jer se tada,kada se ona porađala, nije mogla nositi vlastita odjeća.. Iz toga se da zaključiti,da ju niko nije maltretirao da skine nikab :)
A sigurno da se pravila mijenjaju iz godine u godinu, a i doktor je neki manje,a neki više tolerantan.. Zakonski nikab nije zabranjen, da jeste ja bih se sigurno prije privatno porodila,nego ga skinula :)
U svakom slučaju, hvala što si mi prenijela svoje iskustvo user posted image

< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 21.5.2015 14:33:52 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 14:38:19   
rose
u vojnoj nosis svoju spavacica...onda je ok i da imas svoju maramu...ali ovo sto kaze mama alma za lice, bljedocu, prosirene zjenice i slicno je u pravu ako si u bolnici i nosis nikab...ipak trebas dozvoliti preglede te vrste koji cesto mogu ukazati da postoji neki problem...tebi je sada jedino da nadjes zenskog dr. i da trazis privatnu sobu...ima u vojnoj ali se placa...koliko znam ne mozes se privatno poradjati sem kod kuce...a i tada ti treba dokument iz bolnice koji potvrdjuje da si se ti porodila i da je to tvoje dijete...znaci poslije poroda, opet bolnica da se utvrdi cinjenicno stanje i dobijes otpusnicu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 16:45:21   
UmmuHamza2305
Što se tiče samog poroda, onda kada krene, a desi se da je kasno naveče ,a samo doktor u smjeni ili ne znam ti šta, onda ,nažalost,nemam izbora.. Ali što se tiče ''bljedoće lica'' - mislim da je za to dovoljno stručna i medcinska sestra, ako ne i spremačica
Svakako mi se ne da time zamarati trenutno, imam preča posla.. Zanima me kakvi su uslovi, šta mi treba i to je sve :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 18:56:33   
rose
ok, mozda se javi neka mama koja zna puno vise ...nek ti bude kako zelis aBd user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 20:15:20   
UmmuHamza2305
Ako Bog da, da se nama rode naši bebci živi i zdravi, za ostalo ćemo lako in shaa Allah user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
21.5.2015 23:05:47   
Isha
U Opstoj bolnici su fleksibilniji, nosis svoju spavacicu. Ja sam imala potkapu tada. Drugi porod je bio na Jezeru sa njihovon spavacicom kratkih rukava, i tada sam imala potkapu, ali kako sam 12 sati lezala na lijevom boku, brzo je spala i nisam se ni trudila da je namjestam.

Iskreno, malo mi je komicno sada gledati u sitnice kada si dole bez gaca i nema ko ne zaviruje i pregleda .

< Poruku je uredio Isha -- 21.5.2015 23:06:21 >

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 9:11:07   
Finepex
Iskreno, meni je malo komicno , ne mogu to da zamislim, ne mogu sebe da zamislim u toj poziciji..trebam da se porodim, ja se poradjam, i pored svih stresova ja gledam jel mi mahrama na glavi. user posted image Pa sta ce biti sa mnom koja ide na carski? Hocu li biti gola? Ni to me nije opteretilo koliko ikamet i ezan. user posted image

Isto druga stvar, sto licno mene je vise zadeveralo, nego sta cu obuci, hocul neku njihovi bolnicku spavacicu, hoceli mi se vidjeti kosa, il hocul imati gace ili necul, kako cu drzati ulozak uopste..pored svih stvari najvise me zadeveralo ucenje ikameta i ezana djetetu. nekako sam se zapitala hoce li se "pikati" ako se to prouci 10-15 dana kasnije, ili bas mora u tom trenutku kada se dijete rodi.. smijel muz prisustovat carskom porodu?

Evo i razlog zasto sam se zadeverala, ovdje nigdje ne pise da je to bilo 5 dana, 10 dana, ili kada je dijete izaslo iz bolnice.. nego onda..kada se rodilo.


Ebu Rafi, r.a., prenosi: ''''Bio sam prisutan kada je Allahov Poslanik, s.a.v.s., prouio ezan na uho Hasanu, sinu Alijinom, kada ga je Fatima rodila. (Biljei ga Tirmizi, koji kae da je vjerodostojan, Ebu Davud, Hakim koji ga takoer smatra vjerodostojnim, Taberani, Ahmed, Begavi)

< Poruku je uredio Finepex -- 22.5.2015 9:18:59 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 9:25:07   
ladyblue RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 12:05:58   
M kao Mama
Allah selamet, onda mogu i čistačice porađati, a Bogami može se i kući konfornije je

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 12:13:16   
Finepex
IZVORNA PORUKA: mama_alma

Allah selamet, onda mogu i čistačice porađati, a Bogami može se i kući konfornije je


Ne razumijem zasto tako negativan komentar samo zato sto su u pitanju zene koje nose nikab ( blago receno mahramu) ? Jel to ona nema pravo da trazi zenskog doktora?

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 12:20:05   
Isha

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Allah selamet, onda mogu i čistačice porađati, a Bogami može se i kući konfornije je


Ne vidjeh da je neko ovo napisao. Niti sam ijedan pist protumacila na ovaj nacin.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 12:28:29   
Medić*

U dvije razlicite bolnice se porodila. Ni u jednoj marama nije bila problem.
U vojnoj nase spavacice, na jezeru njihove samo.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 12:29:47   
Finepex


Ako te sta zanima, najbolje je da se licno obratis njima. Nemoj pisati "mejl", nego direktno nazovi.

Predstavi se, kazes ko si sta si, da te zanimaju neke informacije. I pitas od izbora doktora pa nadalje..

http://www.obs.ba/index.php/kontaktirajte-nas

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 13:02:11   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Allah selamet, onda mogu i čistačice porađati, a Bogami može se i kući konfornije je


Ne vidjeh da je neko ovo napisao. Niti sam ijedan pist protumacila na ovaj nacin.



Isha VALLAHI ni ja :D
A imaš pravo, kada ću dolje biti gola, gore mi ništa ne znači :D Ali ja ovo pitam za porodilište, za ležanje u bolnici.. Za sam čin poroda ha bila do pola gola, ha čitava- isto mi je user posted image

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 13:03:41   
UmmuHamza2305
Medić, prije koliko si se ti porodila u Vojnoj? Jesi li sada trudna? Gdje ćeš sada?

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 13:09:18   
UmmuHamza2305
IZVORNA PORUKA: Finepex

Iskreno, meni je malo komicno , ne mogu to da zamislim, ne mogu sebe da zamislim u toj poziciji..trebam da se porodim, ja se poradjam, i pored svih stresova ja gledam jel mi mahrama na glavi. user posted image Pa sta ce biti sa mnom koja ide na carski? Hocu li biti gola?


Finepex opet ponavljam, pitam za porodilište, za ležanje u porodilištu.. ako me vidi doktor koji me porađa HAJR, ali ne mora me i 15 drugih doktora vidjeti ,ako već ne mora.. Gdje ćeš se ti poroditi? Kada ti je termin in shaa Allah?

< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 22.5.2015 13:10:00 >

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 13:09:39   
Medić*

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Medić, prije koliko si se ti porodila u Vojnoj? Jesi li sada trudna? Gdje ćeš sada?


U vojnoj prije 6,5 god.
Na jezeru prije 2.
Nisam sada user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 13:15:28   
Medić*
IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Pcelice , hvala na odgovoru, valjda se nije nista promijenilo od 2009.
A evo upravo citam na temi o double testu tvoj komentar, čini mi se da smo ti i ja u istoj sedmici, možda se sretnemo u porodilištu, meni je termin 12.novembra ako Bog da ..

Rose i tebi hvala na odgovoru, a znam da će me poroditi doktor koji bude tu, ali pitam da znam šta me čeka :) Prva mi je trudnoća, ne znam apsolutno ništa. Na forumu se više piše o Jezeru,a ja gore ne bih, radi MRSE..


Nista ne brini. BIt ce sve ok aBg. Imas Aidu dr pa mozes vidjeti kada je u dezuri da ides kod nje na kontrole, super je. I s njom mozes o svemu razgovarati.
Valjda se javi neka mama koja se skorije poradjala pa da vidis sta se nosi. Uglavnom ne vjerujem da se sta puno promijenilo.
Neka je hairli, misli pozitivno. i da padne marama nista strasno. Uglavnom svo vrijeme maramu mozes imati nikakav problem.

< Poruku je uredio Medić* -- 22.5.2015 13:16:05 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: PORODILIŠTE U VOJNOJ BOLNICI
22.5.2015 13:15:41   
UmmuHamza2305
Ifff, ti si već iskusna mama user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *