|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol Luka
21.7.2010 15:13:55   
lili1905
Molim sve koji imaju svoju pricu vezano za porodiliste u Doboju, doktore, babice, postupanje prema porodiljama, proceduru i ostalo da napisu svoje iskustvo. HVALA

< Poruku je uredio Skvo RR -- 21.7.2010 15:15:42 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
23.7.2010 0:46:11   
nena82
Katastrofa!Porodiliste je ruzno,neuredno,osoblje je neprijatno,bezobrazno,nestrucno.Prije 5 godina u kupatilu na odjeljenju operativne ginekologije (gdje se lezi nakon carskog reza naprimjer)bila rupa u plafonu i mem...Nema mjesta za posjetioce,stoji se u hodniku,sestre su grube,neprijatne,ljekari takodje.AKo imas mogucnost,porodi se u bl,brckom ili drugom mjestu.

(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
24.7.2010 22:20:16   
lili1905
Hvala vam na odgovoru, iskreno se nadam da se do sad (nakon 5 god) bar nesto promijenilo na bolje. Iskreno isla sam kod njih na pregled i to svojom voljom bez uputnice bez icek, s idejom da platim detaljniji UZ pregled jer se kod nas u Derventi to obavlja na 1-2min nakon 3-4h čekanja (pregled traje 5 min jer u cekaonama ima 30-40 zena svaki dan i divim se doktorici kako to uopste izdrzi) tako da do 8 mjeseca uopste nismo znali pol user posted image . U Doboju me primila doktorica izuzetno ljubazna , odgovorila mi na sva pitanja i detaljno objasnila sve sto mene i MM zanimalo, cak je urgirala kod sestara da mi ne naplate mjerenje krvnog pritiska 20KM i pregled još 20 koji nije ni obavljen.

Nadam se da ce jos neko napisati detalje iz Dobojske bolnice.


(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
8.9.2010 18:51:28   
lili1905
23.08.2010
Evo informacija iz prve ruke ..mi smo malo obišle porodilište u Doboju.
Od ličnih stvari možete unijeti samo osnovno:
-uloške isključivo vatene
-vlažne maramice, toalet papir
-četkicu i pastu za zube
-grickalice, voda
-2 peškira
-papuče
-kozmetiku
(moze i pumpica za izdajanje i silikonske navlake za bradavice kao i krema za bradavice)
Ništa civilno kako oni to kazu (odjeca,obuca). Spavacicu dobijete u bolnici odmah po ulasku je oblačite i u njoj ste do izlaska kuci.
Torba treba da bude što manja.

Za bebu ponesite :
-paket pelena za novorodjenče
-vlažne maramice
-pavlovićeva ili neka druga baby krema, kad krenete kući nek vam donesu presvlaku za bebu.
Beba nakon presvlačenja bude umotana u dvije obične njihove pelene i nosiljku.

Sobe su uredne, svako jutro ih zrače i oribaju, posteljina malo stara ali čista, WC je čist i uredan (osim ako neko ostavi iza sebe neuredno), tople vode ima.(2 WC-a, 2 tuš kabine)

Osoblje??HMmmm...Babice su ok. ali sestre koje hrane bebe ako vi nemate dovoljno ili nikako mlijeka su većinom dobre osim dvije vještice koje su ih hranile jednom na 6 ili 8 sati pa morate švercati bočice po sobi a vi zamislite kako je kad 5 beba u sobi plače bez prestanka cijelu noć (pogotovo soba za carski rez ...tim majkama zbog slabe ishrane nakon dva dana provedenih na infuziji mlijeko nadodje tek treći ili četvrti dan a bebe gladne)

SAVJET: u toaletu porodilišta na prozoru ima mrezica koja je na jednoj strani probijena ako se vama desi da nemate mlijeka tu ga mozete unijeti , samo unaprijed javite svojima da vam ga napravi u bočicu i donese i nebrinite ako se ohladi jer u bolnici rijetko da bebe hrane toplim mlijekom.

Što se tiče posjete porodilište je u prizemlju i bebu pokazujete na prozor, u porodilište niko ne ulazi, svi vam dodju na prozor (koji se ne smije i ne moze otvoritiuser posted image )

Nakon 14 sati pokušaja poroda mi smo završile na carskom.
Nakon carskog idete u šok sobu gdje provedete 2 dana na infuzijama i kojekakvim drugim bocama. Zatim vas premiještaju u sobu sa ostalim "caricama" gdje i dalje dobijate boce i sestre brinu o vama a i bebu vam tad donesu..ishrane sto se tiče one će vam reći sta treba rodbina da vam donese za svaki dan da se uspostavi rad crijeva.
(sok od jabuke, mlijeko , plazma keks..na čaju ste i supici)

Toliko od nas za sad.

Sretno svim buducim mamama!


(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
2.10.2010 13:37:32   
Sekic
Podrav, za lili , prvo da ti se zahvalim sto si ovako detaljno nabrajala sta nam je potrebno za dobojsko porodiliste, posavjetovala...mene zanima dali se stvari koje su potrebne za bebu nose odmah kad se pode u bolnicu zajedno sa svojim stvarima, ili ih moze kasnije neko donijeti i dali se smije mobitel ponijeti. Unapijed hvala!

(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
22.11.2010 23:34:40   
lili1905
Nema na čemu nadam se da će nekome da koristi sve sto sam napisala.
Za bebu vi sto treba da ponesete u porodiliste su samo tri stvari a to su:
-pelene
-krema
-vlazne maramice
Kada budete izlazili iz bolnice pripremite sta ce vam donijeti da se obuce bebici.
A mobitel pa naravno i ne zaboravite i punjač user posted image . U toku vizite ga stišajte.
Jedna porodilja nije imala mobitel nakon porodjaja ..nakon izlaska iz sale bila je na krevetu u hodniku pa smo se ja i moj DRIP na stalku i mobitel ,naravno sakriven ,prošvercali do nje da nazovemo njene i kazemo sretnu vijest user posted image .

(odgovor članu Sekic)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
22.11.2010 23:47:44   
almicch
IZVORNA PORUKA: lili1905

23.08.2010
Evo informacija iz prve ruke ..mi smo malo obišle porodilište u Doboju.
Od ličnih stvari možete unijeti samo osnovno:
-uloške isključivo vatene
-vlažne maramice, toalet papir
-četkicu i pastu za zube
-grickalice, voda
-2 peškira
-papuče
-kozmetiku
(moze i pumpica za izdajanje i silikonske navlake za bradavice kao i krema za bradavice)
Ništa civilno kako oni to kazu (odjeca,obuca). Spavacicu dobijete u bolnici odmah po ulasku je oblačite i u njoj ste do izlaska kuci.
Torba treba da bude što manja.

Za bebu ponesite :
-paket pelena za novorodjenče
-vlažne maramice
-pavlovićeva ili neka druga baby krema, kad krenete kući nek vam donesu presvlaku za bebu.
Beba nakon presvlačenja bude umotana u dvije obične njihove pelene i nosiljku.

Sobe su uredne, svako jutro ih zrače i oribaju, posteljina malo stara ali čista, WC je čist i uredan (osim ako neko ostavi iza sebe neuredno), tople vode ima.(2 WC-a, 2 tuš kabine)

Osoblje??HMmmm...Babice su ok. ali sestre koje hrane bebe ako vi nemate dovoljno ili nikako mlijeka su većinom dobre osim dvije vještice koje su ih hranile jednom na 6 ili 8 sati pa morate švercati bočice po sobi a vi zamislite kako je kad 5 beba u sobi plače bez prestanka cijelu noć (pogotovo soba za carski rez ...tim majkama zbog slabe ishrane nakon dva dana provedenih na infuziji mlijeko nadodje tek treći ili četvrti dan a bebe gladne)

SAVJET: u toaletu porodilišta na prozoru ima mrezica koja je na jednoj strani probijena ako se vama desi da nemate mlijeka tu ga mozete unijeti , samo unaprijed javite svojima da vam ga napravi u bočicu i donese i nebrinite ako se ohladi jer u bolnici rijetko da bebe hrane toplim mlijekom.

Što se tiče posjete porodilište je u prizemlju i bebu pokazujete na prozor, u porodilište niko ne ulazi, svi vam dodju na prozor (koji se ne smije i ne moze otvoritiuser posted image )

Nakon 14 sati pokušaja poroda mi smo završile na carskom.
Nakon carskog idete u šok sobu gdje provedete 2 dana na infuzijama i kojekakvim drugim bocama. Zatim vas premiještaju u sobu sa ostalim "caricama" gdje i dalje dobijate boce i sestre brinu o vama a i bebu vam tad donesu..ishrane sto se tiče one će vam reći sta treba rodbina da vam donese za svaki dan da se uspostavi rad crijeva.
(sok od jabuke, mlijeko , plazma keks..na čaju ste i supici)

Toliko od nas za sad.

Sretno svim buducim mamama!




Osoblje -užassssss
ali izdrži se
ovako , i ja sam rodila na carski rez , samo 24 sata sam bila u šok sobi , i sišla dole user posted image na svu sreću - nije mi trebala pomoć , sama sam dogurala user posted image
ove sestre za porodilje - su ok , daju infuziju mijenjaju zavoj itd.
ali babice uffff...
neljubazne su , tjeraju da dojiš- normalno većina žena ima problema s dojenjem - pa ih zoveš da ti pomognu - nikad ih , načekaš se i 3 satauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
flašicu nedaju - kao i obično šverca se user posted image
moja beba je bukvalno gladna bila , dok ona pedijatrica ne dođe na pregled bebi - i naredi sestri da nahrani !!!
Dr. Sredanović je jako ljubazna i fina , nije loš ni Dr. Panić

(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
22.11.2010 23:51:26   
almicch
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OVAJ SAVJET ti je dobar user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
samo što ja nisam znala to , ja sam krala flašicu kad sestre se raziđu , ili cimala onu mladu Nadu - valjda je na pripravničkom tu - ona nahrani bebeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
11.7.2011 9:50:02   
lili1905
Cekamo da jos neko sa nama podijeli svoje iskustvo..zato pisite.

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
13.9.2011 19:36:17   
anidemla
Ja sam se porodila 22.10.2009god i da nije bilo babice Sije koja mi je jako puno pomogla oko savladavanja bolova ja neznam kako bi se porodila milijun puta joj hvala i molim Boga kad budem po drugi puta na porodu da opet bude ona...
user posted image

(odgovor članu lili1905)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
19.7.2012 11:03:50   
vesna85
Zna li neka od vas za doktoricu U Doboju,nedavno sam čula da je dobra radi u bolnici a ima i svoju privatnu ordinaciju,na žalost nisam zapamtila ime .
Djevojka mi je pričala da kod nje vodi trudnoću i da će ona prisustovati na porodu,kaže da je prezadovoljna.

Da li neko možda zna kako se zove i gdje se nalazi u Doboju?

(odgovor članu anidemla)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
31.7.2012 13:51:19   
felix
jao šta se sve nacita imatel vi gdje drugdje roditi sem Doboja , uzas materemi nedo Bog da moram dolje radjati user posted image sretno vama u svakom slucaju

(odgovor članu vesna85)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
5.8.2012 14:25:14   
maja!
Caoo svima! Da li se moze ugovoriti carski rez u Doboju? I koliko kosta ako je dogovoreno? Zna li ko?

------------------------


Malo sunce dolazi 12.12.12 user posted image

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
6.8.2012 9:33:53   
vesna85
Majo,

upravo to i mene zanima....
IZVORNA PORUKA: maja!

Caoo svima! Da li se moze ugovoriti carski rez u Doboju? I koliko kosta ako je dogovoreno? Zna li ko?

------------------------


Malo sunce dolazi 12.12.12 user posted image


(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
6.8.2012 9:50:01   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: maja!

Caoo svima! Da li se moze ugovoriti carski rez u Doboju? I koliko kosta ako je dogovoreno? Zna li ko?

------------------------


Malo sunce dolazi 12.12.12 user posted image


A zašto bi ugovarala carski rez ako nema indikaciju za isti?

Pročitala sam sve napisano, ja nisam rodila djecu u Doboju, ja sam rodjena u Doboju nekada davno.
Svoju djecu sam rodila u Sarajevu, i aposolutno Klinika u Sarajevu nije bolja od bolnice u Doboju.
Drugo dijete sam rodila CR i na intenzivnoj sam bila ni manje ni više neko 12 sati. ( što se ne smije dešavati, ali se dešava na Klinici )

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
6.8.2012 11:47:19   
maja!
Pitam onako....Ako bi eventualno morala...ili se odlucila za tu opciju.....pozzz

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
6.8.2012 11:54:41   
djoisa
a zasto bi se dobrovoljno odlucila za tu opciju? posebno u jednoj ovako, kako sam ja shvatila, neuslovnoj bolnici? zasto bi dobrovoljno isla pod noz i jos to placala?

< Poruku je uredio djoisa -- 6.8.2012 11:59:05 >

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
6.8.2012 12:59:10   
vesna85
ja smatram da je planirani carski rez sigurniji,i ako već postoji mogućnost da
se može dogovoriti sa doktorom zašto da ne,ja sam za planirani carski rez

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
6.8.2012 19:42:24   
maja!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vesna85)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
11.10.2012 9:13:15   
vesna85
kakva su vam iskustva vezana za CR u Doboju,ima li neka
da je radila CR u dobojskoj bolnici i kakva su iskustva?
-šta treba ponijeti sa sobom,za sebe i za bebu?
-koliko se dugo leži

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
23.11.2012 12:41:31   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: vesna85

ja smatram da je planirani carski rez sigurniji,i ako već postoji mogućnost da
se može dogovoriti sa doktorom zašto da ne,ja sam za planirani carski rez


draga vesna 85 i maja molim vas da dobro razmislite o carskom rezu kao necemu sto vam je potrebno.ja sam se prosle godine porodila na carski u doboju,a prije 4 godine prirodno u derventi.moje iskustvo je takvo da bi se ja jos 50 puta porodila prirodno da trebam,a ne na carski.ja sam na taj carski morala iz medicinskih razloga,beba mi je bila okrenuta karlicno.nije vam to ono uspavaju vas i vi nista ne osjetite ,a dobijete bebu.sto se tice porodilista u doboju procedura je kod carskog reza ovakva:posle klistiranja na porodilistu,tusiranja,oblacite spavacicu i idete na sprat na ginekologiju,gore vas uspavljuju,stavljaju kateter.probudite se u sok sobi,bebu ne vidite,ni nikog od familije naredna 24 sata,telefon moze biti uz tebe.sutradan ustajes iz kreveta da prosetas do drugog kreveta,a posle 24 sata silazis u porodiliste,donose bebu da dojis.dobivas i solju caja koju moras piti par sati,nikako odjednom.sestre koje se brinu za nas,mjenjaju infuzije i to su ljubazne,a one za djecu user posted image .sva sreca pa su mi u sobi bile 2 zene koje su se porodile prirodno pa su bile pokretne i pomagale nama caricama.eh da posle prirodnog poroda sam se potpuno oporavila za 7 dana,a ovaj put mi je trebao i mjesec.

(odgovor članu vesna85)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
23.11.2012 12:48:03   
tinkivinki
sa sobom nosis uloske,cetkicu za zube,vlazne maramice,telefon,punjac,gel za tusiranje,peskir,papuce.za bebu paket pelena,vlazne maramice,kremu.ostaje se 4 dana posle carskog,5 dan izlazis

(odgovor članu vesna85)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
24.11.2012 10:06:56   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: vesna85

ja smatram da je planirani carski rez sigurniji,i ako već postoji mogućnost da
se može dogovoriti sa doktorom zašto da ne,ja sam za planirani carski rez


draga vesna 85 i maja molim vas da dobro razmislite o carskom rezu kao necemu sto vam je potrebno.ja sam se prosle godine porodila na carski u doboju,a prije 4 godine prirodno u derventi.moje iskustvo je takvo da bi se ja jos 50 puta porodila prirodno da trebam,a ne na carski.ja sam na taj carski morala iz medicinskih razloga,beba mi je bila okrenuta karlicno.nije vam to ono uspavaju vas i vi nista ne osjetite ,a dobijete bebu.sto se tice porodilista u doboju procedura je kod carskog reza ovakva:posle klistiranja na porodilistu,tusiranja,oblacite spavacicu i idete na sprat na ginekologiju,gore vas uspavljuju,stavljaju kateter.probudite se u sok sobi,bebu ne vidite,ni nikog od familije naredna 24 sata,telefon moze biti uz tebe.sutradan ustajes iz kreveta da prosetas do drugog kreveta,a posle 24 sata silazis u porodiliste,donose bebu da dojis.dobivas i solju caja koju moras piti par sati,nikako odjednom.sestre koje se brinu za nas,mjenjaju infuzije i to su ljubazne,a one za djecu user posted image .sva sreca pa su mi u sobi bile 2 zene koje su se porodile prirodno pa su bile pokretne i pomagale nama caricama.eh da posle prirodnog poroda sam se potpuno oporavila za 7 dana,a ovaj put mi je trebao i mjesec.

ispalo je na pocetku recenice da vas nagovaram na carski rez,ustvari ja vas odgovaram od toga ako vam to nije potrebno.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Porodiliste u Doboju, bolnica SV.Apostol ...
28.11.2013 17:31:13   
Anjatz
Ima l ovde fishkih, trebam informacija :)

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *