|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   TRI CARSKA ILI VIŠE?
23.3.2013 13:44:00   
pahuljica_a
zanimaju me vaša iskustva vezana za više od tri carska. znam da je takvih, koji se na to odlučuju, jako malo, al me interesuje da li među vama ima takvih...ja sam nova na forumu, pa me interesuju vaša iskustva ili mišljenja, jer u posljednje vrijeme sve više razmišljam o četvrtoj trudnoći nakon tri carska, budući da sam prvu bebu izgubila...unaprijed hvala na odgovorima!

_____________________________

djeca su naše najveće blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 9:24:33   
pahuljica_a
nije zar da među forumašicama nema niti jedne s takvim iskustvom, ili da bar nekog poznaje ko je imao više od tri poroda na carski? svaki komentar, mišljenje ili iskustvo bi mi dobro došlo.

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 9:42:28   
tinkivinki
ja poznajem ženu koja je imala 4 carska,prva 2 sa godinom razlike među djecom,a druga 2 posle 7godina,odnosno 8.a znam i još jednu koja je rodila 3 sina na carski,nisu trojke nego 3 trudnoće

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 9:56:17   
pahuljica_a
hvala ti puno na odgovoru! jel' kod te tvoje poznanice sve prošlo uredno? jel' se u Sarajevu porodila ili negdje drugo? meni su doktori predlagali sterilizaciju ali sam ja odbila, čisto iz razloga što ne želim da to oni odlučuju.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:03:22   
leona81
ja iskreno ne poznajem nikoga sa vise carskih ali znam da je npr u Engleskoj to sasvim normalno i da idu do 5 carskih

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:05:20   
tinkivinki
nisam s njom u kontaktu,ali mislim da su zadnja 2 bila rizična jer se porodila u B.Luci.a ne u Doboju što nam je bliže.

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:07:47   
Miracle*3
Ja sam imala 3 carska sa razmakom od 4 godine ;) svake prestupne jedno dijete :)))
Tebe vidim zanima cetvrti. Mislimd a to nije nikakav problem, odes kod dr, posavjetujes se, uradis pretrage i zasto ne.
U svakom slucaju sretno

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:17:13   
Lady26
Miracle, taman da te pitam user posted image
Doktor ti je odredio da ces na CR poslije prvog poroda ili si bas morala?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:22:54   
Miracle*3
Ja sam posle prve trudnoce imala spontani. Imala sam neke komplikacije, da sam ne pricam o tome, uglavnom morali su mi gel stavljati da se otvorim da bi mogli uopste instrumentima prici. I to je trajalo jako dugo. To je radila moja dr, i kad je bila druga, tj treca trudnoca, a ja sam imala i problem sa visokim pritiskom, rekla je da ja ako hocu mogu probati da idemo na prirodno ali ona ne bi. I ja sam je poslusala, zakazali carski i gotovo. E vec treci carski nije bio ni upitan. Samo sto je ovaj put meni porod krenuo u 35 nedjelji i odma su me odveli u salu, nisu cekali. Znam da je bilo jos pola sata do kraja smjene i da su neki rondali sto nismo cekali drugu smjenu .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:27:11   
pahuljica_a
ja vjerujem da to sve zavisi i od organizma žene i da je sve to individualno. ja lično nisam imala nikakvih problema ni sa jednim. čak sam se od posljednjeg najbrže oporavila. al', bez obzira na sve rekli su mi kao da ne bi smjela više rađati. kao, to je to. jedino obrazloženje koje sam od njih dobila je da bi četvrta trudnoća mogla biti rizična. e sad...pretraživala sam po netu i došla do zaključka da bi mogla biti rizična jedino u slučaju da se poslije tri carska, pokušava prirodno poroditi, na šta ja ni u kojem slučaju ne bi pristala. tad bi moglo doć do puknuća maternice, koje bi moglo nastati usljed porođajnih kontrakcija...zbog toga me zanimaju i vaša iskustva, budući da bi mi ona mogla biti presudna u donošenju velike odluke.

_____________________________

djeca su naše najveće blago!!!

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:36:43   
jasmin
U KSA većina žena rodi po 6,7 puta na carski rez user posted image .
Ali je jako bitno da se konsultuješ s ljekarima koji najbolje poznaju tvoje tijelo.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 10:43:23   
Miracle*3
Pahuljice, meni moja dr nije mogla nista reci o trecoj trudnoci prije CR. Rekla je kad me otvori, vidi kakvo je stanje unutra, priraslice i sl , kako sam se oporavila posle prvog CR...onda ce mi reci. I stvarno posle nekad, na kontroli i sl je rekla da nema nikakvih problema za jos jednu trudnocu.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 12:10:17   
pahuljica_a
ma kod mene je prvi porod završen hitnim carskim, budući da se nisam otvarala, a u sali sam provela punih 11 sati, a plodna voda mi počela odlaziti i prije nego što sam u salu došla. kad je došla druga smjena, bukvalno su napali ove iz prve, što me ranije nisu radili i šta su čekali. uglavnom, tu sam bebu nakon samo par dana nažalost izgubila. drugi carski mi je planiran bio....ustvari, nisam na komisiju išla, nego mi je doktor sam odredio i planirao carski, budući da mi je pred termin bilo a beba malo krupnija bila. za treći sam bila i na komisiji.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 12:17:59   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: jasmin

U KSA većina žena rodi po 6,7 puta na carski rez user posted image .
Ali je jako bitno da se konsultuješ s ljekarima koji najbolje poznaju tvoje tijelo.
[/quote
jel' ti lično poznaješ nekog ko je imao više carskih? i ja sam za to čula, al' mi nekako teško da u to povjerujem, iz razloga što su meni rekli da ne bi smjela više, a to su mi rekli u opštoj bolnici...   ]

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 12:48:02   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Pahuljice, meni moja dr nije mogla nista reci o trecoj trudnoci prije CR. Rekla je kad me otvori, vidi kakvo je stanje unutra, priraslice i sl , kako sam se oporavila posle prvog CR...onda ce mi reci. I stvarno posle nekad, na kontroli i sl je rekla da nema nikakvih problema za jos jednu trudnocu.

meni nisu ništa govorili do trećeg carskog, kad su mi i na komisiji predlagali podvezivanje. rekli su mi da do poroda razmislim o tome, ali sam ja još tad bila definitivno odlučila da to odbijem. isto su me pitali i u sali, pred sam porod, ali sam i tad bila istog mišljenja. uglavnom, jasno su mi rekli da ne bi smjela više, pa sam sad u velikoj dilemi.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 13:24:42   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ja sam imala 3 carska sa razmakom od 4 godine ;) svake prestupne jedno dijete :)))
Tebe vidim zanima cetvrti. Mislimd a to nije nikakav problem, odes kod dr, posavjetujes se, uradis pretrage i zasto ne.
U svakom slucaju sretno

a kod mene tri carska u roku od 3 i pol godine. prvi sam imala u martu 2006. kad sam i bebu izgubila. drugi 2007. a treći 2009. god. nisam još išla kod svoje doktorice, al' imam u planu. jedne mi je prilike ona i sama rekla da je njena sestra imala četiri carska, dok ja još nisam ni razmišljala o tome.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 13:28:50   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ja sam imala 3 carska sa razmakom od 4 godine ;) svake prestupne jedno dijete :)))
Tebe vidim zanima cetvrti. Mislimd a to nije nikakav problem, odes kod dr, posavjetujes se, uradis pretrage i zasto ne.
U svakom slucaju sretno

a kod mene tri carska u roku od 3 i pol godine. prvi sam imala u martu 2006. kad sam i bebu izgubila. drugi 2007. a treći 2009. god. nisam još išla kod svoje doktorice, al' imam u planu. jedne mi je prilike ona i sama rekla da je njena sestra imala četiri carska, dok ja još nisam ni razmišljala o tome.

u svakom slučaju hvala ti puno!

_____________________________

djeca su naše najveće blago!!!

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 13:32:59   
Miracle*3
Jesi ti u Sa? Koji te dr vodi?

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 13:36:26   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Pahuljice, meni moja dr nije mogla nista reci o trecoj trudnoci prije CR. Rekla je kad me otvori, vidi kakvo je stanje unutra, priraslice i sl , kako sam se oporavila posle prvog CR...onda ce mi reci. I stvarno posle nekad, na kontroli i sl je rekla da nema nikakvih problema za jos jednu trudnocu.

meni nisu ništa govorili do trećeg carskog, kad su mi i na komisiji predlagali podvezivanje. rekli su mi da do poroda razmislim o tome, ali sam ja još tad bila definitivno odlučila da to odbijem. isto su me pitali i u sali, pred sam porod, ali sam i tad bila istog mišljenja. uglavnom, jasno su mi rekli da ne bi smjela više, pa sam sad u velikoj dilemi.


Nije dobro ravnati se prema tuđim primjerima. Istina je da se radi i po 10 carskih, a vjerovatno je približan broj puknuća materice u trudnoćama nakon dva carska. Jedino je ispravno konsultovati se sa dobrim ginekologom prije pokušaja začeća.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 13:38:42   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Jesi ti u Sa? Koji te dr vodi?

ja sam u Vogošći. kod nas je sad dr. Alma Pašić, al' je meni trudnoće vodio dr. Gušić, koji ne radi ovdje više, a u opštoj dr. Mišeljić.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 13:58:03   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Pahuljice, meni moja dr nije mogla nista reci o trecoj trudnoci prije CR. Rekla je kad me otvori, vidi kakvo je stanje unutra, priraslice i sl , kako sam se oporavila posle prvog CR...onda ce mi reci. I stvarno posle nekad, na kontroli i sl je rekla da nema nikakvih problema za jos jednu trudnocu.

meni nisu ništa govorili do trećeg carskog, kad su mi i na komisiji predlagali podvezivanje. rekli su mi da do poroda razmislim o tome, ali sam ja još tad bila definitivno odlučila da to odbijem. isto su me pitali i u sali, pred sam porod, ali sam i tad bila istog mišljenja. uglavnom, jasno su mi rekli da ne bi smjela više, pa sam sad u velikoj dilemi.


Nije dobro ravnati se prema tuđim primjerima. Istina je da se radi i po 10 carskih, a vjerovatno je približan broj puknuća materice u trudnoćama nakon dva carska. Jedino je ispravno konsultovati se sa dobrim ginekologom prije pokušaja začeća.


ja svakako imam u planu konsultovat se sa svojom doktoricom i čuti i njeno mišljenje.dosta sam čitala o tome i nigdje nisam pronašla negativno iskustvo, što se tiče više poroda na carski. osim u jednom slučaju, kad su neku ženu pokušavali prirodno poroditi nakon tri carska reza, kad je zbog kontrakcija došlo do puknuća maternice.
znam da se ne bi trebala ravnati sa tuđim primjerima, jer realno, ničiji organizam nije isti i sve je to individualno. al' me svakako interesuju i vaša mišljenja.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 15:57:09   
M kao Mama
ja bih ti preporučila neku malo "kvalitetniju" dr. od ove koju pominješ, ona je veliki panićar, od muhe pravi medvjeda,a gdje treba da reaguje ne reaguje, tako znajući nju, ona bi rekla ni slučajno, nego ti lijepo na GAK pa gore nađi nekog finog dr. dal žensko ili muško ne bitno i posavjetuj se. Sretno u svakom slučaju

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 16:14:32   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: mama_alma

ja bih ti preporučila neku malo "kvalitetniju" dr. od ove koju pominješ, ona je veliki panićar, od muhe pravi medvjeda,a gdje treba da reaguje ne reaguje, tako znajući nju, ona bi rekla ni slučajno, nego ti lijepo na GAK pa gore nađi nekog finog dr. dal žensko ili muško ne bitno i posavjetuj se. Sretno u svakom slučaju
[/quot
ja je lično ne poznajem previše, jer sam svega par puta kod nje otišla na redovnu kontrolu, a hvala na savjetu u svakom slučaju.na Koševo ne bih išla iz razloga što imam ružno iskustvo s njima, gore sam izgubila tu prvu bebu o kojoj sam pisala. ne kažem da se to ne može desiti bilo gdje, al' njihova hajkavost, neodgovornost i nehigijena su prešli sve granice. ja znam da su oni odselili na Jezero, al' se time nažalost samo lokacija promijenila, a oni ostali isti, ali to je već za druge teme. vidjet ću da odem u opštu bolnicu i potražim dr. Mišeljića koji mi je uradio i ova dva carska, iako je on tad bio istomišljenik drugih u toj bolnici.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 17:11:55   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

zanimaju me vaša iskustva vezana za više od tri carska. znam da je takvih, koji se na to odlučuju, jako malo, al me interesuje da li među vama ima takvih...ja sam nova na forumu, pa me interesuju vaša iskustva ili mišljenja, jer u posljednje vrijeme sve više razmišljam o četvrtoj trudnoći nakon tri carska, budući da sam prvu bebu izgubila...unaprijed hvala na odgovorima!


ja sam imala 2 CR i meni moja doktorica rece da nije nikakv problem kao hocu jos djece , samo eto da cekam abr godinu dana izmedju dvije trudnoce . Opet pogledaj i pricaj sa doktorom da BOg da da ti se zelja ostvari a niko drugi sem doktora ne zna tvoje tjelo , a da je moguce da jeste i to bez problema SRETNO

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu pahuljica_a)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: TRI CARSKA ILI VIŠE?
26.3.2013 17:53:42   
pahuljica_a
IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: pahuljica_a

zanimaju me vaša iskustva vezana za više od tri carska. znam da je takvih, koji se na to odlučuju, jako malo, al me interesuje da li među vama ima takvih...ja sam nova na forumu, pa me interesuju vaša iskustva ili mišljenja, jer u posljednje vrijeme sve više razmišljam o četvrtoj trudnoći nakon tri carska, budući da sam prvu bebu izgubila...unaprijed hvala na odgovorima!


ja sam imala 2 CR i meni moja doktorica rece da nije nikakv problem kao hocu jos djece , samo eto da cekam abr godinu dana izmedju dvije trudnoce . Opet pogledaj i pricaj sa doktorom da BOg da da ti se zelja ostvari a niko drugi sem doktora ne zna tvoje tjelo , a da je moguce da jeste i to bez problema SRETNO

JA SAM ČULA DA JE RAZMAK IZMEĐU DVA CARSKA MINIMUM DVIJE GODINE, AL' POSLIJE PRVOG CARSKOG, VEĆ NAKON PAR MJESECI, MOJ MI JE DOKTOR REK'O, DA SE MATERNICA DOVOLJNO OPORAVILA I DA MOGU SLOBODNO PONOVO RAZMIŠLJAT O TRUDNOĆI, BUDUĆI DA SAM TU PRVU BEBU IZGUBILA. KAKO GOD, MISLIM DA SAM NAPRAVILA DOVOLJAN RAZMAK, JER OD POSLJEDNJEG CARSKOG JE PROŠLO 3,5 GODINE. AL' SE OPET BOJIM JER SAM VEĆ TRI IMALA. HVALA TI U SVAKOM SLUČAJU!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *