|      
Želiš odustati?
Prije nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa posljedicama tog čina.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj lični računar ćemo namjestiti cookie, koji će nam omogućiti, da te tokom takmičenja (10. - 14.06.2013.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja Ringerajinih stabala odnosno kontrole uz desnu ivicu ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, a bodove će izgubiti i Ringeraja. Nažalost, odustajanjem gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Da l još želiš da odustaneš?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urastanje i gnojenje noktiju
11.10.2008 18:25:33   
Anoniman
user posted image user posted image ima li iko problema sa ovim i kako to rjesavate?

ja evo vec mjesec dana trpim uzasnu bol na noznom velikom noktu.... uh user posted image ne dao Bog nikome
non stop je naduto je i kad pritisnem maramicom izlazi gnjoj user posted image user posted image
a sad se pojavilo i s druge strane, a i na drugom noktu user posted image user posted image
da kazem da ne nosam zatvorenu obucu, samo papuce i japanke... tako da nije od toga
probala sam sve nacine njege, odrazavanja, al nista.. vraca se non stop... i nije nokat urastao, jer je to sa strane

< Poruku je uredio Dina RR -- 11.10.2008 18:35:47 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Urastanje i gnojenje noktiju
11.10.2008 18:37:33   
mamyca
Mozda ti ovo moze pomoci.
http://www.zena.hr/clanak/koza_kosa_i_nokti/problemi_s_noktima/509.aspx

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
11.10.2008 18:37:40   
makana
to se kod nas rješava operacijom, a i malo si me iznenadila sa temom, jer sam mislila, da se laički izrazim, s noktima, tj. pomažeš drugima da imaju lijepe nokte
helenejs
ja sam to preduprijedila po savjetu pročitanom u jednom časopisu
malecni komadić vate natopila sam jodom i ugurala između kraja nokta koji mi urasta i mesa, tako da ga je odiglo, jod očistio i smirio i spriječio urastanje
to sam mijenjala svako malo i sad malo pravilnije siječem nokte i hvala Bogu nemam više problema
e sad jedino ne znam ako je kod tebe to baš kao što opisuješ tako zagnojeno šta se sve smije uopšte raditi s tim bez stručne pomoći
sretno

strpljen - spasen

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
11.10.2008 18:50:05   
Anoniman
pa i rekla sam da sam isprobala sve svoje metode i nijedna nije pomogla... povuce se malo, pa opet jovo nanovo.. vec se predugo oteglo,'najcudnije je sto meni nije nokat urastao, jer je to sa strane nokta
probala sam taj metod sa jodom, cistila vatom povrsinu, al nema sanse da bih imala snage ugurati vatu.. ma cini mi se da me boli i kad ga gledam, a kamoli kad ga dodirnem user posted image
mrzim doktore da mi cackaju oko noktiju, pa sam mislila da vi imate neki koristan savjet za ovo, samo da se njima ne obracam

mamyce, nemam problema sa rucnim, neg sa noznim noktom user posted image
a sto se tice preporuke trosenja vitamina, toga ima i previse... uzimam stalno, zbog dojenja bebe najvise

(odgovor članu makana)
  Neposredna veza do poruke: 4
11.10.2008 18:52:56   
makana
ja se bojim i trn da izvadim, ali sam ipak ugurala tu vaticu jer ti je suština problema odvojiti nokat od mesa
stisni zube i probaj
sretno

strpljen - spasen

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
11.10.2008 18:55:46   
Nadi
Draga Dinci, to je vjerovatno panaricijum: upala koze okolo nokta prsta na stopalu. Trebala bi obavezno plasticnom hirurgu. Na zalost jako je bolno.
Bas mi je zao.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
11.10.2008 21:53:43   
mamy Sabina
IZVORNA PORUKA: Nadi

Draga Dinci, to je vjerovatno panaricijum: upala koze okolo nokta prsta na stopalu. Trebala bi obavezno plasticnom hirurgu. Na zalost jako je bolno.
Bas mi je zao.

Bogami Dinchy,mislim da je Nadi u pravu!user posted image

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 7
11.10.2008 23:41:22   
Blue rose RR
Ja sam to imala prije jedno deset godina i vukla sam tu bol 2 godine- jedino rješenje je operacija. Ništa složeno, jednostavan hirurški zahvat, radi se sa anestezijom, i nakon deset dana kao da ništa nije bilo.

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 8
11.10.2008 23:58:14   
suncan_dan
cao dina, a kako to izgleda? boja, izgled itd. najbolje bi bilo kad bi postavila sliku, ili posalji preko pp.

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
12.10.2008 0:14:57   
bezelye
Uh sad ste i mene prepale. Evo ja sam kuburila sa tim i tamam sam kontala da sam to rijesila kad vi spominjete operaciju user posted image A mozda ko mene nije slucaj za hirurga user posted image

Kod mene je bio jedan nokat pogresno odrezan pa je malo urastao, onda je pocelo da se gnoji. Cak me je i susjedni prst bolio. Kao da je sve bilo pod upalom. Onda su mi preporucili onaj crni mehlem, kao "kolomast" user posted image on izvlaci upalu. Stavljala to 2-3 dana i sve se smirilo. Pedikir mi odstranio taj komadic koji je smetao i to je to. Valjda ce na ovome zavrsiti.

Eto Dino probaj i ti taj crni mehlem. Glavni sastojak mu je ihtamol i ima miris kao nafta. Dobar je za sve upale i dobro je imati ga u kucnoj apoteci. Kad se zagnoji zanoktica.... Uhhhh....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
12.10.2008 9:31:20   
mamyca
Dino nasla sam jos nesto pa vidi moze li ovo biti od pomoci.
http://drdada.bloger.hr/post/gljivicna-infekcija-nokta/213032.aspx

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 11
12.10.2008 10:32:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: semi83

cao dina, a kako to izgleda? boja, izgled itd. najbolje bi bilo kad bi postavila sliku, ili posalji preko pp.

ne znam da li cu uspjeti objasniti najbolje...
sa strane je zadebljano kad je puno gnoja, ja svako jutro imam ceremoniju: spartlica za nokte, vata, jod, .... prvo ocistim stvrdnuti gnoj koji se nakuppio tokom noci na noktu sa strane (u predjelu korjena nokta, znaci nije gdje zavrsava nokat), zelenkaste je boje user posted image , onda lagano pritiscem taj naduti dio sa strane dok sav bijeli gnoj ne izadje i pocne kao neka vodica da ide,  zna se desiti da ako dugo to radim, kao da se zivo meso pokaze sa strane.. na kraju sve dobro ocistim jodom. tako i navece. duzina nokta nije problem, uvijek mu se vide krajevi, nisu urasli u meso... a nokti su mi slobodni cijelo vrijeme, ne nosim zatvorenu obucu... sad me ovo najvise brine sta cu kad dodjem dole u bih, moracu u cizme sa carapama... a ovdje ako tene obujem boli, jer mi pritisce taj dio user posted image

aida, kakve je ta crna mast? moze li se naci u apoteci?

sutra ionako idem u bolnicu, vodim macu na neku kontrolu, pa cu da vidim sta sa ovim... ma na kraju krajeva, operacija ako treba, samo da me vise jednom prodje. user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 12.10.2008 11:29:54 >

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 12
12.10.2008 11:26:25   
Alisa.
i kod mene je ista situacija,ali meni je prestalo gnojiti i sad preko nokta imam kao visak mesa.Cula sam da treba stavljati suhu sljivu,pa eto i to sam probala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
12.10.2008 11:44:31   
laracroft
Ja bih otisla doktoru i mislim da takve zahvate rade bez anestezije.Ili je to slucaj samo u nasoj bolnici.

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Alisa.)
Neposredna veza do poruke: 14
12.10.2008 12:38:14   
Mara
Dinci, u mene je izgleda isto bilo, boljelo ko sam vrag, počelo se gnojiti pa  kasnije "zeleniti", zaozbiljnouser posted image
Išla jeno 10 puta kod pedikera malo zacijeli ali se oipet vraćalo, te sam stavljala "domaće" pripravke tipa paradaiz na nokat, dok jednom nisam izlazila sa dečkom , sadašnjim MM user posted image , i  ja  uredno stavila paradaiz i zamotala  i  izišli mi vani. Kad sam ušla u auto , pita on :ma jel ti čuješ neko povrće kao da miriše, a ja se pravim mahita : Ma joook , kakovo te povrće spopalo user posted image . Sve je bilo OK dok nismo pošli plesati , u pola frke stade mi neka ljudeskara na nogu,  spade  mi i paradaiz i zavoj, a tek kako sam jauknula meni se čini da je muzika bila stala user posted image . E da mi je bilo to snimati user posted image
Nego, na kraju balade to me je tako boljelo da sam otišla kod doce , pa sam tjedan dana nogu potapala u lavor sa onim ljubičastim prahom koji boji nogu i nokte, dok se valjda ta bakterija nije povukla . Išla na opraciju, anestezija u palac, ocaparili malo mesa  i iščupali nokat, nije boljelo dok nisam došla kući , kasnije je bilo QQQQQQ i jada, jedno tjedan dan nema opiranja nego sa štakama ali sada mi je nokat pravi nema ni urastanja ni bolova. Obično kažu da kad se nokat isčupa da naraste neki bagavi, ali moj je baš super čak se mislim i na ljevoj nozi da isčupam user posted image , QQQ
Moj savjet idi odmah , nema zafrkancije i ja sam bila kod pedikera pa samo isčačkaju bude ti trenutno malo bolje ali na duge staze JOK!

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 15
12.10.2008 22:29:26   
suncan_dan
cao dina, ja mislim da je ti se to upalilo,,,,,auaaaaaaaa
ako nije vec slucaj za dr. mozes probat, da naravno desinfikujes ruke i prst, da tu tanku kozicu sto je i na nokto polahko odguras prema strani, i nokat sa strane malo polahko iszturpijas, i naravno da taj gnjoj istisnjes (neznam dali je veci rez gdje izlazi gnjoj ili mala rupica) user posted image da to sa desinfekovanom lopaticom izcistis. ja i nokte ravno rezat, ne ovalno, i coskove lagano izturpijat, da ne bocaju.
ako to radis sigurno nece bit najljepsi osjecaj (moram sad da mislim na mm kad sam mu radila)user posted image

nadam se da ces s tim uspijet, ako ne otidi dr., bolje je da ode malo nokta, nego cijeli.

LP

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 16
12.10.2008 23:09:55   
Pankica
I ja sam ti Dino s tim imala problema. Mislim da su bol i gnoj rezultat upale, a do upale dodje najvjerovatnije zbog nepravilnog rezanja nokta. Da bi ti se ta upala smirila, pokusaj potpiti malo kukuruznog brasna, odnosno palente u jabukovo sirce i to privij na bolno mjesto. I to uvece, kad krenes na spavanje. Ujutro to skines i postupak ponavljas dvije, ti noci, ustvari sve dok gnoj ne sazri. Kad gnoj sazri, iscurit ce i bol ce prestati. Ocisti fino, napravi dezinfekciju. Poslije toga ti je puno vazno da pravilno sjeces nokte. Meni je to pomoglo user posted image , nisam isla doktoru, nisam imala potrebe, ali me pedikirka posavjetovala kako da pravilno sjecem nokte, da ne bi doslo do urastanja. Pokusaj, mozda ti sve ovo pomogne.

Pozdrav.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
12.10.2008 23:12:35   
Pankica
Imam gresku, da te ne zbuni, slovo "o" izostavljeno, "potopiti kukuruzno brasno..."

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 18
12.10.2008 23:19:28   
Visnja RR
Meni se dva puta desilo ovo o cemu je Dina pisala...
Rijesila sam se toga sa Zagrebackim melemom...
namazem bas puno... navucem carapicu i prenoci tako... ponovim jos par puta... kad istisnem taj gnoj jos par puta mazem tim melemom i proslo...
Da napomenem nokte sam uvjek rezala ravno i nema sanse da urasta .. jednostavno se desi...user posted image

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 19
13.10.2008 12:43:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja

Da napomenem nokte sam uvjek rezala ravno i nema sanse da urasta .. jednostavno se desi...user posted image

e visnja .. upravo ovako i kod mene... ja nokte rezem ravno i uvijek gledam da im ivica viri, da ne bi urasla... al eto samo se desi... hvala vam na savjetima.

LP

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 20
14.10.2008 14:06:50   
suncan_dan
dina jesi li bila kod dr.???

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
14.10.2008 14:21:02   
Anoniman
jesam.. dobila jod da cistim user posted image user posted image
ma glupi su ti oni ovdje, vjeruj mi da vise volim pitati ovdje vas ili istraziti na forumu, neg ici njima...
stanje isto... nadat se da ce proci ubrzo user posted image
sinoc sam stavljala ono sto mi pankica preporucila.. pa vidjecemo, znam da ne moze od prvog puta

Neposredna veza do poruke: 22
14.10.2008 14:25:27   
suncan_dan
pa haman arapi nemaju ti problema user posted image
i nista ti nije reko da se moze operisat???
stvarno su smjesni user posted image

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
14.10.2008 14:35:58   
Anoniman
ma jok.. nije ni pogledala kako treba... a posto sam ja vec prethodno bila iznrevirana jer su me vozali iz zgrade u zgradu da bi mi djetetu pregledali sluh... ja samo odmahnula rukom i rekla daj mi nesto za dezinfenkciju..
na izgled ono se cini ok, al kad pipnem, uhhhhuser posted image
naravno da nemaju problema, nokti im ko kandje da izvines i stano su u papucama, tokom cijele godine...

Neposredna veza do poruke: 24
15.10.2008 19:43:49   
suncan_dan
izgledaju im nokti sigurno ko u ovih na ovoj stranici http://www.yevettenails.com/home.html  user posted image user posted image user posted image user posted image

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na: