|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 12:51:07   
Verda
Zanima me kad ste pocele sa skidanjem suvisni kilograma koji su dosli u 9 mjeseci blazenog stanja?U 33 sam sedmici trudnoce i sve je oki sa bebom i sa mnom sem par kilograma koji me brinu.Koja su vasa iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 12:58:01   
animagical
neka te prestanu brinuti,ako ih je par...user posted image

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:00:04   
veeseelaa
iskreno nakon poroda sam bila mršavija nego prije trudnoće...
kasnije sam počela dobivati koji kilogram, nako ničim izazvana, nisam dojila nego sam jelo ko prasica user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:01:37   
reallove
Ja sam u trudnoci dobila 10 kg.,nisam se bas nesto pazila poslije poroda,tek kada je Ameen imao 9 mjeseci,uspjela sam vratiti normalnu tezinu,cak sam bila mrsavija nego prijeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:25:56   
Verda
Ja sam vec nabacila 10,beba je vec teska 2kg a duga 40cm,malo me unervozilo kad sam stala na vagu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:34:40   
animagical
pa nije to puno, imas jos samo mjesec i po trudnoce...sasvim je normalno dobiti do 14kg, iako se moze dobiti i daleko vise pa opet rapidno izgubiti... ja sam bila ogromna iza poroda, a evo me sad u predtrudnickoj odjeci...a i prije trudnoce sam bila pomrsava...

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:41:29   
Teddy Bear
Iha to je sitno,,, ja sam u 20 sedmici imala +10, a na porod sam otisla sa preko 20 kg, tjesim se da je 20... odavno su se istopile, nosim predtrudnicku odjecu, mada stomak nije onako zategnut, al ja se ne zalim user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:42:30   
Verda

IZVORNA PORUKA: animagical

pa nije to puno, imas jos samo mjesec i po trudnoce...sasvim je normalno dobiti do 14kg, iako se moze dobiti i daleko vise pa opet rapidno izgubiti... ja sam bila ogromna iza poroda, a evo me sad u predtrudnickoj odjeci...a i prije trudnoce sam bila pomrsava...

Da i doc kaze da nije puno al ja svaki dan imam osjecaj da sam kg teza,hvala na razmjeni iskustava,utjesila si me,vec sam otpisala stare krpice.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:46:02   
Verda

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Iha to je sitno,,, ja sam u 20 sedmici imala +10, a na porod sam otisla sa preko 20 kg, tjesim se da je 20... odavno su se istopile, nosim predtrudnicku odjecu, mada stomak nije onako zategnut, al ja se ne zalim user posted image

Bravo,to je zaista za pohvalit,a sto je stomak malo drugaciji vrijedi kad vidis svoju bebicu.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:52:47   
animagical
sve to bude i prodje, samo ne ocekuj stari struk u cetresnici...sjeti se uvijek da ti je trebalo 9 mjeseci trudnoce da se kile dobiju, pa sebi daj toliko i da ih izgubisuser posted image

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:57:58   
Verda
Ma da samo se bezveze brinem,bice tesko vratit se na staro al trudit cemo se user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 13:59:42   
Teddy Bear
Draga Verda ja cu ti samo pozeljeti da ti jedini problem poslije poroda budu kilogramiuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 14:01:04   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Verda

Ja sam vec nabacila 10,beba je vec teska 2kg a duga 40cm,malo me unervozilo kad sam stala na vagu user posted image user posted image user posted image


Nije beba samo sa svoje 2kg u tih 10kg. Tu su i plodna voda, posteljica, veći volumen krvi koji trudnice normalno imaju ...

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 14:08:56   
Verda

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Draga Verda ja cu ti samo pozeljeti da ti jedini problem poslije poroda budu kilogramiuser posted image

Hvala,ja se sad mucim s tim zato sto je ostalo sve Hvala Bogu uredu,a sudeci kako moja mala fudbalerka sad lupa imat cemo veci briga od kilograma.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 14:19:55   
canim
Verda draga ja zatrudnila sa 73 kg otisla da se porodim sa 98 kg! dakle dobila 25 kg u trudnoci, onih 15 kg sto svi doktori govore da ces izgubiti nakon poroda i izgubila sam, mozda do 3 mjeseca nakon poroda i stala na 83 kg eh ja sam ocekivala da ce i to samo tako otici, ali malo sutra, dok se nisam uozbiljila i promijenila nacin ishrane i evo danas nakon 15 mjeseci sve trudnicke kile su otisle, cak sam u minusu jer hocu da vratim predbracnu tezinu user posted image dakle od 98kg s kojima sam otisla na porod prosle godine u januaru, ja danas tezim 65 kg user posted image tako da ne sekiraj se, tvojih 10 kila ce odmah otici user posted image

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 14:27:53   
Verda

IZVORNA PORUKA: canim

Verda draga ja zatrudnila sa 73 kg otisla da se porodim sa 98 kg! dakle dobila 25 kg u trudnoci, onih 15 kg sto svi doktori govore da ces izgubiti nakon poroda i izgubila sam, mozda do 3 mjeseca nakon poroda i stala na 83 kg eh ja sam ocekivala da ce i to samo tako otici, ali malo sutra, dok se nisam uozbiljila i promijenila nacin ishrane i evo danas nakon 15 mjeseci sve trudnicke kile su otisle, cak sam u minusu jer hocu da vratim predbracnu tezinu user posted image dakle od 98kg s kojima sam otisla na porod prosle godine u januaru, ja danas tezim 65 kg user posted image tako da ne sekiraj se, tvojih 10 kila ce odmah otici user posted image

Ja sam zatrudnila sa 60 sad vagam 70 i bas se osjecam tesko valjda sto nisam navikla i ako sam fizicki aktivna i pazim na ishranu unosim sve sto je potrebno mojoj bebaci i meni putem hrane,nalazi su svi za 10 nemam nekih velikih promjena sem kila i ponekad zgaravice.
Tebi sretno sa vracanjem na predbracnu tezinu,ja sam svog dragog vec pocela smarati s tim kako cu se vratiti na staro,jadan on sa mnom user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 14:43:25   
canim
Nemas potrebe za brinuti tih tvojih 10tak kg ces sigurno izgubiti, vjeruj mi da je to nista.
Ja imam jos malo, jos 7 kg da smrsam user posted image vidi meni je 7 kg malo a tebi je 10 kg strasno a ti ces se jos poroditi user posted image a ja moram ishranom ovo regulisati...tako da dont worry, opusti se i uzivaj u trudnoci user posted image

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 17:15:18   
dzenyA
Evo za 5 dana beba puni 3 mjeseca aBd,a ja vec sve nosim od prije trudnoce,cak sam i mrsavija user posted image , nemoj to da te smara,nespavanje i obaveze ce te kg odnijeti

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Visak kilograma nakon poroda
13.4.2012 19:39:11   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

iskreno nakon poroda sam bila mršavija nego prije trudnoće...
kasnije sam počela dobivati koji kilogram, nako ničim izazvana, nisam dojila nego sam jelo ko prasica user posted image



I sam mnom isti slucaj.....imam bolju liniju sad nego prije trudnoće i poroda....Ja lahko dobijem kile ali ih lahko i gubim....


_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Visak kilograma nakon poroda
14.4.2012 12:13:49   
Alma_27
ja sam izgubla po 10kg na oba poroda. prvi put valjda puno vode. piskila sam 1000 puta 2-3 dana nakon poroda. drugi put velika beba, ooogromna posteljica i opet visak tecnosti. ja sam natekla nekoliko dana pred porod.

prvi put mi je ostalo 8-10kg do predtrudnicke tezine. spalo samo od sebe za 5mj.
sada je ostalo 5kg poslije poroda i nakon 5,5 mjeseci sam -1kg od predtrudnicke.


samo, ja sam odmah poslije oba poroda izgubila trudnicki apetit. plus sto sam prvi putbila ocajna zbog tog viska jer sam mislia da ga necu nikad skinuti. koja ludost user posted image . kao kako to da je proslo dva mejseca od poroda a ja imam visak kilograma user posted image jednostavno sam jela sve osim premasnog i slatkog.

drugi put je isto tako otislo samo.


10kg u 33. sedmici je ok. samo racunaj da ces malo vise dobijati u 9mj ali to je zato sto i beba brzo raste a sa njom i sva "prateca oprema" kako je Lejla Ka rekla - posteljica, maternica, volumen krvi i vjerovatno tecnost tako da nemoj da se razocaras i mislis da je to tvoje salo

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Visak kilograma nakon poroda
14.4.2012 13:01:24   
Verda

IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja sam izgubla po 10kg na oba poroda. prvi put valjda puno vode. piskila sam 1000 puta 2-3 dana nakon poroda. drugi put velika beba, ooogromna posteljica i opet visak tecnosti. ja sam natekla nekoliko dana pred porod.

prvi put mi je ostalo 8-10kg do predtrudnicke tezine. spalo samo od sebe za 5mj.
sada je ostalo 5kg poslije poroda i nakon 5,5 mjeseci sam -1kg od predtrudnicke.


samo, ja sam odmah poslije oba poroda izgubila trudnicki apetit. plus sto sam prvi putbila ocajna zbog tog viska jer sam mislia da ga necu nikad skinuti. koja ludost user posted image . kao kako to da je proslo dva mejseca od poroda a ja imam visak kilograma user posted image jednostavno sam jela sve osim premasnog i slatkog.

drugi put je isto tako otislo samo.


10kg u 33. sedmici je ok. samo racunaj da ces malo vise dobijati u 9mj ali to je zato sto i beba brzo raste a sa njom i sva "prateca oprema" kako je Lejla Ka rekla - posteljica, maternica, volumen krvi i vjerovatno tecnost tako da nemoj da se razocaras i mislis da je to tvoje salo

Hvala vam zaista ste sve divne.Mene isto to tjesi da cu na porodu izgubiti malo vise a isto tako znam da se necu zaustaviti na ovih 10 i ako od pocetka nemam neki apetit jedem zato sto znam da moram.Jos nisam pocela oticati sem kad sam duze na nogama,mada se trudim da sam sto vise fizicki aktivna,pa tad vidim na nogama da su malo natekle.Almy ja sad vec idem po 1000 puta u wc i vise mi je muka od toga al sta je tu je,kako se ono u narodu kaze sve bude i prodje a tako i ove moje kilice i brigice oko njih,ah sta i da ostanem dembela user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Visak kilograma nakon poroda
16.4.2012 16:28:52   
bebbe RR
Ne sekiraj se. Zdrava si, kada rodiš bebicu neće biti nikakvih prepreka da se posvetiš svojoj figuri. DIjetalna prehrana + dojenje bi trebalo da daju rezultate. Osobno, nisam mogla reducirati hranu dok sam dojila, bila sam stalno gladna. Nakon toga sam mjesec-dva brojala kalorije i vratila se svojoj uobičajenoj težini. U prvoj sam još brže vratila svoju kilažu, jer nisam dojila pa nisam ni imala neki apetit, sve se je samo regulisalo.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Visak kilograma nakon poroda
17.4.2012 22:09:49   
Kettty
Hej draga-evo i ja da te pozdravim,i ja sam ti u 32-33. i ne sekiram se-ugojila se 15 kg do sada-znaci BOLJA SI :)
Samo pomisli na to SUTRA:ustajanje,pa trci tamo-trci-ovamo...spasce to samo od sebe..Jos,najvise ti se skida dojenjem,tako da bez brige..jest da se osijecam ko morz :) ali sreetna sam,i da-moj problem su strije-sva sam popucala :(

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Visak kilograma nakon poroda
18.4.2012 11:54:22   
Verda

IZVORNA PORUKA: Kettty

Hej draga-evo i ja da te pozdravim,i ja sam ti u 32-33. i ne sekiram se-ugojila se 15 kg do sada-znaci BOLJA SI :)
Samo pomisli na to SUTRA:ustajanje,pa trci tamo-trci-ovamo...spasce to samo od sebe..Jos,najvise ti se skida dojenjem,tako da bez brige..jest da se osijecam ko morz :) ali sreetna sam,i da-moj problem su strije-sva sam popucala :(

Pozdrav i tebi,sve smo mi dobre :),ja i sad ustajem po sto puta u wc i par zadnjih dana nikako da se namjestim da spavam,al eto vidjet cemo kako cemo ih skidati samo da sve bude oki s bebom,s kilama cemo se pomiriti,sto MM kaze ima zena koje toliko vagaju a nisu ni trudne ni nista pa opet zive i ne kukaju :) .Ja se isto tako osjecam ko slonica,al upravu si sreca je neizmjerna jos kad bebice budemo drzale u rukama sve cemo zaboraviti.Ja jos nigdje nemam ni jedne strije nit sam gdje pukla,al od pocetka se traskam kremicama i uljima u zadnje vrijeme sa gela za tusiranje namjenjenog iskljucivo trudnicama cesto se tusiram uljem za bebe i poslije toga se namazem onako na vlaznu kozu i to je moj recept,pored mnogo vode koje pijem,ujutro zaduzim flasu od 2L i predvece je prazna,mada mi bude muka od tolike vode al sta je tu je....
Znaci tu smo negdje s terminima,u kojem si gradu,mozda se i sudarimo u bolnici :) lijep dan zelim

(odgovor članu Kettty)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Visak kilograma nakon poroda
18.4.2012 13:35:11   
maja_86
Ja, jela-ne jela 6 mj nakon poroda ni makac (ostalo 10 kg viska).
Je li neko imao slično iskustvo (dojim)....hormoni.... ili .....???

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *