|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 15:12:24   
Anoniman
naime zanima me koja je banka po vama najpovoljnija i recimo najbolja za dizanje kredita od 15.000...km jel ko dizao koja je rata kolko vracas gdje da gledam jel bas nemam vremena ici po bankama plss help pozzz
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 15:47:11   
Hanady RR
U principu važan je podatak za što trebaš kredit. jeli namjenski ili ne namjesnki, ako je namjesnki jel adapracija itd...

Mislim lično da ti je uvijek najpovoljnije u banci u kojoj si klijent ...kao njihov klijent uvijek imaš i pogodnosti...
najprije bez žiranat, samim tim i uvjete za manju kamatu, što na manji period dižeš kamata je manja itd...

Ne moraš ni hodati..
mislim da ti osnovne informacije banaka u našem gradu po pitanju kredita za stanovništvo nude njihove web straniceuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:01:34   
D_K

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

U principu važan je podatak za što trebaš kredit. jeli namjenski ili ne namjesnki, ako je namjesnki jel adapracija itd...

Mislim lično da ti je uvijek najpovoljnije u banci u kojoj si klijent ...kao njihov klijent uvijek imaš i pogodnosti...
najprije bez žiranat, samim tim i uvjete za manju kamatu, što na manji period dižeš kamata je manja itd...

Ne moraš ni hodati..
mislim da ti osnovne informacije banaka u našem gradu po pitanju kredita za stanovništvo nude njihove web straniceuser posted image


ja sam sve mislila da je niza kamata ako dizes kredis SA zirantima - kotala sam da je to banci povoljnije, imaju vecu sigurnost ako imaju vise zrtava user posted image ..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:03:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

U principu važan je podatak za što trebaš kredit. jeli namjenski ili ne namjesnki, ako je namjesnki jel adapracija itd...

Mislim lično da ti je uvijek najpovoljnije u banci u kojoj si klijent ...kao njihov klijent uvijek imaš i pogodnosti...
najprije bez žiranat, samim tim i uvjete za manju kamatu, što na manji period dižeš kamata je manja itd...

Ne moraš ni hodati..
mislim da ti osnovne informacije banaka u našem gradu po pitanju kredita za stanovništvo nude njihove web straniceuser posted image


ja sam sve mislila da je niza kamata ako dizes kredis SA zirantima - kotala sam da je to banci povoljnije, imaju vecu sigurnost ako imaju vise zrtava user posted image ..


u pravi si DK...ja sam zbrzila...
htjela sma reći u kontekstu ako je klijent neke banke da najprije tu pogleda...
posbeno sam mislila na iznos koji nude bez žiranata
a posebno na manju kamatu jer si klijent...
a istina da je kamat manja ako imaš žiranta.

Obrada kredita također je najmanja u banci u kojoj jesi klijent

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:04:45   
Anoniman
kredit je za auto....moja banka je RF BANKA i meni je iskrenoo najgore ;-(

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:06:52   
D_K
sve ok, skontala sam..
najbolje je otici lijepo u banku i lagano proci sve opcije..
ja se sjecam da sam trazila listing koliko cu otplacivati i kolike ce mi biti rate za razne opcije kredita, iznosa i vremena vracanja pa nije ni to lose odraditi.. onda dodjes kuci i preracunas koliko dobijas na ruke a koliko banci vracas pa se malo obandacis user posted image user posted image ..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:09:30   
Hanady RR
namjenski krediti su mnogo povoljniji za klijenta....
da nazoveš i pitaš...
jel imate vi u vašoj banci osobne voditelje računa?

ja sma bila klijent RF banke prije sadašnje banke Unicredit sa kojom sam više nego zadovoljna zaista...
dosuše tada kada sma bila klijent RF banke i nije bilo ovoliko jačih banki kao ni nekih povoljnijih uvjeta za klijente da bi je mjenjala..
al su me ozludili sporošću i ne efikasnošću i prešla sam u Unicredit te sma prezadovoljna...

ja ima ženisu koja je voditelj moga računa i super mi je...očima banku ne vidim sve završim...smao odem da potpišem ako šta treba ona me pozoveuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:10:50   
D_K

IZVORNA PORUKA: Anoniman

kredit je za auto....moja banka je RF BANKA i meni je iskrenoo najgore ;-(



i ja sam imala kredit kod njih i nisam odusevljena. posebno je interesantno kako 'zaborave' da ti smanje kamatne stope kada se one smanje i na trzistu.. ovo kazem jer znam curu koju su zvali da dodje jer su joj preracunali ratu po novoj kamatnoj stopi a mene nisu zvali, zlocestoce jedne user posted image ..
ja sam klijent UniCredit banke i ako budem trebala u kredit pravo cu kod njih..
a znate li sta o tim povoljnostima koje imaju klijenti UC banke?? konkrentno, how much and how long user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:13:41   
D_K

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

namjenski krediti su mnogo povoljniji za klijenta....
da nazoveš i pitaš...
jel imate vi u vašoj banci osobne voditelje računa?

ja sma bila klijent RF banke prije sadašnje banke Unicredit sa kojom sam više nego zadovoljna zaista...
dosuše tada kada sma bila klijent RF banke i nije bilo ovoliko jačih banki kao ni nekih povoljnijih uvjeta za klijente da bi je mjenjala..
al su me ozludili sporošću i ne efikasnošću i prešla sam u Unicredit te sma prezadovoljna...

ja ima ženisu koja je voditelj moga računa i super mi je...očima banku ne vidim sve završim...smao odem da potpišem ako šta treba ona me pozoveuser posted image




ovo prvi put cujem.. placa li se to zadovoljstvo ili?



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:15:58   
Hanady RR
zavisi DK što trebaš...

najbolje da nazoveš i pitaš...
ili idi na web imaju nek akcije sada...

nisma upućena u sve sada je ne dižem...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:18:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

namjenski krediti su mnogo povoljniji za klijenta....
da nazoveš i pitaš...
jel imate vi u vašoj banci osobne voditelje računa?

ja sma bila klijent RF banke prije sadašnje banke Unicredit sa kojom sam više nego zadovoljna zaista...
dosuše tada kada sma bila klijent RF banke i nije bilo ovoliko jačih banki kao ni nekih povoljnijih uvjeta za klijente da bi je mjenjala..
al su me ozludili sporošću i ne efikasnošću i prešla sam u Unicredit te sma prezadovoljna...

ja ima ženisu koja je voditelj moga računa i super mi je...očima banku ne vidim sve završim...smao odem da potpišem ako šta treba ona me pozoveuser posted image




ovo prvi put cujem.. placa li se to zadovoljstvo ili?




plaća...ja mislim marak me to godišnje dođeuser posted image

ja sma kod njih uzela onaj yes paket...
imama saso mange, kartice, kredite, internet bankartvo, sms izvještaj o izmjenama na računu itd...
i imama voditelja računa svoga...
odeš fino u najbližu poslovnicu...uzemš poziciju najbližega stola...na kojem piše voditelj računa...
sjedeš , žena otvori acaunt...sve ti kaže...ponudi yes paket..štihiraš šta hoćeš iz njega...potpišeše ugovor i od tada sve što trebaš zoveš nju...da ti fino vizitku i etouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:18:44   
miny
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

U principu važan je podatak za što trebaš kredit. jeli namjenski ili ne namjesnki, ako je namjesnki jel adapracija itd...

Mislim lično da ti je uvijek najpovoljnije u banci u kojoj si klijent ...kao njihov klijent uvijek imaš i pogodnosti...najprije bez žiranat, samim tim i uvjete za manju kamatu, što na manji period dižeš kamata je manja itd...

Ne moraš ni hodati..
mislim da ti osnovne informacije banaka u našem gradu po pitanju kredita za stanovništvo nude njihove web straniceuser posted image


Ovo nije uvijek slucaj. Evo recimo moj radni kolega je klijent jedne banke vec duzi vremenski period, imao je  kod njh kredit i prima platu preko njih ali su mu za novi kredit trazili ziranta. Otplata prvog kredita mu je isla preko trajnog naloga, plata nam je redovna sto znaci da nema sanse da je kasnio sa plaćanjem rate ali...da li je u pitanju to sto je losa ekonomska situacije ili sto vise ne smatraju da je dovoljna samo administrativne zabrana iz firme ko ce znati.

Drugi slucaj je gdje je moja prijateljica isla u dvije razlicite poslovnice jedne te iste banke i dobila je razlicite uslove za kredit, tako da mislim da i oni koji rade u bankama imaju pravo da vam traze garancije za koje smatraju da su dovoljne za odobravanje određenog iznosa.

I ne znam u kojoj firmi radi anonimna, jak uticaj ima i to.
Tako da sve u svemu, nadji vremena i otidji u nekoliko banaka i odmah ces imati sve informacije. Mislim da ti je to najpametnije rješenje.

Sretno ....


_____________________________

27.07.2010 mama je zagrlila i poljubila svog sina, i od tada ga ne prestaje grliti i ljubiti :=)

Apsolutno sve znacis za mene
i bilo gdje da krenem
ne mogu bez tebe
i svaki novi dan zivim za tebe
jer ja ne mogu i ne znam drukcije

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.3.2012 16:19:34   
D_K

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zavisi DK što trebaš...

najbolje da nazoveš i pitaš...
ili idi na web imaju nek akcije sada...

nisma upućena u sve sada je ne dižem...





podize me tema user posted image user posted image
more bit bidne i da dignem koju hiljadarku i potrosim na 'pice, konje i zene' user posted image user posted image

a za anonimnu - cula sam dosta raje da se zale na RB, preporucujem ti da predjes u UniCredit i onda dignes kredit..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ZA koju banku se odluciti
22.3.2012 18:50:41   
MicoTico
Definitivno je najpovoljnije dići kredit u banci u kojoj si klijent , tačnije u kojoj primaš platu. Ja radim u banci i kod nas po nekim kreditnim linijama razlika u kamati zna biti i preko 4%(u zavisnosti od toga da li si klijent ili ne)
Moja je preporuka i uvijek uporediti visinu rate po kreditu, a ne visinu kamate (zbog različitog načina izračunavanja - razlikuje se od banke do banke).

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ZA koju banku se odluciti
23.3.2012 10:24:15   
mamana
Najvažnije je da u banci u kojoj podižeš kredit poznaješ nekoga na kreditom. Mi smo podigli dva kredita u dvije različite banke, jednoj nam je odobren stambeni kredit pod jako povoljnim uslovima, a novac nam je isplačen na račun, u drugoj meni dali kredit za finansiranje postdiplomskog studija po smješnoj kamati i isto mi isplatili na račun novac.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ZA koju banku se odluciti
21.6.2013 10:59:35   
ringeminge
koju god da odaberes ima da te odere sa kamatama

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ZA koju banku se odluciti
30.6.2013 23:03:04   
Crnkica
U NLB banci imam oročen novac na deviznom računu,pošto mi štednja ističe uskoro odlučila bi se za drugu banku,KOJU???
Ovdje mi je niska kam.stopa,prije 2 godine kad sam oročavala bila je 3.5 % sad je 2.5 %,
Kakva je kamatna stopa oročenja do 24 mjeseca u drugim bankama?

(odgovor članu ringeminge)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ZA koju banku se odluciti
1.7.2013 8:23:59   
Emmy

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

U NLB banci imam oročen novac na deviznom računu,pošto mi štednja ističe uskoro odlučila bi se za drugu banku,KOJU???
Ovdje mi je niska kam.stopa,prije 2 godine kad sam oročavala bila je 3.5 % sad je 2.5 %,
Kakva je kamatna stopa oročenja do 24 mjeseca u drugim bankama?

Pogledaj malo po internetu, svaka banka kod nas ti daje na njihovim web stranicama kolike su kamatne stope na oročenje, kredite, itd.

Za Intesa Sanpaolo Banku ti mogu reći da daju 3,33% na 13 mjeseci, a 4% na 25 mjeseci, trenutno imaju akciju koja traje do kraja septembra.

Za ostale malo istraži, pogledaj na webu, sve možeš naći. Sretno!

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ZA koju banku se odluciti
1.7.2013 10:39:19   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

U NLB banci imam oročen novac na deviznom računu,pošto mi štednja ističe uskoro odlučila bi se za drugu banku,KOJU???
Ovdje mi je niska kam.stopa,prije 2 godine kad sam oročavala bila je 3.5 % sad je 2.5 %,
Kakva je kamatna stopa oročenja do 24 mjeseca u drugim bankama?

Pogledaj malo po internetu, svaka banka kod nas ti daje na njihovim web stranicama kolike su kamatne stope na oročenje, kredite, itd.

Za Intesa Sanpaolo Banku ti mogu reći da daju 3,33% na 13 mjeseci, a 4% na 25 mjeseci, trenutno imaju akciju koja traje do kraja septembra.

Za ostale malo istraži, pogledaj na webu, sve možeš naći. Sretno!

Ma znam za stranice,al tu se čisto izgubiš,nikakve preglednosti.....interesuju me iskustva,al usput HVALA na odgovoru.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ZA koju banku se odluciti
6.10.2015 20:46:58   
Logica
iako je davno postavljeno pitanje napisacu nesto iz svog iskustva pa mozda ubuduce nekome pomogne:)

nemaju sve banke iste ciljne skupine i poslovne ciljeve tako da banke ciljano kreiraju cijene proizvoda za one koji su im interesantni. medju bankarima postoji nekoliko podijela klijenata(I, II, III ili kako vec koja banka to naziva)pa vas zato bankar i pita kad hocete neki proizvod gdje radite jer su na osnovu toga kreirane cijene. npr u istoj banci nisu iste stope za nekog ko radi u parlamentu i za nekog ko radi u str, ni blizu, kao i ostali uslovi tipa zirant suduznik zalog hipoteka i sl.
npr prva skupina uglavnom su ljudi kji rade u drzavnim institucijama, menadzeri, direktori i sl. i za takve najbolje uslove definitivno imaju intesa,rfb i unicredit,mislim i sberbanka ali nju nisam nesto stigla istraziti
sljedeca skupina bi bili oni koji rade u doo i privatni poduzetnici(ovo je neka okvirna podjela nije u svakoj banci isto ali je priblizno) oni imaju dobre cijene u unicreditu,bbi,
neka najnezahvalnija skupina kojoj je najteze dobiti kredit zboog dodatnih osiguranja tipa zaloga, ziranta su ljudi zaposleni u str,sur, vlasnici str i sur i slicno ima najbolje uslove u procredit. pod najbolje uslove ne znaci da im je stopa 6% ali je najveca vjerovatnoca da ce dobiti i svakako je jeftinije nego u mikrokreditnim

penzionerima i studentima je najpovoljnije u ik i bbi banci, sve od vodjenja racuna pa do kredita.nlb i procredit su dobre za stednju kad imaju akcije

namjenski krediti su uvijek puno jeftiniji posebno auto krediti jer se auto stavlja pod zalog tako da je to dodatno osigguranje za kredit a i sprecava nas od bezrazloznog trosenja. kod stambenih kredita preporucujem da uzimate osiguranje kao dodatni vid obezbjedjenja jer je to zastita i vasoj porodici i banci a spusta cijenu kredita. osiguranje u bankarstvu ne znaci da ce u slucaju smrti vasa porodica dobiti neku odstetu nego se iskljucivo veze za kreditirani iznos, dakle osiguravajuca kuca isplacuju dug banci tako da porodica nema brigu u slucaju nekog nesretnog slucaja.

preporucujem uzimanje paketa usluga jer je svakako usteda ukoliko koristite usluge poput sms, mobilnog ili internet bankarstva, placanjem rezija putem internet ili mobilnog bankarstva placate manju prooviziju za svaki nalog koji provedete a i ne morate da se gurate u redovima.

neke banke imaju sklopljene ugovore s nekim firmama npr moja banka i prevent i onda za uposlenike te firme imaju povoljnije pakete usluga i cijene kredita tako da obratite paznju na te pogodnosti

kad uzimate kreditnu karticu i ako se dvoumite izmedju kupovne i kreditne nemojte da vas bude stid da vam se obajsni razlika u nacinu otplate i nacinu koristenja, iz mog iskustva ne dopustite da vam banke salju izvode koji vam nisu jasni ili koje pravdaju nekim neracionalnim objasnjenjima, postoje banke koje uljjepsaju te kartice a na iste naplacuju i oko 30% kamate na mjesecnom nivoou, tako da bit svega je dobro se informisite da ne grdim sad nijednu banku ali ovi sto se najvise reklamiraju uglavnom najvise toga sakriju ispod tepiha, nekad u nekim bankama na pocetku aktivacije platite vise ali na kraju kad saberete ustedjecete dok druge banke konstantno neke dodatne troskove pravdaju kroz neke naknade

kod debitne kartice(kartice za bankomat) neke banke naplacuju nakadu odmah po narudzbi iste a druge tek na kraju godine a neke nikako, pitajte i za to, , ona uglavnom traje tri godine i negdje se naplacuje 20-pa sve do 30km,banke to samo razlicito zovu kod nekog je godisnja naknada, kod nekog naknada za aktivaciju il sta vec, takodjer neke banke odmah po otvaranju racuna naplacuju naknadu za zatvaranje racuna ili je skinu po prvom prilivu tako da pitajte i za to

i zaboravih nakandu za vodjenje racuna, takodjer je razlicita u zavisnosti od toga koja ste grupa klijenata od studenata, penzionera itd. nemojte da vas bude stid pitati za sve cijene jer 1km mjesecno*12=12km, a negdje je 3km*12=36 sto je 24km razlike na godisnjem nivou samo za vodjenje racuna. nemojte nuzno nasjedati na pakete usluga koje dolaze uz neki kredit jer u konacnici moze biti da je npr manja stopa za kredit ali vam tu razliku u cijeni banka naplati kroz paket usluga npr negdje vam je stopa 7% i vodjenje racuna 1,5km, a u drugoj banci 5,5% ali vas banka obavezuje da mjesecno placate 5km za paket usluga(vodjenje racuna i sms usluga) koji bi realno u drugoj banci kostali 1,5km vodjenje+2km sms usluga =3,5km i npr kredit na 10 godina platite kroz te naknade razliku u cijeni kamatne stope. tako da napravite sebi kalkulaciju i pitajte za ove stvari jer ih banke uglavnom ostave za kraj kod potpisivanja ugovora kad vama vise nije nidocega i zelite samo da sto prije zavrsite sa svime.

eto ajd zivjeli :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *