|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "bijelo pranje"
26.4.2013 14:33:31   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Tratincica mozes pored brusnice uzeti Pancicev caj za trudnice i djecu. Vidim zene ga hvale za urinarne infekcije i sl.
Nemoj usloske koristiti, redovno se zapiri dole, posusi papirom, mijenjaj ves cesce.

Hvala ti puno. Sad sam bila po apotekama...i niko mi ne da ništa! user posted image Baš sam se naljutila. Dr. mi preko tel.reče da "imam pravo na sekret" ali ako sam se uspaničila da odem nekom drugom na pregled...možda je glupo, ali meni se ne ide nikome. Radije ću pokušati nekim babskim metodama, nego da me čačkaju i daju dijagnoze drugi dr. Nemam crvenila, nemam bolova, ništa, i čekat ću. Valjda neće biti ništa naopaku, majku mu user posted image


Taj caj imas u Lukavici u nekom trznom centru TOM, ima apoteka unutra. Ima negdje i u sarajevu neka apoteka ali ne znam koja. Kazu da je dobar. Ne moze skoditi.

Kazu da je to bijelo pranje normalno, sta znam ukoliko nema mirisai ne svrbi, ako nije bas obilno i sl. Ja ga imam po malo od pocetka.






Ne panicari; ako te ne svrbi, ne pecka i ako nema neugodan miris; onda je sasvim normalan sekret. Kod trudnica je uobicajno da je povecan, i ja ga imam od pocetka user posted image . Radi ovako kako medic napisa i nece ti praviti problem.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: "bijelo pranje"
26.4.2013 14:35:01   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Tratincica mozes pored brusnice uzeti Pancicev caj za trudnice i djecu. Vidim zene ga hvale za urinarne infekcije i sl.
Nemoj usloske koristiti, redovno se zapiri dole, posusi papirom, mijenjaj ves cesce.

Hvala ti puno. Sad sam bila po apotekama...i niko mi ne da ništa! user posted image Baš sam se naljutila. Dr. mi preko tel.reče da "imam pravo na sekret" ali ako sam se uspaničila da odem nekom drugom na pregled...možda je glupo, ali meni se ne ide nikome. Radije ću pokušati nekim babskim metodama, nego da me čačkaju i daju dijagnoze drugi dr. Nemam crvenila, nemam bolova, ništa, i čekat ću. Valjda neće biti ništa naopaku, majku mu user posted image


Taj caj imas u Lukavici u nekom trznom centru TOM, ima apoteka unutra. Ima negdje i u sarajevu neka apoteka ali ne znam koja. Kazu da je dobar. Ne moze skoditi.

Kazu da je to bijelo pranje normalno, sta znam ukoliko nema mirisai ne svrbi, ako nije bas obilno i sl. Ja ga imam po malo od pocetka.





Ma jasno mi je da je normalno,al me pecka od jutros, na granici s bolom, ma ne znam kako da objasnim, ali nije ništa dramatično. Ma sačekat ću koji dan, ako baš bude problema, ići ću na pregled. Ma i ovo sve mi ide na živce...ne može rahat pa džaba. user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: "bijelo pranje"
26.4.2013 15:35:20   
kula
U tom slučaju najbolje je odraditi bris grlića, da se tačno utvrdi o čemu je riječ i da se primijeni prava terapija.
Kao što su rekle i prethodnice, dok ne boli i nema neugodan miris, dobro je....

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: "bijelo pranje"
26.4.2013 17:19:42   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: kula

U tom slučaju najbolje je odraditi bris grlića, da se tačno utvrdi o čemu je riječ i da se primijeni prava terapija.
Kao što su rekle i prethodnice, dok ne boli i nema neugodan miris, dobro je....

Pa gdje da uradim taj bris? Šta sad da radim? Trudnoću vodim na GAK.u,Jezeru, dr. mi na godišnjem još 12 dana....user posted image
Eto hajd samo mi reci gdje da idem privatno, olakšaj mi.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: "bijelo pranje"
27.4.2013 16:31:40   
cipi
Ja vec danima imam svrab, nije stalno prisutan kao kad sam imala jake gljivicne infekcije, ali me svakako brine pogotovo sad kad sam usla u 9.
bila sam kod dr i dao mi polyginax, iskoristila ih i bila par dana rahat i opetuser posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: "bijelo pranje"
27.4.2013 18:07:14   
ena0002

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Šta mislite o ovome? Da li bi se smjelo koristiti u trudnoći?

Liječenje bijeloga pranja žena

Priprema: Uzeti po 40 g lista i cvijeta kunice i kamilice i po 10 g kadulje i lišća koprive. Potom, 4 velike kašike ove mješavine se popare s 1 l ključale vode. Nakon što sve odstoji 10 minuta, procijedi se kroz čistu lanenu krpu ili gazu. Kad se ohladi na temperaturu tijela, ovim čajem se ispire rodnica.

Istovremeno se pije čaj, koji se priprema tako da se 3 velike kašike mješavine od po 25 g cvijeta i lista kunice, trave ive, dubačca, kamilice, kadulje, divljeg mažurana i bijele koprive popare s 1 l ključale vode. Nakon što odstoji cijelu noć poklopljeno, procijedi se i pije umjesto vode u toku dana.

Nisam sigurna da bi se ovo u trudnoci smjelo...narocito za ivu travu. Meni je nekako sve mimo kamilice i brusnice u trudnoci upitno user posted image


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: "bijelo pranje"
27.4.2013 18:10:34   
ena0002

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: kula

U tom slučaju najbolje je odraditi bris grlića, da se tačno utvrdi o čemu je riječ i da se primijeni prava terapija.
Kao što su rekle i prethodnice, dok ne boli i nema neugodan miris, dobro je....

Pa gdje da uradim taj bris? Šta sad da radim? Trudnoću vodim na GAK.u,Jezeru, dr. mi na godišnjem još 12 dana....user posted image
Eto hajd samo mi reci gdje da idem privatno, olakšaj mi.

ako nije bas alarmantno sacekaj svog dr.....a u medjuvremenu pij sto vise brusnice i probj ovaj Pancicev caj za trudnice i dojilje...mozda malo da se i kamilicom operes


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: "bijelo pranje"
27.4.2013 19:27:12   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ena0002


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: kula

U tom slučaju najbolje je odraditi bris grlića, da se tačno utvrdi o čemu je riječ i da se primijeni prava terapija.
Kao što su rekle i prethodnice, dok ne boli i nema neugodan miris, dobro je....

Pa gdje da uradim taj bris? Šta sad da radim? Trudnoću vodim na GAK.u,Jezeru, dr. mi na godišnjem još 12 dana....user posted image
Eto hajd samo mi reci gdje da idem privatno, olakšaj mi.

ako nije bas alarmantno sacekaj svog dr.....a u medjuvremenu pij sto vise brusnice i probj ovaj Pancicev caj za trudnice i dojilje...mozda malo da se i kamilicom operes


Evo da kažem šta sam uradila, napravila ovaj gore čaj jučer i namazala nevenovom kremom, jutros user posted image skroz druga priča, i po preporuci kolegice jutros napravim čaj od hrastove kore, njime ispirala cijeli dan i sad sam super! Naručila sam se kod druge dr.da uradim briseve i sve ostale potrebne preglede i analize u utorak, pa ćemo da vidimo. user posted image Hvala ti na savjetu, veliki pozdrav!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: "bijelo pranje"
4.5.2013 14:47:05   
tratinčicaa
Opet ja na ovoj temi :/
Na terapiji sam CANESTEN 3 preko dana...i imam još jednu tabletu...al mi se sada javio žuti sekret user posted image jooj prosto da izludim od njega više!
Da li možda ima neke veze s virozom, proteklih par dana sam bila užasno bolesna?!
user posted image user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: "bijelo pranje"
4.5.2013 15:53:46   
ada_

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Opet ja na ovoj temi :/
Na terapiji sam CANESTEN 3 preko dana...i imam još jednu tabletu...al mi se sada javio žuti sekret user posted image jooj prosto da izludim od njega više!
Da li možda ima neke veze s virozom, proteklih par dana sam bila užasno bolesna?!
user posted image user posted image


ne panici bezveze normalno je da imas sad pojacan iscjedak jer canesten se istopi i zajedno sa onim unutra ide van,jel te svrbi ili boli ili je samo taj iscjedak?smanji slatko i izbaci uloske ako ih koristis i smiri se,sad je i toplije vrijeme vise se znojimo i normalno je da ponekad pecka i imas iscjedak....

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: "bijelo pranje"
4.5.2013 20:39:12   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Opet ja na ovoj temi :/
Na terapiji sam CANESTEN 3 preko dana...i imam još jednu tabletu...al mi se sada javio žuti sekret user posted image jooj prosto da izludim od njega više!
Da li možda ima neke veze s virozom, proteklih par dana sam bila užasno bolesna?!
user posted image user posted image


ne panici bezveze normalno je da imas sad pojacan iscjedak jer canesten se istopi i zajedno sa onim unutra ide van,jel te svrbi ili boli ili je samo taj iscjedak?smanji slatko i izbaci uloske ako ih koristis i smiri se,sad je i toplije vrijeme vise se znojimo i normalno je da ponekad pecka i imas iscjedak....

ovo prvo mi jako lijepo zvuči user posted image napade ti mene user posted image ne svrbi, ne peče...ništa! slatko ne jedem nikako user posted image ma ja naprosto imam fobiju od onog osjećaja kad nešto dole...curi...kad je mokro...jer sam daavno imala spontani i jednostavno se prestravim od tog osjećaja user posted image ne mogu sebi pomoći. idem ja tabletu da spakujem na mjesto, pa urin ponovit za koji dan. uhh valja sve ovo predeverati do oktobra aBd ....

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: "bijelo pranje"
4.5.2013 23:05:14   
ada_

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Opet ja na ovoj temi :/
Na terapiji sam CANESTEN 3 preko dana...i imam još jednu tabletu...al mi se sada javio žuti sekret user posted image jooj prosto da izludim od njega više!
Da li možda ima neke veze s virozom, proteklih par dana sam bila užasno bolesna?!
user posted image user posted image


ne panici bezveze normalno je da imas sad pojacan iscjedak jer canesten se istopi i zajedno sa onim unutra ide van,jel te svrbi ili boli ili je samo taj iscjedak?smanji slatko i izbaci uloske ako ih koristis i smiri se,sad je i toplije vrijeme vise se znojimo i normalno je da ponekad pecka i imas iscjedak....

ovo prvo mi jako lijepo zvuči user posted image napade ti mene user posted image ne svrbi, ne peče...ništa! slatko ne jedem nikako user posted image ma ja naprosto imam fobiju od onog osjećaja kad nešto dole...curi...kad je mokro...jer sam daavno imala spontani i jednostavno se prestravim od tog osjećaja user posted image ne mogu sebi pomoći. idem ja tabletu da spakujem na mjesto, pa urin ponovit za koji dan. uhh valja sve ovo predeverati do oktobra aBd ....

user posted image user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: "bijelo pranje"
26.1.2015 14:02:49   
Ellica95
Ja sam u četvrtom mjesecu trudnoće,imala sam u urinu ešerihiju pila sam antibiotik koji je za nijansu ublazio to,imam također bijelo pranje od početka trudnoće ali je to normalno ako nema neki miris,i ako je bijele boje,radi preventive ginekolog mi je dao vaginalete na bazi kantariona i nevena....Imam ga i dalje ali u normalnim količinama :) Moj savjet je ne pijte nikakve tablete samo cajeve brusnicu i uvin...I poslije odlaska u wc perite se toplom vodom i sodom radi 1000% user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: "bijelo pranje"
21.6.2017 20:11:45   
Sindi operta
Zdravo ja sam imala taj problem prije trudnoce isla sam ginekologu i radila papa test isto mi je sve bilo kao i kod tb.Par puta mi je propisivala vaginalne jedne te iste i nista od toga.Ali nesmijes to koristit u trudnoci.Na kraju dosadilo mi je hodat pa sam potrazila savjet od stari zena.I dobila sam caj od macine trave popila sam jednu solju smo.Onda mi je rosica rekla da uzmem jestivo ulje,ja sam koristila i maslinovo,pa da navece stavljam na gazu i na ulozak i da privijem.Tako sam radila par puta.Pa sam onda i u dani stavljala.Onda kada odem u vc znala sam namazat nako jer sam imala jaku upalu,svrbez da izvines i neugodan miris i pecenje.Kada sam to uradila fala bogu ostala sam trudna i nemam problem sa tim vise.Lijep pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: "bijelo pranje"
21.6.2017 21:09:02   
Galicia
Kakvoj Dani si stavljala svoje vaginalete? Nije mi jasno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Sindi operta)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: "bijelo pranje"
21.6.2017 21:51:31   
Sindi operta
Nekontan sta si napisala

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: "bijelo pranje"
21.6.2017 23:18:57   
Galicia
U Dani stavljala?
Sta ona na to?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Sindi operta)
Neposredna veza do poruke: 242
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *