|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djete odbija da zvace hranu...
23.5.2016 20:48:36   
Vanja88
Dobar dan mame...
kao sto naslov sam kaze,moje djete od 17,5mjeseci nece da zvace...uvjek je imao veliki refleks za povracanje i kad je bio manji i bilo vrijeme da se jedu komadici ja sam grijesila i pasirala jer sam se bojala da sene udavi, znao je skroz da se zAcrveni i place i pljuje ...i ja pasiraj blendaj samo da bi on jeo i eto sad smo dosli na to da on nece da zvace. Trpa hranu u obraze i sve to pljune... nece sam da se hrani,nikad svoju flasicu nije drzao a ni sad nece...uvjek razmisljam sta da dam od hrane da njemu bude lakse, uvjek posebno njemu nesto, davi se i sad na obicnim stvarima npr jogurticu,pudingu .. sve se bojim da nema mozda neki problem ne razvijenih misica,jezik,krajnici...kad god to muzu spomenem i iznesem svinu brigu njemu on mene bukvalno napadne,s njegovim a vidi kako smoki hoce,plazmu...itd . Pedijatar je rekao da je mozda problem tekstura hrane i da ce duze trebati da se navikne ali mene neki instinkt vuce da sto duze cekam bice veci i bice gore....user posted image

Da li neko ima iskustva ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Djete odbija da zvace hranu...
18.9.2020 9:18:03   
nellshelby

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Dobar dan mame...
kao sto naslov sam kaze,moje djete od 17,5mjeseci nece da zvace...uvjek je imao veliki refleks za povracanje i kad je bio manji i bilo vrijeme da se jedu komadici ja sam grijesila i pasirala jer sam se bojala da sene udavi, znao je skroz da se zAcrveni i place i pljuje ...i ja pasiraj blendaj samo da bi on jeo i eto sad smo dosli na to da on nece da zvace. Trpa hranu u obraze i sve to pljune... nece sam da se hrani,nikad svoju flasicu nije drzao a ni sad nece...uvjek razmisljam sta da dam od hrane da njemu bude lakse, uvjek posebno njemu nesto, davi se i sad na obicnim stvarima npr jogurticu,pudingu .. sve se bojim da nema mozda neki problem ne razvijenih misica,jezik,krajnici...kad god to muzu spomenem i iznesem svinu brigu njemu on mene bukvalno napadne,s njegovim a vidi kako smoki hoce,plazmu...itd . Pedijatar je rekao da je mozda problem tekstura hrane i da ce duze trebati da se navikne ali mene neki instinkt vuce da sto duze cekam bice veci i bice gore....user posted image
steamdb
Da li neko ima iskustva ?


Ovako je bilo i s mojim blizancima, samo je braco dobro jeo i žvakao s preprepunim ustima (siroče si je ručicom držao usta da mu ne ispadne višak van, ali uvijek je progutao) a seki smo morali miksati sve do četvrte godine.
Nije stvar loše navike. Imala sam dojam da je njeno grlo usko (glupo zvuči, znam; ali kad je porasla i ti su se razmjeri ispravili). Na svaki kruti komad hrane se davila. I onda je odjednom prestalo. Sreća da nije išla u vrtić do predškolske dobi, pa nisam imala problem koji ti imaš još i s vrtićem.
Ne možeš ga naviknuti, niti naučiti, niti prisiliti da žvače. Nemoj se živcirati jer to djetetu samo šteti i stvara odbojan stav prema rješenju problema. Prihvati problem kakav jest. Hrani dijete kod kuće kako ono to hoće. A u vrtiću bi puno pomoglo kad tete ne bi isticale pred njime i drugom djecom taj problem. Ovako, čim maleni primi žlicu u ruke, već ima tremu.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Djete odbija da zvace hranu...
18.9.2020 21:29:22   
Visnja RR
nellshelby dobrodošla na RR user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nellshelby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Djete odbija da zvace hranu...
7.4.2021 10:07:29   
mairedew
...

< Poruku je uredio mairedew -- 7.4.2021 10:08:29 >

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djete odbija da zvace hranu...
28.8.2023 10:55:47   
Butineve

IZVORNA PORUKA: nellshelby


IZVORNA PORUKA: Vanja88

Dobar dan mame...
kao sto naslov sam kaze,moje djete od 17,5mjeseci nece da zvace...uvjek je imao veliki refleks za povracanje i kad je bio manji i bilo vrijeme da se jedu komadici ja sam grijesila i pasirala jer sam se bojala da sene udavi, znao je skroz da se zAcrveni i place i pljuje ...i ja pasiraj blendaj samo da bi on jeo i eto sad smo dosli na to da on nece da zvace. Trpa hranu u obraze i sve to pljune... nece sam da se hrani,nikad svoju flasicu nije drzao a ni sad nece...uvjek razmisljam sta da dam od hrane da njemu bude lakse, uvjek posebno njemu nesto, davi se i sad na obicnim stvarima npr jogurticu,pudingu .. sve se bojim da nema mozda neki problem ne razvijenih misica,jezik,krajnici...kad god to muzu spomenem i iznesem svinu brigu njemu on mene bukvalno napadne,s njegovim a vidi kako smoki hoce,plazmu...itd . Pedijatar je rekao da je mozda problem tekstura hrane i da ce duze trebati da se navikne ali mene neki instinkt vuce da sto duze cekam bice veci i bice gore....user posted image
geometry dash online
Da li neko ima iskustva ?


Ovako je bilo i s mojim blizancima, samo je braco dobro jeo i žvakao s preprepunim ustima (siroče si je ručicom držao usta da mu ne ispadne višak van, ali uvijek je progutao) a seki smo morali miksati sve do četvrte godine.
Nije stvar loše navike. Imala sam dojam da je njeno grlo usko (glupo zvuči, znam; ali kad je porasla i ti su se razmjeri ispravili). Na svaki kruti komad hrane se davila. I onda je odjednom prestalo. Sreća da nije išla u vrtić do predškolske dobi, pa nisam imala problem koji ti imaš još i s vrtićem.
Ne možeš ga naviknuti, niti naučiti, niti prisiliti da žvače. Nemoj se živcirati jer to djetetu samo šteti i stvara odbojan stav prema rješenju problema. Prihvati problem kakav jest. Hrani dijete kod kuće kako ono to hoće. A u vrtiću bi puno pomoglo kad tete ne bi isticale pred njime i drugom djecom taj problem. Ovako, čim maleni primi žlicu u ruke, već ima tremu.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nellshelby)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *