|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.2.2016 7:52:48   
niki83

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ja dosla da vidim sta ima user posted image

user posted image user posted image
Generacija, generacija..

_____________________________

N&N

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.2.2016 8:53:40   
Bambi09
Evo i ja opet samo da se prijavim user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.2.2016 7:21:52   
almondray

IZVORNA PORUKA: niki83

Evo me na ovoj temi ponovo nakon 4.5god...taman kolika mi je razlika izmedju djece user posted image
Sreca pa pronadjoh svoje postove od ranije..inace bih ostala u ubjedjenju da nam je ovo dijete gore od prvog..user posted image
Koliko tvrdoglavosti..koliko ispitivanja nasih granica..ama da sjednes i places user posted image ali sam se ismijala na kraju zajedno s mm..kad smo se ustvari podsjetili da nam je i cura bila takva..pa ono ima nade i za ovog malca! user posted image

user posted image u pravu si,sve što se ne zapiše ,kao da se nije desilouser posted image
Ja sve mislim da će me preskočiti,kad vidim najmanji udara glavom od pod i urla...toliko o poštediuser posted image
Bože daj mi snage i zdravlj da izdržim dok pubertet nije došaouser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.2.2016 9:49:55   
niki83
Hej, almond..malo ti je ostalo do puberteta..pozuri se user posted image
Evo da pohvalim decka..unazad dva dana se opet vratio u normalu..prenose ima user posted image user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.3.2016 10:51:28   
Maya_K
I kod nas je stanje užasno. Redovno odbrojavam u sebi i saburam, a on na sve samo vrišti i plače i dere se user posted image , ja stvrano nemam više snage. Još mi mm bio na putu 15 dana, ja sam poludila s njim. Tačno mi imunitet pao od njegove vriske user posted image
A to što velikog brata udara, to je posebna priča. Prolazi pored njega i iz čista mira ga zvekne, ne bira sredstva, da li to bila njegova rukica, igraška koju ima u ruci , ili bilo šta drugo, užas.
A kad ovaj bježi mali za njim sve dignute rukice ide i tersa što ga ne može stići user posted image Nekad je simpatično, ali samo nekad user posted image
Niki, ananas, almond- generacijo, vidim i kod vas opsadno stanje user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.3.2016 20:39:25   
ananas_ze
Dajte konkretne primjere, S slusa user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Faze dvogodišnjaka
3.3.2016 21:40:47   
niki83
Mayo..mozda te utjesim kad kazem da se nas N popravio user posted image ..trenutno je dobar, mashallah..ne urekao se user posted image . Prebacen je i u vrticu u stariju jaslicku grupu..gdje su djeca barem po nekoliko mj.starija od njega..pa i po godinu dana..i tamo je vec mjesec dana..osjetna je razlika..oponasa njih, ljepse izgovara rijeci, igra se dosta intenzivnije..i tako..da ga ne hvalim mnogo..znam da sve ide u krug user posted image opet cu da ga kudim user posted image
Ali neka su zivi..zdravi i veseli user posted image
I da, ne znam kakvi su vasi..mi smo sve uspjeli ukinuti..dojenje..pelenu..odvajanje u sobu njihovu..samo mu cuclu navecer ne mogu ukinuti..inekako do pola noci izdrzi..ali od ranih jutarnjih sati nastaje drama ako mu ne dam..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.3.2016 13:32:31   
niki83
Izbacili smo i cuclu user posted image
Moj skoro pa dvogodisnjak se dobro drzi user posted image nije nervozan..nocu se budi po 2-3 puta..ali podnosljiv je user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.3.2016 20:18:12   
ananas_ze
u pelenama
doji
cuce nemamo,nit smo ju kad imaliuser posted image
fond rijeci nije na zavidnom nivou,prica al ga ne razumijem, hoce ponoviti neku rijec kad je raspolozen, dodji ovamo, daj mi, uvijek govori kao frazu skupa user posted image
u vrtic aBd od ponedjeljka user posted image

motorika nam je puno razvijenija od govora, tako da se ne brinem mnogo user posted image




_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.3.2016 8:45:14   
niki83
S u vrtic krece?! user posted image Zelimo mu mnogo lijepih i veselih trenutaka user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.3.2016 10:47:26   
Maya_K
Ananas, sretno drugaru u vrtiću, sa što manje virusa da prebrodi prilagođavanje user posted image

Ah te faze, trenutna nam je da bacamo sve što nam se nađe pri ruci. Nije bitno šta je ni gdje će odletjeti user posted image
Za ugaonom sedmično izvadim gomilu igračaka, odjeće, olovki, flomastera itd...
Ne znam kad će ga ovo proći ali ludim polagano user posted image
I da, počeli su strahovi. Odjednom, ničim izazvan trči i govori "pepade, pepade" (prepade me). Baš nije nimalo prijatno,ali tako je bilo i kod starijeg i sve je to normalno.
Ima fin fond riječi, možemo ga fino razumjeti, samo je mala ljenguzica, kad se ne može negdje popeti, odmah zove brata u pomoć, neće da se potrudi. I kad se umori, on zalegne na pod dok ne odmori, taj ne ustaje. To mi je baš novo, zato jer stariji nikad nije bio umoran, i ne dao Bog da malo legne i odmori se, tako ni dan danas.

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.3.2016 13:06:01   
niki83
Mayo..nije ljencuga..dijete samo zna za sebe i svoje potrebeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.3.2016 13:23:35   
vedada
Ne znam jel na ovoj temi pripadamo, uglavnom maslac ima 14 mjeseci i budu se po noći stalno, doji nekoliko puta, pa onda nekad ustane, sjedne, plaće, baca se. Spava sa mnom jer ne mogu ustsjat stalno. Trenutni je prehladen, al inače ne može duže od 3 sata na vece prespavati. Dudu koristi sl opet?

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Faze dvogodišnjaka
17.3.2016 9:05:03   
Bambi09
Sve je to normala.
Moj Mini bacio cuclu oko prvog rodjendana, samo mu se zgadila. Isto tako flasicu za sok nece ni da pomirise, nego momak pije iz case.
Sto se tice vriske, vjerujte da nekad kad vrisne imam osjecaj da mi bubnjici pucaju u usima. To su takvi tonovi Boze dragi... user posted image
Ne svadja se sa bratom i sekom, ali kad ga puno gnjave zna uzvratiti. Neku noc Nane ga je gnjavio i dirao i ovaj ga ujeo za ruku. Ko biva ako ti ne mogu nista drugo mogu te ujesti.
Lijen je sto se tice price, ali sve razumije. A zna i da nas iznenadi, dosao nam moj rodjak sa porodicom na kahvu i oni imaju malu bebu zove se Esma. Ja joj prisla i tepam Eeesssmaaaaaaa, a on iza mene EEEESSSAAAAA!!!
Kad hoce vode, pridje sudoperi digne ruku i vristi. Ja mu kazem hajde reci daj vode, kaze necu i smije se... Mafijozo.
Olovka i flomasteri su na meti i pisanje po zidu user posted image
Sto se tice pelene, jos i ne pomisljam da skidam, ali poceo je sam da pokazuje kad sta obavlja. Ako je mala nuzda drzi se naprijed, a ako je velika pozadi. Ja ga pitam jesi li se usr...? On odgovara jesss user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Faze dvogodišnjaka
20.3.2016 21:06:36   
ananas_ze
hvala niki, mayo
vec kasljemo, al makar ne placeuser posted image
puno je bolji ako je duze u vrticu pa tamo i spava i jede user posted image
fond rijeci, ne znam, on kaze nesto, lijepo ga razumijem ali kad hoce i Bog zna kad ce tu rijec opet ponoviti, i nemam pojma sta da mislim o tome, valjda je ok
histerise samo kad je pospan
ne prihvata da nesto ne moze kako je on zamislio user posted image
i eto ako mi jos sta na um padne ja budem napisala user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Faze dvogodišnjaka
30.5.2017 23:55:17   
bejbibi
Da malo dignem temu :)

Imam curicu koja je u martu napunila 2g ...ne znam odakle da pocnem sa pisanjem njenih belaja,ispada,neposlusnosti i sta sve ne user posted image nesto mi se cini da mi prvo dijete nije bilo ovakvo ...ova je prevazisla sve mjerwuser posted image nista ne slusa sta joj se kaze ,samo kontru ubaci ...znaci ja kad kazem "nemoj" ona kaze "hocu" i hinjski se smijeuser posted image vwcinom mi je to simpaticno sve al nekad me izludjuje 😇
Pored onih "nomalnih " faza dvogodisnjaka ( saranje po zidovima,proljevanje,penjanje svugdje) ona ima i ovo sto sam navela .....znaci,uopste me ne registruje kad joj se obracam
Pogotovo je postala nepodnoaljiva kad smo dobili mladjeg bracu ,prije skoro 3mj sada....vjerovatno tako ispoljava ljubomoru jer bebaca ne dira previae ,ljubi ona njega,grli al ne udara ..izgnjavi ga dobrouser posted image naravno ja pokusavamm svima posvetiti istu paznju al viae sam fizicki vezana za bebca logicno,dojenje,peesvlacenjw ,itd...

Jesu li i vasi dvogodisnjaci ovakvi ????

Moram priznati da primjecujem na sebi da njoj vise dopustam neke stvari u ovom uzrastu nego sto sam starijem braci dopustala... ( primjer: gledanje nekih glupih youtibe videa sto braci nisam nikad dopustila..i stosta nesto)
Mozda nemam sada toliko vremena da se svakom od njih detaljno posvetim sad kad su trojwuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Faze dvogodišnjaka
31.5.2017 7:32:17   
ninuska
Pa ni moj nije nista bolji. S tim da on zna reci par rijeci. Al nista od njega ne mozemo. Ovaj opet samo place :). Za svaku sitnicu.
I ja imam osjecaj da vise dopustam njeđu nego sto dam curi. Al mislim da je to iz razloga sto imamo vise obaveza pa covjek da bi par minuta bio miran pusti :)

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.6.2017 10:33:30   
Sunašce2015
Evo napad bijesa ( valjanje po podu) , pokusavam da ga ignorisem, onda prestane da se valja i sam dodje. Radi kolut na prijed, poceo je hodat po prstima i to vidim pokusava da skoci ono klimne na prstima user posted image , sta je jos poceo da radi...uzima djeci igracke

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.6.2017 11:04:36   
salmy

IZVORNA PORUKA: salmy

Evo i nas na ovoj temiuser posted image
Ja otisla  da uspavam momka,i lezimo mi tako kaze on:Idi mama na cunaj(racunar)a tajooooooo dođi upavaj AHanauser posted image user posted image
Ja ne znam jesul faze?dvofazna..trofazna,ali moje djete mene totalno ignorise kad je tajo tuuser posted image user posted image
A "baska" sto psujeuser posted image  najnovija psovka:ebote mama kujacuser posted image  

Hahaha o Boze dragi...user posted image user posted image ovo je super

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.6.2017 11:07:11   
Sunašce2015
Zar dvogodisnjaci sklope recenicu od tri rijeci? user posted image

ja kad ovo procitam mene depresija drmne

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.6.2017 13:23:28   
vedada
bejbi evo i mene. sve identićno. uzasno nemiran, ne slusa, ne mogu mu objasnit da nesto ne moze. ako kazem da ne moze vani sam side niz stepenice i otvara vrata, znaci kmoram zakljućat dnevnu da ne izade jer mu ne mogu objasnit. moj ima 2g i 5 mjeseci, a ne zeli trazit tutu, pitam ga hoces li tražit kaze on neću.
Savrseno sklapa recenice i zna sta hoce, al nece da poslusa. bacanje valjanje po podu to vec dugo radi.
A da vise popustam nego starijoj to sigurno.

A gdje tema za petogodisnjake.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Faze dvogodišnjaka
1.6.2017 16:36:51   
Sunašce2015
Nema da ne slusa, makar pod cijenu batina... Zna sta znaci ne i ne moze.

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 847
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 33 [34]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *