|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
4.8.2011 10:43:20   
Esperanca
Drage moje mene zanima koliko cesto idete na ginekoloske preglede u trudnoci. naime, cula sam da cesti pregledi nisu dobri za bebu pogotovu na pocetku.


_____________________________

"Bog od nas ne trazi da uspijemo, samo da pokusamo!"
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
4.8.2011 16:25:35   
Alma_27
je li to nova trudnica? :) cestitam!

ako je sve u redu, ide se svake 4 sedmice do navrsenih sedam mjeseci pa onda na tri sedmice pa na dvije i u 39 i 40 sedmici po jednom. ako predjes termin (kao ja u prvoj trudnoci :D), ides svaki dan na pregled.

ako dr. predlozi da cesce dolazis jedno vrijeme, vjerovatno ima razlog user posted image

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
4.8.2011 18:06:55   
Esperanca
Da nova trudnica user posted image Hvala na tako iscrpnom odgovoru.
Jesi li ti isla privatno ili u DZ? ja idem privatno i pregled je jako skup tako da ako budem isla cesce od jednom mjesecno uuuuuuuu user posted image

_____________________________

"Bog od nas ne trazi da uspijemo, samo da pokusamo!"

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
5.8.2011 1:24:33   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Esperanca

Da nova trudnica user posted image Hvala na tako iscrpnom odgovoru.
Jesi li ti isla privatno ili u DZ? ja idem privatno i pregled je jako skup tako da ako budem isla cesce od jednom mjesecno uuuuuuuu user posted image


Moraš li ići privatno?
Mislim, ako imaš varijantu sa DZ, odlazi i tamo na preglede, tako da te "ne zaboli novčanik" kada bude trebalo ići češće.
A druga stvar - dotori ne zakazuju preglede na štetu trudnica i beba, tako da ti savjetujem da se ne obazireš na te priče. I, naravno, želim ti lijepu trudnoću!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
5.8.2011 9:18:51   
Zlaatna
I ja idem privatno, jos nisam otisla u DZ, jednostavno ne znam gdje otici.user posted image user posted image user posted image
Na samom pocetku trudnoce sam prokrvarila pa je kontrola bila svakih 15 dana, a zadnja dva puta je u razmaku od mjesec dana. Nadam se da ce tako i ostati user posted image


_____________________________

Cudno je kako je malo potrebno da budemo sretni i jos cudnije kako cesto bas to malo nedostaje...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
5.8.2011 10:43:47   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Esperanca

Da nova trudnica user posted image Hvala na tako iscrpnom odgovoru.
Jesi li ti isla privatno ili u DZ? ja idem privatno i pregled je jako skup tako da ako budem isla cesce od jednom mjesecno uuuuuuuu user posted image



moj doktor radi i privatno i u DZ. uglavnom idem u DZ ali sam npr., 4D ultrazvuk u 13 sedmici radila privatno jer u DZ nemaju bas takav aparat (mada i u DZ rade fetalni skrining u 13/14 sedmici)...

prvu trudnocu sam odlazila u njegovu privatnu ordinaciju iako je bilo malo cesce nego sad jer sam imala malih problema sa ranijim otvaranjem (u trecem tromjesecju).

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
5.8.2011 15:40:10   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Esperanca

Drage moje mene zanima koliko cesto idete na ginekoloske preglede u trudnoci. naime, cula sam da cesti pregledi nisu dobri za bebu pogotovu na pocetku.


do 28 sedmice svaki mejsec od 28 do kraja svako 2 sedmice


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
25.12.2013 11:25:34   
Merylin
Drage moje, ja sam u 33 sedmici, jučer sam zadnji put bila na kontroli i sve hB ok.
Doktorica mi je rekla da se vidimo oko 15og januara, tada ću biti u 36oj sedmici. Zanima me koliko često ste vi u ovom periodu trudnoće išle ginekologu, jer sam čitala da od 32 sedmice treba ići malo češće...

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
25.12.2013 12:13:08   
Vanne
Ja idem svake sedmice jer mi je trudnoca rizicna,i svaki put radim uzv,sad koliko je to stetno...sta cu nuzda je...
Moja drugarica kojoj je trudnoca ok ide jednom mjesecno...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
25.12.2013 12:19:35   
Merylin
Ja sam od 22 sedmice išla svake dvije sedmice zbog kontrakcija i skraćenog grlića, sad je to sve ok i pod kontrolom. Onda je posteljica počela prerano da sazrijeva, sad je na drugom stepenu, ali beba se normalno razvija, protoci su dobri, kaže doktorica sve školski. Mene jedino malo brine ta posteljica i da li bi trebala ići češće na kontrolu s obzirom na situaciju...

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
25.12.2013 12:57:25   
shej
Od 32. idem svake 3 sedmice, pa cemo vidjeti kako dalje... Merylin mislim da ne treba da se brines ako je doktorica rekla da je sve u redu.. Znam da su protoci mnogo bitniji od starenja posteljice, i meni isto brzo stari ali je dok. rekao da se ne brinem dok su protoci svi u redu.. user posted image

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko cesto idete na ginekoloske preglede?
27.12.2013 16:19:12   
bamblbi
Do 35 sedmice išla svake 3 sedmice, onda nakon 15 dana,
a sada do kraja svakih 7 user posted image
Trenutno sam 37 punih user posted image

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *