|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zausnjaci u trudnoci
4.4.2010 16:18:08   
scgracke
Trudnoca je 4 mesec i postoji mogucnost da sam sam dosla u kontakt sa dettom koje ima zauske? Da li to moze biti problem i koliki? Plz. sto pre nek mi neko odgovori!

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.4.2010 0:36:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: SOS
4.4.2010 21:03:29   
marny
Zaražena osoba je zarazna za druge oko sebe u zadnjim danima inkubacije, što znači da je ta ista osoba infektivna nekih 2-3 dana prije javljanja osipa, virus se tada nalazi na sluznici dišnog sustava te se uglavnom prenosi kapljičnim putem.
Inkubacija je nekih 15-tak dana.Dakle, oduzmi i zbroji od sveg ovog i zaključi kolika je mogućnost da si pobrala klicu.

(odgovor članu scgracke)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: SOS
4.4.2010 21:28:04   
marny
pardon, ovo se odnosi na varičele/vodene kozice šta sam napisala, za zaušnjake ne znam.

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 3
   Zausnjaci u trudnoci
4.4.2010 21:54:18   
emy24
nazalost ako nisi bolovala postoji VELIKA mogucnost da ih i ti dobijes,kod mene muz ima 27 godina i nije bolovao ospice kad je bio mali i kad je nas sin dobio ospice prvo je dobio muz pa djever...sretno drzim fige da ih ne dobijes

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.4.2010 0:36:42 >


_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zausnjaci u trudnoci
5.4.2010 8:53:27   
/MMK/
Mislim da se mogu izvaditi antitijela da se vidi da li se bolest nekad imala ili je nB trenutna. Javi se stručnoj osobi u svakom slučaju i ja sam kao i svi više upućena u vodene ospice/kozice/varičele. Mislim da je dobro što si u drugom tromjesječju.
Sretno draga


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zausnjaci u trudnoci
6.4.2010 0:31:01   
scgracke
Hvala mnogo na pomoci! Mali je bio danas privatno kod lekara i vadio krv i utvrdjeno je da nisu zausci nego mononukleoza. Mi smo posumnjali prvo na zauske jer mu je bilo nateceno na vratu ispod usiju... Inace mononukleoza je nesto virusno. Doktor je rekao da moze da traje od 2 nedelje do 2 meseca. Osoba koja boluje ne sme se mnogo kretati zamarati, treba mnogo da miruje.

Nadam se da ona nije opasna za trudnice i u svakom slucaju da je necu dobiti.
Hvala mnogo mnogo na pomoci!


(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *