|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vrtoglavica
20.2.2008 10:46:49   
bšimunić
Ej cure imam jedno pitanje u 4 sam mj. trudnoće i nekako me već dva dana mući lagana vrtoglavica. Dosta sam umorna i samo bi spavala. Ovo za spavanje mi je jasno, ali me mući vrtoglavica dali je to znak za nešto loše.user posted image

Voljela bi da mi odgovorite što prije. Ne znam dali da zovem ginekologa pa da njega pitam nešto o tome.POMOĆ!!!! HVALA!!!user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 10:51:40   
Okarica
Kakva ti je krv? Možda imaš manjak željeza. I ja sam često umorna i boli me glava. Nalazi krvi mi nisu dobri. Anemična sam, željezo mi je 8 a donja granica za žene je 12. Sad ću vidjeti šta dalje.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 10:52:28   
Okarica
Zaboravila sam reći da su vrtoglavice česte kod anemije.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 11:01:13   
bšimunić
Do sad nisam uopće imala vrtoglavice i krvna slika mi je bila dobra. Sada ne znam jer nisam vadila krv ali mislim da bi trebala. Hvala.

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 11:01:16   
travnicanka
Da,provjeri krvnu sliku,trudnoca je veliki stres za organizam pa jako cesto se javi anemija,dijabetes visok krvni pritisak u trudnoci...nista zabrinjavajuce dobijes terapiju i sve bude ok,poslije poroda sve se regulise i vrati na normalu.



Hej Aida kako si mi ti nisam te odavno vidjela na forumu???
pusica tebi i bebici......jeli se zaokruzio stomacic?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 11:05:58   
Okarica
Ćao Alma,
hvala na pitanju. Stomačić se još ne vidi, kontam još  je rano. U 12. sam sedmici. Danas idem na pregled, gledat će nuhalni nabor, pa me malo strah. Kao što vidiš nalazi mi nisu baš sjajni, pa ćemo vidjeti šta će mi još dati da pijem. Kako ste ti i tvoji pačići? Puno te pozdravljam user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 11:14:11   
travnicanka
Ma nemoj se sekirati zeljezo u trudnoci kod vecine trudnica padne,vjerovatno ce ti dati tablete koje nadomjeste dnevnu potrebu,ma nista strasno....probaj hranom unositi zeljezo i pij dosta vitamina c u kombinaciji sa takvom hranom.Ti to vjerujem da znas....nemoj se sekirati svaki pregled je neugodan na svoj nacin ali ti nemas razloga za brigu zdrava si,mlada i sve ce biti ok.
Razumijem te u potpunosti,strahovi u trudnoci su uzasni mislim da vecinu zena izludjuju....a to je valjda jedna od faza trudnoce.....proci ce vidjet ces.
Moji pacici su relativno dobro...borimo se.
Pozdravi Sanju i cuvaj se.....javi kako je pregled prosao.
PUSSSSS!!!!!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 11:36:09   
ElmaB
Ne sekiraj!!! Vjerovatno ti je malo losija krvana slika, sto je u trudnoci normalna pojava. Ja sam vec danima veoma lose, a u 29. sam sedmici i nosim dvojkeuser posted image user posted image . Bebe su mi povukle svo zeljezo i kompletna krvna slika mi je oslabila, bez obzira na terapiju. Zato, nemoj se previse brinuti, nego uradi rutinski nalaz krvi. A, sto se spavanja tice, to ne mora imati veze sa anemijom, nego sve smo mi trudnice, posebno na pocetku i umorne i pospane.
 
Cuvaj se!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 11:59:18   
sanja.sa
meni su nalzi dobri, ali imam ponekada vrtoglavice! i ja sam usla u 4. mjesec, jos uvijek imam mucnine koje mi ne dozvoljavaju da pojedem nista slatko! tako da mislim da je to od manjka secera...
jedva cekam da mucnine prodju pa da pojedem jedne palacinke sa nutelomuser posted image , da vidite kako ih samo sanjivo gledam, a ne smijem da jedemuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 12:00:21   
bšimunić
Hvala ElmaB mislim da ću napraviti krvnu sliku pa ću onda sve znati.
Hvala.Pa, Pa.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 12:20:00   
bšimunić
Za sve buduće mama evo sada sam zvala svoga ginekologa i rekao mi je da nemam potrebe raditi krvnu sliku rad vrtoglavice nega da se pokušavam lakše dizati iz ležečeg i sjedečeg položaja da mi je tlak očito nizak i da ako hoću mogu popiti kavu da mi malo podigne tlak. Boraviti više na sviježem zraku a manje biti u zagušljivim prostorima, te da je to sve u granici normalnog stanja za trudnice.

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 19:16:32   
kana
probaj sa FERSAN FORTE.Te su tabletice povoljne u trundnoci ,ginek. mi ih svaki put preporucuje ali ja ih sve ispovraca jer valjda imam visak zeljezauser posted image
tebi sretno

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 19:42:26   
amia
Ma i ja sam imala te vrtoglavice u sestom mjesecu trudnoce.
Nisu bas ugodne. user posted image
Meni su prvo krenule ujutro. Kad sam se budila i dizala glavu tako sam padala nazad  na jastuk i bas me bilo strah ti momenata  i tog crnila oko sebe.
Kod mene je krv bila u redu ali je tlak bio nizak.
Trajalo je skoro mjesec dana i proslo. I ja sam dobila savjete oko ustajanja i boravka sto vise na svjezem zraku.
Eto ja kao iskusna kazem ti procice to i bices dobro user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vrtoglavica
20.2.2008 22:42:41   
Ines
Lijep pozdrav
 
Pa ovako ja sam do nedavno imala vrtoglavicu i u trudnoci i poslje nj,bila sam na svim pretragama kod doktora...Malo krvna sam,manjak zeljeza,preporucili su mi da se bavim sportom ,da pijem vino crno ali domace i naravno mrkvice da jedem kao zekouser posted image user posted image user posted image .Dok sam bila trudna imala sam vrtoglavicu tako da jedva vidim sta ,pred ocima mi se samo soba okrece oko mene,ne padam u nesvjest vec mi se vrti jedno pola sata.Pitala sam ginekologa a on mi kaze da mi dijete ,pritisne venu na ledjima .Ako spavas na ledjima to ti se moze da desi,zato ako mozes da spavas na lijevu stranu.

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!

(odgovor članu amia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vrtoglavica
8.9.2012 0:32:12   
amra_sa
Ja se već duže vremena, cca 3 god. mučim sa vrtoglavicama koje nisu vezane za trudnoću ili porod.Obično je kod mene pristutan stalan osjećaj dezorijentiranosti ili omaglice,na koji sam se već silom prilika navikla.
Međutim, jučer zaglavim u hitnoj zbog jake vrtoglavice prilikom ustajanja.
Do sad mi se nikad nije desilo da bukvalno ne mogu ustati iz kreveta. Bilo je tako stravično, kada sam pokušala ustati svaki put samo bi se skljokala na pod, izgubila svijest na par sekundi, i ponovo "dolazila sebi".
U hitnoj su mi dali injekciju torekana i rekli da će mi ta injekcija ublažiti vrtoglavice i mučnine.
Međutim kad sam došla kuć povraćala sam 4 puta i na kraju spavala satima.Da li se vama nešto slično dešavalo ?

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vrtoglavica
8.9.2012 8:44:45   
mo girl
jao i ja sad u 4 mjesecu imam te vrtoglavice,prva 3 mjeseca nikakvih tegoba nisam imala i sad mi sve pocne odjednom pravo me zivcira.zeljezo mi je 11 pijem prenatal,domaci sok od grozdja al one dodju i prodju a spava mi se stalno i sva sam slomljena i umorna,groznouser posted image .
ma ja sam pitala sta da pijem za zeljezo kaze dovoljan ti je prenatal,a sok sam sama dodala pa cu viditi kako je.meni to traje po sat vremena i jednostavno nestane i sve tako ukrug

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vrtoglavica
8.9.2012 9:08:19   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mo girl

jao i ja sad u 4 mjesecu imam te vrtoglavice,prva 3 mjeseca nikakvih tegoba nisam imala i sad mi sve pocne odjednom pravo me zivcira.zeljezo mi je 11 pijem prenatal,domaci sok od grozdja al one dodju i prodju a spava mi se stalno i sva sam slomljena i umorna,groznouser posted image .
ma ja sam pitala sta da pijem za zeljezo kaze dovoljan ti je prenatal,a sok sam sama dodala pa cu viditi kako je.meni to traje po sat vremena i jednostavno nestane i sve tako ukrug

a jel ti pritisak nizak meni kad je nizi pritisak(tlak) ja imam vrtoglavice ali srecom kratko traju

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vrtoglavica
8.9.2012 9:10:06   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ja se već duže vremena, cca 3 god. mučim sa vrtoglavicama koje nisu vezane za trudnoću ili porod.Obično je kod mene pristutan stalan osjećaj dezorijentiranosti ili omaglice,na koji sam se već silom prilika navikla.
Međutim, jučer zaglavim u hitnoj zbog jake vrtoglavice prilikom ustajanja.
Do sad mi se nikad nije desilo da bukvalno ne mogu ustati iz kreveta. Bilo je tako stravično, kada sam pokušala ustati svaki put samo bi se skljokala na pod, izgubila svijest na par sekundi, i ponovo "dolazila sebi".
U hitnoj su mi dali injekciju torekana i rekli da će mi ta injekcija ublažiti vrtoglavice i mučnine.
Međutim kad sam došla kuć povraćala sam 4 puta i na kraju spavala satima.Da li se vama nešto slično dešavalo ?


brz oporavak zelim i nadam se da nije nista opasno, uradi labaratorisjke nalaze da provjeris krvnu sliku a i ovo vrijeme malo promenljivo utice na zdavlje ljudi....
cuvaj se

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vrtoglavica
8.9.2012 9:41:39   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ja se već duže vremena, cca 3 god. mučim sa vrtoglavicama koje nisu vezane za trudnoću ili porod.Obično je kod mene pristutan stalan osjećaj dezorijentiranosti ili omaglice,na koji sam se već silom prilika navikla.
Međutim, jučer zaglavim u hitnoj zbog jake vrtoglavice prilikom ustajanja.
Do sad mi se nikad nije desilo da bukvalno ne mogu ustati iz kreveta. Bilo je tako stravično, kada sam pokušala ustati svaki put samo bi se skljokala na pod, izgubila svijest na par sekundi, i ponovo "dolazila sebi".
U hitnoj su mi dali injekciju torekana i rekli da će mi ta injekcija ublažiti vrtoglavice i mučnine.
Međutim kad sam došla kuć povraćala sam 4 puta i na kraju spavala satima.Da li se vama nešto slično dešavalo ?



draga amra imam i ja sličnih simptoma, ali je kod mene i pritisak nizak, a i krvna slika uvijek slabija, i tako u zadnje vrijeme intenzivnije osjećam iste, ali nikada nisam tako gubila svijest niti povraćala... u trudnoći sam bila ok, valjda jer sam se redovno kljukala prenatalom, mada sam i tada imala periode od 1-2 sata, kada bi mi pritisak toliko opao da sam morala ležati, ali tada je to izgledalo drugačije, nije mi se vrtilo, nego kao spavalo... ja sam išla neurologu, dali su mi uputnicu za TCD - to je UZ protoka kisika kroz vratni pršljen- do mozga, jer vrtoglavice mogu tako nastati... meni je dr tada rekao "što se tiče mozga prst u uho pa zapjevaj" hehe..protok je malo slabiji na lijevoj strani, ali u referentnim granicama, tako je rekao.... ja čekam kada prestanem nekada dojiti, da uradim i rentgen ovoga pršljena, ali otom potom, sada nema potrebe da se zračim zbog moje curice koja dojki..

a ti izbjegavaj nagla ustajanja, saginjanja, uopšte nagle pokrete,.... ovo je izgleda moderna bolest, jer masa ljudi ima problema sa vratnim dijelom kičme, u zadnje vrijeme sam čula dosta ljudi da se žali..


_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: vrtoglavica
8.9.2012 10:57:25   
mo girl
ma nije mi nizak tlak moj normalni je 140/90 e jedino da mi u tom momentu padne ispod pa da mi je lose ma ko ce ga znati neznam vise sta da pomislim.evo jutros mi je bio neki pritisak u glavi i magla u ocima i kao neko ljuljanje a sad ga nema pa sta bi to moglo biti neznam

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: vrtoglavica
9.9.2012 0:02:29   
amra_sa
Meni je tlak bio 140/100 prekjuče u hitnoj.Prvo što sam pomislila, je to, da je ovo nastalo od ove nagle promjene vremena i mislila sam da mi je pritisak pao.
Ne znam, moraću vaditi nalaze.TCD sam radila prije dvije godine,kao i CT glave i tad su nalazi bili u granicama, sve ok.Takođe sam i EEG radila, iša kod neurologa, sve ok.
Sad može biti svašta, može biti benigni vertigo prilikom promjene položaja glave, može biti da me je negdje propuh naglo uhvatio-problemi sa centrom za ravnotežu,uho ,ateroskleroza i sl.
Mogu samo nagađati.
Danas sam bila na Dobrinji u nekom "CHI" udruženju,rade neke masaže pa sam odradila jednu.
Planiram odraditi 10 tih masaža ukupno,to je neka masaža na termomasažnim krevetima (nisam imala pojma o tome) pa ćemo vidjeti kako će ići i da li će se stanje popraviti.
Hvala na lijepim željama.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: vrtoglavica
9.9.2012 0:07:36   
amra_sa
Zaboravila sam reći da mi je taj tip vidio kao neko uklještenje u vratnom dijelu kičme. Stavio me je na neki program detoksikacije organizma pa ćemo i to vidjeti.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: vrtoglavica
9.9.2012 11:14:57   
mo girl
meni masaze uvijek super pomognu,odadi to pa vidi kako se osjecas a ako ti nije mrsko uradi i ove druge nalaze.ja sam radila i ct,i magnetnu glave i centar za ravnotezu ma nema sta nisam i hvala bogu sve je ok tako da meni preostaje samo misliti da je ta promjenjivost tlaka il zeljezo a nalaze ujutro vadim pa cu znati za zeljezo.eh jos ovo:mene ova 4 mjeseca trudnoce svaki dan glava nenormalno bolila i neki dan sam napokon otisla na masazu i glavobolja odmah prestala evo vec 5 dana je nema sto je cudo nevidjeno,tako da planiram opet za jedno 15 dana otici da mi malo vrat i glavu izmasira,pa probaj i ti nemoze skoditi vala

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: vrtoglavica
9.9.2012 15:58:39   
amra_sa
Ja nisam trudna, a u trudnoći nisam imala vrtoglavice nego mi se nenormalno spavalo.Ako dobijaš na težini posoji mogućnost da ćeš imati vrtoglavice, jer logično je da ti se skuplja mast u organizmu što otežava rad dugih organa, vrši pritisak na kičmu i tako to.
Ja sam inače malo punija, tačnije nikad nisam bila ovako punačka, pa sam odlučila prvo uraditi detoksikaciju organizma i ovaj tip će mi napraviti taj program za mršavljenje, postepeno.Nije dobro naglo ni gubiti na težini.
Glavobolje nema hvala Bogu, u trudnoći sam povremeno imala. Ma ne kaže se džaba drugo stanje.
Meni jedino preostaje da budem strpljiva i disciplinovana, da se pridržavam svega što mi kaže.
A vjeruj mi evo 3 godine idem od dr do dr...Sad mi je pravo frka sve nanovo,muka mi od dr-a i Koševa.Ali za početak ću barem osnovne nalaze krvi i urina da izvadim.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: vrtoglavica
9.9.2012 16:04:39   
amra_sa
Ej željezo moram i ja provjeriti jer mi varira.Bude mi od 5-8 pa kad pijem TOTHEMU onda mi naglo skoči i ide do 28.
Ma promjene temperature su užasne, ja sam sigurna da one dobro utiču na organizam + ako si nsekiran nešto.
Ja sam ovih dana bila malo i na propuhu, pa kontam da može biti i od toga.
Ja uzimam i apaurin jer on opušta mišiće. Manualnu masažu radim sad sljedeće sedmice, vrat... Pa ćemo vidjeti.
Za glavobolje pij puno tečnosti, vodu i čajeve (kamilica i nana, to je meni pomagalo).

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

kolica
škorpija

koliko ste novca dali za prva kolica

manje od 100 KM (29%)

100-200 KM (24%)

200-300 KM (47%)


Broj svih glasova: 83

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *