|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Manjak zeljeza u trudnoći
4.5.2012 10:16:01   
Inela_007
Dobar vam dan lijepe moje trudnice :D
Predpostavljam da vecina nas ima problema sa losim zeljezom ako ne i sve trudnice pa me zanima kakve vi preparate koristite?
Ja sam u 20. tjednu trudnoce i kolko god se trudim oko ishrane opet imam zeljezo ispod normale,iako znam da je to fizioloska pojava voljela bih popraviti to. Dr. mi je prepisala sirup Feroglobin i cula sam da je čaj od žare odlican za zeljezo pa razmisljam da pocnem i njega piti ali dr. nisam pitala pa me zanima da li ste ga vi pile i kakva iskustva imate sa ŽELJEZOM :) i sta jos može pomoci?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
4.5.2012 11:10:43   
Verda
I tebi nek je dobar user posted image ja trenutno isto imam problema sa zeljezom al do sad nisam imala,a vec mi je 36 sedmica trudnoce doktor mi je propisao kapsule al sam ih pila samo dva dana jer su mi stolicu zeznule,moj recept je dva kivija dnevno i puno suhog voca po zelji koje miksam a i tebi bi preporucila,slijedece sedmice imam kontrolu pa cemo vidjeti kakva je situacija,a tebi zelim svako dobro....

(odgovor članu Inela_007)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
4.5.2012 22:27:18   
elma ella
Zdravo Inela,
Ja sam citavu trudnocu pila NATAL, to je hapica od hipp-a za trudnice i dojilje, po preporuci mog doktora, i citavo vrijeme mi je zeljezo bilo 28, sto je nevjerovatno za trudnicu, Samo sam to pila i bila prezadovoljna.

(odgovor članu Verda)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
6.5.2012 16:46:09   
saksija
a kakvi su ti hemoglobin? hematokriti? eritrociti? meni je zeljezo super visoko ali mi je to ispod granice i to je ustvari pravi pokazatelj krvne slike. tako meni rekose a ja prenosim :) meni krvna slika od samog pocetka nije valjala i nije ni sada ok (31 + 3) ali se nije puno ni pokvarila a bilo je za ocekivati. ja sam pila caj od zare.. ali ono uberem zaru pa napravim sebi caj.. (znaci ne kupovni), pa sam pravila cimbur na zari.. pa sam jela suhe marelice, suhe sljive (ujedno sam imala problema i sa stolicom pa spojila ugodno sa korisnim :) salatu od cvekle.. i sta god da uzimas od tih prirodno bogatim zeljezom "stvarima" gledaj da uzimas i nesto sto sadrzi vitamin C jer se zeljezo najbolje apsorbuje uz vitamin C. eto toliko koliko ja znam o tome pa mozda ti sta pomogne.

(odgovor članu elma ella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
7.5.2012 9:36:49   
Inela_007
Hvala vam drage moje na odgovorima i savjetima. Hemoglobin mi je takodje ispod normale,a ostalo je ok,a to ujedno i uzrokuje manjak zeljeza u krvi.
I ja sam radije za domace cajeve,nabrala sam neki dan zare ili vam koprive :) i pijem po malo,samo ne znam koju kolicinu bi smjela popitiuser posted image a sljive i cveklu jedem od pocetka trudnoce al eto ja sam svakako osjetljivo djete uvjek bila,samo to ne bi voljela prenijeti na svoje djete user posted image

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
16.5.2012 13:56:59   
moon2
Pozdrav svima,
ja takođe imam manjak zeljeza oko 5, ali valjda je to normalno u trudnoci.
Imala bih pitanje:
Sedimentacija eritrocita mi je 53, a normalno je 0-10, da li neko ima slican problem ili zna do cega bi moglo biti,
takođe su mi povecani holesterol 9,46 (normalno <5,3) i trigliceridi 3,78 (normalno 0,4-1,9).
Hvala unaprijed :)

(odgovor članu Inela_007)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
16.5.2012 14:29:15   
abh
Nije normalno u trudnoci da ti je zeljezo nisko. Ustavri nije neobicno, ali mora se popravljati. Moras uzimati zeljezo u tabletama ili slicno.

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
16.5.2012 15:54:36   
moon2
abh,
uzimam ferum lek svakako,
jedem dosta zdravo, ali eto opet nisko Fe ...
vise me brine ova povecana sedimentacija eritrocita,
kao i holesterol i trigliceridi :(
u svakom slucaju hvala ti :)

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
16.5.2012 20:51:25   
Inela_007
Zeljezo u trudnoci svakako je idealno da bude normalno,medjutim to je fizioloska pojava u trudnoci i potrebna je nadopuna,sad je samo pitanje sta je najbolje. zato nema razloga za brigu,nego navaliti na prehranu bogatu zeljezom i preparatima zeljeza user posted image
a povisena sedimentacija je koliko ja znam znak upale ili nekog drugog procesa u organizmu,sad moze biti da je normalno da bude povisena u trudnoci e to ne znam,to ce ti najbolje dr reci user posted image

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
16.5.2012 20:53:44   
M kao Mama
Nikada, ali nikada trudnicama se ne vadi sedimentacija, ako dr. sumnja na neku upalu ili sličan proces onda se radi CRP i leukociti u krvi i narfavno mokraća, a sedminetacija nikada jer je po prirodi stanja trudnoća kroz sedimentaciju jako visoka.


(odgovor članu Inela_007)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
16.5.2012 22:41:51   
saksija

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Nikada, ali nikada trudnicama se ne vadi sedimentacija, ako dr. sumnja na neku upalu ili sličan proces onda se radi CRP i leukociti u krvi i narfavno mokraća, a sedminetacija nikada jer je po prirodi stanja trudnoća kroz sedimentaciju jako visoka.





slazem se sa almom, tako je i meni moja dr. rekla... a i meni je SE povisena trenutno i kaze da to nema nikakve veze..
plus holesterol i trigliceridi se isto tako trudnicama ne "vade" jer i oni prolupaju u trudnoci..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
17.5.2012 9:30:42   
Inela_007
ma u trudnoci sve prolupa user posted image i kad poludis i to je normalnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu saksija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
17.5.2012 10:43:14   
Alannah
Slazem se da sve prolupa user posted image . Meni trenutno poviseno zeljezo 29,1 a gornja granica je 27.0. Dr rekla da nije nista opasno.

(odgovor članu Inela_007)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
17.5.2012 10:46:09   
M kao Mama
Meni je uvijek željezo nisko, od kada znam za sebe to sam i pisala na prethodnim str. ali, eto da se ponovim i u periodu kada sam čak i ležala u bol. zbog povraćanja, željezo mi bilo 17, pa 29 tako nešto i onda počelo opadati i svaki put je sve manje i manje iako pijem terapiju i trudim se da jedem namirnice bigate Fe i da ih vežem prirodnim C vitaminom ili šumećim, valjda beba crpi ili šta.


(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
17.5.2012 12:22:52   
moon2
isla sam danas na gak,
kontam neko ce me valjda primiti i pregledati nalaze,
jer kod svog doktora idem tek 7 dana nakon amniocenteze....

Doktor koji me je danas pregledao, kaze da je sedimentacija eritrocita povisena vjerovatno zbog anmenije,
kaze da je bitno da su leukociti u granici, sto ce reci da nije upala.
A za trigliceride i holesterol, kaze da je do ishrane, mada se ja zaista trudim da zdravo jedem i ne volim masno, ali...

Za anemiju mi je rekao Ferum lek da uzimam i da pijem magnezijum.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
17.5.2012 17:52:19   
Inela_007
eto super,najbitnije je da nema uplale user posted image uzivaj user posted image

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
10.7.2012 18:51:13   
Precious

IZVORNA PORUKA: Inela_007

Dobar vam dan lijepe moje trudnice :D
Predpostavljam da vecina nas ima problema sa losim zeljezom ako ne i sve trudnice pa me zanima kakve vi preparate koristite?
Ja sam u 20. tjednu trudnoce i kolko god se trudim oko ishrane opet imam zeljezo ispod normale,iako znam da je to fizioloska pojava voljela bih popraviti to. Dr. mi je prepisala sirup Feroglobin i cula sam da je čaj od žare odlican za zeljezo pa razmisljam da pocnem i njega piti ali dr. nisam pitala pa me zanima da li ste ga vi pile i kakva iskustva imate sa ŽELJEZOM :) i sta jos može pomoci?


Ja od pocetka trudnoce pijem caj od koprive, pila sam ga koliko god je moglo stati u mene user posted image i mogu ti reci da nisam imala problema nikakvih zahvaljujuci tome. Prestala sam ga piti nedavno i kad sam uradila nalaze, zeljezo snizeno user posted image . Sad pijem Fersan Forte da to rijesim.

(odgovor članu Inela_007)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 8:30:14   
mo girl
vidim da tema nije odavno aktivna al evo sad cu je ja aktivirati.u zadnje vrijeme mi se stalno manta i jucer sam vadila nalaze i zeljezo mi stalno opada.pila sam i jela sve moguce prirodne lijekove tako da vise oni ne dolaze u obzir a ni hrana mi bas ne pomaze.inace sam u 5 mj.trudnoce i trenutno mi je zeljezo 8 pa ako neko ima kakve provjerene tablete da predlozi puno bi mi pomoglo.doktorov komentar je da pijem prenatal koji naravno pijem evo mjesecima al ocito ne pomaze tako da mi treba nesto drugo

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 8:44:52   
Alannah
mo girl ne znam koji Prenatal pijes,ali u ovom od Centravita,koji ja pijem zeljeza ima 64 % dnevnih potreba.Meni je dr ukljucila Heferol da pijem prije dva mjeseca,inace sam primjetila da ih vecina trudnica dobije i pise u upustvu da se preporucuju trudnicama.Meni je inace zadnja dva mjeseca opalo zeljezo( u 9.sam mjesecu)na 19.,a do tada je bilo 29.1,imala i viska.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 8:49:51   
mo girl
pila sam i on natural weltha i od centravita,meni je prvo bilo 18 pa 11 pa sad 8 uglavnom moram nesto potraziti,evo procitah gore ovaj post sa fersan forte cini mi se bas za trudnice pa sam kontaal pitat u apoteci?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 10:17:47   
almondray

IZVORNA PORUKA: mo girl

vidim da tema nije odavno aktivna al evo sad cu je ja aktivirati.u zadnje vrijeme mi se stalno manta i jucer sam vadila nalaze i zeljezo mi stalno opada.pila sam i jela sve moguce prirodne lijekove tako da vise oni ne dolaze u obzir a ni hrana mi bas ne pomaze.inace sam u 5 mj.trudnoce i trenutno mi je zeljezo 8 pa ako neko ima kakve provjerene tablete da predlozi puno bi mi pomoglo.doktorov komentar je da pijem prenatal koji naravno pijem evo mjesecima al ocito ne pomaze tako da mi treba nesto drugo

E tako je meni bilo u prvoj trudnoći , uprkos prenatalu željezo je bilo katastrofa , čak mi je dr. rekla da nemamo vremena da se bakćemo sa zdravom hranom i tabletama , nego hitno na injekcije...
Sad ne pijem ništa , jedem meso redovno i do sada je bilo u redu.Bio je period kad mi se spavalo i bila sam iscrpljena i malo mi se mantalo , ali ispade da je do ovog ljeta

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 10:47:35   
mo girl
ma nemam volje vise da se bakcem sa raznoraznim sokovima i mjesavinama a nikakve pomoci tako da cu morati nesto konkretno,jos cu ga jednom upitati za misljenje i ako i dalje pametovao da pokusam hranom kupicu sebi neke tablete

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 20:16:27   
ajla86
ja iance imam extra zeljezo ali mi je dr reko da od 4-5 mj pocnem sa grozdzicama,suhim sljivama ,smokvama i tim stavrima a onda kako koji mjesec meni je zeljezo pocelo opadati i aj se bila prepala..moj dr kaze da je normalno da u trudnoci zeljezo opada bez obzira sto se extra hranimo jer sve beba crpi iz tebe....
ja bi probala na prirodnoj bazi...neznam koliko ti je bas nisko ali da probas med+sjeme koprive izmjesati i ujutru i navece po kasikicu super je za zeljezo...sok od cvekle.....crveno meso...
ja pijem prenatal i kontam hajde malo ce mi se kosa oporaviti jer imam losu kosu a nism smjela piti nisat za jacanje kose jer od toga se deblja i sad pijem vitamine a meni kosa nikad gora..to sam pitala dr kaze on meni sine dragi sad iz tebe sve sto valja beba izvlaci a tebi sta ostane user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
11.9.2012 21:08:10   
mo girl
ma pokusala sam ja sve te preparate sto sam igdje procitala i cula al nista tako da se moram okrenuti necemu konkretno.a i meni kosa strasno opada to sam primjetila vazda sam imala dobru kosu al sad sakom opada nadam se da necu ocelaviti

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Manjak zeljeza u trudnoći
1.10.2012 13:55:20   
vila_7
uh evo i mene ovdje...radila nalaze - zeljezo 5 user posted image user posted image user posted image . A bas se lijepo i pravilno hranim i eto... U prosloj trudnoci uopce nisam imala problema, nista nisam pila,pa sam i u ovoj mislila tako proci. Nemam nikakvih posebnih simptoma. Odmah sam pocela danas sa HEFEROL tabletama-nadam se da necu imati problema s probavom zbog njih...i danas pravim onaj sok cvekla,mrkva,jabuka,...

1 pitanje za one koje mozda znaju- jel moguce da se zeljezo toliko snizi usljed prehlade i upale grla?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *