|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 15:01:55   
malasara
drage moje... imam dilemu sta uraditi s novcem koji ocekujem :( POMAGAJTEEE!!!!
ovako... trenutno sam na porodiljskom i trebam krajem mjeseca na posao, prije par dana kazu mi da me ceka otkaz na poslu.. katastrofa... podstanar sam, imam dakle bebicu mm radi i plata mu je skromna.
pojavljuje se jedan clan porodice koji bi od prodaje nekretnine mogao pokloniti 100.000 - 150.000km!!! JA U SOKU!! pocnem da razmisljam sta bih, ako to sve tako bude, s tim novcem... prvo mi treba stan ili kuca, neko kaze kupi zemlju pravi kucu, neko kupi stan pa poslije prodaj.... aaaaaaaaaaa
nebih zeljela da taj novac samo nestane na par stvari, ulozila bih nesto ali neznam ni gdje ni kako user posted image samo ne zelim prokockasti ovu sansuuser posted image

JEL IMA NEKO NEKI PLAN??????????
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 15:06:59   
malena27 RR
ja bih na tvom mjestu kupila sebi krov nad glavom a ostalo, ako sta ostane, sklonila za ne daj Boze. obzirom da ti muz ima skromna primanja a ti neces raditi, pokusaj da se posvetis trazenju novog radnog mjesta, a u medjuvremenu trosi skromno od ostatka sume...


< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 15:08:53 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 15:08:10   
milenium
pa kolko vidim podstanar ste znači to je prioritet! ja bi kuću pravila(s vrtom),i kaminom za roštiljuser posted image  rješeno stambeno pitanje za cili život da ne mozgaš priviše eto to bi ja.sretnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 15:16:29   
tajcika
prije godinu dana dobila jednu solidnu sumu novca,obezbijedili sebi krov nad glavom skroman al nas,i to mi je bio prioritet da svom djetetu obezbijedim da ima svoju sobu,ostatak novca vratila dugove sebi dopustila luksuz ako se to moze tako nazvati da odem u Aquareumal u Fojnicu da se dobro odmorim,ostatak se izvukao na gluposti zato iz iskustva prvo kuca ili stan pa ostalo ti se samo nametne jer pare se izvuku za tren i da naravno ako imate predispozicija za kakav privatan i unosan biznis vrijedi pokusati

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 15:26:10   
anitaMO
Sretnice ,blago tebi.obezbjedi krov nad glavom i sretno ti.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 16:07:45   
aazra
Kao prvo ti cestitam - takva suma novca se dobije jednom ili
ni jednom u zivotuuser posted image user posted image

Kao sto su ti vec druge forumasice rekle - najbolje da ulozis u to da kupis stan ili kucu, jer neki ljudi se zaduzuju i po dvadeset godina otplacuju i manje kredite samo da bi rijesili stambeno pitanje!!!

E sad vjerovatno ce ti ga uplatiti preko racuna - malo vjerovatno da ce ti neko "iskesirati" na ruke toliki iznos. Onda obavezno otvori ziro racun ako vec nemas i cuvaj taj novac dok se odlucis za nesto. najgluplje bi ti po mom misljenju bilo da cuvas taj novac kod sebe - prvo neko ce saznati i moze te opljackati, drugo potrosit ces ga za svakodnevne potrebe. Eto, toliko od mene i sretnouser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 3.2.2010 16:08:39 >


_____________________________








(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 16:08:11   
nikita
oooo zar ima i ovogauser posted image
kucicu iz snova napravi, ja bi odmah zvala arhitektauser posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 16:32:10   
mama2009
sretnice-tako da te najblaze nazovem....


kuca, kuca, kuca to ti je moj savjet, ja zivim za dan kad cu se vratiti na posao ponovo mm da pocne raditi i da prodam stan i kupim kucu...stan NO NO  iz vise razloga

btw sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 16:37:54   
mama2009
.

< Poruku je uredio mama2009 -- 3.2.2010 16:38:09 >


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 16:49:55   
hanabanana
Hm....prvo dobiti 100 000 ili 150 000 nije isto.
Drugo, vidim da tipkaš iz Zenice, ja bih kupila stan - da ne plaćaš kiriju, a jedan dio novca iskoristila za pokretanje vlastitog posla ( jer rekla si da si pred otkazom )



(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 16:54:23   
luna77
na tu svotu da oročis imas mjesecno 700KM na godinu dvije pa do tad smisli sta je najbolje ja nebih zurila to su veliki novci a opet kad pogledas dobar stan je toliko.ovako imas i novce za 2 godine a kamatom rjesavas tekuće stvari to je kao druga plata

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 18:31:40   
leli§
oroci na godinu dana dok se ne skontate dobije oko 6-7000 km... ovisno do banke i kamatne stope sto i nisu male pare....

ali ja bih prvo podijelila sadaku i zahvalila se Bogu na tome sto mi je podario i onda sebi obezbijedila krov nad glavom, pogotovo kakava je situacija u bosni. u svakom slucaju sta god da odlucis, NE DIRAJ dok ne isplaniras, i NE TROSI MALE SUMICE... jer ces potrositi hiljadu ovdje hiljadu ondje, i 100 000 ce se istopiti...i na kraju ces se pitati gdje je taj novac nestao...

p.s. cestitke na dobitkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 18:38:56   
milenium
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hm....prvo dobiti 100 000 ili 150 000 nije isto.
Drugo, vidim da tipkaš iz Zenice, ja bih kupila stan - da ne plaćaš kiriju, a jedan dio novca iskoristila za pokretanje vlastitog posla ( jer rekla si da si pred otkazom )





zeniceuser posted image meni piše da tipka iz sarajeva. slažem se sa ženicama sretnica si prava i odma kuću dok niste potrošili,znaš ono...malo ovde ,malo nundeuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
3.2.2010 19:21:41   
malasara
orocenje nije u planu jer ne zelim kamatu, znam da je opcija super ali.... :)
sve to mi se izdesavalo u par dana tako da nisam uspjela da se snadjem... odmah su svi savjetovali sve i svasta, a ja ko' s Marsa da sam pala. covjeku treba svasta nesto pa nezna odakle da pocne, kontam idem ja traziti rjesenje od mamica, ovdje nikad ne fulam sto se tice pomociuser posted image user posted image user posted image
maloprije mi javljaju da za nekretninu nude manje nego vrijedi, sad koliko ce se cekati da se to odavi kako valja neznam, a nije ni bitno, vazno je da ce biti user posted image
hvala mile moje na savjetima i komentarima PUNO VAS VOLIMuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 13:41:04   
Anoniman
Prvo ne mogu da vjerujem da ima još takvih koji poklanjaju toliku sumu,brate svaka mu čast.

Mila moja ja sam se do grla uvalila u kredit da bih izašla iz podstenara (a ti sad imaš keš još 100.000,00 KM.....),kupila zemlju i napravila kuću po svojoj želji za nepunih 10 mjeseci uselila u nju (ali se radilo 300 na sat).Imam baštu ispred gdje uživam ljeti o cvijeću da ne govorim,a neko spomenu kamin imam i kamin tu blizu šadrvana za sač i roštilj,prava uživancija ljeti.

Moj ti savjet da praviš kuću il sam ja navikla u kući ili u stanu ne bih mogla zamisliti svoj život.

(odgovor članu malasara)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 13:44:35   
Anoniman
ps zaboravih ti reći ako ti treba pomoć oko materijala samo zovi ja radim s tim pa da i posao hairli sklopimo,Boga mi ću ti dati popust user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 15:21:12   
ivana st
Draga moja prvo da ti čestitam na lijepoj svotici, jer danas nema baš puno takvih sretnika user posted image user posted image !
Kao i sve forumašice koje su se javile, savjetujem ti ulaganje u nekretninu i tu nikako ne možeš izgubiti. Ne znam kako je kod vas, ali sigurno je kao i u Splitu, zbog krize zu cijene nekretnine pale i nema boljeg vremena za kupovinu.
Stan ili kuća, vidim da je većina za kuću, ali ima to svojih prednosti i mana. Za kuću je potrebno kupiti zemlju, pa ishodovati sve dozvole, pronaći arhitekta i tek onda slijedi gradnja, a sve to košta jaaako puno.Ako ti novac neće biti dostatan za završetak kuće, ne upuštaj se u to, bar ne sada dok jedno radi.Svakako treba napraviti troškovnik prije planiranja grdnje. Zemljište van grada je jeftinije ali za sve ćeš morat sjejsti u auto. Posebno treba imati na umu da ti je djeci sve u blizini. Po meni je bolja solucija stan u gradu nego kuća u predgrađu.
Dao  Bog da  nam se i više cura javi sa ovim dilemama user posted image !

< Poruku je uredio ivana st -- 4.2.2010 15:23:52 >


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 15:51:21   
Anoniman
Pošto ja radim u stovarištu građevinskog materijala (znam cijene) i pošto sam 2008 godine po najskupljim cijenama napravila kuću znam da za 100.000,00 trenuto može napraviti kuću sa 3 sprata naravno ne u centru grada.Sav materijal je pojeftinio i cijene zemlje su pojeftinile tako da se za 100.000,00 može svašta napraviti.

Evo recimo primjer:

Moja kuća je 8,5X8 dimenzija

I red garaža i poslovni prostor
II red sprat od  od oko 70m2 opremljen gdje živim
III red visoko potkrovlje neopremljeno

Fasada urađena na I i II redu i plus fine bašte imam oko kuće

Koštala je ukupno sa zemljom i priključcima 80.000,00 KM,prvo što je sve novo,drugo što je po mom ćeifu i ukusu.

Sara bi mogla sa 100.000,00 i drugi sprat opremiti.

Tako je bilo kod mene,a u vrijeme kad sam pravila kuću samo jedna mreža je bila 145,00KM a sad je 65,00 KM.

(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 18:15:04   
malasara
sretnica jesam :) i to prava user posted image zahvaljujuci dragom Bogu pa onda mojoj mami ja imam priliku da ostvarim svoj san, KROV NAD GLAVOM user posted image mama je zasluzna za vracanje nekretnone u ruke prijeratnog vlasnika, prihvatila se posla koji su advokati odbacili i rekli da nema nista od toga... uspjela je da izbori pravdu iako je bilo nemoguce, vlasnik zivio u kolektivnom smjestaju, nije mogao u svoje na svoje, takva je situacija bila. sada je to sve 1/1 i prodaje se  user posted image mami ce dati tu svotu novca a mamica meni user posted image
sto se tice kuce.. trenutno zivim u privatnj kuci, s obzirom da sam rodjena i odrasla u stanu ocekivala sam promjenu na bolje, medjutim ja sam se razocarala  user posted image kuca je napravljena 2002g i stvarno je super, 110 kvadrata je moj sprat gdje ja zivim, ima 2 duluma zemlje okucnice sa terasama, garazom, ogromnim vocnjakom.... ali... jako visoko je i dusu ispustim dok izadjem, i to jos lokacija je extra, iznad Zeljinog stadiona, kad poledi nema nacina da sidem odavde bilo gdje a ne na posao sto moram svako jutro i to djete nositi sasobom (nemam polozeno)... onda grijanje, to je opet posebna prica, plin - katastrofa mjesecni racun, lozenje vjecito nekakav nered po kuci, cadj, pepeo, drva, ugalj, donesi sve to , pa lozi, nedo Bog da djete naleti na kamin user posted image aaaaaaaaaaaaaaaa katastrofa... zimi cisti snijeg non - stop ode sve u vraga ako necistis, jesen poludih od lisca, nekako si odcepljen da se brines sam o sebi..
STAN - ljepota!!!! sve sto su moji roditelji uradili jeste da su promjenili radijatore i prozore, krecenje godisnje i to je to.... skola 20m od zgrade, granapi, trzni centar, 3 parka za djecu....... ja sam namjerno trazila kucu prije vjencanja jer sam mislila da je to vrh... medjutim...
razuvjerite me ako mislite da grijesim, nekako mi se sa stanom sve cini jednostavnije user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 18:30:42   
ivana st
Kad imaš kuću, onda je to odmah puno više stambenih kvadrata nego kad imaš stan.Dakle čišćenja je puno više. Tu dolazi i okućnica, vrt,garaža.... To zapravo i nije toliki teret, ali kuća zahtjeva i više financijskih ulaganja nego stan. osobno mi je lijepo živjet i u kući i u stanu, bitno mi je samo da sam u gradu ili blizini grada. Sve je to lako kad nemaš djece, ali kad djecu treba u vrtić, školu, ambulantu itd. voziti i dovozit svaki dan autom, to je već problem.U takvoj situaciji je jedna moja prija. Kuću kupili 30-ak km od Splita a za sve moraju u Split. prošli su jeftino za kuću, ali sad problema sto, za sve mora sjest u auto.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
4.2.2010 21:15:20   
ena0002
Hm....ja bih dobro razmislila. Meni za pocetak ne zvuci losa ideja da orocis i mislim da na orocenih 100000 KM imas oko 500 KM, a ne 700 KM, ali ti rece da neces pa eto. To sto ste podstanari jeste melo nezgodno i narocito sad sto je i tvoj posao upitan......ali ja bih prije razmisljala o pokretanju privatnog biznisa....necega sto ce ti za par godina, treba biti strpljiv ne ostvaruje se sve preko noci,  omoguciti taj stan ili kucu koju ti svi savjetovase da kupis. A da ne govorim sto bi time obzbjedila egzistenciju svojoj porodici i bila sam sebi gazda.
Ja samo pomislim kako su nasi roditelji bukvalno iz nicega stvorili nesto, ali  nista nije islo preko noci. I oni su bili podstanari i borili se na raznorazne nacine.... Po mom misljenju biti podstanar neko vrijeme nije najgora opcija ako imas neku perspektivu da ces to rijesiti. Iskreno gore mi je dati 150000 KM za stan pa onda cekati platu ko ozeblo sunce i razvlacititu platu od prvog do prvog, odnosno do slj plate.


< Poruku je uredio ena0002 -- 4.2.2010 21:27:59 >

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
5.2.2010 9:09:38   
denny
ma ja bih na tvom mjestu odmah kupila stan u gradu-bez razmišljanja ikakvog.
prvo što si rekla je da nemaš položeno-gdje god da kreneš ćeš morati sa autom-bit ćeš ovisna ili o mužu ili o gradskom prijevozu.user posted image
drugo -sve ostalo što si napisala-kuća je ooooogromna obveza, plus toga je i rupa bez dna što se tiče ulaganja. uvijek nešto moraš pravit i ulagat u nju.
ja živim trenutno u kući i fino mi je.
ali sam prije udaje cijeli život živila u stanu i niakd mi ništa nije falilo. sve mi je bilo blizu, imala susjede, sve 5 user posted image
ja bih odma bez premišljanja se vratila u stan da imam priliku user posted image
sretno !!!!!!

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
5.2.2010 9:12:41   
veeseelaa
denny je u pravu, parcele za kuće su jako skupe, jedino da kupiješ zemlju negdje u brdu ili malo dalje od gradauser posted image  za 100 000,00 KM mislim da možeš na Alipašinu ili Dobrinji kupiti lijep stan do 65 m2

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
5.2.2010 9:21:56   
Anoniman
u svakom slučaju riješi sebi stambeno pitanje kako tebi odgovara ili stan ili kuća svejedno samo nek je tvoje

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako uloziti dobiveni novc? :((
5.2.2010 11:38:17   
malasara
hvala mile moje!!! definitivno stan user posted image   samo jos da lova stigne i to je to... vec sam sve oglase pregledala, nadam se da cu uskoro u akciju i obilazak istihuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Crtani filmovi


dali volite i vi decije crtace i koje

shrek (37%)

kung-fu panda (5%)

tom i jerry (24%)

neki drugi (34%)


Broj svih glasova: 59

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *