|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nesanica kod beba
29.12.2013 20:42:52   
leptiric_Sa
Drage mame, Imam bebu kojoj je dva mjeseca i 20 dana, dojim je. Imamo problema sa spavanjem. Danju jako malo spava, imamo problem sa uspavljivanjem a i nocu se jako cesto budi, nece da spava, vrti glavom, kenka, place. Preko dana odspava maximum dva sata i to iz nekoliko pokusaja. Molim Vas za savjete. Hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 20:47:17   
hanabanana
Moja S. je tako " spavala " dok je dojila. 15 mjeseci.
Starija kci je noc prespavala sa nepuna tri mjeseca.
Danas im je devet odnosno sest godina.
Jesam bila zombi, priznajem, ali prezeivjela.
Dakle, ja savjeta nemam. user posted image

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 20:49:19   
leptiric_Sa
Hanabanana znaci nespavala?! Pa ne znam kako bebe to izdrze, dosovno, ne moze da gleda na oci, ali nec da zaspe.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 20:53:19   
hanabanana
Mojoj je jedno vrijeme sisa mijenjala dudu, onda znas kako je.

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 20:56:32   
MicoTico
Ni ja ti nemam "pametan" savjet. Moj T. je tek u februaru ove godine prespavao noć (kad je imao 2 g i 9 mj). Ko mala beba spavao je isto kao što si ti opisala spavanje tvoje bebe Dojila sam ga 16 mj, super je napredovao (prvi mjesec je dobio skoro 2 kg), ali sa spavanjem smo muku mučili baš dugo.

M, starija kći, je , čini mi se , od kako se rodila spavala po cijelu noć, mirno, bez trzavica , buđenja...

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:04:21   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: leptiric_Sa

Drage mame, Imam bebu kojoj je dva mjeseca i 20 dana, dojim je. Imamo problema sa spavanjem. Danju jako malo spava, imamo problem sa uspavljivanjem a i nocu se jako cesto budi, nece da spava, vrti glavom, kenka, place. Preko dana odspava maximum dva sata i to iz nekoliko pokusaja. Molim Vas za savjete. Hvala


Mogu te samo utješiti da je moja sa 3 godine prvi put prespavala noć, a da se nije budila.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:07:20   
leptiric_Sa
Ma znam da se mora buditi, ali ne mogu da shvatim da tolisnom bicu ne treba san? Ne ocekujem da spava cijelu noc, znam da se treba buditi da jede, ali ovo je bas previse.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:15:54   
Medić*
Nemam ni ja neki pametana savjet stvarno.
Beba mozda ima grcice stalno koji je diraju i nedaju da spava, odnosno bude je.
Proci ce sigurno a kada ne zna se, znam da je zamorno ali sta da se radi :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:17:08   
milocamia
Koliko je beba "aktivna" preko dana? Moj Hamza je uzrasta kao i tvoja bebica, danas mu je 2 mj i 15 dana. On doduše, za sad, prespava cijelu noć i budi se oko 5 ili 6 u jutro, s tim da ga preko noći hranim na svaka 4 sata otprilike (na žalost, ne dojim ga user posted image ). Preko dana se trudim da mu nekako "ispunim" dan, ima par plišanih meda na koje hoće da svisne kada ih vidi, smije se na njih, mlatara rukama i nogicama i to ga sigurno izmori, nosam ga po malo u svim položajima, tako da se baš "namuči" pa onda preko dana odspava u 2-3 navrata po pola sata, sat ili dva sata, zavisi sve, još nemamo uspostavljen ritam. Vjerujem da sve ovo radiš, ali eto, ako ne, vrijedi pokušati. Sretno

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:19:08   
leptiric_Sa
Sve to radimo, igramo se, pricamo, radimo vjezbice, sjedi u stolici, ima isto tako neke svoje medice na koje poludi. Izmori se, placew od umora, ali jednostavno nece da spava

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:32:49   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: leptiric_Sa

Sve to radimo, igramo se, pricamo, radimo vjezbice, sjedi u stolici, ima isto tako neke svoje medice na koje poludi. Izmori se, placew od umora, ali jednostavno nece da spava


Imate li ritual pred spavanje?

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 21:35:24   
milocamia
Hmmm, provjeri i oblačenje i sobnu temperaturu, možda je bebi prevruće, mada vjerujem da i to radiš. Jesi pokušala da "uljuljaš" bebu na rukama dok ne zaspi, a potom da je lagano staviš sebi na prsa i da tako pokušaš da malo odspava? Beba kad čuje otkucaje tvog srca i disanje, sigurno da će bar malo spokojnije spavati. Tako mi radimo sa Hamzom, ukoliko pokušavamo da zaspi, a on zaspi i ubrzo se budi, pa kenka ili ima isprekidan san, stavimo ga na prsa (ili ja ili mm) i onda uspije odspavati u komadu. Možda bebicu muče i grčevi, ne moraju biti izražajni da bi ih mi primjetili, ali bebe ih svakako osjete, pa i to pravi smetnje, u tom slučaju pokušaj sa masažom stomačića, možda pomogne bebici da se umiri....ako ništa ne upali, onda saburaj, nema ti druge...

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 22:08:58   
animagical

IZVORNA PORUKA: leptiric_Sa

Drage mame, Imam bebu kojoj je dva mjeseca i 20 dana, dojim je. Imamo problema sa spavanjem. Danju jako malo spava, imamo problem sa uspavljivanjem a i nocu se jako cesto budi, nece da spava, vrti glavom, kenka, place. Preko dana odspava maximum dva sata i to iz nekoliko pokusaja. Molim Vas za savjete. Hvala

probaj upaliti usisivac, fen...jako glasno....sve zamraci, doji hodajuci po sobi i cupkaj usput.... ima li beba grceve?

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 22:10:48   
animagical
inace, bebe kad su preumorne puno teze zaspe, nego kad ih se uspava na vrijeme. ne samo bebe, moj klipan od 2.5 god kada preskoci dnevno spavanje navece divlja, a oci crvene...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nesanica kod beba
29.12.2013 22:14:21   
lady84
Mom E je 15 mjeseci, budi se cesto po noci,doji, zna se probuditi po deset_ puta, a zna i da derneci usred noci po dva-tri sata. Dok je bio mala beba, isto kao i tvoja, nije htio da spava. znao je 2-3 puta dnevno zaspati po pola sata, a nekad po 10 minuta. Imao je grceve do 3 mjeseca starosti, pa mozda i tvoja beba ima blaze grceve, mozda joj je vruce?
Neke bebe jednostavno loše spavaju, ne znam da li ti je to prva beba, ali naviknut ces se na hronicnu nenaspavanost user posted image ,organizam se navikne da malo spaava i to je to.
Evo ja sam ga sad jedva uspavala, a cijeli dan je bio aktivan, oci mu se sklapaju,ali nece da spava.

< Poruku je uredio lady84 -- 29.12.2013 22:17:47 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nesanica kod beba
5.1.2014 20:34:52   
leptiric_Sa
Imamo i rituale, kupanje, oblacanje, hranjenje i spavanje. zaspe ona taj neki prvi san, i onda se probudi i veselje. Mlati glavom, okrece je lijevo desno. Mislim da su grcici prosli, drugacije mi je odnjih bilo. Ne mogu ni ja da sapvam. Stavim je sa namaa u krevet isto, u kreveticu njenom isto. Ne znam da li je neko imao slicnu situaciju. I primijetila sam da se navikla da zaspe na siki :(

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nesanica kod beba
6.1.2014 0:51:29   
malena sharena
Da te utjesim, ima nas jos. Moja ima sedam mjeseci i po danu spava u nekoliko navrata po 15tak minuta i to meni na rukama. Po noci kako kad, nekad se budi svaka tri sata, a nekad svakih sat vremena, strasno plitak san ima, ne smijes disati dok spava. Tjesim se da nece vjecno trajati, al poludila sam nacisto, pogotovo kad cujem kako druge bebe spavaju. Evo, u 22 je zaspala, a dojim je vec drugi put.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu leptiric_Sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nesanica kod beba
22.1.2014 8:56:35   
smirna
Pozdrav svima! Ja sam nova na foumu. Imam sina danas puna 4 mjeseca. On po danu isto malo spava maximalno pola sata. Srecom nocu spava jede i nastavi. Inace pomaze mi dojenje lezeci u toku noci jer tako brze ponovo zaspi. Od premorenosti tesko se uspava sam kada krene na nocno spavanje pa ga ljuljamo na nogama i tada lakse i brze zaspe.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nesanica kod beba
22.1.2014 9:22:11   
Mamica24
Smirna ja sam mog B. ljuljala do skoro 2 godine jedva ga odvikla. Pokusaj kad je budan da se malo igras sa bebom da je masiras malo se igras ono da se beba malo umori a onda nahrani presvuci i pokusaj uspavati. I moji su imalo tih perioda nespavanja al .kako se vise umara vise ce i spavati. I me daj da ti spava na siki radije dudu varalicu ili im zaspi ti se skloni.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu smirna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nesanica kod beba
17.2.2014 8:41:17   
Mama2x
I mi imamo problem sa nocnim spavanjem ... uzas ... ja neznam da li je to do toga da je svako djete razlicito jer sa prvim sinom mi nije bilo ni blizu ovako. Ova bebaca sad preko dana dremne par puta a navece spava ali se budi na odprilika svaka 2 sata ja vise neznam sta da mu radim to kadd se budi da li svaki put da ga hranim (na Ad mlijeku je) ili da ga varam necim. Taj pokusaj varanja ga samo jos vise razbudi i nastane haos ... user posted image da poludis

_____________________________

Mama zna najbolje

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nesanica kod beba
17.2.2014 10:08:34   
Majkovski
Kod mene je ista situacija. Beba od osam mjeseci tokom dana solidno spava, jako je aktivna pa se i umori. Ima tri velika obroka, doji, pije vodu, cajeve. Od 2,5 mjeseca do 6 znala je prespavati noc...medjutim od sestog mjeseca...lom Citavu noc place, puze u snu. Dovoljno joj je samo mamin ili tatin stisak ruke, ninanje da ponovo zaspi. Nema jos zubica. Zdrava je beba ali sa nocnim spavanjem je katastrofa. Vidim da vecina govori da se sve to desava dok bebica doji...ali moj maleni ne doji uopste navece, nije gledan , samo zeljan dodira.

(odgovor članu Mama2x)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nesanica kod beba
2.3.2014 23:20:16   
17.12.2013.
Drage zene,imam bebu od 2 mjeseca koja nocu fino spava, a danom nimalo odnedavno!
Poceo je bolje jesti, ne bih rekla da ga ista boli, ali da spava nikako nece pa onda od 7 uvece pocne vristati
I kenkati, pada od umora, ali da spava nece!
Ne djeluje ni ninanje, ni pjevanje ni nista sto je do nedavno djelovalo!
Kako vi uspavljujete bebice po danu???????? Hvala!

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nesanica kod beba
3.3.2014 11:39:53   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: 17.12.2013.

Drage zene,imam bebu od 2 mjeseca koja nocu fino spava, a danom nimalo odnedavno!
Poceo je bolje jesti, ne bih rekla da ga ista boli, ali da spava nikako nece pa onda od 7 uvece pocne vristati
I kenkati, pada od umora, ali da spava nece!
Ne djeluje ni ninanje, ni pjevanje ni nista sto je do nedavno djelovalo!
Kako vi uspavljujete bebice po danu???????? Hvala!



probaj da u vrijeme poslijepodnevnog spavanja (min. dva puta dnevno) imitiras vecernju rutinu uspavljivanja. npr., hranjenje, presvlacenje, masaza, tiho okruzenje, mazenje...
stavi ga da lezi pored tebe ili ga mazi dok je u kreveticu. mozda on zeli sve ovo sto sam nabrojala ali ne zeli da ga se dira kad hoce da zaspi. takav je moj mladji sin. pa probaj i to. znaci, samo da budes tu kad je u krevticu i da mu pricas.
sa dva mjeseca vec bolje vidi pa mu pusti one vrteske iznad krevetica ili neku projekciju na plafon. npr., https://www.google.ba/search?q=tomy+toys+projection&newwindow=1&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=olsUU5qBCIOwywPT-IH4AQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1152&bih=751



(odgovor članu 17.12.2013.)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nesanica kod beba
10.5.2014 23:41:46   
Badema
Drage mame,
ima li ikoga na ovoj temi_
Moja veva ima 7 dana i jako malo spava. Jos uvijek je pokusavam dojiti i ide nam tesko, Ona provodi jako puno vremena na siki, izgleda da joj sluzi kao duda, jer ne osjecam da povlaci mlijeko, gladna je i na kraju je dohranim. Zaspe dok je na siki i cim je spustim ona se budi. Dakle tek joj je 7 dana. Imat eli ikakve savjete?

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nesanica kod beba
10.5.2014 23:52:32   
amrara
Moja veva ima 7 dana i jako malo spava. Jos uvijek je pokusavam dojiti i ide nam tesko, Ona provodi jako puno vremena na siki, izgleda da joj sluzi kao duda, jer ne osjecam da povlaci mlijeko, gladna je i na kraju je dohranim. Zaspe dok je na siki i cim je spustim ona se budi. Dakle tek joj je 7 dana. Imat eli ikakve savjete?


Meni su dali savjet kad sam tek rodila da mi je 40 dana jedini posao da lezim i dojim bebu. Koliko god iscrpljujuce bilo isplati se. Nemoj je dohranjivati ni slucajno jer nema nista od dojenje. KOliko doji toliko ce mlijeka imati. Kad god das flasicu kod tebe se ponuda mlijeka smanji. Lezi, opusti se i doji. Ja sam znala patronaznu zvati i plakati da je gladan i non stop na sisi, ona me je savjetovala da je to normalno i da se strpim. Poslije dva mjeseca smo ustabilili dojenje na svaka 2 sata, dijete je spavalo po cijelu n,oc skoro. Ako ti je prvo dijete znam da je dojenje pretesko, i stvarno jeste ali si ti jedina koja odlucuje da li ce dojiti. Probaj bebu ispravno postaviti da doji. Pregledaj film na youtube cini mi se da se zove dojenje-mlijecna staza ili put, tako nesto, meni je mnoooogo pomogao.

(odgovor članu Badema)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *