|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koja kolica su dobra?
21.1.2008 9:07:28   
Cvrle
Pozdrav svima. Na kraju petog mjeseca sam trudnoće pa ću uskoro u shoping za bebu. Interesuje me kakva kolica da gledam. Do sada sam naletila na Gracova u tri polozaja sa nosiljkom i svidjela su mi se, ali me interesuje da li ima boljih ili jednako dobrih a povoljnijih. Ustvari interesuje me vase iskustvo sa kolicima, jer svaki je savjet dobrodosao. Smatram da je to dobra investicija i zato zelim da zaista budu dobra.
Hvala unaprijed. 

_____________________________

No sikirli, be hairli!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 9:40:22   
hanabanana
Najbitnije što trebaš gledati je slijedeće:
- točkovi - najbolje da su gumeni, naprijed dupli
- ručke - u visini tvojih kukova tako da ne moraš biti pogrbljena kada ih guraš
- težina kolica nije zanemariva, što lakša to bolja
- materijal presvlake - pamućni, svaki drugi se potpari na suncu
- zaštita od sunca i kiše
- korpa ispod kolica - uvijek treba

Ako nećeš posebno uzimati autosjedalicu, mi smo je dobili pa nismo uzeli kolica 3in1, onda ti se isplati uzeti kolica koja imaju i autosjedalicu, i koja su naravno skuplja.



(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 11:31:49   
laracroft
Kod mene su cam kolica 3 u 1 i mnogo su dobra,samo nisu bas lagana.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 12:11:08   
Blue rose RR
Ja sam kikici kupila posebno kolica, bitno je da se vintaju na sve strane, imaju ogromni spremnik na dnu, i da imaju 3-4 položaja za namještanje bebe.

Uzela posebno autosjedalicu, praktičnije mi je nego ona u kolicima, a kasnije kada je kikica odrasla, uzela ona kišobran kolica.

Ali svako ima svoje, nego ti kupi šta ti se sviđa, sve je to u par dekika.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 12:58:01   
bebano
Auuu kako su skupa kolica. Ja juce cisto informativno svatim u Chico u Merkatoru i saznam da su kolica oko 800-900 KM. Ludilo. Recite cure gdje ste vi svoja kupila, koja su jos dobra osim Chico. Ok to nesto 3/1 nista se ja u to ne razumijem, ali se nadam da cu saznati sve sto me zanima dok mi ne bude trebalo. 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 13:06:18   
M kao Mama
bebano, znas onu staru, protekli se koliko si duga, pa i ti tako kazi nam koliko si duga, pa da ti kazem gdje da trazis, ja imam grakova kolica, sa kojima je došla i korpa u kojoj se beba moze iznijeti iz porodilišta, pa sve negdje do devetog mjeseca je možeš nositi u toj korpici, a ona se montira veoma lako i na kolica. Ja sam Lajlu počela u kolicima voziti od pola godine, čim je počela sjediti, jer je prerasla korpu. Baš sam juče malo šetala i opet sam je u kolica stavila i vidim da još mogu izdržati, a Lajli je skoro godinu dana. Znači sa skratimi, grakova kolica možeš jeftino od nekih 300 km, u kompletu sa korpom naći u Hipermarketu Mojmilo ili Turbo Limaču u Dobrinji, mada u Hipermarketu možeš nači i jeftinija s tom korpom. Eto nadam se da sam ti pomogla


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 13:09:07   
hanabanana
Mi smo kupili kolica u Chiccu, bila su tada na sniženju nešto ispod 300 maraka.
Bila su to klasicna kolica, sa tri položaja.

3in1 znaći da uz kolica dobiješ:
- korpu - koja ti max treba tri puta u životu bebe
- autosjedalicu, koju koristiš do djetetovih 6-8 mjeseci
- i naravno kolica.

Cijena kolica su uvijek bila povisoke.

Ne moraš uzeti Chicco, možeš uzeti Brevi, Graco, PegPerego, MaxiCosi.

Bitno je da imaju TUV ( sigurna za upotrebu ) i da je presvlaka pamućna ili od prirodnog materijala.

Autosjedalicu možeš uzeti posebno, ili posuditi, i onda možeš naći kolica za pristojnu cijenu.





(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 13:11:08   
bebano
Mama Alma hvala puno na pomoci. Ma znas kako je, naslo bi se i tih 800 KM za kolica, ali mi to nesto bas puno. Zapravo kada bi znala da su ona bas tako dobra i da toliko vise vrijede od ostalih dala bih tu lovu. Ovako, cini mi se da su i ta tvoja koja su vise nego duplo jeftinija, jako dobra. Znaci imaju u Turbo Limachu. Super. Pogledacu tamo. Hvala puno.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 13:12:55   
bebano
Hanabanana hvala puno. Korisni savjeti.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 13:20:58   
M kao Mama
evo mene opet, moj ti je savjet da pogledas po ovim radnjama što sam ti napisala, jer vjeruj mi nije uvijek kvalitetno ako je skupo. moja kolegica je kupila u vizi kolica 750 km, i bogami nakon dva mjeseca korištenja išla ih je reklamirati, ali ništa od toga. sva su se razdrmala, gornji platneni dio se poderao i sva je ogorčena. a ja sam sa mojim prezadovoljna, bas juče mužiću govorim bože dragi gdje su sve kolica stigla i koliko se se "nahodala" dobro su u komadu, a bogami u stanju su takvom da ću ih proslijediti kolegici koja će se akobogda uskoro poroditi,

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:07:07   
Emina*
Moja prijateljica je kupila Graco kolica, ne znam kakva su kod mama alme, ali nije nimalo zadovoljna s njima. Kaze da su uska, prelagana i curica joj se cak dva puta prevalila naprijed zato sto nisu dobro konstruisana - nemam pojma. Ne znam kakva ima mama alma,jer ima Graco i jako dobrih kolica,al ova kod moje prijateljice ja mislim da su bila jako jeftina, negdje oko 130 KM,ne znam sad ni koliko je to skupo za koga,ali savjetovala bih ti da se ne zalijeces da ih odmah kupujes, dobro pogledaj,imas i u Fis-u Gracovih kolica i to za cak 50 KM jeftinijih od Turbo Limaca, a identicna.

Imas u Skenderiji,gdje je ulaz na sajam knjige,ima radnja sa bebecom opremom,imaju tamo i kolica i Graco, Chicco, imaju svasta i svu opremu, mozes i tamo otici i dobro pogledaj.
I jos nesto, kad budes kupovala kolica, pogledaj i zatrazi da ti pokazu kolica moraju imati Certifikat (sigurnost bebe,nemam pojma ima datum i svasta nesto pise), uglavnom da imaju taj certifikat jer sto je sigurno, sigurno je.
Nekim je mamama takodje bitno da su rucke na kolicima podesive, da mozes gledati bebu dok je jos mala, a kada odraste da okrenes rucke i da beba gleda vanjski svijet (interesantnije za bebu).

Kolica 3 u 1 kazu da su jako neprakticna,jer ona kosara ti zatreba 3 puta u toku zivota, u autosjedalici beba ne smije biti duze od dva sata, pa ti ja preporucujem ako budes kupovala, kupi cisto kolica (ali da su podesiva u svim polozajima) da vidis, a ne ona u kojoj beba u stvari lezi u autosjedalici.

Izvini ako sam dosadna....
Toliko.....


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:19:44   
makana
u fisu kupili kolica-kišobran za 33 km
veoma lijepa i lahka za korištenje
nosiljku možeš veoma lijepu i kvalitetnu naći za 40 KM
a za auto vjeruj da ti ne treba tako često pa je najbolje da posudiš ali ako ne želiš na volju ti
problem sa velikim kolicima je što ti uvijek treba neko kada želiš bebu izvesti u šetnju, još ako imaš stepenica uh uh
ja u jednu ruku kolica u drugu almedinu user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:27:48   
laracroft
Ja sam svoja kolica platila 500 KM,autosjedalicu preko 250 KM,a onu kosaru nikada nisam koristila,a platila sam je mnogo.Sve u svemu nije malo para,ali kolica bas koristimo,a autosjedalica ce mu moci jos duuugo vremena jer je do 13 kg,a on ima oko 9 kg.Ako hoces dobra kolica uzmi peg perego,chicco ili cam,ali nemoj uzimati onu kosaru navetu,jer je vecinom niko ne iskoristi.Uostalom oneka svako kupi u skladu sa svojim zeljama i mogucnostima.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:32:56   
Suncica*
Mi smo kupili cam-ova kolica i ploatili oko 300evra. Lorena se u njima vozila svega 4 meseca, a pa smo presli na kengura. Posle smo joj za rodjendan kupili biciklic(ima rucka kojom ja mogu da upravljam) i celo leto je provela u njemu..
Bezveze sam bacila pare, eno nova kolica cuce na ormanu u spavacoj sobi..
A sto se tice autosedalice, nikada nije htela u njoj da bude, tako da sam i to bezveze kupila..
jedino taj biciklic je isplatio svaki dinar(a nije bio bas jeftin)

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:34:33   
hanabanana
Sunčice kako se  vozite u autu? 

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:37:45   
hanabanana
Cvrle, koliko vidim ti trebaš roditi u julu?! Ja sam rodila u junu, i upravo me to opredijelilo da ne kupujem kolica sa korpom ( ljetna beba i nije bilo potrebe za šuškanjem ). Isto tako, nažalost nećeš moći koristiti kišobran do iduće godine, jer nemaju ležeći položaj a taj ti upravo treba do 6 mjeseci. ( ili barem poluležeći ).

Ako dosta putujete, kao mi, onda vodi računa i o tome kako se montiraju i razmontiraju.



(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:39:54   
M kao Mama
ajoj pa ja sam bas imala srece sa kolicima, hem sam ih dobila na poklon, nisu bila skupa, aviše su nego odlična, korpicu sam iskoristila maksimalno jer sam sa lajlom počela setati kada joj je bilo dva mjeseca, kada smo god negdje isli automobilom nosila sam je u korpici, cak je nekada znala i zaspati u njoj, kada smo kuci, kolica kazem vam i danas koristimo, iako sam milslila nova uzeti, ali nema potrebe ova jos mogu izdrzati jer ih nije prerasla, imamo i drugu auto sjedalicu vecu u koju beba hoce da sjedi, tako da sam sretna i zadovoljna po tom pitanju, njoj je samo bitno ide nekuda pa pa, nije bitno jel u kolicima, autosjedalici ili u rukama,

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:47:24   
hanabanana
Ja se ne bih usudila voziti dijete van autosjedalice.

Ne daj Bože samo da moram naglo zakočiti na sameforu pri brzini od 40 km/h.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:47:37   
Suncica*
Hanabana, vozimo se tako sto mama sedi pozadi i drzi bebu u krilu, a tata vozi. Moja Lorena je jako radoznala i zeli sve da vidi. Tako da moram i ja  malo da se zrtvujem zarad svoje Lolike..

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:50:43   
hanabanana
Ne znam sučnice, ali mi smo s Hanom skoro pola Evrope prošli, i nezamislivo mi je da je vozim van autosjedalice, sem toga čim dodjem na Hrvatsku granicu dijete mora biti u autosjedalici, kazne su rigorozne. Ali nije stvar kazne nego ne daj Bože udesa.
Hvala Bogu pa je i u Bih sada kažnjivo voziti dijete van autosjedalice, nadat se da će uskoro poćeti i kazne naplaćivati.

Svjedoci smo da djeca često stradaju u najobicnijim nesrećama, upravo zato što nisu bila propisno svezana. 

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 14:54:28   
Suncica*
Ipak mislim da nikakva autosedalica ne moze zastititi dete kao njezina majka.
A sto se tice kazni, ovde jos nisu uveli takav zakon, a kada smo dolazili u Bosnu niko bas nije ni obracao paznju na nas.
Lepo mi sedi u krilu, ja joj pricam sta se desava napolju, pevam, animiram i ona je mirna..
Jako je tvrdoglava i gore mi je da se dere svezana, ovako barem mirno sedi i ne preti opasnost od povrede.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 15:01:30   
Blue rose RR
Boga mi ona moja navikla u autosjedalici, i ponekad se i ona dere, ali više volim slušati nju kako krnjauče, nego ne dao Bog da se ja za njom derem.

Ipak su to jake sile udara, prilikom kočenja ili ne daj Bože udesa, da bi i majka i dijete proletile kroz šoferšajbu.

Ala sam ja slikovita. SORRY.

Mislim suncice da je pametnije dijete stavljati u autosjedalicu, nego je u krilu držati.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 15:03:46   
Suncica*
Svako ima svoje misljenje..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 15:04:57   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Suncica RR

Ipak mislim da nikakva autosedalica ne moze zastititi dete kao njezina majka.
A sto se tice kazni, ovde jos nisu uveli takav zakon, a kada smo dolazili u Bosnu niko bas nije ni obracao paznju na nas.
Lepo mi sedi u krilu, ja joj pricam sta se desava napolju, pevam, animiram i ona je mirna..
Jako je tvrdoglava i gore mi je da se dere svezana, ovako barem mirno sedi i ne preti opasnost od povrede.



Jako griješiš....ne zato što je ti ne štitiš, nego  zato što se kod kočenja radi o čistom zakonu fizike i inercije. Ne daj Bože udesa, ti je upravo radi tog zakona ne možeš zaštiti jer ti to fizika neće dopustiti, dijete leti naprijed i dobija ubrzanje, što znaći da ako je teško 10 kg to se množi sa 5 i dobija se 50 kg, a brzina od 40km/h ide isto puta 5. To bi značilo da dijete udara u prednje staklo brzinom od 200 km na sat sa težinom od 50 kg.

U BiH policajci nažalost još uvijek znaju uzeti pare na radar i prekoraćenje brzine, mada je po zakonu autosjedalica obavezna za dijete do 5 godina. Izuzev ako sjedi s odraslom osobom koja mora biti propisno vezana.

Među najvažnijim elementima pasivne bezbjednosti su sigurnosni pojasevi. Istraživanja saobraćajnih nezgoda su pokazala da pri brzini od 20 km/h, vozač motornog vozila smrtno strada ukoliko nije vezan. Kada ne koristite sigurnosni pojas, a držite dijete u rukama, dijete će udariti u kontrolnu tablu pritiskom od 1000 kg, a istovremeno će ga pritisnuti osoba koja ga drži pritiskom od 3000 kg. Nasuprot tome onaj koji je vezan sigurnosnim pojasom je zaštičen od teškog povređivanja do brzine od 50 km/h. Osoba koja sjedi na zadnjem sjedištu i koja ne koristi sigurnosni pojas, ima tri puta veće šanse da dobije povrede, čak i pri malim brzinama, nego osoba koja koristi pojas. Djeca starosti do 12 godina prevoze se na zadnjem sjedištu automobila uz upotrebu sigurnosnog pojasa. Smatra se da bi se za 60-80% smanjio broj smrtno stradalih osoba u saobraćajnim nezgodama kada bi svi bili vezani sigurnosnim pojasom. Zato, uvijek u vožnji budite vezani sigurnosnim pojasom, vodeći računa da svi putnici u vašem vozilu budu vezani.

http://www.vasapolicija.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=9






(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koja kolica su dobra?
21.1.2008 15:08:00   
Suncica*
Moje dete od 4 meseca nije htelo da se vozi u kolicima, a u autosedalicu je sela jednom i nikada vise. Ja necu dopustiti da mi dete dobije fras, a sem toga i ne vozimo se mnogo tako da sam mirna..
Pozdravljam vas..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *