|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 12:07:17   
bananica
Ne znam da li ova tema negdje vec postoji, nisam je mogla naci
cula sam da je to sada moguce, tj. ici kod privatnika sa zdravstvenom knjizicom....zvala sam polikliniku Sanasu, kod njih je moguce uraditi ultrazvuk stomaka i srca....za druge usluge na drugim mjestima ne znam
sta vi znate o tome??gdje se jos moze ici?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 12:10:31   
Blue rose RR
"
Uz saglasnost Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo, a u cilju smanjivanja liste čekanja za određene zdravstvene usluge koje se pružaju osiguranicima Kantona Sarajevo, Zavod zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo je dana 23.08.2010 godine zaključio Ugovor o pružanju deficitarnih zdravstvenih usluga i usluga fizikalne medicine i rehabilitacije sa sljedećim privatnim zdravstvenim ustanovama i ordinacijama:
1.      Poliklinika „Sanasa“ 
- ultrazvučni pregledi gornjeg i donjeg abdomena sa očitanjem nalaza
-ehokardiografija (UZ srca) sa pregledom
2.      Poliklinika „Atrijum“
-ultrazvučni pregled gornjeg i donjeg abdomena sa očitanjem nalaza
-ultrazvučni pregledi štitne žlijezde sa očitanjem nalaza
-usluge ehokardiografije (UZ srca) sa pregledom,
3.      Ordinacija za ultrazvučnu dijagnostiku «Medichol»
-ultrazvučni pregledi gornjeg i donjeg abdomena sa očitanjem nalaza 
-usluge pregleda štitne žlijezde sa očitanjem nalaza
-usluge pregleda dojke sa očitanjem nalaza
4.      Ordinacija za ultrazvučnu dijagnostiku «Doc. Dr. Fahrudin Smajlović» 
-ultrazvučni pregledi gornjeg i donjeg abdomena sa očitanjem nalaza
-usluge pregleda štitne žlijezde sa očitanjem nalaza
-usluge ehokardiografije (UZ srca) sa pregledom
5.      Privatni rendgen kabinet i ordinacija za ultrazvučnu dijagnostiku «Dr Kelle Fauzi»
-ultrazvučni pregledi gornjeg i donjeg abdomena sa očitanjem nalaza
-usluge pregleda štitne žlijezde sa očitanjem nalaza
-usluge pregleda dojke sa očitanjem nalaza
6.      Internistička ordinacija „Dr. Jelić“   
-ultrazvučni pregledi gornjeg i donjeg abdomena sa očitanjem nalaza
7.      Zavod za ginekologiju, perinatologiju i neplodnost - "Mehmedbašić"  
-  za pružanje usluga citogenetske analize plodove vode 
   
8.     Republički centar za medicinsku rehabilitaciju Fojnica 
– za  pružanje usluga liječenja iz  fizikalne medicine i rehabilitacije stacionarnog i ambulantnog tipa
9.      ZU Lječilište «Banja-Terme» Ilidža 
- za pružanje usluga fizikalne medicine i rehabilitacije ambulantnog tipa
10.    JZU Banjsko-rekreativni centar «AQUATERM» Olovo 
-za pružanju usluga fizikalne medicine i rehabilitacije ambulantnog tipa

Navedeni Ugovori počet će se primjenjivati od 01.10.2010.godine"
http://kzzosa.ba/index.php?type=1&a=news&id=26

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.3.2011 12:11:11 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 12:13:58   
bananica
user posted image user posted image nije lose, samo bih voljela da se usluge prosire, tj da mozemo obavljati sve pretrage

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 12:17:02   
bananica
jos da napisem, treba se otici kod porodicnog doktora po uputnicu, zatim u zavod da se ovjeri ta uputa i onda kod privatnika, ljekar koji se izabere ne moze se mijenjati do isteka jedne godine
ovako sam ja cula, ispravite me ako grijesim

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 12:56:16   
Anoniman
pa ovo je bezzeuser posted image ...ja sam mislila da cemo moci izabrati svog ljekara...da ce biti besplatno, sve...od ginekologa do ljekara porodicne medicine...pih...ne dopada mi se ovo...ustvari, oni su samo sebe malo rasteretili...tj. rasteretili su "aparate"

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 14:07:15   
bananica
nece valjda samo na ovome ostatiuser posted image vjerujem da ce prosirivati usluge

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 14:19:46   
Blue rose RR
I ja sam se iskreno nadala da ćemo imati pristup privatnim ordinacijama sa zdravstvenim knjižicama, a da će zdravstvo refundirati, ili direktno uplaćivati kod privatnih poliklinika naše ZO.
Međutim , očito da se to još neće desiti decenijama, a ja ću haman na svaki pregled ili lijek morati plaćati participaciju, gledat će me ko vašljivu ovcu, i na kraju dobiti dijagnozu - niđe veze.

Užasava me pomisao da ovisim o ljudima kojima zakletva koju položiše služi samo kao stepenica ka diplomi i lovi .

Mogu samo boga moliti da im nikada ne padnem u ruke.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 15:07:56   
M kao Mama
E, super za ovu temu, treba mi info, zapravo više dobar tumač da mi razjasni moje nesuglasice.

Ja već 3 i po godine redovno svako pola godine idem na preglede dojki u Skrelićevu, međutim, ove godine kasnim sa pregledom 3 mjeseca jer tamo nema radiologa.

Možete li mi pomoći, vidim ovdje ordinacija medichol ima tu usluga, šta ja trebam uraditi da bi mogla kod njih na pregled ili moram na kraju privatno.

Hvala

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 15:47:19   
Hanady RR
Alma ...ovako ide procedura....

Odeš kod svoje doktorice opšte prakse....
kažeš joj da nema u skerlićevoj više radiologa i da ti treba pregled jer kasniš na isti...
Ona ti da posebnu uputnicu sa kojom te uputi kod ni manje ni više direktora Doma zdravlja da ti se na istu potpiše i odobri ti je....
onda sa tim ideš u sovijalno ...na Sovijalnom u onu nisku zgradu gdje se knjižice ovjeravaju...imaš šalter za to...
dođeš na šaleter, plati 5 Km i kažu ti spisak radiologa koje imaju u ovom ugovoru...ako imaš sreće pa kod svih ima termina u trenutku odlaska pusti te da biraš...ako ne onda ti kaže koji imaju najbrže slobodne termine...
upiše ti unutra ime kod koga ideš...ovjeri i ti zoveš i zakažeš termin.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 15:50:34   
Anoniman
uzasuser posted image

vidim ja da cu i dalje placati kao i do sad i ovim i onimuser posted image

meni nas mentalitet nikad nece biti jasan...majkemi..."sto jednostavno, kad moze komplikovano"user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 15:54:32   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Alma ...ovako ide procedura....

Odeš kod svoje doktorice opšte prakse....
kažeš joj da nema u skerlićevoj više radiologa i da ti treba pregled jer kasniš na isti...
Ona ti da posebnu uputnicu sa kojom te uputi kod ni manje ni više direktora Doma zdravlja da ti se na istu potpiše i odobri ti je....
onda sa tim ideš u sovijalno ...na Sovijalnom u onu nisku zgradu gdje se knjižice ovjeravaju...imaš šalter za to...
dođeš na šaleter, plati 5 Km i kažu ti spisak radiologa koje imaju u ovom ugovoru...ako imaš sreće pa kod svih ima termina u trenutku odlaska pusti te da biraš...ako ne onda ti kaže koji imaju najbrže slobodne termine...
upiše ti unutra ime kod koga ideš...ovjeri i ti zoveš i zakažeš termin.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zamanta mi se....katastrofa....
A jesu ga zapetljali Boze sacuvaj....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 16:02:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

uzasuser posted image

vidim ja da cu i dalje placati kao i do sad i ovim i onimuser posted image

meni nas mentalitet nikad nece biti jasan...majkemi..."sto jednostavno, kad moze komplikovano"user posted image



ja sma išla u hrasnocu kod doktora prije operacije ovim putem....
ja sma bolnički radila sve nalaze, ali moja doktorica opšte prakse mi je zahtjevala ambulantno vođenje svega do dana operacija radi doznaka...

odem na radiologiju u satri grad da mi provjere koliki su kamenčići izašli u jetreni kanal....
naruči me iza nove godineuser posted image

ja sa tim papirom vratim se svojoj doktorici i kažem ja odoh sad na koševo imama gdje dajte mi upputnicu...kaže jok...evo tebi ova velika pa ti kod direktorice u DZ Staru Grad....

Pazi sad ambulanata mi na sedreniku, DZ prema pivari tamo, socijalno čak dole ......
nazovem telefonom direktoricu u abinet kaže sekretarica dođite sad je tu...
ja dođem kaža sad je otišla...ja sjela i plačem...em me boli em me nervira sve....

sutradana poramnim pa mi doktorica potpiše...
odatle u socijalno...dole trudnica na šaletru...čekala sam na praznom šaletru 28 minuta da dođe ona koja radi tu na tim poslovima.....
bila srijeda taj dan....

i eto tako dobijem u Hrasnicu da idem...
nazovem dole termin mi daju odmah sutradana u popodnevnim satima...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 17:13:08   
Anoniman
ja fakat ne znam sta drugo reci nego, uzas!

a fol zivimo u 21 sto....mi smo u user posted image a ne u 21 sto...ma nidje veze...umjesto da smo uzeli princip naprednijih zemalja...mi se jos vracamo unazad...da nam fino uvedu kartice ko vani, koje bi se provlacile...gdje bise odmah vidjelo da li si osiguran...a ne...nego prvo kod svog dr.....pa stojis uredu da bi ovjerio knjizicu...a prije toga trcis po papir da ti direktor potpise...pa onda trcis kod privatnika da bi te "uslikao" a onda trcis kod svog dr. da ti odredi terapiju...kod nas majkemi ne smijes biti bolestanuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 17:25:03   
muaaa

IZVORNA PORUKA: dadada

ja fakat ne znam sta drugo reci nego, uzas!

a fol zivimo u 21 sto....mi smo u user posted image a ne u 21 sto...ma nidje veze...umjesto da smo uzeli princip naprednijih zemalja...mi se jos vracamo unazad...da nam fino uvedu kartice ko vani, koje bi se provlacile...gdje bise odmah vidjelo da li si osiguran...a ne...nego prvo kod svog dr.....pa stojis uredu da bi ovjerio knjizicu...a prije toga trcis po papir da ti direktor potpise...pa onda trcis kod privatnika da bi te "uslikao" a onda trcis kod svog dr. da ti odredi terapiju...kod nas majkemi ne smijes biti bolestanuser posted image user posted image user posted image


I sve se to otegne u nedogled, nikada zavrsiti zapocetouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 18:19:40   
bananica
IZVORNA PORUKA: dadada

ja fakat ne znam sta drugo reci nego, uzas!

a fol zivimo u 21 sto....mi smo u user posted image a ne u 21 sto...ma nidje veze...umjesto da smo uzeli princip naprednijih zemalja...mi se jos vracamo unazad...da nam fino uvedu kartice ko vani, koje bi se provlacile...gdje bise odmah vidjelo da li si osiguran...a ne...nego prvo kod svog dr.....pa stojis uredu da bi ovjerio knjizicu...a prije toga trcis po papir da ti direktor potpise...pa onda trcis kod privatnika da bi te "uslikao" a onda trcis kod svog dr. da ti odredi terapiju...kod nas majkemi ne smijes biti bolestanuser posted image user posted image user posted image




e bas ovako, stvarno uzasno



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
15.3.2011 21:57:56   
M kao Mama
znači il da uzmem slobodan dan, ili u najboljem slučaju priprem 50 KM i pravac privatnih, grozno, odbijau mi od burega da zdravstveno, ja ja idem privatno, ljepota

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
1.4.2011 11:30:38   
10 mart 2009
mama alma, pa zar dr.Urlić ne radi u Skerlićevoj kao radiolog????

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 22:51:41   
Dalil@
Zna li neko kolika duga treba biti lista cekanja u drzavnim klinikama za odredjeni specijalisticki pregled da bi se trazila ova uputnica za privatnika?
Mislim, mogu li ja zahtijevati uputnicu od ljekara ili on samostalno procjenjuje koliko ja mogu cekati? Kako ovo funkcionise?


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu 10 mart 2009)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 22:58:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Zna li neko kolika duga treba biti lista cekanja u drzavnim klinikama za odredjeni specijalisticki pregled da bi se trazila ova uputnica za privatnika?
Mislim, mogu li ja zahtijevati uputnicu od ljekara ili on samostalno procjenjuje koliko ja mogu cekati? Kako ovo funkcionise?



iz ličnog iskustva...
mene pred operaciju žuči poslali na radiologiju u mjesni dom zdravlja...i tamo me naruče tek za 2 mjeseca haman...ja s evratim svojoj doktorici i kažem...ja moram prije ja ne mogu čekati ovaj rok...ona sva zabrinuta kaže stavrno dugo i d ami objašnjenje kako to privatno d auradim...kako sma navela u postovima prije...

eh sad dužina te liste možda nije btina ako je hitnost nekoga postupka daljnjeg u pitanju...
otiđi i neka ti napišu na uputnici datum narudžbe kad vidiš jeli predugo vrati s esvojoj doktorici i zahjtevaj hitnost

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 23:03:24   
Dalil@
Mah, u pitanju je UZV stitne..cekala bih skoro 5mj. user posted image Vidjet cu da trazim privatno..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 23:10:37   
M kao Mama
dalila, ne znam šta bih ti rekla, žalosno, ali tako nam je u ovoj državi, čitam tamo temu oko štednje i kontam kako da uštedim kad sve para što ima dadoh na privatne preglede, jer dok bih došla ne red mogu umrijeti, a uredno mi polzli svaki mjesec kad mi se ukaže platna lista i odbici za zdravstveno.Sretno, a ja ti ima odličnu dr. radiologa, ako budeš išla privatno pa mi se javi.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 23:16:17   
Dalil@
Mama alma, hvala, imat cu te u vidu...mada se nadam da mi nece trebati, aBd. Sto kazes..kad vidim koliko ide na zdravstveno koje, hB, ne iskoristimo ni 10%, hoce mi nesto biti. I onda na sve cekas, neke stvari ne mozes dobiti, itd.
Kontam i za ovaj program " s knjizicom kod privatnika"..te uputnice se garant opet cuvaju za "probranu klijentelu" user posted image Obican narod ceka mjesecima..user posted image

Pa nesto kontam..nije mi aman hitno (nadam se) ali cu ganjati princip i zahtijevati privatnika..ako treba, idem i do Direktora..Ovo dok ne zatalasas - nema te nigdje.




_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 23:19:16   
D_K
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Mah, u pitanju je UZV stitne..cekala bih skoro 5mj. user posted image Vidjet cu da trazim privatno..


rade ti UVZ stitne i kod Smajlovica u Hrasnici.. mislim da se kod njih pri UZV abdomena uradi i UZV stitne..
kazu da je odlican a moze se kod njega otici sa uputnicom iz DZ. naravno, procedura za dobijanje uputnice je standardna.


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 23:19:58   
M kao Mama
moja svekrva prije mjesec imala predmoždani, idi neurologu, idi internisti, idi očnom, idi pergage krvi, internista je uputi za štitnu, neurolog je uputi očnom, očno uputi negdje treće, helem, otišla neki dan da se naruči za štitnu, jer joj je uvečana na oko onako, i kaže joj odle u DZ eto pošto ste šehidka porodica imate karticu, evo dobit ćete termin 17 . septembra. A žena mora počet piti ljekove pod hitno i šta drugo nego zovi privatnika i naručuj se.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sa zdravstvenom knjizicom kod privatnika
28.5.2011 23:22:02   
Dalil@
D_K, ma moze se to uraditi u vise priv. poliklinika ali je problem dobijanja te famozne uputnice. Taj dio je problematican jer ih ne daju lahko user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *