|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:29:13   
bebano
Drage ženice,

kada ste pocele prati zubice svojoj djecici? Citam razne savjete gdje se kaze "perite cim beba dobije i jedan zubic", a moj evo ima 6 zubica i ja mu jos ne perem. Medjutim nesto jutros gledam (mozda mi se i ucinilo, ali ) kao da su mu se na gornjim zubicima stvorile naslage. Ipak on jede vec dugo cvrstu hranu, evo prosla mu je i godina, pa sam razmisljala da nabavim cetkicu i perem mu ih samo sa vodom, bez paste koju bi on odmah progutao user posted image . Molim vas vase savjete oko cetkica i zubica user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:35:04   
Lulu_
ja sam prala naomihine desne od 20 dana starosti sa vlaznom gazom preko prsta.
poslje sa tri mjeseca sam u dm-u kupila onaj pribor od tri cetkice sto dodju za desne _(samo guma),za prvi zub (gumena cetkica)i prava cetkica kosu sam pocela koristit kad je dobila 3 zub...tu koristimo i danas
perem joj zube navecer i u toku dana najcesce prije spavanja i ona to jakooooooo voli . sama otvara usta da joj perem zube...sad je vec ucim pomalo da drzi cetkicu dok joj ja trljam zube , ali to nam slabo ide jer ona onda hoce bas sama.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:38:07   
MELLI
Mislim da nije rano za usvajanje dobrih navika.Moja Hanna je sa godinom dobila prve zubiće i nedugo zatim i svoju prvu četkicu.Što se paste tiče mi koristimo jako malu količinu,iako se zna desiti da to proguta.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_86873/mpage_1/key_/tm.htm#86873

Na ovoj temi vec se govorilo o tome,pa možda nađeš neki zanimljiv odgovor

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:40:10   
Lulu_
i nisam koristila pastu za zube dok nije dobila prvi zubic a to je bilo sa 9 mjeseci a onda sam koristila pastu koju sam dobila iz njemacke u paketicu od hipp-a za novorodjence
zove se elmex i prilagodjena je bebama
mislim da bebi poslje prve godine mozes i potraziti pastu za zube u dm-u
ja donosim i dalje tu iz njemacke i malo je stavljam tek toliko da "zapjeni" kao zrno graska mi je mjerilo...
ali mislim da trebas pocetri prati zubice cim prije

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:44:06   
Chuchi
Ja sam pogrijesila sto djete nisam ucila da pere zube cim su mu izasli prvi zubi. Mislila sam da ne treba dok sam ne bude znao
za pranje zuba user posted image Ali covjek se uci dok je ziv. Cim izadju prvi zubi djete treba polako uciti na pranje i odrzavanje
higijene zuba. Jer da bi se naucio redovno prati zube i odrzavati njihovu higijenu to je dug i zahtjevan proces, treba godina za to.
Evo par savjeta kako da pranje zuba ucinite zabavnim:

- Pustite ga da prvo sam pere svoje zube
- Pustite ga da gleda kako vi perete svoje zube
- Neka djete gleda u ogledalu kako mu vi perete zube
- Perite zube svi u isto vrijeme i organizujte utrku
- Dozvolite mu da samo bira cetkicu sa omiljenim crtanim likom
- Dajte djeci pastu za zube koja ce biti sarena, zabavna, sa ukusom koji vole djeca
- Dva minuta je idealno vrijeme za pranje zuba
- Djete moze prati zube dok traje njegova omiljena pjesma
- Vodite i vi racuna o svojim zubima, najbolje da ih perete istovremeno!


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:53:06   
bebano
Hvala vam zenice svima user posted image . Melli hvala za ovaj link, ja gledala na bebama pa nisam nasla, nikako da se presaltam na djecu user posted image . Ma joj i MM i ja imamo zdrave zube i zato mi je jos vise stalo da i sincic ima iste takve. A ovo sto Chuchi kaze da treba djete pustiti da gleda dok mi peremo zube, to je tacno, jer moj Lukica sve otvara usta kada gleda kako ih ja perem user posted image . Ma ne znam zasto, ja sam mislila da je to pretjerivanje da se trebaju prati od prvog zubica, ali kada citam vas vidim da vec kasnim. Zato odmah odoh u DM po prvu cetkicu za zube user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 14:57:49   
Lalana
ja se ne sjecam tacno bas kada sam kupila prvu cetkicu al cini mi se cim su izasli zubici, i kupila sam joj poslije i kaladont za djecu ispod 2 godine, i sada ima stalnu naviku i pere ih svaki dan prvo sama, a onda joj ja lijepo operem jer ipak ona to samo onako jer ne zna, sada joj je 2.5 godine.
do sada nema ni na jednom zubu ni zutih naslaga niti karijesa, e sada ne znam da li je to do kvalitete zuba ili do tog pranja, mislim da su obadva faktora presudna jer ona jede slatkise i sve stalno ali eto do sada je ok

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 15:23:28   
ANNIAN
Moj dobar prijatelj je stomatolg i na moje pitanje kada da počnem djeci prati zube odgovorio je da ne prije dvije godine. Mogu uzeti neku mekanu četkicu ili gazu i vodom ih očistiti. Pastu za zube tek poslije dvije godine. I ja sam kupovala u DM taj set za bebe (moj sin je volio da žavče onu gumenu kaoa su mu izbijati zubi). Njima jeste doživljaj kada vide nas kako peremo zube, ali još veći im je doživljaj kada oni u vrtiću svi zajdno peru zube.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 15:32:28   
emy24
I moj sincic pere zubice vec duze vremena,bilo je malo problema kada smo mu kupili prvu cetkicu,nije dao meni da mu perem nego je on sam htio da pere zubice,pa je cetkica za mjesec dana bila sva izgrizena,onda smo otisli u cm i on je sebi sam izabrao pastu i cetkicu,sto se tice stvaranja navike pranja zubica kod djece vrlo je vazno ako on to svakodnevno viđa kod roditelja,normalna je stvar da ce i dijete traziti to isto.user posted image user posted image user posted image
Ja sta prvo primjetim na osobi to su zubi,i trudim se sto je vise moguce odrzavati ih zdravim i lijepim,oni su neprocjenjivo bogatstvo,a u buducnosti naravno zelim da mi dijete ima lijep i zdrav osmijeh i da danas-sutra ne stavlja ruku na usta,jer ga je sramota svojih zubi user posted image user posted image user posted image user posted image ,A TO NIKAKO NE ZELIMO NI MUZ NI JA.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 15:33:58   
mišur
Bebano,

ja sam počela mom Luki prati zubiće...
Kupila sam mu četkicu za zube NUK, i prvo sam ja prala zube da vidi kako to izgleda...
Naravno da je bio zainteresovan, pa je i on počeo ko fol da nešto trlja...
Samo što mu ne dam da se igra s njom, nego je ja uzmem i malo mu istrljam njom zubiće...
On ima 6 zubića, 7-i je tek nikao...
Peremo ih ujutro kad ustanemo,kad se umivamo, i naveče poslije kupanja...
četkica stoji u kupatilu na vidnom mjestu i on  već zna šta ga očekuje, i pokazuje na nju..
Ja sam nedavno uzela pastu za zube Becutan, ali ne znam kako bi mu prala s njom, kad on ne zna isprati usta..
Čula sam da postoji i neka pasta koja se ne ispira, ali kad sam pitala u apoteci, rekli su mi da ne postoji...
Zasad peremo samo vodicom, čisto onako da se pomalo uči, a za pastu ćemo vidjeti...

Btw, super ti je tema...Ja se odavno nakanjujem da je otvorim...user posted image

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 16:34:19   
Visnja RR
Asji sam kupila one tri cetkice davno cini mi se kad je imala 8 m...al ona se s tim samo igra...
kad joj kazem "pere beba zubice" ona stavi u usta i kao pere... medjutim jos ne pere... niti ja to radim jer nema sanse da mi to dozvoli...
pokusala bih samo sa cetkicom potopljenom u vodi jer paste nisu za bebice sve do 2 g zivota... ali dzaba kad neda...
Ima ona nekoliko i bebi cetkica... al sve je to jos uvjek samo igra...
dakle ako ti Luka dozvoli peri mu al samo s cetkicom natopljenom u vodi...
ako i ti i muz imate lijepe i zdrave zube imace i on... user posted image ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 17:13:56   
lely
Perite zubice kao moj misic(avatar)user posted image

Ja sam isto davno kupila cetkica i cak uspjela i da ih promjenim,mada se nisu Bog zna nesto ni koristile...
Anes se takodje igra sa cetkicom,a kada ga stavim na stolicu pored umivaonika i otvorim vodu,on bi se samo brckao,cetkica mu nije ni na pameti.
Ako se nekad i prevari da stavi cetkicu u usta,onda samo pljuje,valjda misli stalno treba pljuvati...
Ne dozvoljava da mu ja perem zube,jer oduvjek je htio sve sam da radi,pa i ovo mada ne zna bas najbolje.
Nadam se da ce biti pomaka,a do tada dobro je kad hoce ikako da pere,pa makar i naopakouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bebe i pranje zubica
13.6.2009 21:24:19   
bebano
Zenice hvala vam puno svima koje ste mi dale savjete, napisale svoja iskustva. Ja sam odmah popodne otisla do DMa i nasla samo onu cetkicu tj 3 cetkice u pakovanju. Mogu vam reci da nije los fol jer se Luka jako zabavio onim gumenim, gricka ih, pusti da mu masiram desni, jer je u fazi rasta zubica pa mu godi sigurno. Ja sam pokusala da mu malo cetkam, sladak je ukeketi se i pusti da mu ih cetkam user posted image . Pastu ne mislim koristiti dok jos malo ne poraste tj dok ne bude znao isprati sam. Dovoljno je i ovo, nek stavara naviku.
Misure ja nisam vidjela tu Becutan pastu, ali sto kazes ako se i ona treba ispirati, neka nas i nasih imenjaka na vodi za sadauser posted image
Visnja i ja se nadam da ce biti na mamu i tatu sto se tice zubica.
Lely avatar ti je user posted image .


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bebe i pranje zubica
27.6.2009 0:44:41   
dana3
Evo da malo podignem temu jer sam trazila od prije a nije je bilo.Ovako,kao kazete da to i nije neko pranje ekstra kvalitete ali ja sam ,kad je beban napunio 6 mjeseci dobila malu knjizicu o zubima-kad koji raste i raspored prvih zubica.u paketicu s enalazila cetkica i pasta za zube.ima dva zubica a i gornji pocinju da se javljaju.znaci pasta za bebe ima a i cetkice i ovde preporucuju pranje od pojave prvih zuba:Sta da se radi u stvari?ja mu ih ne perem ,nalazim se u dilemi velikoj

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bebe i pranje zubica
27.6.2009 0:48:39   
NANICA
Ja sam svojoj malenoj prala od kad joj je izraslo nekoliko zubica (iako joj se jedinica vec slomila user posted image , dakle, nema pravila ali prati se mora). Nasla sam malu silikonsku cetkicu koja se "nabije" na prst, kao prst rukavice i na jednoj strani ima tzv. dlacice. I Pahuljanu, takodjer mislim isto raditi tek tako da stekne naviku pranja zubica.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bebe i pranje zubica
19.9.2009 7:53:18   
manuela RR
Mene isto jako zanima ova tema i drago mi je da sam je našla.
Emir već ima pet zubića i planiram ih početi redovno prati iako to do sada nisam  činila.user posted image
Ja sam pročitala u nekoj od knjiga o bebama,da se u početku zubići bebe trebaju čistiti samo gazicom potopljenom u vodu pa eto ako neko nije neka i to pokuša.




_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bebe i pranje zubica
19.9.2009 14:50:55   
žana o8
Mi smo u Dm -u kupili četkicu za zube za bebe i malo peremo zube, malo grickamo četkicu i češkimo desne, al neka i tako skida naslage sa zuba. Obožava gledati kako mi peremo zube.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bebe i pranje zubica
20.9.2009 11:21:54   
Tidzi
Mi smo poceli sa pranjem zubica kada je imao godinu dana. Znaci, kada je dobro prohodao, mogao da stoji za umivaonikom (na stolici) i da sam sebi polahko pere zubice. I na startu nam je odmah krenulu dobro. Sad sa 2,8 godine, nema sanse da ide spavati ako ne opere zube, place. Valjda je sada stekao tu naviku.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bebe i pranje zubica
13.1.2011 9:16:00   
ivanak
Ljudi, pomagajte...
Kako da privolim malog Antonia ( ima 1 i pol godinu ) da pere zubiće. Čim mu ja dođem sa četkicom, odmah pobuna.
A što je najgore, nisam ga nikad forsirala, ni ti mu turala u usta...
To sam mu dala sa godinu dana da čačka po zubima, budući da stalno glođe nešto. Ma nikako neće, ni da vidi, ni da čuje...
Kako ste vi svoje naučili na to???


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bebe i pranje zubica
13.1.2011 16:47:53   
emma.L
Ja sam imala problema, razgovora (krenuli smo oko prvog rođendana a Ema je tad dosta dobro pričala), pokušaja nagovaranja, pa obećavanja nečeg u zamjenu, pa na kraju je bilo puc po guzi i dok plače, ja iščetkam kako treba. Duša me je boljela, ali nisam željela da prođe što sam ja prolazila sa kvarnim zubima u djetinjstvu user posted image . To je bilo jednom ili dva puta. Uskoro je krenulo bez problema, s tim da pustim uvijek prvo nju (to je kompromis) pa tek onda ja popravljam stvar. user posted image  
Nama sada predstoji priča o zubaru i aktualan je razgovor o tome kako djeca koja peru zube idu zubaru samo da ih pohvali i da im bombončicu i divi se zubićima, a oni koji ne peru idu jer moraju malo i popraviti ponešto, pa eto, da nam se to ne bi dogodilo... Još uvijek se užasava te priče i sva se uozbilji, ali sam joj sinoć pokazala moje dvije nove bijele plombe (taze od zubara mama user posted image ) i kaže da su mi lijepi zubići user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bebe i pranje zubica
13.1.2011 17:07:51   
ivanak
Ni ja stvarno neželim da mi djete ima kvarne zube. Želim da ih četka što više može, ali muka, neće da otvori usta.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bebe i pranje zubica
13.1.2011 17:13:56   
sporty mamaa
Moj muz ima prelijepe zube i nadam se da ce malena po tome biti na njegauser posted image Ja stalno nesto popravljam, to je valjda i do gena, mm slabo kad da ih pere, a nikad mu se nisu pokvarili... Kaze, kad pere ujutro i uvece da ga pocnu bolit, svastauser posted image Beba pere sama, pa onda ja malo jos operem, stavimo mrvicu paste one djecije...  Inace, ja imam neku slikovnicu, dobili jednom prilikom na promociji "maja kod carobnjaka" i tu imaju i slikice djevojcice Maje i njene avanture kod zubara, kako zubar ima carobni stapic i carobne stvarcice... Bas fino objasnjeno, to joj pomalo citamuser posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 13.1.2011 17:15:36 >

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *