|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
4.1.2012 13:07:54   
sarajka81
Drage moje,
jucer sam bila na kontroli jer sam dobila blage kontrakcije. Dr. mi je prepisala apaurin od 2mg 2x1 i rekla da malo mirujem. Medjutim, ono sto me prepalo, bolje reci prestravilo je to da mi jer ekla da ne vidi bubrege kako treba i da joj se cine premaleni za 21.sedmicu trudnoce.
Da li je neka imala slicno iskustvo? Nazalost ne postoji nista sto bi mogla uciniti da promijenim situaciju (hrana, vitamini, itd).

Besika se normalno vidi i funkcionise najnormalnije, kao i plodna voda. Nejasno mi je totalno kako je moguce da se bubrezi ne vide ili da su manji s obzirom da beba mokri normalno!

POMAGAJTE!!!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.1.2012 17:40:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: problem sa lociranje bebinih bubrega?
4.1.2012 16:34:57   
demented
Draga sarajka mogu misliti koliko si prestravljena u ovom trenutku i na žalost ne mogu ti ništa reći o tvojoj situaciji osim toga da ne paničiš prije nego što čuješ još jedno mišljenje. Ja sam bila u sličnoj situaciji kada su mi u 29 sedmici rekli da beba ima srčanu manu i još kojekakvih gluposti i konstatovali kako je sada kasno  da se bilo šta uradi i poslali me kući. Ne moram ti ni reći da su svi ostali doktori nisu složili sa tim i naravno rodila sam zdravog sinčića.
Definitivno potraži još jedno mišljenje i držim fige da sve bude okuser posted image user posted image


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: problem sa lociranje bebinih bubrega?
4.1.2012 16:42:31   
palachinken
Možda da odeš kod drugog doktora, koji ima 3d ili 4d uvz aparat?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
4.1.2012 16:43:14   
maajaa
Sarajka81,ne znam da li je mogucedadr.zbog polozaja djeteta nije mogla dobro vidjeti bubrege ...Ja bih definitivno potrazilajos jednomisljenje, nadam se da je ipak sve OK.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.1.2012 17:40:22 >


_____________________________

Ena, 22.05.2003
Dino, 13.06.2012

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
4.1.2012 18:15:02   
mamaibabo
ja lično bih potrazuila drugo misljenje,možel bit da zbog položaja nije dobro vidjela....ma kakva je to dr.da ti to tako saopsti nemogu da vijerujem Boga mi....strasan način komunikacije....user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu maajaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
6.1.2012 11:33:14   
sarajka81
Drage moje, hvala vam na podrsci.  Nazalost prije cetvrtka ne mogu doci do svog ginekolga (dr.Masica) tako da sam do tada u strahu.  Pokusavam pozivitno da razmisljam i negdje u dubini znam da ce sve biti uredu,ali dok me opet ne prikljuce na UZ tesko da cu se smiriti skroz.
Javim se cim saznam sta je i kako je, i najiskrenije se nadam da ce sve biti uredu.


(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
6.1.2012 11:40:11   
mama2009
mogu ti preporuciti divnog ginekologa privatno ima 4D  poliklinika sunca Taib Delić

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
17.1.2012 19:50:09   
sarajka81
e ovako, bila sam na detaljnom pregledu UZ koji je trajao tacno 2 sata......sve moguce parametre je provjerio i sve je uredu,sve super napreduje medjutim problem je prosireni pelvis bubrega, i to na oba bebina bubrega....navodno se to javlja u 1 od 100 trudnica...za 23 sedmicu mjere bi trebale biti ispod 0.50cm a kod moje malene su 0.61cm i 0.57cm...nazalost ne mogu nista uciniti, niti sam radila nesto pogresno da se ovo desi...moramo pratiti rast pelvisa i nadati se da ce sve biti uredu kad se porodim....
ovo se navodno na fetalnom skriningu vec treba primjetiti jer ne smije biti vise od nekoliko milimetara, no medjutim ja na nalazu fetalnog skrining samo imam BO za pojedine organe, nema parimetara...

u razgovoru sa par trudnica i porodilja ni jednoj ni na jednom nalazu nije napisana velicina bubrega i pelvisa...da li je i sa vama ista stvar?
ne znam da li mi je drago sto sam ovo saznala ili nije...s obzirom da ne mogu nikako pomoci bebi mozda je bolje da ovaj detalj nisam saznala..ali sta je tu je...nadam se da ce sve biti uredu sa mojom malenom.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
17.1.2012 20:36:06   
tekja
Sarajka81, od srca zelim da tvojoj bebici bude sve ok sa bubrezima, a tebi sto manje sekiracijeuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
17.1.2012 20:48:43   
amiyca
sarajka81, zelim ti da sve prodje u redu i da bebica bude zdrava kad dodje na nasu plavu planetu... user posted image Meni do sada nije radjen nikakav screening organa za bebu. Samo mi je dr govorio da je sve ok... ni ja nemam nikakvih mjerenja...

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
17.1.2012 20:59:11   
maja78 RR
ne znam sta je pelvis bubrega

ali kod mojih prijatelji malenom su otkrili kao neku kesicu na bubregu i pratili u trudnoci, i sada prate i kontrolisu, ali to se totalno smanjilo i ne treba na operacioni zahvat, malenom je 10 mjeseci sad i super je djecak

eto ako sam ti malo pomogla

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problem sa lociranjem bebinih bubrega?
18.1.2012 10:45:01   
shpagica
IZVORNA PORUKA: sarajka81

e ovako, bila sam na detaljnom pregledu UZ koji je trajao tacno 2 sata......sve moguce parametre je provjerio i sve je uredu,sve super napreduje medjutim problem je prosireni pelvis bubrega, i to na oba bebina bubrega....navodno se to javlja u 1 od 100 trudnica...za 23 sedmicu mjere bi trebale biti ispod 0.50cm a kod moje malene su 0.61cm i 0.57cm...nazalost ne mogu nista uciniti, niti sam radila nesto pogresno da se ovo desi...moramo pratiti rast pelvisa i nadati se da ce sve biti uredu kad se porodim....
ovo se navodno na fetalnom skriningu vec treba primjetiti jer ne smije biti vise od nekoliko milimetara, no medjutim ja na nalazu fetalnog skrining samo imam BO za pojedine organe, nema parimetara...

u razgovoru sa par trudnica i porodilja ni jednoj ni na jednom nalazu nije napisana velicina bubrega i pelvisa...da li je i sa vama ista stvar?
ne znam da li mi je drago sto sam ovo saznala ili nije...s obzirom da ne mogu nikako pomoci bebi mozda je bolje da ovaj detalj nisam saznala..ali sta je tu je...nadam se da ce sve biti uredu sa mojom malenom.


@ sarajka 81 -  mislim da su tvom slucaju radi o bubreznim "casicama" a o tome imas dosta na http://www.ringeraja.ba/forum/uvecan-pyelon/m_213029/mpage_1/tm.htm#1184356

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *