|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 10:44:26   
Merylin
Drage moje trudnice,
pretpostavljam da ste i vi iznenađene, šokirane i ogorčene informacijom da je gynipral zbog svoje štetnosti za majku i za plod povučen iz prodaje.
Ja sam u 29. sedmici i koristim gynipral od 22. sedmice.
Zanima me:

1. da li su trudnice koje su koristile gynipral (sadašnje mamice) primijetile neke štetne uticaje na sebi ili nedajBože na svojoj bebici? Koliko dugo ste koristile gynipral?

2. Trudnice koje trenutno koriste gynipral, šta dalje? Da li je ok tek tako prekinuti sa terapijom i da li postoji neka zamjena? Znam da je vijest tek izašla i da je potrebna konsultacija sa ginekologom, stoga pišite ukoliko dođete do nekih informacija od doktora ili farmaceuta.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 10:53:48   
M kao Mama
Draga Mwrlin, ja sam ginipral pila od petog mjeseca pa do pred prod, da li je imalo kakvog štetnog uticaja ili ne, na mene i bebu, to ti ne znam, vrijeme će pokazati, ali ubjeđena sam da je ovo samo rat mafije br. jedan, a to su farmaceuti.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 11:35:39   
Merylin
Ne znam ni sama šta da mislimuser posted image ne mogu da vjerujem da doktori tek tako mogu davati lijekove koji mogu naškoditi hajde majci i nekako, za bebu sam spremna svašta podnijeti, ali i djetetu!
Iskreno, strah me šta dalje, jer sam čitala da kod dosta žena krenu kontrakcije i porod nakon prestanka uzimanja gyniprala, a meni je još ranouser posted image
A kakvi su naši doktori, pitanje je hoće li dati nešto kao zamjena ili će te poslati kući i reći da se javiš u bolnicu ako nešto krene naopakouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 12:11:01   
M kao Mama
ja znam da je meni ginipral održao bukvalno trudnoću, nakon tokolize 10 dana, prešla sam na tablete koje sam pila 4 puta na dan dan do pred porod,

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 12:16:05   
Hanady RR
Ja sma također pila ginipral....
od 4 mjeseca do ulaska u 9 mjesec...
nosila sma nisko i imala kontrakcije za porod kada su mi ga uveli...
meni u startu nije godio...
imala sma tahikardije jake koje su me plašile pa su mi uz njega dali izopten i apaurin...
do ulaska u 9 mjesec tako sam ga pila...

rodila sma carskim rezom...
no na carski sam išla zbog skroz drugih i trećih indikacija....

beba nema nikakave posljedice...sada je to velika djevojčica....
mislim bar ništa nije utvređno da je zbog pijenja lijekova tih...
jedino što je njena bolna tačka je brohitis koji smo uspješno i rješili, jeste malo sojetljiva na taj dio ...al u principu genetika je u pitanju s amuževe strane mnogi su u istoj osjetljivosti...mene što se tiče...imama boljki al niti jednu ne povezujem sa ginipralom...
kardiovakularno sam OK...
dodouše sada imama porblema na niskim rpisikom al što se tiče moga srca sve je OK...


tako da...
šta reći i biti pametan 5 godina nakon što sma popila pozamašna broj tableta koje su ukinute sada

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 12:19:16   
leona81
pila sam ga i ja od 5 mjeseca do mozda 8-og. nisam primijetila nikakve posljedice.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 12:27:28   
grozđe
Pila sam ovaj lijek negdje od 4.mjeseeca trudnoce , kada su se pojavile kontrakcije ( pola tablete ujutro i navecer)...skoro sam 36.sedmica i odlucila sam da ga ne pijem jer svakako je doktor rekao da nije vise toliko potreban i da cemo ga od 37.sedmice ukinuti...

Ko bi vise znao, mozemo samo nagadjati... kako mama alma kaze farmaceutska mafija je najjaca na svijetu...

predlazem trudnicama koje koriste ovaj lijek da se sto prije posavjetuju sa svojim doktorom...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 12:36:33   
mamaajna
Kada sam bila trudna sa prvim djetetom to je bilo 98 na 99god,nista mi nisu davali,sem da jedem vise voca i povrca,tj.da poboljsam isranu.trudnoca skolska,porod skolski,radila petak u subotu navece otisla da se porodim u 38 sedmici.sa drugim 10g kasnije,vazda su mi nesto trpali,od apaurina do vitamina gluho bilo,curica 4550 bila teska,porod jedva izasla,beba uspavana skroz,otvoreno mi bolovanje 2 mjeseca prije poroda,mada sam se fino osjecala rodzena u 41 sedmici

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 14:42:26   
Lulu_08
Ja sam u prvoj trudnoći pred kraj 8og mj, tačnije u 32-33 sedmici dobila uslijed jake urinarne infekcije i povraćanja kontrakcije. Bila sam 7 dana na tokolizi nakon toga sam do 38me sedmice pila gynipral, ali uz njega i isoptin i po potrebi apaurin i buscopan, jer sam također imala jako lupanje srca kao nus pojavu.

Taj lijek se i ranije davao u drugom obliku, mislim da je bio nešto u fazonu "prepar" nisam sigurna jer je to iz priče rekla kazala informacija, a isto tako mislim da je sve igra farmaceutskih kuća.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 14:47:44   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Ja sam u prvoj trudnoći pred kraj 8og mj, tačnije u 32-33 sedmici dobila uslijed jake urinarne infekcije i povraćanja kontrakcije. Bila sam 7 dana na tokolizi nakon toga sam do 38me sedmice pila gynipral, ali uz njega i isoptin i po potrebi apaurin i buscopan, jer sam također imala jako lupanje srca kao nus pojavu.

Taj lijek se i ranije davao u drugom obliku, mislim da je bio nešto u fazonu "prepar" nisam sigurna jer je to iz priče rekla kazala informacija, a isto tako mislim da je sve igra farmaceutskih kuća.


jeste, prije više haman od 30 godina bio je taj prepar, pa je i on povučen i na tržištu se pojavio ginipral, sada je došlo vrijeme da neko drugi ubire kajmak, jer svaka druga trudnica je sa kontrakcijama, e ja sam pila ginipral i imala sam ldrhtavicu, ionda sam skontala kad na pun želudac popijem ginipral nema problema, prije dok sam na gladans tomak pila to je bilo strašno, stvari su mi ispadale iz ruku koliko me tresao,

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 14:57:19   
Apotekarka
U svojoj drugoj trudnoci zbog konbtrakcija i skracenog grlica pila sam gyniporal od 15 sedmice pa sve do 36...Nikakvih nuspojava nisam imala,jedino povisen pritisak ne znam je li nbilo od toga,meni jew receno kao desava se u vtrudnoci te sam jean pewriod pila i metyldopu....Da nije bilo gynipralka vjerovatno bi doslo do prijevremenog poroda...Kardiovaskularno nemam problema ,jedino probavnih ne vjerujemda je do gyniprala...Ne znam sto bi vam rekčla svi mi znamo da nijedan lijek nije dobar jednom pomaze drugom odmaze....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 15:38:32   
shej
Ja sam pila gynipral 7 dana samo, jako mi je srce lupalo od njega i tesko sam disala, bez obzira sto sam uz njega dobila i Isoptin, koji se pije pola sata prije da smiri te simptome koje gynipral moze izazvati.. Imala sam blage kontrakcije koje su prestale nakon 2, 3 dana, da li od gyniprala ili mirovanja, ili same od sebe, ne znam.. Covjek vise ne moze biti pametan, svakako nazvati svog doktora i konsultovati se user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 16:37:09   
Merylin
Meni samo nije jasno kako mogu ovako odjednom povući lijek iz prodaje, postoje mnoge žene koje održavaju trudnoću zahvaljujući gynipralu. Zar nije bilo bolje da je izdato kao neko "upozorenje" pa da se možemo snaći na vrijemeuser posted image
Ja kakav sam paničar, nek mi daju bilo šta, nek mi c vitamin stave u bočicu gyniprala i meni superuser posted image

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 16:39:12   
Hanady RR
Ma nema potrebe da se brineš toliko...
sa doktorm vidi šta dalje...
to je najbolje...
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 16:44:41   
Merylin
Sutra u 8 sam ispred ordinacijeuser posted image kažem ja, paničar, ali biće valjda sve okuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 16:54:38   
mykica
Ja sam ga pila 7 dana 4 x 1/2 tableta tokom dana. Nije mi doktorica dala nikakve druge tablete uz njega. Nus pojava je bila da sam imala osjećaj da će mi srce izaći na grlo i nisam imala zraka. Doslovno su mi se javljali napadi, kad bih imala osjećaj da se gušim dok ne bih otvorila prozor da udahnem. Na pregledu se onda pokazalo i da su se bebini otkucaji srca povećali, nakon čega mi je ukinuta terapija gyniprala. Još uvijek imam jako lupanje srca (a ne pijem ga već 2 sedmice). Moje kontrakcije nisu nestale, ali evo već dvije sedmice guramo sa apaurinom i mirovanjem. Moje jedine nade su da tablete nisu ostavile posljedice na mog bebača. Čitajući vaša iskustva, iskreno se nadam da će sve biti dobro :)

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 17:17:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Merylin

Sutra u 8 sam ispred ordinacijeuser posted image kažem ja, paničar, ali biće valjda sve okuser posted image

ma biće naravno
sretno

vidi mene...živa zdrava, beba, čuj beba sura čitava ok...pusti ti farmaceutske igriceuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 17:50:38   
dinaa
I ja sam pila ovaj lijek mislim od 4-og mjeseca pa do 38 sedmice trudnoce.Moje dijete takodje nema hB nikakvih smetnji ni problema a ni ja,tako da nemoj toliko da se brines vidis koliko nas je sto smo ga koristile pa nam nista ne fali.Sretno i opusteno samouser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 20:06:35   
leona81
ja nisam pila isoptin a dobila sam ga jer nisam imala nikakvo lupanje srca...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 20:30:03   
scarlett
Ja čak nisam ni pročitala ovaj tekst o gynipralu, ništa me ne iznenađuje od farmaceutske industrije. Pošto sam teži alergičar, nekoliko godina sam koristila lijek histazol, koji mi je super pomagao i onda jednom u apoteku odem da kupim novo pakovanje, kad kažu mi da je lijek povučen, jer izaziva smetnje u radu srca. Super user posted image

Od početka 4 mjeseca do kraja 8 sam pila gynipral, nisam se dvoumila oko toga, obzirom da sam nisko nosila i imala kontrakcije, bilo je logično da ću ga trošiti. U 8 mjesecu sam imala povišen pritisak koji se dijetalnom ishranom nije htio stabilizovati, uspijevala sam ga skinuti metyldopom i apaurinima. Prešli smo 5 dana termin i porođena sam na carski, jer se beba nije spuštala i nije izgledalo da ću se ikako poroditi. Meni je ovo sasvim nejasno, kako se to moglo desiti, nakon što sam nisko nosila, al' ko će ga više znati user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 21:36:10   
vila_7
Ma doktori su idioti postali... I ja sam ga pila u drugoj trudnoci,i opet bih kad bi mi rekli, ali imam osjecaj da su ga propisivali SVAKOJ trudnici ma cim se pozali da je bolucka stomak user posted image . Mene je bolio ,ali sam se pocela malkice i otvarati i jos mi je umro dido dok sam trudna bila pa me i to malo potreslo dodatno....
Al kad skontama u prvoj trudnoci sam iste bolove imala idr.uvijek govorila, ma sve je to OK.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
27.11.2013 22:26:00   
Merylin
Mene ste umirile što se tiče tih nus pojava, nemam nikakvih tegoba. Više me brine šta dalje, na strogom sam mirovanju i kakva će mi sad terapija bitiuser posted image Ali eto, čula sam da još uvijek apoteke nemaju napismeno obavještenje o povlačenju... svašta kod nas, za buduće naraštaje najmanje brinuuser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
28.11.2013 11:05:12   
Merylin
Bila sam jutros kod ginekologa, ni oni ne znaju šta da rade. Što se tiče nus pojava, doktorica mi je rekla da je i ona sama koristila gynipral i da nema razloga za brigu.
Što se tiče ostalog, čekaju do ponedjeljka da vide šta će dalje, navodno ne smiju više davati recepte za gynipral, te će trudnice kojima je neophodan vjerovatno ići svaki drugi ili treći dan na Jezero da ga dobijaju kao infuziju.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
28.11.2013 11:56:42   
Leena
Meni moj doktor jutros rekao da odmah prekinem sa koristenjem... A pila sam ga i prvu trudnocu, i nije mi skodilo... Sada teze podnosim, imam cesto tahikardije, pa mi je drago sto mi je rekao da prekinem... Prosli put sam se porodila 2 sedmice po prestanku koristenja gyniprala, sada bi to taman bilo 37 sedmica, tako da necu da se sekiram...

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gynipral povučen iz prodaje
28.11.2013 12:06:55   
Merylin
Ti si blizu terminauser posted image ja sam 29+4 i doktorica mi je rekla da me ne bi smjela ostaviti bez gyniprala...vidjet ćemo šta dalje.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *