|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slobodan čas u toku nastave
6.9.2017 11:24:47   
Blue rose RR
Mame veće djece (pretpostavljam da manji nemaju ove praznine) pitanje:
da li u rasporedima vaše djece, i koji je razred u pitanju, imaju slobodni časovi unutar jednog nastavnog dana?
Naime, moja kći ne ide na Vjeronauku, već na Zdrave životne stilove, i s obzirom da su zaboravili da dvije učenice imaju mimo Vjeronauke (koja je drugi čas srijedom) čas, njima su utorkom stavili 6-ti (zadnji čas) Zdrave životne stilove.
To i ne bi bio toliki problem (mada je i to problem jer po novom Zakonu djeca od 4-6 razreda mogu dnevno imati samo 5 časova), da njih dvije imaju srijedom drugi čas slobodno.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Slobodan čas u toku nastave
6.9.2017 14:58:54   
Alma_27
Ucenici ne mogu imati praznine u rasporedu. Ni u srednjoj skoli cak.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Slobodan čas u toku nastave
6.9.2017 15:49:09   
Blue rose RR
Neki zakonski propis to definiše ili onako praksa koja se sprovodi?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Slobodan čas u toku nastave
6.9.2017 16:21:12   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Neki zakonski propis to definiše ili onako praksa koja se sprovodi?


Zakonski propis. Sad ne znam tacno gdje pise. Pogledaj zakon o osnovnom obrazovanju, pedagoske standarde isto tako. Trazi pojam opterecenost ucenika. Mora biti negdje. Takodje, u pedagoskom zavodu bi ti trebali dati info ako ne mozes sama naci.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Slobodan čas u toku nastave
6.9.2017 17:27:44   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Ucenici ne mogu imati praznine u rasporedu. Ni u srednjoj skoli cak.

Da I ja potvrdim, radim u gimnaziji I ucenici ne smiju imati prazinu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Slobodan čas u toku nastave
7.9.2017 10:04:20   
Blue rose RR
Odlično, i mnogo hvala na savjetima.
U zakonu nema, jučer sam iščitala novi zakon i nigdje ne definiše ove slobodne (prazne) časove u toku dana, ali definiše broj sati koliko maksimalno djeca mogu imati u toku jednog nastavnog dana.
Imam i Pedagoške standarde i njih ću da pregledam, ali u svakom slučaju mnogo hvaal još jednom.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Slobodan čas u toku nastave
7.9.2017 13:18:19   
Daenerys
Uvijek je frka oko usklađivanja rasporeda kada su u pitanju predmeti na koje djeca idu kao po kazni, jer ne idu na vjeronauk.

Moja kćerka i njenih 5 druagara i drugarica idu na Kulturu i zajednicu(KIZ).Sada su četvrti razred i druga smjena.
Po resporedu imaju utorkom dva predčasa taj famozni KIZ,pa slobodan čas(dok ostali imaju vjeronauk),pa onda 4 regularna časa kao i ostali. To je 7 časova ukupno....cccc
Srijedom drugari drugi čas imaju ponovo vjeronauk,a ovi bi opet trebali da lunjaju okolo user posted image user posted image

Da bi sve to bilo jos apsurdnije, prije početka nastave u ponedjeljak intonirala se himna BiH u znak obilježavanja dana ZE-DO kantona i direktorica skole se pohvalila kako su rasporedi napravljeni sa velikom pažnjom, po pedagoškim standardima ...WTFuser posted image

Mi smo se odmah pobunili.Utorak su sredili.Čekamo da srede i srijedu, jer je van svake pameti da imaju slobodan čas.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Slobodan čas u toku nastave
7.9.2017 13:38:43   
Blue rose RR
Znači nisam nažalost usamljen slučaj.
Ja ću vjerovati da su u našem mendžamentu zaboravili ove dvije djevojčice tako da su previdjeli njihov predmet ZŽS, ali isto tako čekam i roditeljski da skrenem pažnju razrednoj koja će dalje kanalisati prema Upravi škole.
Samo da podsjetim roditelje da iščitaju novi Zakon o osnovnom obrazovanju jer ima odličnih svari. Jedna od njih je da djeca 4-5-6 razreda mogu dnevno imati maksimalno 5 časova. Tako da ipak se menadžment škole malo pozabavi oko rasporeda, a ne da nabacaju pred početak škole predmete.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Slobodan čas u toku nastave
7.9.2017 16:32:14   
Alma_27
U sustini, njihov je problem kako ce napraviti raspored, ali nemaju djeca sta slusati vise casova nego sto mogu i trebaju. Ako vec djeca ne mogu imati paralelno ta dava casa, obicno se raspored pravi da jedna grupa dodje na prvi cas, a druga grupa da nema taj cas, ali ostaje jedan cas kasnije u skoli ili neki drugi dan nadoknadi.
U srednjim skolama to nije neobicno zbog prakticne nastave i informatike koja se izvodi u grupama, stranih jezika, vjeronauke i nekih drugih predmeta.
Nije im lako to sve organizovati, ali je moguce itekako. Ali opet naglasavam, djeca ne mogu imati pauzu u rasporedu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Slobodan čas u toku nastave
8.9.2017 15:53:23   
Visnja RR
Kod nas većina djece u razredu ide na Etiku i moral....u isto vrijeme je i za nekoliko učenika katolički vjeronauk....
Obzirom da se islamski i pravoslavni nisu mogli u taj čas ubaciti jer ima malo djece , ta dječica ostaju na času Etike i morala ....a za njih je posebno organizvan čas odmah nakon nastave neki drugi dan...dakle 5. čas...
nema praznine

< Poruku je uredio Visnja RR -- 8.9.2017 15:54:03 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *