|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 20:00:52   
lepao
Dali iko ima iskustva stim da mu je beba nervozna kad jede pogotovo na pocetku?
Nasa beba nekada pojede bez problema a nekada sati ili vise place dok povuce ili kad povuce poslije nervozno place pa je tesko nahraniti...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 20:06:54   
jasmin
Mozda ima previse mlijeka,pa je nervira ta `navala`,ne moze mirno da jede i tada postaje nervozna jer nije u stanju da se izbori s tim,a gladna je.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 20:09:02   
rose
mojoj je sad 3 mjeseca i tako se nervozira nekad kad doji, krene fino i odjednom vriska, ili stalno pusta bradavicu pa je opet trazi, pa se rasplace...odustanem u tom momentu, pronosam i probam kasnije...i tada bude mirnija...da li vise ogladni ili sta ne znam...i to nam se intenziviralo sad u zadnje vrijeme...u noci kad je dojim ili rano ujutro je mirna...vjerovatno je bolji tok mlijeka a kako dan odmice i tok se smanjuje ona je sve nervoznija kad jede...mozda ima veze s tim

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 20:17:48   
lepao
HVALA NA ODGOVORU...DALI JE TO ONDA DO FLASICE? PITAM POSTO NE DOJIM I PROBALI SMO SVE FLASICE SA OSTALIM JE JOS GORI POSTO SPORIJE TECE MLIJEKO..SADA AKO IZ OVE PREVISE TECE NISAM PAMETNA STA DA RADIM..ZAO MI GA STO NE UZIVA DA JEDE..

IZVORNA PORUKA: jasmin

Mozda ima previse mlijeka,pa je nervira ta `navala`,ne moze mirno da jede i tada postaje nervozna jer nije u stanju da se izbori s tim,a gladna je.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 20:22:18   
rose
IZVORNA PORUKA: lepao

HVALA NA ODGOVORU...DALI JE TO ONDA DO FLASICE? PITAM POSTO NE DOJIM I PROBALI SMO SVE FLASICE SA OSTALIM JE JOS GORI POSTO SPORIJE TECE MLIJEKO..SADA AKO IZ OVE PREVISE TECE NISAM PAMETNA STA DA RADIM..ZAO MI GA STO NE UZIVA DA JEDE..

IZVORNA PORUKA: jasmin

Mozda ima previse mlijeka,pa je nervira ta `navala`,ne moze mirno da jede i tada postaje nervozna jer nije u stanju da se izbori s tim,a gladna je.



pa probaj kupiti dudu s drugacijim otvorom...ako postoji...kapni na ruku ako ide kap po kap mislim da to nije previse...moja je neki dan kad sam joj dala flasicu nervozirala se jer se duda zacepila...ostalo malo ad nerastvorenog...mozda ti kaplje presporo...uprati kako guta ako guta kao da se gusi i vidis da se bori onda je prebrzo a ako vuce a imas osjecaj kao da nisz ne guta ili ne vidis mjehurice na flasici...onda je mal otvor...ne znam kolika ti je beba...moja ima jednu chicho flasicu s tom se jedva izbori...a one nuk sa zakrivljenom dudom teku sporije


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 21:29:40   
puma
provjeri isto temperaturu hapice... mozda je prevruca ili prehladna... vidi kako ce reagovati ako malo ohladis ili ugrijes... tako se moj Nane ponasao kad je presao na flasicu, bila mu vruca hapica, a inace voli mlaku hapu... dok za razliku od njega u rodjaka maleni voli vrelu hapu... ja kad sam vidjela kako je vruca hapa user posted image user posted image kazem pa sprzit cete dijete, na sto su mi odgovorili da on tako voli i stvarno kad sam vidjela kako je pije bez problema ja sam ostala paf...
a ako smatras da je rupica na dudani malena i da bebi sporo tece hapa, probaj viljuskom da je malo prosiris... lagano i polako da ne rasiris previse...
nadam se da cete brzo rijesiti nervozu

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 21:53:17   
sara.at
Isti Problem imala Al sad mozda jos i veci. Neznam koliko flasa Sam kupila jer Sam mislila da mu slabo IDE Pa on samo cucla i kad mu dosadi ispljune. Onda Sam kupila od Babynova staklenu flasu i njihovu dudu jest da sipa iz nje Al oce da jede Al samo toliko koliko je njemu potrebno da malo prekrije glad. Sad Sa skoro 6mj je poceo da jede Po 200ml i to muku mucimo Po 40min da bih to pojeo sad je Gore Sa dohranom sve bih on Sa kasike Al nebi flase,Pa Sam skoro na izmaku snage jer neznam vise sta da radim? On napreduje i kilazi ima samo jer se ja mucim da Ga nahranim,neznam na koji nacin da moje djete pojede flasu a ne da Place,histerise, pljuca, i sl?? Ako Kö ima savjet rado prihvatam jer na rubu Sam snage,poslije svakog njegovog obroka ja odplacemuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 23:05:01   
rose
saro a da probas da ga naucis na casu s kljunom? ne znam od koliko mjeseci to ide pa provjeri

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
12.2.2011 23:40:11   
sara.at
Eee Rose tog se nisam Ni sjetila...
Mi imamo jednu Al nema rucki i mislim da je od godine Dana Al mu kupim od 6mj jer njemu ce sad 6mj Pa da probamo tako,daj Boze inace Cu slom zivaca dobitiuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
13.2.2011 12:57:21   
lepao
BEBA JE STARA MJESEC I 7 DANA...UZIMALA SAM AVENTOVU ALI JE OD NJE HTIO DOBITIFRAS KAKO GA JE NERVIRALA PRETPIOSTAVLJAM ZATO STO SPORO MLIJEKO IZLAZI...SADA IMAMO NUKOVU KOJU NEKAD BAS DOBRO PRIHVATI A NEKAD JE NERVOZAN SADA NE ZNAM JELI ZATO STO NUKOVA KAUCUK ANATOMSKA PREBRZO IZBACUJE MLIJEKO...NISAM PAMETNA

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: lepao

HVALA NA ODGOVORU...DALI JE TO ONDA DO FLASICE? PITAM POSTO NE DOJIM I PROBALI SMO SVE FLASICE SA OSTALIM JE JOS GORI POSTO SPORIJE TECE MLIJEKO..SADA AKO IZ OVE PREVISE TECE NISAM PAMETNA STA DA RADIM..ZAO MI GA STO NE UZIVA DA JEDE..

IZVORNA PORUKA: jasmin

Mozda ima previse mlijeka,pa je nervira ta `navala`,ne moze mirno da jede i tada postaje nervozna jer nije u stanju da se izbori s tim,a gladna je.



pa probaj kupiti dudu s drugacijim otvorom...ako postoji...kapni na ruku ako ide kap po kap mislim da to nije previse...moja je neki dan kad sam joj dala flasicu nervozirala se jer se duda zacepila...ostalo malo ad nerastvorenog...mozda ti kaplje presporo...uprati kako guta ako guta kao da se gusi i vidis da se bori onda je prebrzo a ako vuce a imas osjecaj kao da nisz ne guta ili ne vidis mjehurice na flasici...onda je mal otvor...ne znam kolika ti je beba...moja ima jednu chicho flasicu s tom se jedva izbori...a one nuk sa zakrivljenom dudom teku sporije


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
13.2.2011 13:05:28   
sara.at
Lepao zamolila bih Te da pises malim slovima jer velika oznacavaju vikanjeuser posted image
Koliko Sam skontala kaucuk je Latex??

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
14.2.2011 1:13:27   
rose
aventove dude su tvrde, moja je nije htjela kad je bila skroz mala al je odmah prihvatila kaucuk nukovu dudu a kasnije i silikonsku...a sad imamo i chicco lkaucuk...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
14.2.2011 10:35:36   
sara.at
Ja Sam A. Izbacila avent skroz i dude i flasice. Kroz flasice kako God il malo IDE il sipa il je nece a dude kad stavim on je zvace kao mjesalac Pa smo presli na nuk i super je. Meni Te od kaucuk dude tako smrde poslije pranja jednu slucajno kupila i kad Sam ne oprala dok nisam drob povratila. Tako da nam je pedijatar preporucio samo silikonske jer su dosta bolje dok na latexu se nakon par pranja nakupi bakterija i nemogu ih dezinficirati.

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
15.2.2011 23:57:23   
Miau
Moja djevojcica je pocela u zadnje rukom mlatiti kao da nekog tuce dok jede user posted image , a nekad zna sebe vuci za kosu. Puca je agresija, Ariane cuvaj se! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
16.2.2011 0:03:44   
rose
saro jesi probala s casom?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
16.2.2011 23:59:19   
lepao
mi smo prvo probali sa aventovom ali se meni cinilo da ga je nerviralo sto presporo tece mlijeko...pisalo je 0 rupica to je za 0 mjeseci..mozda sa 1 mjesec rupica je veca pa ce brze teci?
Yugoslav zadnjih mjesec dana mu dajemo muk kaucun ne silikonski ali mislim da je isti oblik? on to prihvata ali je opet nekad nervozan...jeli sada zato sto prebrzo ide mlijeko ili presporo nikako ne mogu da skontam..cini mi se kada stavim vodu i sama izlijem sebi na ruku da ide brzo...sada ne znam ziva koju flasicu da mu dajemo?
ne bih da kupujem neku trecu varijantu posto cu se totalnp zbuniti..
da li je moguce da bebe mogu biti nervozne zato sto budu previse gladne pa pocnu nervozno da jedu...razmisljala sam da pocnem  buditi bebu prije nego sto se treba probuti da u polu snu pojede?

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
17.2.2011 0:01:51   
BBubica
IZVORNA PORUKA: rose

mojoj je sad 3 mjeseca i tako se nervozira nekad kad doji, krene fino i odjednom vriska, ili stalno pusta bradavicu pa je opet trazi, pa se rasplace...odustanem u tom momentu, pronosam i probam kasnije...i tada bude mirnija...da li vise ogladni ili sta ne znam...i to nam se intenziviralo sad u zadnje vrijeme...u noci kad je dojim ili rano ujutro je mirna...vjerovatno je bolji tok mlijeka a kako dan odmice i tok se smanjuje ona je sve nervoznija kad jede...mozda ima veze s tim


ovo gore  kao da sam ja pisala
user posted image
sve isto..
cetiri pedijatrice-ni jedna nema odgovor
doji desetak minuta i onda vristi, vuce bradavicu, mase rukicama, nogicama..dam mu cucu i smiri se...
pa onda idemo ponovo
nije do viska mlijeka-to je vec savladao ovoh dana
nije ni do manjka-ima ga...


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
17.2.2011 0:13:58   
rose
ma mrsko im vuci kad otece ono vodenasto i onda drama

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
17.2.2011 0:27:30   
BBubica
ma i ja sam to mislila, ali...moj bebac je prilicno halapljiv, nikad mu nije mrsko jesti, ne bi se odvajao od sike...stvarno ne znam sta je, kad odem na ovo snimanje kukova pitacu i tu pedijatricu, mozda ce znati
samo se nadam i molim boga da ne prestane da doji zbog toga :(

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
17.2.2011 2:09:51   
sara.at
Rose probala Sam nis od tog samo se igra i kad skonta da nesto izlazi samo napravi facu i baci flasu user posted image
Miau ja moram bas cvrsto drzati flasu jer su kod Nas staklene a Arian kad je frndekne samo gledam da sebe u glavu ne pukne a najgore je to jede i gura flasu user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
17.2.2011 10:37:50   
rose
mozda mu se ne svidja okus...probaj drugu hapicu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
17.2.2011 12:01:43   
lepao
ja mislim da hapa nema veze stim posto sam citala sastav i otprilike je to sve isto...i ukus i sastav i sve sve...
mozda bude preumoran ili predugo spava prije toga?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
19.2.2011 15:40:03   
lepao
Slucajno stavim velika slova...nije frka vidim da su me par puta opominjali premda ne vidim razloga sto bi iko pisao velikim da pokaze da vice..smijesno mi :).
Da kaucuk je latex...

IZVORNA PORUKA: sara.at

Lepao zamolila bih Te da pises malim slovima jer velika oznacavaju vikanjeuser posted image
Koliko Sam skontala kaucuk je Latex??

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
19.2.2011 15:44:51   
lepao
Ne znam sta da ti kazem mi jos nismo nasli rjesenje..
Mi smo davali  prehip hranu pa presli kad je malo dobio na kilazi na Novalac ali sada cu opet preci na prehip i hio mijesat cu posto ocigledno ne vari dobro cim place pa ako to pomogne onda cu preci samo na hip jedinicu posto mu prehip nije dovoljno. Mislim da hrana ne bi trebala da bude problem vise je ja mislim nacin kako jede i flasice ali eto i ovo cemo probati promjeniti pa cemo vidjeti.
Sto se tice flasica i cucli i rupa...mi smo davali nuk flasicu ali nisam do danas znala da ima velike razlike i u brojevima i cuclama i rupama. Nuk flasica latex protiv grceva ima broj 1 i 2...1 bi mi trebali davati posto je do 6 mjeseci...to je sto se tice velicine dude na flasici. Kada je rupa u pitanju imaju velicine S M i L...s je za vodu caj, M za mlijeko a L za gustu hranu. Mi smo bacili kutiju pa ne znamo sta smo davali ali mislim da smo davali pogresnu vecu velicinu pa je mozda gutao vise zraka i to ga nerviralo i stvaralo grceve. Sada cu probati sa broj 1 velicina rupice M PA VAM JAVIM DALI TO USPIJE...

IZVORNA PORUKA: sara.at

Isti Problem imala Al sad mozda jos i veci. Neznam koliko flasa Sam kupila jer Sam mislila da mu slabo IDE Pa on samo cucla i kad mu dosadi ispljune. Onda Sam kupila od Babynova staklenu flasu i njihovu dudu jest da sipa iz nje Al oce da jede Al samo toliko koliko je njemu potrebno da malo prekrije glad. Sad Sa skoro 6mj je poceo da jede Po 200ml i to muku mucimo Po 40min da bih to pojeo sad je Gore Sa dohranom sve bih on Sa kasike Al nebi flase,Pa Sam skoro na izmaku snage jer neznam vise sta da radim? On napreduje i kilazi ima samo jer se ja mucim da Ga nahranim,neznam na koji nacin da moje djete pojede flasu a ne da Place,histerise, pljuca, i sl?? Ako Kö ima savjet rado prihvatam jer na rubu Sam snage,poslije svakog njegovog obroka ja odplacemuser posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nervozna beba...nervozna beba kad jede?
19.2.2011 15:45:59   
lepao
Jeste li vodili racuna o brojevima duda i rupa? Ja sada stim eksperimentisem da vidim dali je do toga.
Inace imam i aventovu i chiccovu protiv grceva ali mu nesto nisu drage..mozda drugi oblik pa zato..

IZVORNA PORUKA: rose

aventove dude su tvrde, moja je nije htjela kad je bila skroz mala al je odmah prihvatila kaucuk nukovu dudu a kasnije i silikonsku...a sad imamo i chicco lkaucuk...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *