|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Suho voce
29.8.2009 18:27:19   
Skvo RR
Drage moje,

Nesto razmisljam o Uminom dorucku, obicno papa nesto kaloricnije, tipa Keksolino i sl. Malo bi da promijenim, mozda da mixam zitarice i suho voce.
Kakvo je vase iskustvo sa suhim vocem?

Mi smo do sada papale sljive i to kompot od sljiva.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Suho voce
29.8.2009 18:33:19   
Anoniman
draga skvo, koliko mogu skontati tvoja Uma ima 10 mjeseciuser posted image ja sam svojoj curici sa 10 mjeseci davala svo voce osim jagodicastog... znaci sve sto je trenutno svjeze voce, ali sam gledala da izbjegavam koru, npr kora od jabuke, upravo iz razloga da se ne bi davila... bas sam neku noc gledala sliku moje princezice iz tog perioda kako sjedi u stolici za bebe i jede citavu oguljenu jabuku... tako je vesela bila jer je sama drzala i sama jela pa je bila sva vazna... a obrazi rumeni i obli ko loptice... user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Suho voce
29.8.2009 18:37:21   
Skvo RR
Jede i Uma svjeze voce, ali me je bas interesovalo to suho voce, jer mi se cini zgodno kao dodatak dorucku...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Suho voce
29.8.2009 21:47:02   
Romali
skvo, prokuhaj  malo suhu kajsiju ( svježu krušku, jabuku ) da omekša, izmiksaj i dodaj neke žitarice. Tako ja radim,a obično dodam 5 vrsta žitarica od Alnature.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Suho voce
29.8.2009 22:00:51   
Amrino
Mozes komotno sta god!
Ja Hamzi odavno dajem grozdjice, suhe brusnice, marelice i ostalo da gricka. To je mnooogo zdravije od nekih klasicnih grickalica. Mozes dodavati i u dorucak. Ja npr. cesto pravim griz i u njega ubacim recimo grozdjice i pola banane...Pusti masti na volju.
Znaci- nema potrebe da prokuhavas- moze grickati i onako!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Suho voce
29.8.2009 22:34:00   
Visnja RR
a bas sam htjela napisati da se obrati Amri za savjet user posted image

Nego draga moja Amrino ova moja smizla ne bi grickala nista ni da joj za zivota majke treba ... a uskoro ce joj 17 m user posted image

draga skvo i o suhom vopcu imas dosta u ishrani beba od 6 do 12 ili od 12 do 18 m...

zaista sve sto smo mogle tamo smo napisale ... skoro da mislim da se vise nema sta dodati...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Suho voce
29.8.2009 22:40:37   
Crvena
Moja princeza cesto gricka grozdjice i suhu brusnicu, jos kad svojim slatkim prsticima uzima jednu po jednu i zadovoljno se smije, naradije bi je pojelauser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Suho voce
29.8.2009 22:49:31   
Skvo RR
Draga Visnja,
Hvala na savjetu, ali kada ukucam u trazilici, ne izlazi mi ta tema, a sada nesto gledam ima 71 stranicu. Ja sam bas "vrijedna" na toj temi, a nisam nesto primjetila da se spominje previse suho voce. I bas mi je trebao info od malo "iskusnijih" mama. Malo smo je i mi pokvarili, jer svaki dan pisemo sta je beba rucala, tako da i nema nekih "rasprava".
Zahvaljujem se i Amrino i Crvenoj, jer se kanim da joj dam brusnicu, a eto sad vidim da mogu.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Suho voce
29.8.2009 22:54:00   
bebbe RR
I ja sam mišljenja da suho voće možeš davati, jer, uistinu, daleko je zdravije od raznih, uobičajenih grickalica. Ja sam, za sada, dala samo suhe marelice i suhe šljive. I jedno i drugo sam miksala sa grizom i pasirala.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Suho voce
30.8.2009 1:40:26   
Visnja RR
draga skvo user posted image
slazem se da se tema malo pokvarila ...al samo zato jer su mame koje su najvise pisale sad uveliko u "uhodane" i njihove bebe su malo prerasle tu grupu...
to ne znaci da mame koje imaju male bebice ne treba da nastave pisati i raspravljati se ...
zato nisam ni zakljucala temu o suhom vocu...vec samo o grahu...o grahu se bas tamo puno pisalo...
pozdravcic user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Suho voce
1.9.2009 13:09:38   
sanja.sa
i Mark papa suho voce.
ja sam mu ga davala vec sa sest-sedam mjeseci jer mi je pedijatar rekao da mogu.
kada smo poceli sa nadohranom bio je februar i nismo imali neki izbor sezonskog voca, tako da je papao suhu sljivu, kajsiju...

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Suho voce
1.9.2009 20:54:42   
zeni
nja.sa,kako si pravila to suho voce,kuhala ili kako,daj mi molim te objasni

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Suho voce
1.9.2009 21:08:59   
jasmina_mm
uh super tema
moj sin naprosto obozava suho voce i to sam tek nedavno slucajno otkrila
prije nije htio ni pogledati ga a sada za dva do tri dana pojede oko 100gr grozdjica ili marelica. Ja mu dajem onako da ih gricka a takodje mu stavim u palentu za dorucak



_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Suho voce
1.9.2009 22:03:40   
Ilhana RR
Moja mala jede sve pogotovo voce i suho i svjeze...

Mislim da mozes joj napraviti obrok misli sa suhim vocem i jogurtom... to je kod Lamije u obdanistu na meniju za dorucak dva puta sedmicno, onda tri puta sedmicno jedu kasu od zoba i dva puta sedmicno jedu kasu od griza...

Ja sam prije radila na dijeti dok sam bila u glavnoj kuhinji i znam da je to ili kasa od zoba najzdravije sto se moze ujutru pojesti. Kasa od griza ima malo vise kalorija i od toga se goji kad bi se previse jelo... dijabeticarima se nepreporucuje da jedu kasu od griza.

user posted image

Kasa od zoba
user posted image

Kasa od griza
user posted image


Na kase mozes stavljati cimet, marmeladu od jabuka, jagoda, suho voce itd itd... sve sto pozelis radi ukusa...

Vidila sam danas da u obdanistu kao medjuobrok jedu jogurt sa vocem... i po krisku hljeba sa puno sjemenki a integralni je...

Koncept njihov u obdanistu je da djeca jedu zdravu hranu za svaki obrok.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Suho voce
2.9.2009 0:18:44   
Golubica
Ilhana jos kada bi mogli biti ubaceni recepti za ove divne slastice, bilo bi extra. user posted image (Bolje da ti ubacis nego da nama zavrsi u kanti za smece ako ne "potrefimo" sveuser posted image )

< Poruku je uredio Golubica -- 2.9.2009 0:19:09 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Suho voce
2.9.2009 0:30:48   
mamilica
Ja bih ovu kasu od zoba :) Nemam ideju sta da radim sa tim zitaricama, osim da ih potopim u jogurt, a to mi se ne svidja, na zor ga jedem. Kasa mi odlicno izgleda, pa, Ilhana, please, sto prije receptice.

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Suho voce
2.9.2009 0:35:34   
Ilhana RR
kasa od zoba ja jednostavna ;)

Kasa od zoba

1 porcija

2 dl vode
1 dl pahulja od zoba
mrvica soli

(zob i musli bez icega je jedno te isto ;) )

Priprema:
Pomjesaj zob, vodu i sol u serpi i kuhaj dok to nepostane kasasto, ako je previse tvrdo dodaj malo vode.

Kasa od griza

1 porcija

225 ml mlijeka
2 supne kasike griza
mrvica soli (moze i bez soli)

Priprema:
Prvo prokuhaj mlijeko, dodaj griz i ako zelis da ti bude malo sladji ukus stavi secera. Mjesaj svo vrijeme dok se kuha.
Nastavi posle da jos dokuhas na tihoj vatri 4-5 minuta.

Kasa od zoba se u svedskoj uvodi u ishranu vec od 4 mjeseca i ima se kupiti sa raznim ukusima. Moja Lamija je najvise voljela bez ikakvog ukusa jer sam joj ja uvijek stavljala voca svakakvog koji je davao bolji ukus i svjeziji ;)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Suho voce
2.9.2009 0:44:05   
mamilica
Kakva brzina :)
Sjedi 5

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Suho voce
2.9.2009 0:44:34   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mamilica

Kakva brzina :)
Sjedi 5


haha ja dok sam pisala to ti stigla postaviti post :P

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamilica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Suho voce
2.9.2009 10:39:04   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Ilhana


Koncept njihov u obdanistu je da djeca jedu zdravu hranu za svaki obrok.



user posted image user posted image user posted image Nadati se da će jednog dana i naša djeca u našim obdaništima imati zdrave obroke, a ne ovo sada što jedu po državnim vrtićima... Do tada, truditi se da bar kući jedu zdravu hranu.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Suho voce
3.9.2009 11:21:47   
Amrino
Ja zobene pahuljice (tj. zobenu kasu) kuham u mlijeku (i osim malo soli stavim i secer ili suho voce). Ne znam- tako mi je mnogo ukusnija...a cesto skuham skupa griz i zobene pahuljice i onda u to nasjeckam recimo svjezu bananu ili jabuku.
Hamza voli- a voli bogami i mama user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Suho voce
3.9.2009 13:49:48   
Suzana
Amra koje zobene uzimaš, u Mercatoru ima na policama sa žitaricama najviše od marke Biofor, i to ne samo zobene nego raznorazne.
Sve se kuhaju na isti fol?
Mi smo do sada koristili one DM-ove 5 vrsta.
Što se tiče suhog voća, ne možemo se baš pohvaliti, nedavno sam uzela divne suhe brusnice pa sam davala Ediju da gricka (Mak to neće), a svakako kada dođu kišni dani i ponuda na pijacama bude manja, planiramo praviti ukusne i zdrave kompote od suhog voća.




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Suho voce
3.9.2009 18:36:01   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja zobene pahuljice (tj. zobenu kasu) kuham u mlijeku (i osim malo soli stavim i secer ili suho voce). Ne znam- tako mi je mnogo ukusnija...a cesto skuham skupa griz i zobene pahuljice i onda u to nasjeckam recimo svjezu bananu ili jabuku.
Hamza voli- a voli bogami i mama user posted image user posted image user posted image .



Tako mi radimo u bolnici kad je nekome potrebno malo vise energije, jer mlijeko daje vise energije.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *