|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 15:48:06   
Amrino
Evo jedna tema na kojoj bih zeljela da pisemo sve stvari vezane za probleme i pokusavanje rjesavanje tih problema a koji se ticu zajednice u kojoj zivimo. Mozete pisati o saobracaju, komsijama, upraviteljima, policiji...i svemu onome sta MI mozemo da uradimo!

Ja cu da pocnem od svog "problema". Zivim na Dobrinji u diiivnoj ulici punoj zelenila. Ulica je tim bolja sto je u njoj zabrana odvijanja saobracaja osim za kola hitne pomoci i policije. Dobrinja je inace skoro jedino plansko naselje u Sa i ispred svake zgrade ima veeeeliki parking tako da ovdje uopste nemamo problema s parkiranjem kao u ostalim dijelovima grada...Medjutim...ne bi nasi bosanci bili to sto jesu da se ne ponasaju kako se ponasaju. Umjesto da ja u toj svojoj diiivnoj ulici mogu setati i pustiti dijete da trckara za loptom- ja se sklanjam svake dvije minute da me neka budaletina ne pregazi. Ulica je- uprkos zabrani i znakovima ko kuca- uvijek puna auta. Svi se tu parkiraju! I sad ja- koja i sa malim djetetom i kolicima ostavim auto na parking i prosetam 10 metara do ulaza ispadam glupa a komsija koji se parkira drito ispred ulaza kao pametan?
Mozda zvucim grubo ali sam stvaaaarno maksimalno iznervirana! Zamal juce da me ne zgazi...i jos bibice na sirenu!!! user posted image - a ON u zabrani!
Nadam se da cu od vas dobiti neki koristan savjet jer sam stvarno rijesila (kad vec niko drugi nece) da poduzmem nesto! Ne znam jel rjesenje zvati svaki dan pauk sluzbu ali i to cu ako treba!
Kome da se obratim, posaljem mail, nazovem?!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 15:50:51   
veeseelaa
obrati se policijskoj upravi novi grad sa jednim dopisom gdje ćeš objasniti situaciju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 15:53:11   
dojbinica
pa ako treba svaki put da zoveš pauka za tako nešto zovi.Ali mislim, da je i Srajevo podjeljeno na sektore( što se tiče policije), i da vi treba da imate policajca koji drži sektor u koji spada vaše naselje Dobrinja, treba samo da se raspitate u policijskoj stanici za to i da tom policajcu iznesete te probleme, što se tiče parkiranja i nepoštovanja soabraćajnih propisa, a što se tiće zelenih površina, to je nadležna komunalna policija

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 16:02:40   
Nedi
Amrino pošto si često u Zenici vjerovatno si vidjela onu malenu dječicu koja prose na semaforu kod lamele. Prije par mjeseci, bilo je mračno i kiša je padala, jedva da sam ga vidjela. Noge mi se odsjekle....samo izleti ni od kuda i lupa u prozor. Ja inače vozim oprezo i polako ali  neko drugi da je išao brzo mogao je da ga zgazi ne daj Bože. Uh kad se sjetim, ja se isprepadala a oni se smiju.
Helem pisala sam dopis Ministarstvu unutrašnjih poslova ZDK-Ministru, Policijskoj upravi Zenica i Načelniku. I opet sve isto, niko to ne vidi kao problem a ja uvijek sebe postavim u situaciju - šta ako ga ne daj Bože udarim? Onako maleni i pri maloj brzini ga auto može...ne daj Bože ne mogu ni napisati. Cijeli život na savjesti nositi nečiji život, odgovarati pred zakonom, boriti se sa romima i njihovim običajima i na kraju krajeva uništiti mir i harmoniju svoje porodice.
A šta bi falilo kad bi se zabranilo to prosijačenje po prometnicama? Pa tu policajac i onako vrlo često stoji u blizini?

Nadam se da ćeš imati više sreće, obavezno piši dopis i bilo bi dobro kad bi još neko od komšija napisao da ne budeš usamljena.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 16:19:26   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Amrino RR
Ulica je- uprkos zabrani i znakovima ko kuca- uvijek puna auta. Svi se tu parkiraju! I sad ja- koja i sa malim djetetom i kolicima ostavim auto na parking i prosetam 10 metara do ulaza ispadam glupa a komsija koji se parkira drito ispred ulaza kao pametan?
Mozda zvucim grubo ali sam stvaaaarno maksimalno iznervirana! Zamal juce da me ne zgazi...i jos bibice na sirenu!!! user posted image - a ON u zabrani!
Nadam se da cu od vas dobiti neki koristan savjet jer sam stvarno rijesila (kad vec niko drugi nece) da poduzmem nesto! Ne znam jel rjesenje zvati svaki dan pauk sluzbu ali i to cu ako treba!
Kome da se obratim, posaljem mail, nazovem?!user posted image user posted image user posted image


Prije svega, super tema!

Kada je moja Anja bila mala ja sam živjela u Sarajevu i radila u dnevnim novinama kao novinar. Živjela sam na trgu na kojem sam se ja kao dijete igrala sa svim svojim vršnjacima, a kada su se naša djeca rodila - više nije bilo mogućnosti jer, kako kažeš, zabrane ne poštuje niko, odnosno, oni koji ih poštuju ispadaju kreteni. Tako sam ja u bijesu non stop zvala pauka, zvala sam i načelnike općine, jer je bila u mom resoru na poslu, zvala sam policiju, pisala svako malo u gradskoj hronici o tom problemu. I, šta sam postigla?! NIŠTA! Auta ne bi bilo nekoliko dana i onda sva po starom... Mada, ne mislim da treba odustajati. Sada, toliko godina kasnije, valjda su zakonske regulative bolje uređene. Zovi pauka, zovi policiju, piši načelniku općine, telefoniraj gradskim rubrikama dnevnih novina... Mislim, ne samo ti... Kada bi to postala masovna pojava, ta pobuna protiv saobraćajnog nasilja, da tako kažem, onda bi se vjerovatno i više posvetila pažnja riješavanju problema. Sada će neki reći da ima puno važnijih neriješenih problema, i to stoji, ali ne trebamo zato pto stari imaju male penzije, što je, jasno, strašno, dozvoliti da živimo u neprestanom strahu od automobila kada izadjemo napolje sa djecom!
Pusa...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 16:39:28   
Amelaa RR
Amra draga vjerujem ti da ti je pun kufer toga, al ovo sto je veeseelaa napisala najbolje ti je posalji dopis PU Dobrinja u kojem ces im fino objasniti u cemu je problem i da je bolje da na vrijeme reaguju dok se ne do Bog nesto ne desi. Cak mislim da ti je bolje sto prije poslati taj dopis.
Evo mi imamo slican problem al kod nas je situacija da imamo ulicu u kojoj je dozvoljen parking, ulica je jednosmjerna pa je dozvoljeno parkiranje na lijevoj strani ulice. Eh sad, problem je sto u tu ulicu gradjani te ulice hoce da privatizuju, skoro svaka kuca je zagradjena s zidom a iza zida je dvoriste u koja kad ulazis moras prouciti sta god znas user posted image user posted image . Eh sada, problem je sto oni svi haman stavljaju neke letve, blokove na ulicu da se ne mozemo parkirati, a i kad se parkiramo cesto zatecemo zagrebano auto, slomljen brisac, nekad i gumu ispuhanu. E kako onda da budes prisabran i dobar...kako?? Jos fakat uvijek gledamo da ne parikiravamo pred vrata, ili gdje pise garaza, al djaba opet isto... izadju i stanu nabrajati... grrrrrrrrrr
Btw.. evo slika te ulice
user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 19.8.2009 16:46:28 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 16:44:47   
žana o8
Amrino, mislim da je rješenje zvati pauka svaki dan.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 16:45:00   
Anoniman
ljubim svoju (bivšu) mahalu : )

Ista stvar i sa ulicama iznad ove Ameline!

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 16:46:10   
Amelaa RR
Jel ovu moju sadasnju :):), ljubimo i mi tebe onda

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 19:01:31   
Lulu_
ja imam problem sa djecom od komsija...
ne svom ali onima o kojima roditelji ne vode bas neku brigu...
ja sam na prizmelju oni uvijek sjede ispred ulaza i galame tako da naomih nikad ne moze spavati u svojoj sobici a da je neko ne probudi,ali to je jos najmanji problem.igraju se na parkingu lopte i apsolutno od njih ne mozes proci jer im ne pada napamet zaustavioti igru dok prolazimo mi sa kolicima ili jadni komsija koji je invalid ili komsinica koja ima 100 godina...
neki dan mi je jedan letajuci za loptom izletio pod auto(ja vozim dzipa)hvala dragiom Bogu da sam ga vidjela...njegova je mama na to rekla ah gospodjo draga pa djeca su to...user posted image kazem ja njoj sigurno biste mi to rekle i da sam ga pregazila nedaj Boze...tacno mi je uletio ispod auta,srce mi stalo.


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 19:08:58   
LUNA4
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja imam problem sa djecom od komsija...
ne svom ali onima o kojima roditelji ne vode bas neku brigu...
ja sam na prizmelju oni uvijek sjede ispred ulaza i galame tako da naomih nikad ne moze spavati u svojoj sobici a da je neko ne probudi,ali to je jos najmanji problem.igraju se na parkingu lopte i apsolutno od njih ne mozes proci jer im ne pada napamet zaustavioti igru dok prolazimo mi sa kolicima ili jadni komsija koji je invalid ili komsinica koja ima 100 godina...
neki dan mi je jedan letajuci za loptom izletio pod auto(ja vozim dzipa)hvala dragiom Bogu da sam ga vidjela...njegova je mama na to rekla ah gospodjo draga pa djeca su to...user posted image kazem ja njoj sigurno biste mi to rekle i da sam ga pregazila nedaj Boze...tacno mi je uletio ispod auta,srce mi stalo.


ovako slicnih problema imam i ja...
ali mene najvise smeta to kad mama izađe van sa djetetom i kolegicom i sjedne na klupicu i uopce ne obrača pažnju na vlastio djete...a ono hahari po cijelom igralistu a mama je previse zauzeta čikom u ustima i tracanjem...ma odvratno....


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 19:11:05   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: žana o8

Amrino, mislim da je rješenje zvati pauka svaki dan.


Nažalost i ja mislim da je ovo rješenje, jer obično kada pokušavamo kontaktirati nekoga ''iznad'' naletimo na zatvorena vrata...

Eto recimo, moji su napisali dopis o tome kako je nebuloza naplaćivati parking u bolnici i to 2KM / sat,  a koji su poslali na jako puno adresa i svi su odgovorili kako nisu nadležni za taj problem...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 19:20:04   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: LUNA4

IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja imam problem sa djecom od komsija...
ne svom ali onima o kojima roditelji ne vode bas neku brigu...
ja sam na prizmelju oni uvijek sjede ispred ulaza i galame tako da naomih nikad ne moze spavati u svojoj sobici a da je neko ne probudi,ali to je jos najmanji problem.igraju se na parkingu lopte i apsolutno od njih ne mozes proci jer im ne pada napamet zaustavioti igru dok prolazimo mi sa kolicima ili jadni komsija koji je invalid ili komsinica koja ima 100 godina...
neki dan mi je jedan letajuci za loptom izletio pod auto(ja vozim dzipa)hvala dragiom Bogu da sam ga vidjela...njegova je mama na to rekla ah gospodjo draga pa djeca su to...user posted image kazem ja njoj sigurno biste mi to rekle i da sam ga pregazila nedaj Boze...tacno mi je uletio ispod auta,srce mi stalo.


ovako slicnih problema imam i ja...
ali mene najvise smeta to kad mama izađe van sa djetetom i kolegicom i sjedne na klupicu i uopce ne obrača pažnju na vlastio djete...a ono hahari po cijelom igralistu a mama je previse zauzeta čikom u ustima i tracanjem...ma odvratno....


ja inace kad imam problem sa nekim malisanom(jedno vrijeme su se igrali u i ulazu a kod mene u sutanu eho odzvanja) ja izadjem i pitam ko zivi u ovoj zgradizgrada se inace zakljucava)i taj koji zivi se javi,reko idemo sad tvojoj mami. ja zeni ljepo na vrata.kad je otvorila odmah pita njega sta si uradio.ja se predstavim , kazem zeni kakv problem imam i da imam malu bebu.pita ona njega sto nije poslusao on suti. zena se izvine i kaze nece se ponoviti vise i taj malisan stvarno vise n ije ulazio sa drustvom u ulaz...ali nazalost ima i ovih mama kojima ja dodjem na vrata i kazem da se njihovo djete doslovno za loptom bacilo pod auto a ona kaze joj pa to su djeca...nemam rjeci

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako biti koristan clan zajednice?
19.8.2009 21:53:22   
Blue rose RR
Amrino samo jedan lijep dopis na njihov web : http://mupks.ba/?jezik=bos&x=83 , i vjerujem da će nakon što se izvrši čista vozila ili putem pauka, i naplaćenih kazni, da će se komšije "uhavizat".user posted image
Ili komšijin novčanik.user posted image user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *