|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebe i kućni ljubimci
31.10.2013 10:58:15   
Pepeverde
Čekam bebu i imam u stanu dvije domaće mačke- mužijaka i ženku! Mačke su isključivo kućne, čiste, bez buha i parazita, odgojene, ne linjaju se pretjerano. Jedino što ih nisam cijepila, ali to nikako nije problem, učinit ću svakako. Bolesti protiv kojih se mace cijepe svakako ljudi ne dobijaju, izuzev bjesnila. Mace su također kastrirane, tako da su dosta mirnog karaktera. Jedino što predvečer postanu nesmotreno razigrane pa naganjaju jedna drugu. Mačak nikada nije ogrebao niti ujeo, od malih nogu je odučen od toga. Mačka je mene jednom ujela (čupali su mrtvo mače iz nje naživo, imala je problem pri okotu- ujela bih i ja), ali ona je onako dosta rezervirana.
Ja ih jako volim, i muž ih obožava ali smo pod pritiskom okoline i raznoraznih čistunaca.
Muž dodijava da nađemo rješenje, koje podrazumjeva da ih maknemo bar na neko vrijeme.
Meni suze na oči idu kad samo pomislim na to, to su živa bića a ne ukras ili stvar, volim ih!
BTW uradila sam TORCH- imam IgG imunoglobuline na toksoplazmozu što znači da mi mace ne mogu naškoditi.
Cijenim svačije mišljenje, ali molim vas da podjelite sa mnom praktična iskustva.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bebe i kućni ljubimci
31.10.2013 22:00:42   
Adana
Ćao!

Ja imam macu već 7 godina. user posted image Kućna maca koja nikada ne izlazi vani. Nije vakcinisana. Jajnici su joj podvezani, i to se desilo kada je moja ćerka imala par mjeseci. user posted image
Nije mi nikada na pamet palo da je dam zbog bebe.... A moja maca još i nije neka nježnica i mazuljica. Ali eto, nikada nije bilo ''okršaja'' sa njom i ćerkicom mi. user posted image

Kada sam rodila, dala sam mužu pelenu prljavu i benkicu od ćerkice da ponese kući kako bi maca mogla da ih ponjuši i navikne se, da tako kažem, na prinovu.
Kada smo došle kući na ulazu u stan prvo je maca onjušila malenu, pa smo onda tek ušli u stan. user posted image

Uglavnom, maca ne dira Asju, Asja ne dira macu.... osim ponekad ali onda ova bježi i sve OK. user posted image

Moj savjet, slušajte sebe, vaša kuća, vaše dijete, vaša pravila. user posted image



< Poruku je uredio Adana -- 31.10.2013 22:01:36 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bebe i kućni ljubimci
1.11.2013 8:20:47   
Pepeverde
Hvala Adana! Ovo me je ohrabrilo. Jučer su provele sa mnom čitav dan u stanu i bile su i više nego dobre, samo su spavale. Muž ih nekad draži, igra se s njima i izaziva lovačke nagone. Onda strahuje da ne napadnu bebu. Ako se naljutim mogli bi letjeti dušebrižnici iz kuće a ne mace.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bebe i kućni ljubimci
1.11.2013 13:20:56   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Adana

Moj savjet, slušajte sebe, vaša kuća, vaše dijete, vaša pravila. user posted image



Ovo podpisujem, tvoja kuća, tvoje dijete, tvoja odgovornost.

Nisam imala sličan slučaj, volim životinje, ali mi smeta da su u mojoj kući, no kao što Adana kaže, moja pravila user posted image

Samo sam ti htjela ispričati za rodicu koja je došla kući iz porodilišta, a mačka joj se omacila taj ili dan kasnije. Tako da su u kući bile dvije babinjače user posted image

Nikad nije bilo problema, curica je od malih nogu razvlačila mačke, one koje se nisu dale odlazile su, one koje su se dale gnjavila je maksimalno.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bebe i kućni ljubimci
1.11.2013 13:46:19   
Alannah
Nemam iskustva sa macama,ali sa psima da.Imamo labradora,4 mjeseca stariji od bebe.Doduse nije u kuci,ali kad smo prvi put bebu donijeli,prvo ga je cuko ponjusio.Dali smo cuki i dekicu od bebe,koju nismo vise koristili.Danas je malom godina,a cuku obozava,ljeti su se igrali na deki u dvoristu,bebac mu je razvlacio labrnje,gurne mu prst u oko,a cuko nista,gleda samo kako ce ga polizati bar po nogicama.Dok je bebac puzao i kasnije kad je prohodao,cuko je pazio da nece pasti,praio ga u stopu.Mali kad vidi lutalicu,govori av-av i htio bi ga pomilovati.
Kao sto kazu cure,slusaj sebe i muza,a ne okolinu.I takodje daj macama neku benkicu od bebe i cesto i njih mazi pred bebom,da ne bi bile ljubomorne.Nas pas je bio malcice ljubomoran,ali nista strasno pa da bi bebi naskodio.Uglavnom ako bi ka kratko svezali.Najvse voli dok moj bebac doji,staviti glavu u moje krilo da ga ceskim po glavi.user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bebe i kućni ljubimci
2.11.2013 1:29:05   
Adana
Evo i ovdje ima slicna tema:

http://www.ringeraja.ba/forum/Kucni_ljubimac_i_beba_%3F!/m_1737148/tm.htm

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Pepeverde)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *