|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krive nogice
2.3.2008 0:21:43   
Alijeva mama
Prvo da vas pozdravim,drage mame.Nije me dugo bilo al evo i mene sad kad je Ali kod majke na spavanju jer se majka pozelila svog jedinog unuka.
Htjela bi da vas pitam ako mi neko moze odgovoriti u vezi krivih nogica. Citala sam na jednom sajtu kako male bebe imaju krive noge zbog polozaja u stomaku al ne znam do kojeg mjeseca-godine. Moj Ali ima 16 mj.i malo je bucmast i te njegove krive nogice me zabrinjavaju.Nikom drugom ne smetaju jer kazu mi da je to normalno...pa me tjese sa tim da je on rano prohodao i da je tezak pa tako drzi ravnotezu jer rasiri nogice kad hoda...a inace je prohodao 1,5 prije godine....pa se bojim da nisam kriva jer sam ga ohrabrivala u njegovim prvim koracima...moze li mi neko reci do kad su nogice krive ili da ga vodim pedijatru ili ortopedu. Kad mu spojim nogice one se spoje normalno al dk podje hodati one su debele i kriveuser posted image ........
Sta da radim.....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krive nogice
2.3.2008 1:23:46   
stella
mislim da trebas pedijatru ukoliko si zabrinuta(a sigurno jesi) a mozda to ipak nije nista.pedijatar ce ti reci ako ima potrebe za ortopedom i dati uputnicu.pozdrav i ne sekiraj se

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krive nogice
2.3.2008 13:18:31   
Azure
Dobro dosla draga, zaista te dugo nije bilo. Ma nisam ni ja bas bila vrijedna zadnji mjesec. Ne znam zaista nista o krivim nonicama. Ali sam tu da te bar malo utjesim. Mislim da to nema veze s tim da je tvoj Ali prohodao prije godine dana. Moj muz i ja smo oboje prohodali u 8 mjesecu, a nasa macica je trcala po kuci sa 10 mjeseci, doduse drzali smo je za rucice, ali bukvalno nas je tjerala da trcimo sa njom. Prohodala je sa godinu. Ma samo ti zelim reci da vjerovatno nije nista, ali ti opet znas sta ces uraditi. Najbolje ce ti reci pedijatar i ortoped.

Zelim ti lijep dan. I javi nam sta je rekao ortoped.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krive nogice
2.3.2008 13:24:43   
laracroft
Ja vjerujem u onaj unutarnji majcinski poriv i instikt.Odvedi dijete ortopedu,jer ne kosta mnogo,a takve stvari je bolje rjesavati na vrijeme.Majka najbolje zna primjetiti takve stvari kod svoje bebe i ako mislis da bi bebica mogla imati neki problemcic odvedi ga doktoru na vrijeme.Pusti sta ti ostali pricaju ,jer niko od njih nije 24h sa tvojim djetetom.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krive nogice
7.3.2008 15:11:05   
imanbajramovic
u bliskoj sredini imala sam taj slucaj.izgledalo strasno,a ortoped kaze    cesta pojava.do godine nista,nakon toga dobila ortopedske uloske.sada ima dvije godine i nogice su super.a ljekari kazu da je i fizioloski da bebe imaju krive nogice.mislim da ce i kod tebe vremenom biti ok.sretno

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Krive nogice
24.3.2008 23:22:54   
Alijeva mama
drage mame HVALA puno na podrsci..ipak smo ga odveli ortopedu i doktor je rekao da je sve ok i da do 3 godine tako treba biti...bolje da su krive kao krug i onda se isprave normalno nego da su odmah prave i postepeno se krive u x..eto to je nama rekao ortoped i gledao ga kako hoda i savio mu nogice/...kaze sve ok...al ja bas nisam 100 % uvjerena jer kad ga vidim sa nonuskama krivim bas me stegne nesto u grlu....
uglavnom ja sam svoje uradila...odvela ga doktoru i raspitivala se i ne mogu vise nista uraditi..ostaje mi da cekam....pozdrav i hvala jos jednom..pusa..ciao

(odgovor članu imanbajramovic)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Krive nogice
25.3.2008 8:55:32   
Antigona
Alijeva mama, malo podrške da ti pružim, apsolutno razumijem tvoju brigu i strah, takođe razumijem tvoju potrebu da kriviš sebe ali zaista nema potrebe evo ti primjer;
Znam curicu kojoj je sada 3 godine a vidjela sam je prvi put kada joj je bila nepuna godina dana, nogice su joj bile toliko krive i savijene da su pravile savršen krug, strašno je izgledalo znam da sam pomislila bože dragi pravo je čudo što uopšte hoda, danas sa 3 godine ona ima savršene prave nogice baš kako curica i treba imati.
Nije nosila kaiševe niti imala kakve zahvate i terapije, samo došlo na svoje.
Zato se opusti i uživaj u svom djetetu. PUSA Aliju

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Krive nogice
25.3.2008 12:05:45   
peanut
Moja prijateljica svom djecaku oblaci cipelice i pokucnice naopacke, znaci lijevu na desnu, a desnu na lijevu nogu. Ako mu vec ortoped nije propisao neke uloske, mozda mozes pokusati s ovom "mehanickom" metodom.user posted image

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Krive nogice
15.6.2010 11:57:24   
abh
I moj sin ima krive nogice. Ima 18.mjeseci. To se samo primjeti kad hoda u cipelicama. Ja kad mu sastavim noge one su prave. Da li da ga odvedem otropedu?

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Krive nogice
15.6.2010 12:03:20   
sirnica
Ja sam negdje pročitala da su krive nogice uobičajena pojava do treće godine života djeteta. Moj dječak je imao krive nogice. Potpuno su se ispravile do drugog rođendana. Zato -bez brige. LP

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Krive nogice
15.6.2010 12:06:23   
abh
E hvala na utjesnim rijecima. I moja mama kaze da mi je sestra imala krive noge kad je bila mala, a sad su joj bas prave.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Krive nogice
15.6.2010 12:20:35   
Ben 10
Od moje zaove mali ima 15 mjeseci takođe ima na slovo O nogice,ona se puno ne sekira ,a malac kada hoda ,ja mislim da će pasti.Ona kaže i u mene su bile krive ,MMkaže od njegove familije su svi imali krive noge.Mene bi iskreno zabrinulo onoliko da mi je djetetu krivo,ali ona ništa pa sam joj samo skrenula pažnju.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Krive nogice
15.6.2010 15:22:48   
hanabanana

Dakle, dijete će imati noge na O, ili ako hoćeš kao Safet Sušić, najčešće radi urođenog deformitetu ali može biti i posljedica rahitisa ( u tom slučaju se daje više D kapi ) a nikako zato što dijete nije povijano.
Oblik nogu je stvar genetike, a ne povijanja.

Isto tako treba znati da  O noge mogu da nastanu i zbog preranog postavljanja djeteta na noge i forsiranog hodanja kada se noge iskrive zbog opterećenja težinom tjela. Kosti natkoljenica i potkoljenica se krive put spolja tako da je najveće iskrivljenje u predjelu kolena.

Ako koga zanima više neka klikne.

[color=#000000 size=3]http://www.ringeraja.ba/forum/m_568729/mpage_7/key_/tm.htm
[color=#000000 size=3] 
[color=#000000 size=3] 
[color=#000000 size=3]kopirala sam svoj post sa ove teme, a tiče se krivih nogu.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Krive nogice
15.6.2010 15:30:22   
Tidzi
Ne znam nista pretjerano vezano za krive noge, ali se slazem sa hanabananom. A ti, draga, ako te to ne smiruju i ako ti ne da mira, najbolje da posjetim pedijatra, jer ti i on moze pogledati i vidjeti ima li potrebe da te posalje ortopedu. Tako ces bar biti mirna! Mada, iskreno, mislim da ce se to srediti i doci na svoje.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Krive nogice
1.7.2010 12:25:23   
Hanady RR
mala beba moje zaove ima krive nogice...koje idu unutra...na ortopediji savjetovano je da do 3 mjeseca radi vježbe i da joj obuva naopako cipeloce...ali imamo malu molbu...ako neko ima broj 17 čvsrte dublje cipelice nek mi se javi na PP...mala nogica sve joj spada a cipelice nemožemo sada u ovom periodu takve da nađemo...a gdje nađemo cijena sramota 100KM...za tako mali broj i mali period bezveze...pa kontam da pokušam sa vama rješiti ovaj problemčić...

e da imaju langete za to...ali nakon trećeg mjeseca će nam ih napraviti ako nebude pomaka u ispravljanju...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Krive nogice
1.7.2010 13:05:57   
zvecka
Moja starija cerkica Lejla kad se rodila imala je strasno krive noge i naravno ja sam bila zbog toga zabrinuta jer niko ni u mojoj ni od muza fameliji nema krive noge,,,pa sam ja pitala i u savjetovalistu i kod doktora dal trebam nesta poduzeti i rekli su mi da je to sasvim normalno i da ce se to kako bude rasla ispraviti i sad skoro 4 godine ima i jako je zgodna curica mala,,,a nista nisam radila s njenim nogama jer su mi rekli da ne treba nista raditi.

Vidjela sam gore da je jedna forumasica napisala polozaj u stomaku i da zbog tog dosta beba ima krive noge to su i meni rekli,,da je u stomaku tako drzala noge i da su krive,,amlada cerkica Emana se rodila sa ravnim nogicama.user posted image


_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Krive nogice
1.7.2010 13:10:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


Oblik nogu je stvar genetike, a ne povijanja.



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Krive nogice
1.7.2010 13:20:03   
Hanady RR
Evo kod nas se znači rađaju bebe i sa jedne i druge strane baš mašala...niko nije imao ovaj problem krivih nogica...
sara (zaovina kćerka) ima...po izlasku iz bolnice rečeno je razlog je položaj u stomaku...
na snimanju kukova isto je rečeno...kukovi su u redu ali da se rade vježbe...
pedijatrica da uoutu na ortopediju i gore ponove isti razlog ali kaću da radi intenzivnije vježbe i oblači cipele naopako...
do 3 mjeseca...znači još nekih mjesec dana...ako ne bude pomaka...da se stave male langetice...koje postoje ...zvala sam ortosar...380Km su oko 120Km participira zdravstveno...
elem...
probat ćemo vježbama i cipelama...ako nebude išlo i ne vidi se pomak na bolje...idemo na langete....bez posebnog razmišljanja..jer bolje nešto rješiti sada ako je to moguće.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Krive nogice
1.7.2010 13:40:19   
zvecka
Ja se sjecam da je Lejla imala 5 mjeseci kad sam prvi put isla u Bosnu s nojm,,,i ide unuka Majke(moje mama)prvi put i pita mene moja mama zasto su joj nogice krice i ksavjetuje me da nesta poduzmem,,a ja vec prije pitala doktore,,hocu da kazem da je Lejla jako krive noge imala i sA 5 mjeseca.user posted image
Hanady nadam se da ce Sara biti slucaj kao moja cura sto je bila.user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Krive nogice
21.9.2010 9:58:21   
Anoniman
Ja sam uzela uputnicu za ortopeda jer mu nogice idu malo na x...tata mu bas ima xerice pa me strah...a da vas pitam...gdje ga vodim...znam da je na kosevu ...jel' tamo gdje su i odrasli ili imaju posebnu ortopediju za djecu?

(odgovor članu zvecka)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Krive nogice
21.9.2010 10:04:02   
teacher75
i lana od kako se rodila ima krive noge ali na oks- ( ), nadam se da ce joj se vremenom ispraviti jer ni ja ni mm nemamo krive noge. sta vi mislite, jel neko imao slicno iskustvo?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Krive nogice
21.9.2010 10:19:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

Ja sam uzela uputnicu za ortopeda jer mu nogice idu malo na x...tata mu bas ima xerice pa me strah...a da vas pitam...gdje ga vodim...znam da je na kosevu ...jel' tamo gdje su i odrasli ili imaju posebnu ortopediju za djecu?

na ortopediji gdje i odrasli ali ima ortoped dječiji...
a ja ti sugerišem da ideš kod Đozića u vojnu...ali ako su uzela uputnicu za koševo onda idi gore. sad ja ne mogu da se sjetim doktora sa koševa koji radi u Ortosaru privatnouser posted image Dok nađem hanadin nalaz javim ti ime.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Krive nogice
21.9.2010 10:20:52   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

i lana od kako se rodila ima krive noge ali na oks- ( ), nadam se da ce joj se vremenom ispraviti jer ni ja ni mm nemamo krive noge. sta vi mislite, jel neko imao slicno iskustvo?

dok lana još nije porgodla oblači joj cipelice naopako...
vjeruj  upravo to je sari malneoj rejšilo nogice koje su išle prema unutra....
čak su langete savjetovali ali male ciplice naopako obuvene pomogle suuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Krive nogice
21.9.2010 10:21:16   
veeseelaa
joj ja to neznam ni procijeniti izuzev da je nešto alarmantno u pitanju user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Krive nogice
21.9.2010 10:32:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Ja sam uzela uputnicu za ortopeda jer mu nogice idu malo na x...tata mu bas ima xerice pa me strah...a da vas pitam...gdje ga vodim...znam da je na kosevu ...jel' tamo gdje su i odrasli ili imaju posebnu ortopediju za djecu?

na ortopediji gdje i odrasli ali ima ortoped dječiji...
a ja ti sugerišem da ideš kod Đozića u vojnu...ali ako su uzela uputnicu za koševo onda idi gore. sad ja ne mogu da se sjetim doktora sa koševa koji radi u Ortosaru privatnouser posted image Dok nađem hanadin nalaz javim ti ime.

hvaaaaaaalaaaaaauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *