|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Posteljica
10.1.2010 22:04:45   
Nrla
prije tri dana na ultrazvucnom pregledu doktor mi je rekao da imam krvarenje iz posteljice, da li neko zna nesto o tomeuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Posteljica
11.1.2010 1:40:31   
milenium
jeli itko vidio post ove žene?haloooooooo!
ja nisam imala taj problem al evo možda se netko javi tko će više znat.

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Posteljica
11.1.2010 8:47:27   
Nedi
Joj stvarno ne znam, ali šaljem ti jedanuser posted image podrške 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Posteljica
11.1.2010 12:14:07   
milenium
ja bi na tvom mjestu ukucala u google pretražnik ''krvarenje posteljice'' i izbacit će ti dosta tog mislim.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Posteljica
11.1.2010 23:32:34   
Nrla
Prvo sta sam uradila je i trazila na netu i naisla na puno toga strasno...pa me zanima da li ima neko slican problemuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Posteljica
11.1.2010 23:41:40   
myb@by
Ni ja nemam iskustvo sa ovim mada i se u trudnoci poceo odvajati komada posteljice od maternice i dobila sam terapiju i sve je bilo ok.Nadam se da ce i tebi neka terapija pomociuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Posteljica
11.1.2010 23:58:59   
Nrla
Hvala...nadam se da ce sve biti ok

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Posteljica
13.1.2010 14:33:15   
samedi
pa draga Nrle sta ti je doktor rekao?koja si sedmica trudnoce? jesi li ti nesto primijetila prije tog pregleda ili si isla na rutinski pregled? daj molim te objasni mi to,kako je do toga doslo,ja se sve strahujem jer ne znam sta se desava unutra,kad bih kako mogla ja bih se prikljucila na UZ 24/7 !!!

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Posteljica
13.1.2010 19:12:32   
fatimica09
Nrla draga, sta je bilo...kako si sada....nadam se da je sve ok user posted image

Cudi me da ti dr. nije nesto vise objasnio i propisao neku terapiju, preporucio mjere prevencijeuser posted image
Nakon slucaja koji se desio meni, ja sam dosta istrazivala i citala...krvarenja iz posteljice se obicno javljaju u pocetnoj fazi abrupcije posteljice, tj. u pocetnim fazama odvajanja posteljice, sto je krajnje rizicno za trudnocu, sam tok poroda kao i zdravlje i zivot bebe....zao mi je sto ti ovo moram reci! Potrebno je krajnje ozbiljno shvatiti takav nalaz i tretirati ga pod HITNO!
Zelim ti puno srece! I javi nam sta je bilo, ja ti zelim svu srecu ovog svijeta user posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Posteljica
13.1.2010 21:09:52   
Nrla
Nemam nikakvih problema, bolova ili slicno... Nisam dobila terapiju niti mi je doktor rekao nesto posebno o tome, ali ako budem imala neke bolove da se javim...  to je kao neko blago krvarenje posteljice...ali eto na internutu sam nasla puno toga pa osjecam neki strah jer to nije dobro ni za bebu ni mene.user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Posteljica
13.1.2010 21:18:17   
fatimica09
Odakle si ti, ko ti vodi trudnocu? Otidji kod drugog dr. po misljenje, kod treceg ako treba...idi u bolnicu na pregled....ne znam,mene panika fata.....ja sam imala grozno iskustvo....izgubila sam bebu a nisam nista osjetila, cak mrtvu bebu nosila 2 dana, a osjetila i pokrete...kazu zato sto je bila velika pa kao plutala u vodi, udarala glavom i guzom user posted image

Ma halali mi, ne zelim da te plasim, ja samo znam da to krvarenje iz posteljice nije bezazleno! Morao ti je nesto reci! Cuvaj se i poslusaj me, trazi dr. doktora!

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Posteljica
13.1.2010 21:34:18   
selmai
Draga Nrla,
Podrzavam fatimicu09. Ja cekam trece djete, sve tri trudnoce su mi bile kriticne (prva posebno), ali mi je doktorica jako oprezna. Potrazi misljenje jos nekog doktora. Ja mogu preporuciti svoju, ako pravila foruma dozvoljavaju (da ne bi bila reklama). Nadam se da ce sve biti OK a ti miruj maksimalno.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Posteljica
13.1.2010 22:02:30   
Nrla
Zaista ni ja ne znam sta da radim, iz Sarajeva sam a  trudnocu mi vodi dr. Sanjin trenutno nije tu....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu selmai)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Posteljica
14.1.2010 11:11:03   
samedi
Nrla draga,kako si danas?jesi li isla doktoru?ako nisi,idi hitno,danas odmah! tim prije sto tvoj doktor sad nije tu!Potrazi misljenje i savjet drugih doktora i natjeraj ih da ti lijepo objasne sta trebas raditi,pitaj ima li kakva terapija za to!Radi bilo sta samo nemoj sjediti skrstenih ruku i cekati da se nesto (ne dao Bog) dogodi!

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Posteljica
14.1.2010 11:21:04   
fatimica09
Nrla draga kako si....
Osjecas li bebu, imas li neki iscjedak ili krvarenje.....pa koji ti je dr. saopstio da imas krvarenje iz posteljice, jel Sanjin ili neko drugi? Ma to je stvrano neozbiljno ponasanje koji god da ti je to rekao! Miruj sto vise, nemoj nista da nosas! Ne znam, otidji na Kosevo, potrazi dr. Nikulina ako bude gore....meni je vodio trudnocu, on je najbolji za UZ gore i covjek je stvarno temeljit, mozes mu vjerovati....mozda na kraju krajeva i nije nista strasno, ali ipak idi i vidi....ako ne bude Nikulina, trazi dr. Lejlu Imsirija ili dr. Naimu Imsirija....Sve je u Bozijim rukama, na kraju krajeva....ali kao sto ti SAMEDI kaze....ne daj Boze da sta lose bude ne bi sebi nikada oprostila, vjeruj, ja sam prosla kroz gubitak, nista nisam osjetila, imala skolsku trudnocu i na kraju infarkt posteljice i sve gotovo! Idi trazi salameta sebi i bebi! Na Kosevu nista ne placas, a valjda ce se naci neko da ti kaze sta i kako dalje!

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Posteljica
14.1.2010 11:30:40   
lilix
ja sam u prvoj trudnoći stalno imala to krvarenje po malo, ustvari počelo je od 5 mjeseca, malo sam prokrvarila, otišla na GAK, pregledao me dr. Sanjin ustanovio skraćen grlić i blago krvarenje posteljice, predložena serklaža, međutim nakon UZ pregleda koji je uradio on i dr. Naima zaključili da se to kod mene ne može uraditi jer je niska posteljica, vraćena sam kući, samo apaurin i mg mi je dato od terapije, kontrola za 7 dana je bila i onda po potrebi, i da strogo mirovanje
moje lično iskustvo sa dr. Sanjinom je pozitivno, mislim da je on ipak ozbiljan doktor, sad ne znam šta ti je sve tačno rekao, ali u svakom slučaju ako si zabrinuta i ako i dalje imaš krvarenje javi se na kliniku; meni je rečeno da se odmah javim ako krvarenje se pojača ili ako bude samo čista crvena krv
nadam se da će kod tebe sve da bude OK


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Posteljica
14.1.2010 11:36:14   
fatimica09
Evo NRLA i LILIX ti je objasnila, molim te samo nam se javi i otidji za svaki slucaj i miruj naravno, aBd bice u redu user posted image

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Posteljica
14.1.2010 11:36:35   
mama2009
rva posebno), ali mi je doktorica jako oprezna. Potrazi misljenje jos nekog doktora. Ja mogu preporucit
IZVORNA PORUKA: Nrla

Zaista ni ja ne znam sta da radim, iz Sarajeva sam a  trudnocu mi vodi dr. Sanjin trenutno nije tu....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


svi koji su kod dr Dekovica mogu se javiti dr Nikulinu ili dr Abadzic, mene isto vodi Dekovic al vec 3 put sam isla kod Nikulina jako divan dr i mogu samo reci jedno veliko hvala gdje cula ili ne i da joj Bog dragi da sve sto pozeli forumasica fatimica koja je bila uz mene na RR kad sam bila najvise uspanicena i prestravljena fatimice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nrla danas i sutra do 3 je dr Nikulin na klinici fino odes i kazes da te Dekovic vodio..... u ponedjeljak je od 3 na klinici dezurni je


sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Posteljica
14.1.2010 13:30:25   
fatimica09
MAMA2009 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma jesi blesava, sta je to sitnica...user posted image user posted image user posted image ljubim te i cuvaj princezu.....jos malo jel de...primice se....neka, neka.....samo polako i aBd da sve sto lakse prodje....pusica za tebe i bebaruuser posted image

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Posteljica
14.1.2010 15:53:57   
Nrla
Ovo mi je rekao doktor u Domu zdravlja, ali nikako nisam mogla da kontaktiram dr. Sanjina, evo pomalo osjecam neke bolove i pritisak, a jutros sam imala jednu malu tackicu krvi... Odoh na Kosevo pa cu vidjeti sta cemi reciuser posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Posteljica
14.1.2010 16:02:56   
lilix
samo nemoj paničit, otiđi fino na Koševo da se i ti smiriš; ja sam uz te probleme s krvarenjem i još što šta hB iznijela trudnoću do 9 mjeseca i hB rodila živu i zdravu bebaru
bitno je da se smiriš i svakako odeš do doktora, ja sam bila skontala da je tebi tu dijagnuzu postavio Sanjin i kontam ne bi te on tek tako bez ikakvih savjeta ili terapije pustio kući


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Posteljica
14.1.2010 16:41:46   
Mamica24
Moja sestra je imala krvarenje na početku trudnoće.. Stalno je morala biti u ležećem položaju maksimalno smirena..
pila je dabroston, apaurin i još neke lijekove...

Sad ne znam jel se i kod nje krv javljala iz posteljice... al je hvala Bogu rodila zdravog dečkića tako da nemoj se ni ti sikirati biće to ok samo polahko i bez panike.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Posteljica
14.1.2010 16:49:34   
mama2009
IZVORNA PORUKA: fatimica09

MAMA2009 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma jesi blesava, sta je to sitnica...user posted image user posted image user posted image ljubim te i cuvaj princezu.....jos malo jel de...primice se....neka, neka.....samo polako i aBd da sve sto lakse prodje....pusica za tebe i bebaruuser posted image



hvala draga...jos malo je ostalo ako Bogda samo da sve bude OK



Nrla javi nam se sta je bilo kod dr....sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Posteljica
14.1.2010 23:03:35   
Nrla
Dosla sam sa Koseva, odgovor sam dobila da sam panicar i sta ako krvariuser posted image Doktorica me gledala ginekoloski i rekla da je prolaz 2 pp? Eto opet ne znam sta da radim, ujutro odoh traziti Nikulina!!!!!!!!!!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Posteljica
14.1.2010 23:06:02   
mama2009
Potrazi ujutro Nikulina i porazgovaraj s njim zelim ti svu srecu 

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *