|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa bubrezima
14.1.2010 10:05:33   
Mamica24
Drage moje mame i žene... ( izvinjavam se ako tema već postoji)


Evo šta mi se desilo... U utorak naveče dobijem mučninu i kiselinu u želdcu. U 5 ujutro počnem da povraćam

užas Božiji i tako cijeli dan i počne me stomak boliti. Odem u Opštu bolnicu a oni me pošalji na infektivnu (biseri).

Naravno da nisam otišla gore već se vratim kući i odem drugom ljekaru - ginekologu. On mi uradi ultrazvuk - beba je

ok- ali kada mi je na UZV pogledao bubrege vidio je da imam KAMEN u bubregu... Ja se prestravila. Pita jesam li ikad

imala problema sa bubrezima - reko nisam. Dobila sam antibiotik AKSEF 500 da pijem 10 dana.

Jel još neko ima bubrežnih problema... user posted image user posted image user posted image user posted image Od kud mi sad to user posted image user posted image user posted image user posted image živa sam se isprepadala!!

< Poruku je uredio acudesa RR -- 26.2.2010 18:01:21 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kamen u bubregu
14.1.2010 11:37:23   
samedi
Draga Mamice24,ja licno nisam imala tih problema ali znam jednu mladu zenicu kojoj su u trudnoci otkrili da ima kamencice u bubrezima(ne znam tacno koliko njih ni da li su bili u oba bubrega ili samo u jednom) i ona je morala lezati u bolnici neko vrijeme(par dana),primala je neku terapiju.Na kraju je sve bilo ok,lijepo se porodila,ni ona ni beba nisu imale problema.
Sta je tebi doktor rekao?Primas li kakvu terapiju,pijes li lijekove?


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kamen u bubregu
14.1.2010 11:47:45   
Leva
Imam problema sa pijeskom u bubrezima vec tri godine i stvarno je bolno i gadno. Mogu ti dati masu savjeta kako da ga izbacis samo ne znam koliko je to pametno u trudnoci (vjerovatno nije). Napad bubrega su mnogi okarakterisali kao jako bolan ravan porodjajnim bolovima. Ja sam ih imala barem deset i prezivjelauser posted image . Nikome nije jasno zasto ih imam tako cesto ali eto, mozda i to uskoro otkrijem.
Postoje jako dobre kapsule na bazi ulja koje se zovu Rowatinex i kupovala sam ih bez recepta. Sluze za otapanje kamena i pijeska. Mora se konzmirati sa jako puno caja od brusnice (do 2l dnevno) ali kao sto rekoh nista od ovoga ne bih radila bez konsultacije sa ginekologom.
Sretno mila i da se taj kamen smiri do poroda aBd pa ga poslije lagano rjesavaj.

< Poruku je uredio Leva -- 14.1.2010 11:49:19 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kamen u bubregu
14.1.2010 12:44:44   
dana3
Za izbacivanje kamena iz bubrega piju s ecajevi koji jeraju na mokrenje a takvi s ne preporucuju u trudnoci.Ne znam koliko imas do poroda ali moj savjet je da ne pijes nista na svoju ruku a vec o bolivima moze doktror da da nesto za ublazavanje.
J asma imala kamen u bubregu i od tada nema ni kamenja ni pijeska.kad i ako nadjem lijek koji sam pila napisacu.Uglavnom je bila breza kao glavni sastav

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kamen u bubregu
14.1.2010 15:02:14   
Mamica24
Do poroda još dva i po mjeseca.. dobila sam antibitoike da pijem i to je to!

ma samo da mi bebče bude ok a ja ću taj kamen već nekako ispišati!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa bubrezima
14.1.2010 21:12:37   
Hanady RR
ma nebrini ja sam sa starijom imala pjesak u bubrezima i pila antibiotike malo regularno je rodila sve za 5. A nakon poroda nisu mi ni padali na pamet. e sa drugom kad sam ostala trudna zakomlicira se al vidi čuda bubrezi čisti ko suza ( ležala u državnoj bolnici, klimenta me pregledao) al zato našli kamen u žuči. Elrem ja sam dva puta u trudnoći imala napad žuči a nisma ni znala kontala ja povraćam noći u 3 jer sam se prejela. E sad ti kamenčići u žuči još su tu, sve se kanim da ih se kotarišem a l dok malu prestanem dojit to mi je glavni zadatak.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 26.2.2010 18:01:47 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *