|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Limfni čvorovi kod beba
24.7.2010 0:05:56   
Hanady RR
Drage moje kako je ova tema aktualna trenutno a nemamo otvorenu istu ja to sada činim.

Prenos postova sa teme Potreban mi savijet hitno....



IZVORNA PORUKA: nikita

jutro drage moje,
neki dan sam primjetila kvrzicu na bebinom vratu malo manju od nokta i kontam haj necu ga voditi odmah u dr mozda se povuci i sinoc napipam drugu  kvrzicu skroz malu par cm iznad te na vratu. Danas cemo ga voditi kod pedijatrice da pogleda. Da li netko od vas ima iskustva s tim?


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

niki nisma sigrna zaista...
nisma imala iskutvo sa istim...
al razmišljam kako dječak dragi nema nikakvih drugih simptoma možda je u pitanju nadraženost žlijezda od ove vrućine...

ja vjerujem nije ništa strašno...

pedijatar će ipak najbolje znati a vidim idete danas pa javi nam se...


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: nikita

jutro drage moje,
neki dan sam primjetila kvrzicu na bebinom vratu malo manju od nokta i kontam haj necu ga voditi odmah u dr mozda se povuci i sinoc napipam drugu  kvrzicu skroz malu par cm iznad te na vratu. Danas cemo ga voditi kod pedijatrice da pogleda. Da li netko od vas ima iskustva s tim?



DA. imali smo i mi, ja cim sam je napipala ja sam otisla kod dr, jer znam kad oteknu limfne zlijezde moze da znaci da tijelo ima negdje upalu, prehlada.mali nije imao temperature, sve normala, tako da dr rekla da pratim kvrzicu i da to moze  ukazivati na rast zubica....

IZVORNA PORUKA: nikita

bas se zabrinu moja hanady , poznajuci nasu pedijatricu odmah ce nas uputiti na uzv , on tako malešan da se zrači, evo malo ot al da li si ti postala veci plačko otkad si postala majka

znaci Marina da moze biti od zuba, drago mi je da tako misle Danski dr-ovi nadam se da ce i nasi imati isto misljenje jer sad smo u fazi rasta drugog zuba a i nije bolestan, bar po njemu ne vidim da mu je ista


IZVORNA PORUKA: Dida79

Nikita to i moj maleni ima tako da sam razgovarala sa pedijatricom i kaze da je u redu samo treba pratiti daljnje ponasanje.Malo sam i po netu istrazivala i nasla sam ovaj tekst koji me je malo umirio...ti ovo procitaj ali opet odvedi malenog kod dr..sretno i javi nam se


S rastom i izloženošću djeteta različitim okolišnim antigenima povećava se volumen limfatičnog tkiva, tako da su limfni čvorovi u području vrata, pazuha i prepona vrlo često prisutni u dječjoj dobi. U djeteta se oni smatraju urednim nalazom ako su promjera do 1 cm za vratne i pazušne čvorove te do 1,5 cm za preponske čvorove. Stoga je roditeljima koji su napipali "sitne kuglice" na vratu, pazuhu ili preponi djeteta potrebno objasniti da je taj nalaz u granicama normale za dob djeteta i da je rezultat primjerene reakcije limfatičnog tkiva na antigene (viruse, bakterije) iz okoline s kojima se dijete tijekom rasta susreće.

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: nikita

bas se zabrinu moja hanady , poznajuci nasu pedijatricu odmah ce nas uputiti na uzv , on tako malešan da se zrači, evo malo ot al da li si ti postala veci plačko otkad si postala majka


mnogo veći plačko sam ...a bila sam i prije poroda osjetljiva da Bog sačuva a nakon rođenja svoje djece...paničarka, plačljivka, ama strašno

ma nemoj brinuti...
evo amrina ima iskustvo...
a UZV nije ništa strašno...bolje da to odmah i snimiša da znaš šat je ako kaže pedijatar da treba....

moja hanadi je radila UZV svih organa za mjesec dana jer je bila kalirala i vjeruj mi niti joj je škodilo a mene je zaista smirilo...znala sam zdrava je.



IZVORNA PORUKA: nikita

uh dida super, bas ste me sve utjesile, odmah mi je lakse, bjezi u mene vec scenarij u glavi kako ce nas po ovoj žegi slat u Mostar, javim vam svakako, cekam da se miš mali probudi pa cemo ici..

i ja kazem hanady , samo da znam da je zdrav a ne da se mislim svaki dan kad opipam sta je..


IZVORNA PORUKA: Dida79

Joj i ja sam panicar da Bog sacuva jos pogotovo kad su mu djeca u pitanju

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Niki, bit će to sve superiška  Ne daj se 

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: nikita

bas se zabrinu moja hanady , poznajuci nasu pedijatricu odmah ce nas uputiti na uzv , on tako malešan da se zrači, evo malo ot al da li si ti postala veci plačko otkad si postala majka

znaci Marina da moze biti od zuba, drago mi je da tako misle Danski dr-ovi nadam se da ce i nasi imati isto misljenje jer sad smo u fazi rasta drugog zuba a i nije bolestan, bar po njemu ne vidim da mu je ista



Ja sam panicar vjeruj mi cim sam je napipala, haos u kuci nastao, istog trena sam se nacrtalakod doktora jer  kako sam napisala za te upale, mislila sam da mu se vratio virus koji je imao pri rodjenju, medjutim nalazi pokazali sve ok, on super bio...mozda nakon mjesec dana to se povuklo. Znam da mi je dr rekla ako se bas poveca da ga opet dovedem....
Samo opusteno

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

E niki pošto nemamo temu o ovome na forumu molim te kada dođeš od doktora fino da nam napišeš šta je bilo...pa da joj ime dam i da napravimo jednu o limfnim čvorovima kod bebe pa ću aj sve ovo da prensem tamo.
ja sam sad pretraživala imaju za odrasle i tako uput o krajnicima al nema posebno...
marinino i didino i tvoje iskustvo može mnogim mama pomoći

fakat evo vidim i marina i dida imaju iskutvo neka ima i tema.




IZVORNA PORUKA: nikita

mya hvala na potpori
hanady moze, bas sam i ja kontala da ti kazem da kvrzice zasluzuju temu posebno, mi cemo ici za satak pa kad dodem javim sve..


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

E niki pošto nemamo temu o ovome na forumu molim te kada dođeš od doktora fino da nam napišeš šta je bilo...pa da joj ime dam i da napravimo jednu o limfnim čvorovima kod bebe pa ću aj sve ovo da prensem tamo.
ja sam sad pretraživala imaju za odrasle i tako uput o krajnicima al nema posebno...
marinino i didino i tvoje iskustvo može mnogim mama pomoći

fakat evo vidim i marina i dida imaju iskutvo neka ima i tema.





Malo cu u OT, ali moram.
Iskreno ja prvo odem ako sumnjam kod doktora onda trazim po forumu,jer kako sam navela  da sam panicar i malo mi treba da pomanitam
Naime imamo redovnu emisiju o djeci, bebama i bolestima, nedavno sam gleddala jednu emisiju i kontam da li da napisem o tome nesta, ali bojim se da nekog ne isprepadam , mada imamo slicnu temu tj temu o tome ali niko nista nije napisao u vezi djece.
Potrudit cu se kad budem  opisivala da budem sto njeznija....Mislim ipak da je vrijedno spomenuti...

IZVORNA PORUKA: nikita

IZVORNA PORUKA: nikita
hanady moze, bas sam i ja kontala da ti kazem da kvrzice zasluzuju temu posebno, mi cemo ici za satak pa kad dodem javim sve..


hej evo mene, citav dan u nekom poslu pa nisam uspjela da se javim...ove kvrzice nisu opasne i to su  kao limfni cvoroci koji se pojavljuju dok su djeca u razvoju tako da je rekla da me to ne brine ali poslala nas je na pregled fizijatra jer mali ima neusklađenu motoriku naime kad ga dize iz lezeceg polozaja on se odmah dize na noge a  nece da prvo sjedne pa da se onda opire nogicama tako da idemo u pon u Mo


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: nikita

IZVORNA PORUKA: nikita
hanady moze, bas sam i ja kontala da ti kazem da kvrzice zasluzuju temu posebno, mi cemo ici za satak pa kad dodem javim sve..


hej evo mene, citav dan u nekom poslu pa nisam uspjela da se javim...ove kvrzice nisu opasne i to su  kao limfni cvoroci koji se pojavljuju dok su djeca u razvoju tako da je rekla da me to ne brine ali poslala nas je na pregled fizijatra jer mali ima neusklađenu motoriku naime kad ga dize iz lezeceg polozaja on se odmah dize na noge a  nece da prvo sjedne pa da se onda opire nogicama tako da idemo u pon u Mo



Znala sam ja da ce to biti ok Odvedi djete obavezno fizijatru vjezbice koje ce te dobiti nisu teske za raditi...sve to mozete kroz igru...sretno mila




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009
Neposredna veza do poruke: 1
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *