|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cir u trudnoci
4.10.2012 19:42:45   
sretna sam jako
Ovu temu nisam pronasla, ako vec postoji molim obavjestite me...
E ovako mene zanima da li se koja od forumasica borila sa cirom tokom trudnoce. Meni vec drugi put izbaciva ali je potkozni, pa moram na kirurski zahvat.

Molim vas ako je koja imala slican ili isti problem da mi se javi sa svojom pricom!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cir u trudnoci
4.10.2012 20:50:55   
simba00
A kakav je čir u pitanju? Uradi bris za svaki slučaj.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cir u trudnoci
4.10.2012 20:55:56   
sretna sam jako
Cir u dojci to je vec drugi put u ovoj trudnoci. Nalaz mikrobiologije uredan, kao i citologije. Al se vratio...

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cir u trudnoci
4.10.2012 21:46:47   
simba00

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Cir u dojci to je vec drugi put u ovoj trudnoci. Nalaz mikrobiologije uredan, kao i citologije. Al se vratio...

Hm, onda je to nešto hormonalno. Moja mama je imala te čireve, isto nisu bili infekcija, samo su rasli tako. Ona je stavljala ihtiol da izvuče, a onda bi pukli i to bi očistila, pa prođe. E, da. Ja sam ti prošle godine prije nego ću zatrudniti operisala neku izraslinu na leđima, to je isto bio čir, masno tkivo neko. Moralo se izvaditi jer navodno ostaje neka vrećica, pa i kad izađe sadržaj, ta vrećica se opet napuni. Bolje da ti to odstrane ali se posavjetuj s ljekarima, posebno ako si trudna. Sretno s trudnoćom!user posted image

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cir u trudnoci
4.10.2012 21:59:49   
sretna sam jako
Hvala!user posted image Ja se nadam da cu trudnocu izgurati ovako sa "ciscenjem" pa kad rodim nek rade sta hoce.user posted image user posted image

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cir u trudnoci
5.10.2012 9:13:12   
amdi
Nisam imala u trudnoci, ali je moje dijete imalo kad je bilo beba. Treba dezinficirati ruke i paziti da se ne prenosi kad se cisti, znaci vrlo oprezno cistiti kad pukne, odn.ako pukne ili hirurski otvore. Mojoj bebari je pomagalo da sazrije cir ihtiol mast, a poslije kad se otvori pored ihtiola rivanol za dezinfekciju. Najbolje je s rukavicama raditi i sve direktno s rane bacati u kantu.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cir u trudnoci
5.10.2012 10:05:15   
simba00

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Hvala!user posted image Ja se nadam da cu trudnocu izgurati ovako sa "ciscenjem" pa kad rodim nek rade sta hoce.user posted image user posted image


Ma da, to ti isto htjedoh reći. Pametnije je ne čačkati ništa sad, morali bi ti davati anesteziju, a to sve dolazi do bebača. Neka stoji, pa kad rodiš, lako ti je otići i to završiti, čas posla (s tim da je i tad problem zbog dojenja, kao meni sad... ne smiješ ovo ,ne smiješ ono, ali eto). Kutarisat ćeš!user posted image

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cir u trudnoci
5.10.2012 10:06:29   
simba00

IZVORNA PORUKA: amdi

Nisam imala u trudnoci, ali je moje dijete imalo kad je bilo beba. Treba dezinficirati ruke i paziti da se ne prenosi kad se cisti, znaci vrlo oprezno cistiti kad pukne, odn.ako pukne ili hirurski otvore. Mojoj bebari je pomagalo da sazrije cir ihtiol mast, a poslije kad se otvori pored ihtiola rivanol za dezinfekciju. Najbolje je s rukavicama raditi i sve direktno s rane bacati u kantu.

Eh, to su bakterije. To je i moja imala, pokupila stafilokoku i zagnojilo joj se. Grozota! Ja nisam dirala nego odmah gore išla da joj urade inciziju.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cir u trudnoci
5.10.2012 15:50:57   
sretna sam jako
Meni su uradili danas vec drugu inciziju al sa vrlo malo lokalne anestezije!

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cir u trudnoci
6.10.2012 17:22:50   
simba00
Pa hajde, ok je onda. Ja nisam htjela ni anestetik za popravku zuba u trudnoći, neka mi šuhva bila.. Ali zato sam umirala od bolova kad mi je popravljala karijese, doduše tad sam govorila da se pripremam za porođajne bolove.-user posted image

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

djeca i borilacki sportovi
Honey3

sta mislite o borilackim vjestinama kao sportu,i da li bi ste dozvolili svojoj djeci,mislim prvenstveno djevojcicama da se bave istim???

da,zasto da ne, (80%)

ne,nikako, (3%)

neka dijete odluci. (17%)


Broj svih glasova: 124

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *