|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 15:32:56   
ElmaB
Drage moje!user posted image
 
 
Zanima me da li se neka od vas susrela sa izbacenim pupkom kod bebe?
Naime, imam blizance koji su stari dva mjeseca. Pupak im je relativno brzo otpao i nije bilo nikakvih problema, ali se jos uvijek nije uvukao, vec je ispupcen na povrsini. Dr mi kaze da je to tzv. kilica, koja bi se trebala povuci do godine dana. Ako se to ne desi, onda se radi hirurski zahvat!!!!! Ona je pritiskala prstom pupak i on se zaista uvuce, ali odmah nakon toga izadje na povrsinu. Kod curice mi je to vise izrazeno, a kod djecaka manje. Iako imam vec jednu djevojcicu, sa ovim se nisam susretala pa me zanima, da li je neka od vas imala slican problem? I ako jeste molim vas da mi javite da li se i kada povuklo!
 
Hvala i cujemo se!

< Poruku je uredio ElmaB -- 21.5.2008 15:45:32 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 15:37:02   
M kao Mama
Draga elma gledam tvoj post i ne mogu da vjerujem da si se porodila prije dva mjeseca, vrijeme stvarno leti, to sa pupkom nisam imala iskustva, kod moje Lajle je to bilo sve  ok, kako je Tea, jel ljubomorna, kako blizanci, jesi li se ti oporavila, imaš li mlijeka, ljubi bebe i teicu pa se čujemo

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 15:42:47   
ElmaB
Draga Alma!user posted image
 
Vrijeme leti kao ludo! Ni ja ne mogu da vjerujem da ima vec dva mjeseca. Tea jeste ljuborna, ali to sam i ocekivala. Sada je veoma razmazena, kenkava i idealno koristi situaciju. Ali, trudimo se da se ne osjeti zapostavljeno. Procice je sve to!
Bebe su hvala Bogu dobro! Napreduju, sto je najvaznije. Na zalost mlijeka nemam pa ih hranim aptamilom i super dobivaju na tezini. Deni je za mjesec dana dobio 1,5 kg, a Lana 1,2 kg. Dr kaze da je to vise nego dobro, posebno sto su blizanci i malo ranije rodjeni.
Sto se mog oporavka tice, iskreno da ti kazem da nemam ni vremena da mislim na to. Krvarenje mi je prestalo, ali mi je imunitet los i krvna slika, pa pijem neke vitamine. Sljedece sedmice bih trebala na kontrolu. Konce necu skidati jer sami otpadaju, ali moram vidjeti kako materica zarasta jer je bila previse istancana.
Pusa i cujemo se!user posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 21.5.2008 15:46:34 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 15:46:15   
M kao Mama
I ja sam Lajlu odhranila na aptamilu, on jeste najskuplji, ali je i ubjedljivo najbolje adaptirano mlijeko. Mašala baš lijepo napreduju, mogu misliti u kakvom si teretu, ali i to će jednog dana proči. Ti pripazi sebe, jer ne daj bože da se razboliš, šta bi. Nadam se da će na kontroli biti sve ok, pa se opet čujemo, puno pozdrava za tebe i Baksa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 15:47:34   
ElmaB
Hvala ti Alma! Ljubi Lajlu, pa se cujemo!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 15:52:58   
M kao Mama
kad budeš imala vremena slikaj nam tvoj dragi trio zajedno,

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izbacen pupak kod bebe
21.5.2008 16:01:38   
ElmaB
Imas u albumu pod nazivom Moji blizanci, tri slike i posebno Tea! Pogledaj!
 
Pusa!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izbacen pupak kod bebe
22.5.2008 13:00:30   
ElmaB
user posted image Drage moje!
 
Pa, zar se bas niti jedna od vas nije susrela sa ovim problemom??? Zaista bih voljela kada bi neka od vas podijelila svoje iskustvo samnom!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izbacen pupak kod bebe
27.5.2008 7:40:15   
pajac
Jesam ja! user posted image

Moj sin je imao kilu na pupku. To je česta pojava. Tako kao i tebi su mi rekli da obično prođe do prve godine, a ako ne da je potrebna operacija.

Kad su ga prestali mučit grčevi (oko trećeg mjeseca) i kad se je navikao na hranu i pupak se je normalizovao..

Nadam se da će biti sve ok. Jedino na što trebaš biti pozorna je da se pupak ne ukliješti (ostane vani, a beba vrišti) jer onda moraš odmah lijekaru. Na sreću je to rijetko...

user posted image


_____________________________

Peter 28.08.2007

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izbacen pupak kod bebe
27.5.2008 9:32:20   
ElmaB
Hvala ti puno na odgovoru. user posted image
 
Mojim bebama je sada dva mjeseca, i kod djevojcice je izrazenije nego kod djecaka. Kada ih presvlacim, malo uvucem pupak prstom, ali on brzo izidje van. Tako mi je pokazala doktorica. Nadam se da ce se brzo uvuci.
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu pajac)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *