|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
16.3.2010 11:01:21   
luna77
molim Vas napisite mi az koej bolnice u BIH znate da rade izvantjelesnu oplodnju i cijene ako znate
ja znam
1.Mehmedašić poliklinika-????
2.Sarić poliklinika-5000KM
3.Medico Banja Luka-???

pokusat ćemo odraditi prilog o enpostojanju zakona o MPO i o tome da nam zdravstvo uglavnom nesnosi troskove oplodnje pa molim vas za pomoć
HVALA.

može ako imate sugestije o temama ili pitanja ovdje postaviti ili poslati i meni na mail dopis777@net.hr

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.3.2010 11:35:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
16.3.2010 11:30:41   
malena27 RR
u Sarajevu kod Mehmedbasica kosta 2000 KM + lijekovi koji kostaju otprilike 2000 KM (privatni centar)
u Tuzli kod Balica kosta 4000 KM + lijekovi koji kostaju otprilike 2000 KM  (privatni centar)
u Gradačcu (ne znam ime doktorice) kosta oko 11000 KM (ne znam sta je tacno ukljuceno u ovu cijenu)
(privatni centar)

jos samo da napomenem da u ovu cijenu ne ulaze pretrage koje se rade u bolnicama i ipak se placaju jer imamo dijagnozu steriliteta. 
mm i ja smo samo pretrage prije postupka platili oko 1000 KM! neke pretrage se apsolutno ne rade u bolnicama i rade se u privatnim laboratorijama (konkretno 600 KM smo dali mm i ja za pretrage u privatnoj laboratoriji jer ih u zenickoj bolnici ne rade)

< Poruku je uredio malena27 RR -- 16.3.2010 11:53:47 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
16.3.2010 11:58:36   
regi
ja nisam bila u BiH,ali znam da postupak sa lijekovima kosta oko 6000 KM u Ceskoj ,slicno je u sloveniji.ispadne da je skuplje u BiH

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
16.3.2010 21:46:38   
luna77
treba mi za prilog na FTV koji radimo o MPO u BIH i nepostojanju zakona
treba mi info zna li ko jel ima li gdje u BIH zamrzavanje embrija ili JS

< Poruku je uredio luna77 -- 16.3.2010 21:48:13 >

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
16.3.2010 22:16:11   
Sanelina73

Cao luna77,
Ja koliko znam u BiH nema zamrzavanja embrija i jajnih stanica,ali nisam siguran da li u Tuzli ima.Ako neko zna za ove informacije pomozite nasoj luni77
Veliki pozdrav
P.S. Volila bih da kod nas ima Zakon za vantjelesnu oplodnju za nas koje zelimo da idemo na postupak, a da nam se na neki nacin pomogne u finansiranju,bar nesto,ako vec placamo zdravstevno osiguranje

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
16.3.2010 23:11:45   
Leva
Vazecim zakonom nije pokriveno zamrzavanje jajnih stanica i embrija i ko god u BiH vam kaze da to radi cini to ili ilegalno ili vas laze. Pitanje medicinski pomognute oplodnje je samo dotaknuto Porodicnim zakonom...
Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji se trebao naci u proceduri negdje u aprilu ali je po informacijama kojima raspolazem povucen iz procedure zbog recesije. Tim istim zakonom je trebalo biti pokriveno pitanje besplatnih postupaka. Mislim da je u nacrtu zakona stajala mogucnost o dva besplatna IVF.
Ne znam kakve ti sve informacije trebaju za clanak ili reportazu koju radis a ako ti mogu ikako pomoci salji pitanja na pp.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 6:26:32   
ena0002
Cure su ti uglavnom rekle, ono sto je nabitnije je sto na zalost nema zakona o MPO, a treba navesti da u drugom entitetu snose troskove, e sad nisam sigurna, jedne ili dvije vantjelesne.
Javi nam kad je prilog da gledamo user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 11:06:14   
regi
konacno neko iz medija da se bavi ovom tematikom!
ja znam curu sa hrvatskog foruma koja je dolazila u zenicu,u centar za humanu medicinu da radi ICSI,dakle,vantjelesnu oplodnju sa doniranom spermom!!!!
dakle,u drzavi u kojoj nema zakona koji to regulise,kako onda sprovesti kaznjavnja djela koje kao takovo uopce ne postoji? niti u jednom zakonu nema zabranjeno to djelo,dapace,uopce se ne tretira ta tematika.cime je zabranjeno zamrzavanje? gdje je zakon kojim se to zabranjuje?
cehic svakako zivi u makarskoj,pa vjerojatno,i da mu zabrane,pobjegao bi tamo.pretpostavljam da ima i dvojno drzavljanstvo.

druga stvar je opremljenost tih centara za potpomognutu oplodnju(ne znam osim tog u zenici-centar za humanu reprodukciju niti jedan vise.ostalo su privatnici)ili strucnost ljekara.
meni licno je najpogubnije i najtuznije bilo kad sam isla kod ginek u sklopu priprema pred Prag i VTO,a ginekolog sa 20 god iskustva mene pita ,nakon sto sazna za azoospermiju mm,potpuno odsustvo spermija u ejakulatu, kako se pripremamo za IVF? ! sa azoospermijom,IVF je nemoguc!

ne znam za to u Gradačcu,gdje su cijene kao da je u New Yorku,ali ovo ostalo je tuga i jad.
moja jetrva je bila na VTO kod Karahasana u Zenici,covjek joj nije trazio niti jedan nalaz:niti papa test,niti briseve ,niti hormone,niti testove na spolno prenosive bolesti,nista! svako ko je iole u ovom fazonu MPO ,zna koliko su ti nalazi bitni i eliminatorni.
recimo,sad se utvrdilo da moja jetrva ima iznimno nizak progesteron-hormon trudnoce i zena prirodno ne bi mogla odrzati trudnocu,kamo li nakon IVF-a.

nakon svega,ne znma kako da ocekujemo da se neko pozabavi sa uticajem i znacajem rada stitne zlijezde,dakle TSH ispod 2... ja sam zahtjevala tsh ispod 2,niko od dr mi nje htio ni u snu smanjivati tsh koji je u ref vrijednostima.

ja sam ,nakon 6 god borbe sa neplodnoscu, razocarana i tuzna zbog stanja u nasoj drzavi.
kao slag na tortu, u moru tog neznanja i nebrige otvorena je klinika skuplja nego Mariborska sa dr.Vlaisavljevicem kao jednim od ljekara tamo,koji je jedan od najeminentnijih ljekara iz oblasti neplodnosti u Evropi,cije se iskustvo i znanje nicim ne moze platiti. apsurd!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 11:20:20   
malena27 RR
Ja bih samo da se osvrnem na post od regi koji se tice Centra za humanu reprodukciju u Zenici. Navedeni ljekari, dr. Cehic i dr. Karahasan, kao ni jedan ginekolog u Zenici nisu usko specijazirani u podrucju neplodnosti. Gradom kruze svakakve price o ovom centru, cak i da se vrsi manipulacija zaledjenim jajnim stanicama i spermatozoidima. Cehic tvrdi da postoje frizideri za zamrzavanje?! Slucajno trazeci neke podatke o ovom centru sam naisla i na post jedne od RR forumasica kojoj je taj isti dr. Cehic rekao da radi test na trudnocu 3 dana nakon ET-a koji je bio pozitivan (i naravno da je bio radi stoperice koja se izlucuje 7-10 dana iz organizma u zavisnosti od metabolizma covjeka). Naravno cura je poslije nekog vremena dobila user posted image  a on joj rekao da je imala spontani.

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 11:31:27   
regi
centar z ahumanu reprodukciju je nesto sto je meni zvucalo kao ustanova koja se bavi bas problemom neplodnosti.
kad je bio zabr.forum o temi neplodnosti,gost je bio mehmedbasic,a prilog dr.-a cehica.zar nije glupost stavljat prilog covjek akojem to nije specijalnost?
malo,ot,ali moja je komsinica tako zbog nedefinisanog loseg fizickog stanja-iscrpljenost i hronican umor,otisla nekom strancu u Zenici-mafalani neki,''vako nesto, i lik joj uzeo 700KM za preglede,bla,bla..kad ono-on internista!
slicno je sa cehicem....za karahasana sam ,doduse iz neprovjerenih izvora,cula d aje saradivao nekad s aKurjakom...pa,sad,ako je..onda bi trebalo da podosta zna o VTO.

oplodnja spermom donora,koju je cehic radio(menij e cura slala pp ,jer sam je ja izbezumljena pitala odakle joj ideja da s eu zenici radi oplodnja spermom donora,a ona mi potvrdila da joj je on radio u zenici,narucio spermu iz Danske ) j epitanje neregulisano u mnogo savremenijim centrima od Centra za hum reprodukciju

ali,ponavljam,nema zakona koji to regulise,ali ni ne zabranjuje,zar ne? kako cehica kaznit?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 11:33:03   
Leva
Previse volim sebe da bih otisla kod Cehica. Mislim da ova konstatacija sve govori user posted image
Btw Mehmedbasic ima svu potrebnu aparaturu i obuku koja je potrebna za zamrzavanje zametaka i jajnih stanica ali to ne radi upravo zato sto zakon ne pokriva ovu oblast. On kao predsjednik udruzenja ginekologa i perinatologa je po mom misljenju i vise nego upucen u ovu tematiku pogotovo na cinjenicu da je i sam MPO doktor. Da se moze mislite da on ne bi radio zamrzavanje zbog svih oni parova sa Azospermiom koji mu dolaze.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 11:35:06   
regi
sto se ovog dijela komsinice tice,nisam napisala da je on njoj otkrio cvoric na stitnoj, dao terapiju neku,ponavljao UZV-ove , mijenjao terapiju....da bi na kraju covjek bio internista.dakle,uopce nije specijalista za nuk medicine.
to samo kod nas moze biti!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 11:40:43   
Leva
Tako nam i treba kada se usudjujemo samo lajati po forumima a niko nema petlje javno istupiti i pristupiti osnivanju udruzenja osoba koje se bore sa neplodnoscu. user posted image
Mehmedbasic je vec nekoliko puta pokretao inicijativu za usvajanje Zakona o MPO ali on bez podrske nas pacijenata ne moze mnogo napraviti. Mi smo samo crna rupa u statistici bez broja, lika, imena i prezimena...
Sorry, odoh ja totalno OT user posted image  

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
17.3.2010 12:11:03   
malena27 RR
Luna evo jedan koristan clanak : http://www.san.ba/index.php?id=4029 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
19.3.2010 16:35:27   
snowrose
Ja sam čula da neka dr u Banja Luci radi zamrzavanje embrija.
Kažem čula-mislim da je to rekla neka od forumašica-možda je riječ o dr Sanji,ali nisam sigurna,pokušat ću pronaći taj post.

Ja sam kod dr Balić i oni sigurno ne rade zamrzavanje i u suradnji su sa Mariborom - dr Reljićem.

Kod dr Balić IVF košta 4000 + lijekovi ( ovisno gdje nabavljaš mene su izašli oko 1000 KM ).

< Poruku je uredio snowrose -- 19.3.2010 16:37:07 >


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
22.3.2010 14:06:52   
ivana199974
luna hvala.
ako nije tajna koji je novinar zainteresiran za ovu tematiku .obično malo ko o tome pise

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
22.3.2010 15:58:39   
luna77
S.Masnica

(odgovor članu ivana199974)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
23.3.2010 7:12:41   
snowrose

IZVORNA PORUKA: luna77

S.Masnica

user posted image user posted image user posted image

Hvala S.Masnici.

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
25.3.2010 10:29:30   
sanelce
A joj cure drage ta i da donesu taj famozni zakon o MPO  u BiH mislim da bi se doktori potrudili da ispucaju ta dva besplatna pokuaja uz sav trud da nam ne uspiju kako bi se mogli opet vratiti pod njighovu kapu i plaćati im.
A tek kada se vide  cijene postupaka da padne u nesvijest ni evropske klinike nemaju tolike cijene a oni jadnici od stručnjaka imaju obraz staviti tolike cijene.
Cure vjerujte mi isplati se tediti svaki dinar za maribior i za tim dr. Vlaisavljevića a ne dat ni banke ovim arlatanima.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
25.3.2010 13:22:55   
ledy blue
Sanelce mislim da stvarno ima mnogo posvecenih doktora kojima nije jedini cilj zarada..neki dan je dr.godinjak uradio uspjesnu vantjelesnu..cijena je oko 3000km sa lijekovima..stim da od toga on nedobija ni jednu marku..jer se radi na klinici..a mislim da ..a mislim da ima jos takvih doktora...znam da ima i onih drugih..al sta da se radi..drugo doktor mehmedbasic radi trecu insiminaciju besplatno..jos je privatna ordinacija...a u postupku vantjelesne ako ne dodje do oplodnje ne naplacuje postupak..mislim da su to dobri primjeri..

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu sanelce)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
25.3.2010 13:37:23   
/MMK/
"laem''se''sa''sanelcetom''100''%,''''''m''sl''m''da''n''je''fazon''samo''u''kval''tet''''''''posvećenost''''ljekara,''nego''''''u''nj''hovoj''kont''nu''ranoj''naobrazb'',''protoku''pac''jenata''na''kl''n''c''''tj.''''skustvu.''Ne''moe''kl''n''ka''koja''odrad''''god''nje''30-ak''''vf-ova''''''ona''sa''350''-ak''''mat''''''sto''''skustvo''(''uz''napom''njem''n''e''c''jene).
A''ne''trebamo''zanemar''t''''učeće''''''vr''jednost''dobrog''b''ologa''u''samom''procesu''potpomognute''oplodnje,''a''tek''mogućnost''zamrzavanja''ćel''ja''''''mogućnos''Fet-a''odmah''''duć''''mjesec,ako''postupak''nB''n''je''usp''o,''koja''se''ovdje''nema.

Naalost,''na''vel''ku''alost ''za''''st''''''l''''manj''''novac,''(uz''v''e''putn''h''trokova),''pod''ć''''seb''''mogućnost''za''duplo''je''''pak''vel''ka''uteda,''f''nans''jska,''ps''holoka''''td.
Nadam''se''da''će''u''neko''skor''je''vr''jeme''stanje''u''naoj''drav''''se''poprav''t.

_____________________________

09.2010.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
25.3.2010 15:23:45   
vjestica
IZVORNA PORUKA: sanelce

A joj cure drage ta ' da donesu taj famozn' zakon o MPO  u B'' m'sl'm da b' se doktor' potrud'l' da 'spucaju ta dva besplatna pokuaja uz sav trud da nam ne usp'ju kako b' se mogl' opet vrat't' pod nj'ghovu kapu ' plaćat' 'm.
A tek kada se v'de  c'jene postupaka da padne u nesv'jest n' evropske kl'n'ke nemaju tol'ke c'jene a on' jadn'c' od stručnjaka 'maju obraz stav't' tol'ke c'jene.
Cure vjerujte m' 'splat' se ted't' svak' d'nar za mar'b'or ' za t'm dr. Vla'savljev'ća a ne dat n' banke ov'm arlatan'ma.


kakve veze ima je li besplatan pokuaj, kad je ljekaru svakako plaćeno
tj ako se radi u privatnohj kliniic, to je o troku drave, znači drava plaća privatniku, a pacijentu je besplatno
jer besplatan postupak ne znači da će lejkar besplatno raditi


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sanelce)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
26.3.2010 12:33:03   
sanelce
cure mislim da ako se donese taj zakon o MPO da će se i BiH rukovoditi sa zemljama u okruenju a to je da će se besplatni postupci mislim ljekovi i ostalo dobijati samo u dravnim bolnicama a ne u privatnim klinikama, pacijenti koji idu u privatne klinike neće imati refundaciju postupaka. Takva situacija je u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji pa ne mislim da će kod nas biti drukčije.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
26.3.2010 12:35:39   
malena27 RR
problem po meni je, osim nestrucnih ginekologa, u tome sto nema ginekologa specijaliziranih u ovoj oblasti user posted image
znaci, prvo bi trebalo obuciti ginekologe da rade postupak VTO....


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sanelce)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Cijene postupaka vantjelesne oplodnje u BiH!
26.3.2010 13:17:04   
babygirl
http://www.ivf-mb.net/images/knjizica_cro.pdf

Ja koliko znam ICSI nije metod spermom donora - ili ne razumijemo rijec donor na isti nacin.

Eh sad,za cijene ne znam, cula sam isto sto je ovdje vec receno. Ja sam prije 2 mjeseca zavrsila s HSG-om pa su mi rekli da je sad sve ok i da probam prirodno, inace sam prosle godine operisala endometriozu i na UZV se poslije vidio jako prosiren, zacepljen, jajovod koji je HSG sredio. Pa su mi rekli da pvo probam prirodno jer su mi sad svi nalazi uredni, i ako nista ne bude za pola godine, probat sa stimulacijom, pa ce me poslije toga uputiti a  IUI ili IVF, jer moj doktor to ne radi. Zato sam presretna sto je pokrenuta ova prica, da vidimo kakvo je stanje sto se toga tice. Za razlicite ljude su razlicita iskustva, iako sam za Mehmedbasica cula i dobre i lose stvari po pitanju zenskih bolesti (povrsnost ili nesto sl) , ipak za IVF za  Mehmedbasica kazu da je u ovoj oblasti ipak najbolji, jer se dugo time bavi, i to mu je uza specijalnost, kazu da je oprema najmodernija i sl ali i on sam se zalio na nepostojanje zakona i propisa. Ja kazem cula, ali kao rekla kazala, i procitala na netu, a "stvarnih" ljudi bas i ne znam puno kojima je pomogao ili odmgao. Znam zenu kojoj je odlicno uradio amnicentezu i koja ga jako hvali i stariju zenu kojoj je pomogao da prirodno zatrudni u 40toj nakon vise pobacaja. Rodila je curicu, a poslije dvije godine i drugu. E sad.... Sto se cijena tice, nemam pojma, MM je samo jednom isao raditi spermiogram , ja nisam imala pojma, sam je otisao jer sam ga danima davila za to. Valjda mu se nije dalo gnjaviti po klinici. I cini mi se da je platio 50 KM.
A sjecam se da sam upoznala kod Godinjaka jedan par koji je isao i Kurjaku i Mehmekao da su kod Mehmedbasica morali sve nalaze iz pocetkadbasicu i nema gdje nije, na kraju je upalilo nakon 10 godina kod Godinjaka i to prirodno. Uglavnom taj je covjek re raditi i da su to platili 940 KM. Isto i kod Kurjaka, otprilike, kaze niko u tim klinikama nece da prizna nalaze koje vec imate. E sad.... ja mislim da je to kako kad. Ja sam pisala doktorici Balic i ona mi je rekla da se ne moraju ponavljati nalazi . Ma pravo da vam kazem manje mi je zbog para vise zbog "pa zar opet"? Kod Balic kazu cijena postupka zavisi od toga sta sve zelite i sta vam je sve potrebno nakon pregleda vaseg, i nakon sto se vidi koji je vas uzrok neplodnosti. Tad se odreduju lijekovi - u zavisnosti od toga kji vam lijevo trebaju odredjuje se cijena. Zavisi od toga koji je postupak u pitanu IVF ili ICSI ( ali ne mislim da je tu velika razlikau cijeni) . I jos zavisi od toga da li radite punkciju pod punom anestezijom, nazivo, ili samo s lijekovima protiv bolova. To je ono sto ja znam, pa sad... pisite user posted image




(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *