|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoca nakon dojenja?
13.12.2012 22:49:24   
Anoniman
Drage moje, menstruacija mi kasni evo vec 5 dana, imam bolove kao da cu svaki cas dobiti ali nista... Mm i ja smo se cuvali, odnosno nije svrsavao u mene. Dojila sam malu 13 mjeseci i prestala sam je dojiti prije 3 mjeseca, brine me to sto sam cula da zena vrlo lahko moze ostati trudna kad prestane sa dojenjem, jer se kao hormoni vracaju itd. ne znam koliko je to tacno.
Da li je neko bio u slicnoj situaciji? Da li je moguce da sam trudna???
Inace vec 5 mjeseci poslije poroda pocela sam redovno da dobijam menstruacije.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
13.12.2012 22:56:23   
ksena
draga anonimna zena ne moze ostati trudna dok ISKLJUCIVO doji, dakle dok beba SAMO sisa. od petog bebinog mjeseca, kad si kazes dobila prvi put poslije poroda, mozes ponovo ostati trudna.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
13.12.2012 23:13:50   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: ksena

draga anonimna zena ne moze ostati trudna dok ISKLJUCIVO doji, dakle dok beba SAMO sisa. od petog bebinog mjeseca, kad si kazes dobila prvi put poslije poroda, mozes ponovo ostati trudna.

i tad moze ostati trudna,jer prije prve menstruacije posle poroda na 13-15 dana zena ima ovulaciju,tad su plodni dani.dojenje nije kontracepcija.da ne bi razbijala glavu kupis test u apoteci i provjeris.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
13.12.2012 23:18:11   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: ksena

draga anonimna zena ne moze ostati trudna dok ISKLJUCIVO doji, dakle dok beba SAMO sisa. od petog bebinog mjeseca, kad si kazes dobila prvi put poslije poroda, mozes ponovo ostati trudna.


Mislim da grijesis, zena moze ostati trudna i dok iskljucivo doji.
Anonimna, kupi jedan testic pa ces znati jesi li trudna ili nisi, a ja sam ostala trudna kad je bebi bilo 11 mj, a jos sam ga dojila. A isto smo se "cuvali". Sretno

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
13.12.2012 23:34:47   
ksena
da, znam da postoje odstupanja, ali uvrijezeno je misljenje da dok god beba SAMO sisa mama je zasticena od trudnoce. ja se ne vodim time, stitim se na drugi nacin, samo sam htjela da anonimnoj dam odgovor. izvinite ako sirim dezinformacije user posted image , nisam medicinski radnik po struci, ovo sam pokupila usputuser posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
13.12.2012 23:50:47   
Neca xxx
Kao što si sama rekla, prvu menstruaciju nakon poroda si dobila kada je beba imala 5 mjeseci. Dakle, da si prvu ovulaciju imala 15-ak dana prije prve menstruacije i tada si već mogla ostati u drugom stanju. Dojenje nije uopšte metod kontracepcije, a pogotovo ako si prvu menstruaciju dobila prije skoro godinu dana. Tako da je moguće da si trudna.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
14.12.2012 8:58:58   
vjestica
IZVORNA PORUKA: ksena

da, znam da postoje odstupanja, ali uvrijezeno je misljenje da dok god beba SAMO sisa mama je zasticena od trudnoce. ja se ne vodim time, stitim se na drugi nacin, samo sam htjela da anonimnoj dam odgovor. izvinite ako sirim dezinformacije user posted image , nisam medicinski radnik po struci, ovo sam pokupila usputuser posted image

zbog tog uvriježenog mišljenja ima puno neplaniranih trudnoća iz perioda isključivog dojenja
zna se šta je kontracepcije, dojenje to sigurno nije

< Poruku je uredio vjestica -- 14.12.2012 9:01:36 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
14.12.2012 9:29:59   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ksena

da, znam da postoje odstupanja, ali uvrijezeno je misljenje da dok god beba SAMO sisa mama je zasticena od trudnoce. ja se ne vodim time, stitim se na drugi nacin, samo sam htjela da anonimnoj dam odgovor. izvinite ako sirim dezinformacije user posted image , nisam medicinski radnik po struci, ovo sam pokupila usputuser posted image


Ovo uvriježeno mišljenje nije tačno.

Oscilacije ciklusa tokom dojenja su normalne, vrlo uobičajene. Žena može imati menstruaciju pa pauzirati čak i par mjeseci (bez trudnoće) pa opet imati menstruaciju. Može joj se odmah uspostaviti uredan ciklus. Sve je to individalno. U dojenju je normalan promjenjiv ciklus, neizvjesne ovulacije, i šanse za trudnoću uz ne zaštićen odnos uvijek postoje. Tako da je moguće ostati trudan odmah nakon poroda, a moguće je i da menstruacija kasni i bez trudnoće. Napravite test da budete sigurni.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
14.12.2012 10:20:49   
ninuska

IZVORNA PORUKA: ksena

draga anonimna zena ne moze ostati trudna dok ISKLJUCIVO doji, dakle dok beba SAMO sisa. od petog bebinog mjeseca, kad si kazes dobila prvi put poslije poroda, mozes ponovo ostati trudna.


Ovo nije tacno. Upravo zbog ovog misljenja zene ostaju u drugom stanju vrlo brzo nakon prvog poroda. kad sam otisla dr. na pregled nakon poroda, odmah me je upozorio da koristimo zastitu i da dojenje nije nikakva zastita.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
14.12.2012 11:01:05   
zumbulcica

Dojenje je jedan vid kontracepcije,teoretskiuser posted image ali praktično,to nije takouser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
14.12.2012 13:48:03   
ksena
Ala zene jeste me napaleuser posted image . Moze li ovako: ukoliko zastita od trudnoce za vrijeme dojenja postoji ona traje dok beba iskljucivo sisa.
Opet kazem, moja beba sisa ali ja ne koristim dojenje kao zastitu od trudnoce.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
14.12.2012 13:58:21   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ksena

Ala zene jeste me napaleuser posted image . Moze li ovako: ukoliko zastita od trudnoce za vrijeme dojenja postoji ona traje dok beba iskljucivo sisa.
Opet kazem, moja beba sisa ali ja ne koristim dojenje kao zastitu od trudnoce.


Nije to napad na tebe user posted image Radi se o ispravljanju potpuno pogrešnog stava koji je dosta široko rasprostranjen, a dokazano je i naučno i praktično da ne važi. I treba to reči radi žena koje će čitati ovu temu.

Spontana zaštita od trudnoće dojenjem teoretski ne postoji. Bez obzira da li se ciklus vidljivo uspostavio nakon poroda (da li je žena dobila menstruaciju), ona teoretski može ostati trudna nakon svakog nezaštićenog odnosa.

Praksa je da ima žena koje doje i žele ostati trudne, ali ne mogu zbog dojenja (makar i rijetkog), a ima slučajeva kad žene uz često, isključivo dojenje ostanu trudne u prvim mjesecima nakon poroda. Tako da se dojenje kao takvo ne može smatrati kao kontracepcija.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoca nakon dojenja?
15.12.2012 16:39:23   
lana32
Ja sam zatrudnila 4 mjeseca nakon poroda ,a dojila sam još bebu . Menstruaciju sam dobila negdje oko 3.mjesec nakon poroda,a zatim mjesec dana kasnije ostala trudna.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *