|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hipp mliječne gotove kašice
12.2.2008 18:19:25   
moonlight
na hipp-ovom sajtu vidjela sam da ima raznih hipp mliječnih gotovih kašica, pakovanih u kutiju, piše da su bez glutena, bez šečera eko proizvod, pravi se s vodom, sadrže adaptirano mlijeko, za bebe od 6 mjeseci, da li ste davali ove kašice,

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
14.2.2008 1:08:14   
stella
mi smo tek poceli sa kasicama i sokicima iznad 4mj,vidjela sam da ima i tih sa mlijekom ali nisam uzela zato stouser posted image dojki

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
14.2.2008 10:45:58   
travnicanka
Cao svima!!!
Ja koristim sve kasice bilo one u teglicama bilo ove u kutiji koje ti opisujes.Ovdje ima jako veliki izbor takve hrane za djecu i hvala bogu da je tako.U danasnjem ubrzanom zivotu kad zena radi ne stize puno toga,i pravo je super da je neko dosao na ideju o gotovoj djecijoj hrani.Izbor je  ovdje jako dobar i konkurencija je velika tako da postoji pet-sest proizvodjaca takve hrane koji se bore za kupca.
Hrana u kutijama je vecinom na bazi zitarica i jako je kvalitetna i laka za pripremu.Takodje postoji dodatak koji se pije kad dijete prestane dojiti,takodje na bazi zitarica obogacen vitaminima,zeljezom i ostalim komponentama potrebnim za normalan razvoj djeteta.
Hrana nije konzervirana i preporucena je od udruge pedijatara.
Dajem ja mom Adiju i svu ostalu hranu koju mi jedemo tako da je on naucen i ne odbija nasu hranu.Ne solim i nedajem mu slatko do dvije godine.....znaci jos jedna godina i onda cemo akobogda uvesti so i poneki slatkis.
Pozdrav svima!!!!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
14.2.2008 11:08:52   
M kao Mama
Za vrijeme trudnoće bombardovana sam sa svih strana, na vježbama iz časopisa da je za dijete nabolje majčino mlijeko, tako sam i ja se dala na posao. Dojila sam Lajlu redovno, činilo mi se da lijepo napreduje sve do prve kontrole, kada je imala 30 dana. Odmah su je uputili u bolnicu, jer je za mjesec dana dobila cijelih 150 grama. Moje mlijeko nije valjalo, nije ga bilo dovoljno, a potpuno sam izgubila mlijeko od injekcija kada sam 47 dan po porodu dobila napad bubrega. Kada se sve ovo izdešavalo i kada mi je Lajlin život viso o koncu, obrnula sam list. Možete misliti da sam i ovakva i onakva majka, neogovorna, ali jednostavno svoje dijete počela sam hraniti kako su mene hranili, a ne po najnovijim uputama modernih pedijatara. Lajla sa sa nepuna tri mjeseca probala bananu, kada je imala tri i po mjeseca počela sam joj iskuhavati supe od povrća, telečih koljenica, kasnije je počela jesti i ostalu hranu, pomalo naravno, ali da osjeti ukuse. Uz sve toje naravno pila i aptamil, kojii danas voli. 1. februara je napunila godinu dana, i ja sam bila na porodišljskom godinu, za to vrijeme pojela je možda pet gotovih kašica, jer joj svaki dan pravimo kašiće od voća, povrća, mesa, sada već jedne normalo iz kašike, ali vočni obrok i dalje je u vidu kaše. Sada ima 11 kg i 400 grama, visočija je od svoje generacije, mjer se bacila na čaču, zdrava je beba, jer je svaku vakcinu primila na vrijeme, vesela i to je meni najbolji pokazatelj da ona napreduje i da je uredu.
Mozda sam malo skrenula sa teme, ali eto osjetila sam potrebu da napišem sve ovo

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
14.2.2008 17:54:25   
moonlight
mališa je još  priključen na cicu user posted image , počeli smo sa dohranom sa njegovim 5 mjeseci,voće mu dajem svježe naribano, povrće piletinu naravno kuham, pitala sam o mliječnim hipp hapicama iz razloga što sam počela radili, podojim ga ujutro prije posla negdje oko 7 pa ide voćna oko 10, povrće oko 13. a ostalo čeka da mama dođe (odbija piti na flašicu, kljun), mislila sam ako zaglavinjam na poslu da mu daju tu mliječnu gotovu hapicu, keksoline, medoline, frutoline il kako se već zovu mu ne mislim davati, mislim da to samo goji...al sam juče na rodinom sajtu našla kako se pravi rižino mlijeko, tako da sam to skuhala dodala jabuki  i svidjelo mu se user posted image

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
14.2.2008 19:11:14   
seki
cao svima,
ja sam probala Nestle zitne pahuljice sa medom/od 6 mjeseci/ i mislim da su jako dobru,ukusne sigurno jesu.Koristim Hipp kasice/samo vocne/ ali mislim da je Nestle mnogo ukusniji.user posted image
Moja djevojcica doji ali sada je vec dohranjujem i sa vocem,povrcem i frutolinima..........
Prije par dana mi prijateljica kaze kako joj je pedijatar rekao da bebe smiju jesti krompir tek od 8.mjeseca.Zna li neko nesto o tome?

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
14.2.2008 21:22:21   
amia
Iako  sam ja na ovu temu vec negdje odgovarala evo opet cu se javiti.

Licno smatram da su gotove kasice (HIPP i ostale provjerene) puno bolji izbor od zaledjenog povrca a pogotovo ovog povrca koje se uzgaja bez nadzora i kontole kvalitete.
Trenutno nije vrijeme povrca tako da je jako tesko za ishranu ljetnih beba medju koje spada i moja.
Moonlight je zapocela temu s mlijecnim kasicama u kutiji i i ja bih ti preporucila da ih das svojoj bebi.
A za Seki informacije imas  tu : Beba Uvodjenje guste hrane / Kalendar nadohrane  ( nisam uspjela kopirati)
koje ce ti biti orijentacija kod uvodjenja pojedinih namirnica. 
Sve ostalo je tvoja volja i tvoj izbor kako ces hraniti svoje dijete.


(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
18.2.2008 15:07:44   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Dojila sam Lajlu redovno, činilo mi se da lijepo napreduje sve do prve kontrole, kada je imala 30 dana. Odmah su je uputili u bolnicu, jer je za mjesec dana dobila cijelih 150 grama. 


Moram samo reći da mi je drago što ti curica fino napreduje, to je najbitnije, ali moram reći i to da nije neobično, rekla bih da je normalno da je djevojčica dobila 150 grama za prvih 30 dana. To je standard. Jer dijete u prvih 15 dana izgubi do 10 % svoje porodjajne težine, a onda počinje da dobija na težini.
Ali sve je to nebitno sada.

Ja sam svojoj Hani davala Hippove gotove mliječne kašice, ove na bazi adaptiranog mlijeka, i jako sam razočarana što ih više nema kod nas za uzeti. Mi smo koristili Milupine i Hipove.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:44:10   
Skvo RR
Dizem malo temu...znate li ima li u Sarajevu kupiti ove Hipp-ove kasice u kutiji? Posebno me interesuje ova od jabuke i komoraca za laku noc...ova se moze davati od 4 mjeseca.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:46:55   
mamyca
Skvo jesi li gledala u DM-u?Ja sam jucer bila kod nas u Mostaru i vidila sam da ih oni imaju,doduse bila je samo jedna kutijauser posted image ,a vidjala sam ih i u Merkuru.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:47:31   
ElmaB
Ja ih nisam vidjela, ja uvijek kupujem one u teglici!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:48:50   
Skvo RR
Iskreno nisam...Uma mi je tek 3 mjeseca napunila juce...ali se polako pripremam za jedno dvije-tri sedmice da joj uvedem malo druge hranice...vec mljacka kad mi jedemo....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:49:19   
Suzana
IZVORNA PORUKA: skvo

Dizem malo temu...znate li ima li u Sarajevu kupiti ove Hipp-ove kasice u kutiji? Posebno me interesuje ova od jabuke i komoraca za laku noc...ova se moze davati od 4 mjeseca.



Skvo,
 
Ovu hapu sto spominjes ja neki dan kupila u DM-u! user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:49:54   
bebano
Ako su to one u plavoj kutiji i nacrtan je mjesec na njima (za laku noc user posted image ) te sam vidjela u DMu na Alipasinom i u glavnom Merkatoru.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 13:50:39   
Skvo RR
Hej Suzana super.....ona ide jel tako od 4 mjeseca?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 14:05:43   
Anoniman
i ja se lagano pripremam za uvodjenje gudte hrane... pricekacemo jos nekih 10-ak dana
ima li ta kasica milupina? moze li se poceti s njom? il da pocnem sa rizinom pahuljicama?

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 14:10:58   
bebano
Ja sam pocela sa vocem, prvo jabukica, pa banana.. Kazu prvo voce pa povrce.. Tako sam barem ja krenula.. Javice ti se jos neke mame sigurna sam.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 14:13:23   
Skvo RR
Ma ja pod hiiitno trebam krenuti....jednostavno imam osjecaj da ce joj goditi...ja micu ne dojim....masallah moze dobro da pojede...izgleda da su joj  i krenuli zubici...i kazem vec mljacka kad ja jedem.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 15:16:39   
mamina princeza
ja sam prvi put davala svojo malo jabukice - tj skroz rjetke skuhane jabukice taman tako kad je imala malo jace od 3,5 mjeseca i bas sam nekako osjetila da joj treba tako smo i mi krenuli sa dohranom zvanicno sa punih 4 mjeseca. tu hapu jabuka +komorac mozes ponekad naci u dm - ja sam u  pocetku kupovala i onu my baby first milk zitaricea. nekad ima ova nekad ona - kako nadjes.
i skvo i sa zubicima smo isto mislili sa 3 mjeseca evo ih a evo sad nam 6 jos ni jednog


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 15:58:58   
hanabanana
To što mljacka ne mora značiti da bi jela, i kad tipkaš na računaru ona bi te pratila, pa već joj je tri mjeseca.

Što se tiče Hipp gotovih hapica, u Mercatoru imaš onu Baby first pap, ili tako nekako. Ona ti je solo bez dodatak jabuke i komorača. Možda ti je ova bolja za početak. Po ostalim sastojcima je ista onoj sa jabukom i bananom.
Mlijeko, rižine pahuljice, kukuruzne pahuljice.
Svakako ti je udio jabuke jedva 3 %.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 17:04:48   
žana o8
A kad daš tu hipovu za laku noć , jel dojiš ili dajem AD  taj obrok ili samo kašicu?

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 17:35:02   
hanabanana
Zavisi. U početku sam davala po kašiku dvije. To sam prvo davala kao nadohranu.

Kod starije kćeri, koju nisam dojila, u kasnijem periodu bih umjesto mlijeka na flašu, dala ovaj mliječni obrok na kašiku. ( ali isto tako u starijem uzrastu )
Medjutim, time sam joj ukinula jedan dnevni obrok flašice. Pred spavanje je uvijek pila dozu AD mlijeka.
A inače sam dodavala ove kašice kada bih pravila kašicu s voćem ili povrćem, da je zgusnem.

Mladja...doji, i druga je priča. Njoj sam isto u početku daval po kašiku dvije, onda sam je ubacivala u voće i povrtne kašice, sada joj dam naveće kao medjuobrok, i opet doji prije spavanja.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
6.1.2009 17:37:33   
žana o8
Hvala hanabanana , znači može i ne mora zamijeniti  jedan obrok dojenja ili AD. To mi nikad nije bilo jasno.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
20.1.2009 21:14:29   
ElmaB
Da ne trazim temu, ovdje cu napisati! Vidjela sam na Hipp-ovoj stranici kasica spagete bolonjez! Je li neka od vas vidjela gdje se ima kupiti u Sarajevu? Da li uopste ima?

user posted image


I tjestenina sa sunkom i povrcem!

ž user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hipp mliječne gotove kašice
20.1.2009 22:18:27   
Visnja RR
nema sigurno

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *