|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:16:03   
jupajdi
Evo mi danas došli sa prvog sistematskog pregleda Esmice. Dobila je vakcinu, druga doza Hep. B. Danas joj je tačno mjesec i sedam dana. Izvagali su je, izmjerili, pregledali. Hvala Bogu sve je uredu.
Po porodu je imala 3950 kg, a duga je bila 53 cm. Kada smo izlazili iz bolnice, a to je bio njen peti dan ( carski rez je rađen ) izgubila je kilu, znači 3850 kg.
Na današnjem pregledu izvagali su je, te sada ima 5400 kg. Znači za mjesec dana dobila je 1550 kg. Što se tiče visine, narasla je za 7 cm.
Moram da naglasim da samo i isključivo doji.
Doktor nije ništa komentarisao, kaže samo da je najvažnije da i dalje doji.
Mene sada interesuje jeli ona puno dobila na težini za mjesec dana, koja je normala i kakvog ste vi iskustva?
Inače i sin je ovako napredovao, ali je on, sjećam se, za mjesec dana dobio 1200 kg.
I tada mi je druga doktorica rekla da je dobio previše i da smanjim podoje na svaka 4 sata.
Gdje ću ja malom djetetu reći "nema sike" kada ono plače user posted image .
E tako i Esmica, ona kada ne spava, visi na siki user posted image .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:21:28   
ElmaB
Draga moja!

Prva tri mjeseca su najvaznija u zivotu bebe. Moji ne doje, ali su u prvom mjesecu dobili po 2 kg! Rekli su da je to malo previse, ali s obzirom da su nedonoscad i nije! Deni je rodjen sa 2400 i bio dug 46 cm, a sada sa 5 mjeseci ima 8300 i dug je 77 cm. Lana je rodjena sa 2250 kg i bila duga 45 cm, a sada ima 6300 i duga je 66 cm! Znaci da su stigli svoje vrsnjake! Pusa tebi i tvom zlatu!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:21:54   
mamyca
Moj mali kad se rodio je imao 3 100 kg a visine 50 cm,na prvom pregledu je imao 4 700 kg a visinu 54.Isto mi je dr rekao da mu manje dajem da doji,medjutim ja ga nisam poslusala,jer nemozes ti djetetu zabraniti da jede.Nemoj se sekirati,bebica fino napreduje masallah.Pozdrav

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:27:16   
haida
Ne možeš ti bebi određivati svaka 3 ili 4 sata....ja dok sam Alinu samo dojila davala sam joj siku kad god je tražila.....i eno je sada zdrava pravo.....
Samo ti daj siku kad ona tebi traži....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:28:59   
Anoniman
mashallah jupajdi user posted image user posted image user posted image user posted image
ja se bas juce mislim da otvorim istu temu user posted image

jedva cekam prvu kontrolu svoje mace, da vidimo koliko smo napredovali, s obzirom da se moje mace rodilo majusno (2600 i 48) a onda jos izgubila 200g user posted image )
sad se vidi da je dobila dosta (imam teoriju da majka najbolje zna kako joj dijete napredujeuser posted image ),a iskljucivo je dojim user posted image

pozz tebi i ljubi naprednu curicu user posted image

(odgovor članu jupajdi)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:30:36   
ElmaB
Moja Dino, vidis da su moji bili jos manji, pa evo ih sada velike bebe. Hvala Bogu!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 14:49:49   
mamina princeza
Moja beba se rodila sa 3400 a onda je zobog zutice odmah smrsala na 3150, na pregledu sa mjesec i dva dana imala je 4250 sto je prema doktorici super  - optimalno(racuna 850 od rodjenja).

Sad vidim da se jos dosta zabucila a posebno izduzila mada nam jos nikada niko nije mjerio duzinu izuzev u porodilistu (51)

Mislim da male bebe ne mogu nikako previse dobiti na tezini posebno u tom periodu prvi drugi mjesec.
A i manje bebe brze dobiju i sve je to prirodno.
Ne znam kako bi izgladnjivali tako malu bebu - kasnije ok, ali sada dok su tako mali stvarno mislim da ne moze biti previse. Dok dobro jedu i napreduju znamo da su dobro i zdravo zato samo nek jedu - iz iskustva drugih mama znam kako je tesko kad bebe nece nista da jedu pa doktori govore beba sporo napreduje i sli. Zato kucnite od drvo i recite mashalah kad nam bebice napreduju.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 22:35:06   
Romali
Moj user posted image je rođen kao stvarno krupan pa sam mislila da neće dobro napredovati. Svi su mi govorili da manje bebe bolje napreduju. Ali on sa porođajnih 4600 sa mjesec dana skočio na 5750 i narastao sa 57cm na 62cm. Kontrola sa 2 mj., imao 7kg i 66cmuser posted image . Šta reći nego masallah... Za 7 dana ćemo na kontrolu, sada ima već 4 mj.i po procjeni mnogih ruku blizu je 9 kg i preko 70 cm. Jednostavno je visok i ta težina mu i paše. Samo dojimo pa ne znam šta mogu smanjiti. Ništa ne želim i neću mijenjati. Ovako male bebe ne mogu biti debele, posebno ne dojene bebe. Kad počne puzati i hodati, sigurno će kilaža stagnirati. Već sada pomalo gubi interes za ciku, doji rijeđe nego prije. Mislim da je s tvojom bebom sve u savršenom redu i da trebaš nastaviti dojiti na zahtjev. To o tajmingu je stara škola.Pa ko može pustiti bebu da plače ako imaš tako jednostavno rješenje user posted image .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 22:40:11   
Visnja RR
Asja ima 4 m i 22 dana ima 7300 a duga je 68 user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 22:41:04   
anitaMO
ja sam  s laurom bila na kontroli sa 7 mjeseci.imala je 7750 kg i 71 cm duga.a rodjena je sa 3500 i 54.pa ne znam jeli to dovoljno.meni se cini kao da je malo dobila na kilazi.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 22:43:28   
Romali
anitaMo, ti najbolje znaš svoju bebicu. Ako ona izgleda sretna, zadovoljna, zdrava, onda i jeste takva. Kilaža je samo statistika ponekad. Moj Omar jeste napredan, ali je meni važnije što se smije i stalno mlati nogama i rukama user posted image .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 22:59:32   
anitaMO
ma moja nema ziva mira.jos je nismo culi da place.samo se smije.sad sam citala u ovoj enciklopediji odmah mi je lakse.prosjek.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:02:59   
ziki
Tarik se rodio sa 3930  i 57 cm duzine, sa mjesec dana imao je 5300 a duzinu nisu kontrolisali, sa 2 mjeseca imao je 6650 g, opet duzinu nisu kontolisali, ovih dana bi trebali da idemo na kontrolu, sad ima 3m i imam osjecaj da ima oko 7500. Negdje sam citala da na kraju treceg m beba treba da udvostruci porodjajnu tezinu. Sto se tice kontrole kolicine hrane, kad beba doji nekako mi nije jasno, ja sam probala da malo produzim vrijeme izmedju podoja i to tako da ga zabavim, izvedem napolje, po savetu sa rr, al da ga pustim da place a da mu ne dam da jede...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:06:50   
tweety
anita beba sa svojih 6mj. treba da udvostruči svoju porođajnu težinu,znači tvoja laura je treba dobiti 7kg sa 6mj,a ona sa 7mj ima 7,750kg to je sasvim normalno napredovanje,ništa se ne sekiraj.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:07:19   
Romali
Ja mislim da beba s pola godine treba da udvostruči porođajnu trežinu,a s god.dana da utrostruči. Neka me neko ispravi ako griješim...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:16:00   
anitaMO
i ja mislim da je tako.ako grijesimo nek isprave.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:16:52   
anitaMO
uf lakse mi je.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:23:53   
sanny
Moja Emmica se rodila sa 3510 g a duga 52 cm. Zadnji put smo je vagali kad je imala 8 mjeseci i bila je teska oko 7600 g i duga 76 cm.. sada ima skoro 9 mjeseci i na nasoj vagi pokazuje 8200 g.. Mislila sam da je to malo i svi kazu da je mrsava medjutim pedijatrica kaze da je ona bila takva od samog rodjenja..i da nije mrsava nego slank i da je to velika razlika..bas je mama sad dosla iz bosne sa odmora pa je nije vidjela 3 mjeseca i kupila joj plazme i petit keksa kao da je udebljam, posto je ona sve bebe koj eje vidjela bile buce.. ja i dalje nedam keks jer mislim da nevidim nista zdravo, pogotovo u plazmi jer sadrzi med.. jako je mucna na hrani u fakticki je molimo nekad da jedeuser posted image  mada ´vise nisam zabrinuta jer mislim da je to ona jednosatvno i da nemoze vise da jede.. uz to je jako aktivna i potrosi kalorije i energiju;)) al najbitnije je da je djete srecno i da se to oslikava na licu i ocima.. i to je znak da beba napreduje dobro
pozzz

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:26:29   
ziki
Upravu ste moja greska, sad sam listala novine da proverim. Sa 5-6 m udvostruce a sa 1g utrostruce... sorry

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako napreduje vaša beba
25.8.2008 23:29:59   
stella
Ja mojoj Hani nikada nisam tajmirala dojenje.Ona najbolje zna kada je gladna.Dobro je napredovala.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako napreduje vaša beba
26.8.2008 0:43:19   
sanelicaaa
Moj maleni se rodio  sa 3150 g i bio je 50 cm dug! Za mjesec dana dobio je 1150 g i dr misli da je to sasvim ok! On iskljucivo i na zahtjev doji, jako je zadovoljan i sto se kaze: Napreduje na oci (hB) user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako napreduje vaša beba
26.8.2008 10:18:09   
haidy
I moja curica nije bas puno dobila na tezini. Danas smo bili na vakcini i ona ima 5,700 grama, a rodila se sa 3,5.user posted image Ali ona je sva ziva, ruke i noge su stalno u pokretu, stalno se smije, dobro spava, pa kontam da nemam razloga za brigu. Mada mi nije svejedno kad znam da je za jedan mjesec dobila samo 500gr. U bolnici kazu da je to normalno, ali kad pogledam druge bebe sve su buce i sto se kaze nosili bi je u zubima. Ona je na Aptamilu i ima 5-6 obroka dnevno, nocu ne jede, da li je to malo?user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako napreduje vaša beba
26.8.2008 10:20:02   
boogy woogy
I meni su savjetovali pojedini pedijatri da mu smanjim ili pak ukinem neke podoje, sto ja licno mislim da je notorna glupost! Mislim da nije isto kad je beba dojena ili kad se hrani na formulu. S tim sto mislim da formula vise "deblja" dijete i da se kolicinski da lakse dozirati. Uostalom naucno je dokazano da je majcino mlijeko savrsenog sastava za taj uzrast kojeg je beba. Bebe imaju faze kada doje vise, "skok u razvoju"....pa mi je pravo glupo kad savjetuju majke da doje djecu po nekoj satnici. Takvi pedijatri podkopavaju dojenje i ja vise ne idem takvimuser posted image user posted image
A sto se tice tvog bebca, mashallah i hB pa ti fino ciki i napreduje i sto je najvaznije, zdrav je!! Samo naprijeduser posted image user posted image

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako napreduje vaša beba
26.8.2008 13:51:17   
Suzana
Meni je Dr rekla da je idealno kada bebe dobijaju 1 kg mjesecno, sto ne znaci da sve moraju dobiti 1 kg.
Moji sinovi su i prvi i drugi mjesec bili u plusu sa 1 kg.
Rodili se sa 2800 i 2900 g, prekosutra im je 3 mjeseca, a imaju blizu 6 kg (oko 5700 g pokazuje nasa digitalna vaga).
Koja je optimala, ima li neko neku tabelu? :)

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako napreduje vaša beba
26.8.2008 13:57:08   
Emina*
Evo grafik.... user posted image   user posted image
Kad unesete podatke, ako vam u donjem desnom uglu ima "x" morate kliknuti na opciju
.....alow pop up window..... 

http://warp.continuum.hr/pendi/test/mainform.aspx

A imate i ovdje grafik....
Linija rasta vase bebe (ako jesve ok i nepreduje fino) mora biti u granicama ovih linija....

http://roditeljportal.com/i/index-bebe-decaci.gif
http://roditeljportal.com/i/index-bebe-devojcice.gif


< Poruku je uredio Eminica -- 26.8.2008 13:59:44 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *